PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbon tavan nedir?

odyofil
05-05-2019, 23:08
Karbon tavan opsiyonu:

Karbon desenli kaplama - estetik bir şey mi?

Aracın tavanını hafifleterek ağırlık merkezini daha da aşağıya çekme amaçlı gerçek karbon fiber malzemeden mi yapılmıştır?

Ömer Gedik
06-05-2019, 21:57
RCZ için evet. Bu opsiyona sahip RCZ'lerde tavanda gerçek karbon bulunuyor.

RCZ İlk geldiğinde Carbon ve Yearling olarak iki paket geldi. Aynı fiyattı fakat Carbon'da Bixenon Far ve Far Yıkama yoktu.

odyofil
06-05-2019, 23:18
İki opsiyonlu aracın ağırlık farkını görmek için opsiyona-pakete özel teknik özelliklerine erişebilme imkanı var mı?
Karbon tavanın avantajı sadece teorik bir kabullenme mi, gerçek mi? Alacağım araçta gerçekten olmazsa olmaz özellikler arasına koymalı mıyım?

barisg
08-05-2019, 09:15
İki opsiyonlu aracın ağırlık farkını görmek için opsiyona-pakete özel teknik özelliklerine erişebilme imkanı var mı?
Karbon tavanın avantajı sadece teorik bir kabullenme mi, gerçek mi? Alacağım araçta gerçekten olmazsa olmaz özellikler arasına koymalı mıyım?

Siyah renkli Carbon composite tabanlı bir Evolution RCZ sahibiyim. Tabiki olmazsa olmaz bir özellik değil, bence sadece kozmetik. Araç ağırlığının azaltılmasında ciddi bir etkisi olacağını düşünmüyorum zira RCZ gövde, Türkiye'de satılan diğer çoğu araçtan farklı olarak, alüminyum'dan yapılma.

Ek olarak, gövde ile taban arasında renk farkı varsa ruhsata işlenmiş olduğundan emin oldun. Benim araç için sadece gövde rengi ruhsata işlenmişti ve araç TÜV Türk muayenesinden geçemedi. Geçmesi için 5 defa TÜV Türk'e, 1 defa Eminiyet'e, 2 defa Noter'e gitmem ve ruhsat değişimi için Noter'e para ödemem gerekti. Bence tek dezavantajı da bu.

odyofil
08-05-2019, 09:26
Fabrika çıkışlı karbon tavan aracı bayinin ruhsata işlenmeden satabilmesi trajikomik.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efe_60
08-05-2019, 10:38
TÜVTÜRK de çift renk sıkıntısını ben de yaşadım. Lakin durumun mantıksızlığını ıspatlamak için işin peşini bırakmadım ve tekrar muayeneye çağırıp araca onay verdiler.

odyofil
08-05-2019, 16:04
TÜVTÜRK de çift renk sıkıntısını ben de yaşadım. Lakin durumun mantıksızlığını ıspatlamak için işin peşini bırakmadım ve tekrar muayeneye çağırıp araca onay verdiler.Azmin zaferi... mutlu sonla bitmesine sevindim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
09-05-2019, 11:31
Ben de sw aracımın bagajındaki opsiyonel emniyet kemerlerinden uyarı almış ama geçmiştim muayeneden.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi