PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 208 1.2 PureTech 82 HP - Bir kaç soru

CelalB208
04-07-2019, 21:30
Merhabalar,
208 1.2 kullananlar için (https://forum.donanimhaber.com/peugeot-208-1-2-puretech-82-hp--138962356#) bir kaç sorum olacak.
Daha önce kiralayıp kullandığım için bu araçtan satın aldım ve kiralık aracım berbat durumdaydı. Vites geçişleri sesleri, sirkelemeler, pati çekerek kalkma ama yakıtı hoşuma gitmişti oda 1.2 idi.

İkinci el olarak aracı aldım, teslerde vites geçişlerinin sessizliği beni çok şaşırttı. Sarsıntısı yoktu.
İki haftadır kullanıyorum ve ne oldusa yokuştan inerken 2 den 1 indi vites ve şiddetli sesler çıkardı. Çok takmadım sonuçta bu vitesleri biliyordum.

- Son bir kaç gündür özellikle 1-2 viteslerde alttan ses gelmeye başladı, diğer vitesler çok çok daha az ses var. ( Mekanizma yada iki metalın değme sesi gibi )
- Birde yığılma başladı, ilk trafikte fark ettim dedim klima açık motoru yormuştur, ama düz yolda klima kapalı şekilde denedim vites geçişleride yığılma var sanki hafiften arkadan biri çekiyormuş gibi.
- 1 viteste giderken kesinti, şaşırma oluyor.

Bu anlattıklarımın hiç biri yoktu, iyi bir gözlemciyim.
Önerilerinizi bekleyeceğim.. Çok teşekkürler.