PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri görüş kameralı ayna ve araç içi kamera önerisi

rocker307
19-07-2019, 17:49
Merhaba arkadaşlar, sizlere de danışmak istediğim bir konu var.

Şu anda aracımda ekranlı rt6 orjinal sistem var. Fakat geri görüş kamerası desteği yokmuş. Ekstra modül almak istiyor ve ucuz değil.

Aynı zamanda orta aynamda lekeler oluştu sanırım gece modu özelliğini yitirdi. Silmeyle falan geçmiyor, iç tarafta lekeler.

Durum böyleyken ben de geri görüş kameralı aynalardan mı alsam diye düşündüm. Bunların yolu kaydedeni hatta park sesnsörlü olanları bile varmış.

Özetle böyle ürünleri alırken kullanıcı yorumlarına önem veririm. Daha önceden tecrübe eden, öneri verebilecek olan var mı?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190719/ba0061e5d864970ce52095e8b138f5d1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190719/53cba87bdcb0a83f51070a60bd81f719.jpg

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökay
20-07-2019, 17:37
308'imde sadece geri gorus kamerasi olarak kullanilan bir model almistim.Kamera goruntusu gece guzel ama gunduz ayna uzerine yansittigindan gormek icin dikkatle bakmak gerekiyor.
Tavsiye edermiyim derseniz,geri gorus kameram illaki olsun derseniz,olabilir.
5 sene once kullanmistim sanirim ayna uzerine yansitma teknolojisi hala ayni.İyilesme gostermedi.
Hala kullanan arkadaslar vardir belki daha guncel bilgi verebilir.

rocker307
21-07-2019, 00:01
308'imde sadece geri gorus kamerasi olarak kullanilan bir model almistim.Kamera goruntusu gece guzel ama gunduz ayna uzerine yansittigindan gormek icin dikkatle bakmak gerekiyor.
Tavsiye edermiyim derseniz,geri gorus kameram illaki olsun derseniz,olabilir.
5 sene once kullanmistim sanirim ayna uzerine yansitma teknolojisi hala ayni.İyilesme gostermedi.
Hala kullanan arkadaslar vardir belki daha guncel bilgi verebilir.Cevap için teşekkürler. Şu anda kayıt yapan kameram var aslında. Sadece geri görüş kamerası olsa da yeterli olur. Park sensörü de varsa tadından yenmez.

Benim merak ettiğim iki gün sonra bozulacak bir ürün mü ve ayna olarak işlevi iyi mi?

converse10
21-07-2019, 16:11
Merhaba arkadaşlar, sizlere de danışmak istediğim bir konu var.

Şu anda aracımda ekranlı rt6 orjinal sistem var. Fakat geri görüş kamerası desteği yokmuş. Ekstra modül almak istiyor ve ucuz değil.

Aynı zamanda orta aynamda lekeler oluştu sanırım gece modu özelliğini yitirdi. Silmeyle falan geçmiyor, iç tarafta lekeler.

Durum böyleyken ben de geri görüş kameralı aynalardan mı alsam diye düşündüm. Bunların yolu kaydedeni hatta park sesnsörlü olanları bile varmış.

Özetle böyle ürünleri alırken kullanıcı yorumlarına önem veririm. Daha önceden tecrübe eden, öneri verebilecek olan var mı?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190719/ba0061e5d864970ce52095e8b138f5d1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190719/53cba87bdcb0a83f51070a60bd81f719.jpg

RT 6 sistemi hayırlı olsun geri görüş kamera sistemi olsa bile astronomik rakamlara geri görüş kamerası takmanin maliyeti oluyor benim nacizane görüşüm aliexpresten orjinal ayna büyüklüğünde peugeot araçlarına uyumlu soketli komple ayna alman fakat bu aynanın yagmur ve far sensorlu araclarda mevcut yere adaptasyonu biraz zahmetli orjinal aynanın pek fazla artısı yok unutmadan söylemek istiyorum geri görüş kameraları sadece bir ekran destekliyor ilerde ana üniteyi degistirirde ekran takarsan iki ayrı yerden görüntü alamazsin

