PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : parklar sinyale bağlandı:)

06cnk
13-02-2011, 22:16
yaklaşık 1 saat 15 dakka süren işlemi bugun yaptırdım ve hemen fotoğraf çektım fotoğraf biraz kötü kusura bakmayın...http://img710.imageshack.us/img710/5867/grnt0203.jpg

hakan308
13-02-2011, 22:23
çekim kötü olsada aslan süper hacı ;) güle güle kullan aynalarıda bi halledelim süper olcak

Esat
13-02-2011, 22:27
aslan günden güne yakışıklı oluyor süper maşallah
ben arka plaka işigina ledli ışık koydum ama randıman alamadım onun için bi işlem yapmam lazım acaba zararı olurmu ?

06cnk
13-02-2011, 22:28
eywallah, telle çektım süper bi makinede olsa kabiliyetim yok zaten:)evet bir ayna bide plaka bastırırsam daha ii olacak

06cnk
13-02-2011, 22:29
aslan günden güne yakışıklı oluyor süper maşallah
ben arka plaka işigina ledli ışık koydum ama randıman alamadım onun için bi işlem yapmam lazım acaba zararı olurmu ?
teşekkür ederim ledler zayıf kalmış olabilir randıman alamadım derken ışık mı az

Esat
13-02-2011, 22:40
evet cenk üstad bi işlem yapmak gerekiyormuş normal ledler olmadı iyi ışık veren buda sadece pejonun uyguladıgı birşeymiş bide önde yana turuncu park lambasıda 2 sistem oldugu için kimse beyaza çeviremedi xenonların içinde sarı hatta turuncu duruyor:(

06cnk
13-02-2011, 22:48
evet cenk üstad bi işlem yapmak gerekiyormuş normal ledler olmadı iyi ışık veren buda sadece pejonun uyguladıgı birşeymiş bide önde yana turuncu park lambasıda 2 sistem oldugu için kimse beyaza çeviremedi xenonların içinde sarı hatta turuncu duruyor:(
peugeot'da böle bi sistem varmiş eğer taktığımız ampul normal watt'dan daha yüksekse yakmıyo yada kısık yakıyor sinyale taktığımız ampulden parklarada takıcaktık ama bu sistem yüzünden takamadık sinyalden söktüğümüz zaman parklar yanıyo fakat sinyal devreye girince parkları söndürüyor bu yuzden olmuş olabilir ama yinede emin değilm forumda galiba birisi taktırmışdı ve ışıği iyi gibiydi,park lambasına çift duyulu ampul ile takıyolar benım sislerde xenon var üstten sarı sarı yanması göz zevkımı bozdu çift duyulu ampülde bulamadım ve ampulu direk çıkarttım sizde böle bir şey yapabilirsiniz

06cnk
13-02-2011, 22:50
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=507.0 burda gayet ii yanıyo bence

hakan308
13-02-2011, 22:52

benim parklarım xenonla aynı renk yanıyo ;D Türkiyede tek ;)

Esat
13-02-2011, 23:00
hakaaaannnnnn acil abine pm at özleden şu işi halledelim

gns57
17-03-2011, 13:01
Gayet şık olmuş on tampondakı boya pıonoblack sanırım bunu nerde yaptırdın ne kadar bı malıyetı oldu aynı seyı ben dusunuyorum...

06cnk
17-03-2011, 20:17
teşekkür ederim evet piano black, vatan peugeotta boyattım çıtalarla ve spoiler ile beraber boyattığim için o tek başına ne kadara geldi bilmiyorum

SuLh
17-04-2011, 23:26
Farlar açıkkende bir foto yükleyebilirmisin?

