PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 206 1.4 HDI Aracımda gözle görünmeyen su eksilmesi

Faruk5818
15-06-2019, 11:56
Öncelikler herkeze merhaba

Aracımda gözle görünmeyen bir su eksilmesi meydana geldi son 3 4 gündür
Kontak kapalıyken altına bakıyorum en ufak bir damla dahi yok. Kontağı açıp 3000 devire sabitliyorum hiç bir yerden bi sızıntıda yok.
Araç kısa mesafede fazla eksiltmiyo ama uzun mesafede biraz basınca bakıyorum max seviyesinin altina dusmus.
Bi kaç ustaya gösterdim termostat devir daim falan dediler baktılar onlardada bi sorun yok.
En son conta yakmış olabilirsin diyenler oldu ama onada baktılar ne egzoz dan beyaz duman ne suya yag ne yağa su karışmış.
Gidisindede sorun yok tekleme dahi yapmiyo.
Ama bu su nerden eksiltiyo bulamadık

Yardımcı olabilecek arkadaşlar veya başına gelmiş arkadaşlar varsa cok sevinirim Teşekkürler

Ömer Gedik
16-06-2019, 22:15
Termostat üzerinde damlama gibi bir sorun olabilir. Damlama motor eğer sıcaksa yere ulaşmayabilir. Gözlemlemek lazım

Owl
24-12-2019, 15:03
Öncelikler herkeze merhaba

Aracımda gözle görünmeyen bir su eksilmesi meydana geldi son 3 4 gündür
Kontak kapalıyken altına bakıyorum en ufak bir damla dahi yok. Kontağı açıp 3000 devire sabitliyorum hiç bir yerden bi sızıntıda yok.
Araç kısa mesafede fazla eksiltmiyo ama uzun mesafede biraz basınca bakıyorum max seviyesinin altina dusmus.
Bi kaç ustaya gösterdim termostat devir daim falan dediler baktılar onlardada bi sorun yok.
En son conta yakmış olabilirsin diyenler oldu ama onada baktılar ne egzoz dan beyaz duman ne suya yag ne yağa su karışmış.
Gidisindede sorun yok tekleme dahi yapmiyo.
Ama bu su nerden eksiltiyo bulamadık

Yardımcı olabilecek arkadaşlar veya başına gelmiş arkadaşlar varsa cok sevinirim Teşekkürler

Benzer bir olayı Citroen C3 1.4 HDI de tecrübe etmiştim. Ekstrem seviyelerde eksiltmemesi ve iz bırakmaması kafayı yedirtecek seviyelere getirdi. Stetoskop ile su yollarını dinlemeye başladım. Çok ilginç bir şekilde su bidonunun kapağından buhar formunda kaçırdığını tespit ettim. Ne kadar sıksamda devam etti. Kapağı değiştirdim ve çözüldü. Siz de bir kontrol edin. Umarım bu kadar basit bir arızadır.