rocker307
21-07-2019, 21:24
RT 6 sistemi hayırlı olsun geri görüş kamera sistemi olsa bile astronomik rakamlara geri görüş kamerası takmanin maliyeti oluyor benim nacizane görüşüm aliexpresten orjinal ayna büyüklüğünde peugeot araçlarına uyumlu soketli komple ayna alman fakat bu aynanın yagmur ve far sensorlu araclarda mevcut yere adaptasyonu biraz zahmetli orjinal aynanın pek fazla artısı yok unutmadan söylemek istiyorum geri görüş kameraları sadece bir ekran destekliyor ilerde ana üniteyi degistirirde ekran takarsan iki ayrı yerden görüntü alamazsin
Eyvallah orjinal olsun dedik, verdik pioneeri. Aliexpressteki bahsettiğin ayna hangisi, bu benim söylediklerimden değil sanırım

yildork
29-07-2019, 09:13
Hocam benim 508 üzerinde link attığına çok benzeyen bir geri görüş kamerası var, aldığımda vardı.
Park sensörü de var ama bundan bağımsız sanırım, o da aldığımda vardı.
Ayna üzerine yerleştirildiği için uygun açıyı yakalamak zor oluyor, uygun yerine denk getiremezseniz gözü çok yoruyor (ayna üzerinde olduğu için), şöyle söyleyeyim yola bakarken bile gözü yoruyor diyebilirim.
Yine ayna üzerinde olduğu için fazla yer kaplıyor ve sağa sola deydiği için ciddi trim sesi çıkarabiliyor, bunun için de yine ellemek ayarlamak gerekiyor.
Geri görüş kamerası olarak gece ve gündüz memnunum.

mimit
29-07-2019, 18:17
arai içi kamera biraz eski ma viofo a118c yada üst modelleri 119 falan öneririm.118 c hem küçük hem de yıllardır 7/24 elektrik olmasına rağmen sorunsuz çalışıyor :)

rocker307
30-07-2019, 08:50
Hocam benim 508 üzerinde link attığına çok benzeyen bir geri görüş kamerası var, aldığımda vardı.
Park sensörü de var ama bundan bağımsız sanırım, o da aldığımda vardı.
Ayna üzerine yerleştirildiği için uygun açıyı yakalamak zor oluyor, uygun yerine denk getiremezseniz gözü çok yoruyor (ayna üzerinde olduğu için), şöyle söyleyeyim yola bakarken bile gözü yoruyor diyebilirim.
Yine ayna üzerinde olduğu için fazla yer kaplıyor ve sağa sola deydiği için ciddi trim sesi çıkarabiliyor, bunun için de yine ellemek ayarlamak gerekiyor.
Geri görüş kamerası olarak gece ve gündüz memnunum.
Geçen bir tane denk geldi ama aynaya oturtamadık. Bağlantı ayağı lastikli değildi, tutmadı. Sanırım vazgeçeceğim, park sensörüyle devam..

arai içi kamera biraz eski ma viofo a118c yada üst modelleri 119 falan öneririm.118 c hem küçük hem de yıllardır 7/24 elektrik olmasına rağmen sorunsuz çalışıyor :)
Bu ayna işini askıya aldım gibi. Uyguna bulabilirsem interface alırım. Bu modellere bir bakayım, teşekkürler.

Yasin CCK
30-07-2019, 11:29
Bırak aynayı, Multimedya yapalım sana da, ohh miss :)

https://oi1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Peugeot/33CCK35/IMG_1737.jpg

rocker307
31-07-2019, 00:34
Bırak aynayı, Multimedya yapalım sana da, ohh miss :)

https://oi1257.photobucket.com/albums/ii512/cankatan/Peugeot/33CCK35/IMG_1737.jpgO zaten vardı hem de Pioneer kafa çıkmalı double. Direksiyon kumanda modülü de vardı. Yol bilgisayarı falan her şey aktifti. Sonra şeytan dürttü 3008 orjinal teybini taktık; magneti marelli rt6[emoji2] bir ara video çekeyim hem de benim konu güncellensin