06cnk
18-04-2011, 19:03
müsait olduğum zaman tabiki çekerim

SuLh
20-04-2011, 23:33
Scirocco ların parklarına turuncu bir ışık takıyorlar sinyalden kuvvetli sizin ışıklarda değiştimi yoksa sadece duyuları ilemi oynandı birde ne kadar tuttu sorması ayıp =)

cixmone
21-04-2011, 22:04
Cenk bey aracınız çok güzel olmuş. Allah kaza bela vermesin. Benım aracımda aynı renkte bende sizin yaptıgınızı yaptırcaktım ama arıza lambası yanar diye yapmamıştı bir usta. Nerede yaptırdıysanız yanı yetkili sevismi yoksa herhangi bir ustamı yazarsanız sevinirim. Ankarada yaptırdıysanız adres alabilirmiyim çünkü acil yaptırmam lazım

teşekkür ederim (:

cixmone
21-04-2011, 22:17
bir sorum daha olacak tavan panoramık mı ? Parlak folyo ile kaplımı ?

06cnk
22-04-2011, 10:44
Scirocco ların parklarına turuncu bir ışık takıyorlar sinyalden kuvvetli sizin ışıklarda değiştimi yoksa sadece duyuları ilemi oynandı birde ne kadar tuttu sorması ayıp =)

sadece ampul ve duy değişti fiyatı çok pahalı bir şey değil

06cnk
22-04-2011, 10:45
bir sorum daha olacak tavan panoramık mı ? Parlak folyo ile kaplımı ?

parlak folyo ile kaplı

06cnk
22-04-2011, 10:45
Cenk bey aracınız çok güzel olmuş. Allah kaza bela vermesin. Benım aracımda aynı renkte bende sizin yaptıgınızı yaptırcaktım ama arıza lambası yanar diye yapmamıştı bir usta. Nerede yaptırdıysanız yanı yetkili sevismi yoksa herhangi bir ustamı yazarsanız sevinirim. Ankarada yaptırdıysanız adres alabilirmiyim çünkü acil yaptırmam lazım

teşekkür ederim (:

cep numaramı pm attım arayın yerini tarif ediyim

SuLh
24-04-2011, 10:42
Komik olabilir ama birşey daha sorucam sinyaller görevini yapıyor değilmi ön taraf ? sağ sola sinyal verince çalışıyor yani ? Birde Parkları ne yaptınız yanmıyormu onlar artık ve son olarak arabanız garantilimi yapılsa garanti kapsamı dışına cıkarmı? Ayrıca İstanbul ise bende örenebilirmiyim nerede yaptırdığını

06cnk
27-04-2011, 18:52
siyaller görevini yapıyor,sinyal verdiğim zaman daha parlak yanıyor,park ampullerini direk söktüm yanmıyor.aracımın garantisi devam ediyor ve bozulcak bir şey yapmadım çünkü istediğim zaman 1 dakka gibi bir sürede eski haline getirebilirim,ankarada yaptırdım

JET
14-08-2011, 23:42
Merhaba Cenk,

Biraz detaylı anlatabilir misin yaptırdığın işlemi ?

çünkü parklardan elektrik çektiğinde parklar ve sinyaller sönüyor, ancak farlardan (Xenon)elektrik alırsan sinyal direk yanabiliyor, parkları söktüğünde bu sorun ortadan mı kalkıyor ?

bende direk yaptım sinyalleri ama sinyallerde çalışmıyor artık :) sinyal verdiğimde farlarda sellektör durumuna geçiyor (çok komik bir şey oldu) bende farın içindeki + girişini banladım :) artık sinyaller çalışmıyor ama sinyal lambam direk yanıyor. :)

yaptıdığın işlemi detaylandırırsan yarın uygulayabilirim.

selam.

JET
15-08-2011, 00:54
Arkadaşlar garip birşey oldu,

sinyalleri direkt yapmak için kısa farlardan (xenon) elektrik almıştım, farları söndürdüğü için duydaki sinyal akışını önlemek adına orayı bantladım ve aracım sinyal vermiyordu. az önce baktığımda aracımın ayna altındaki sinyallerininde direkt yandıgını gördüm ??? yahu istesek yapamayacagımız şey kendiliginden oldu, acaba aynı akımdan mı etkileniyorlar bilemedim, yarın detaylı inceleyecegim.

http://img405.imageshack.us/img405/1151/jett.jpg

06cnk
17-08-2011, 19:55
açıkça yazdıklarınızdan pek bir şey anlamadım ama sorununuzu anladım,ben bunu elektirkçide yaptırdım yeni bir duy ve içi çift ledli osram marka ampul ile yaptı,yani üzerindeki mevcut duy ve ampül ile yapamazsınız

JET
17-08-2011, 23:57
Park ampulunü söküp far soketinden orijinalini bozmadan akım aldım, şuan aynı senin sistem gibi çalışıyor :) ayna altındaki sinyallerinde yanma sebebi banladıgım yerin sıcaklıktan açılmış olmasıymış o durumuda çözdüm.
iyi forumlar.

Seramana
17-11-2011, 20:49
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/modifiye-amerikan-park-sinyal-modulu-47587756

Bu şey iş görürmü arkadaşlar?

ÇΔĞLΔΨΔ∏
17-11-2011, 21:08
407 de nasıl durur ki acaba yakışır mı yoksa sırıtırmı :nargile

baragat
17-11-2011, 23:59
cenk bey güzel bir çalışma olmuş.

yanlış görmediysem Başkent Üniversitesinde Görüyorum sizin aracınızı?

Seramana
18-11-2011, 17:16
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/modifiye-amerikan-park-sinyal-modulu-47587756

Cevap verecek yok mu :D

06cnk
20-11-2011, 13:12
modüle falan gerek bu işten anlayan birisi yarım saat kırk dakikada yapıyor

06cnk
20-11-2011, 13:12

evet doğrudur Başkent Üniversitesinde okuyorum sizde mi ordasınız?

Abdullah
20-11-2011, 16:50

Cevap verecek yok mu :D

bencede modüle gerek yok kesinlikle ayrıca bizim araçlara sonradan pek modül takmayı sağlıklı görmüyorlar ve tavsiye etmiyorlar

Omer Insu
07-12-2011, 13:36
Arka sinyallerde yanıyormu ?

baragat
07-12-2011, 15:46

evet doğrudur Başkent Üniversitesinde okuyorum sizde mi ordasınız?
evet bende başkentteyim aracınızı görüyorum çoğu kez .maşallah kazasız belasız kardesım

mimit
07-12-2011, 18:27

bu modülün can-bus uyumlusunu alırsanız,olayı 10 dakikada kendiniz çözersiniz.duy ve ampül değiştirmeye gerek yok bu modüllerde.montaj tamamlandıktan sonra park ampüllerinizi yaktığınızda, sinyal kısık bir şekilde yanıyor,sinyal verdiğinizde ise normal çalışma presibinde çalışıyor,ama dediğim gibi kesinlikle can-bus uyumlu olması lazım onun dafiyatı 35 tl idi sahibinden de.

feliks01
16-04-2012, 16:50
ya hakan kardeş şu konuyu tam anlayamadım bize bir yardımcı olsan ben şimdi geçen söktüm park ve gündüz aynı ampul ve çift duylu sinyaller soket şeklinde parklarında ışığı gündüze göre çok kısık bi yardımcı olsan hı

MuratÇ.
16-04-2012, 22:47
merhaba,

benim araca parklara bağlatmak istedim bu şekilde ama beyin üzerinden döndügü için sıkıntı olur dediler.nasıl yaparız acaba?

Abdullah
20-04-2012, 16:19
merhaba,

benim araca parklara bağlatmak istedim bu şekilde ama beyin üzerinden döndügü için sıkıntı olur dediler.nasıl yaparız acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-amerikan-park-modulu-gold-serisi-cgs-den-82883517/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-2-yil-garantili-amerikan-park-modulu-20-tl-82899660/detay

abi şu iki ilana bi bak derim.

mimit
20-04-2012, 18:33
Ankara dan bir arkadaşın sattığı park modüllerini inceledim üzerinde ışığın şiddetini ayarlayabildiğiniz ve sistemi açıp kapata bildiğiniz iki düğme var. Duy ve ampul değişimine gerek kalmıyor.Piyasadaki 25 tl lik ürünlerden farklı.linki koydum videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-amerikan-park-sinyal-modulu-isik-ayarli-ve-on-off-anahtarli-71208969/pasif-ilan/#classifiedTitle