PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü tavsiyesi verin arkadaşlar.

xweser
03-05-2019, 11:11
Araç 2013 model e-hdi ve 64 binde. Her ne kadar akü ölçümü yaptırmamış olsam da azaldığı kanısındayım. Start stop çalışmıyor. Araç çalışmadan radyoyu açtığımda çok çabuk korumaya alıp kapanıyor. Bu nedenle öncelikle ölçüme müteakip değiştirmeyi düşünüyorum. Akü olarak ne tavsiye edersiniz? Varta çok tavsiye ediliyor. Mesela bizim araca bu tip akü mü uygundur?

eğer muadili yerli ürün varsa çok daha güzel olur tabii.

https://www.hepsiburada.com/varta-12v-70ah-e39-start-stop-agm-silver-dynamic-aku-p-HBV000007QVIN?magaza=ARABAMA%20YOKOHAMA&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAjwza_mBRBTEiwASDWVvuEAFYdLY0d2jE1WoXeL GbqTglSVBKHxUUTVYrhyeqNQ5f7BZoO6FxoCneIQAvD_BwE

rocker307
03-05-2019, 11:47
Bende start stop yok ama ses sistemi var. Varta agm taktıktan sonra araç kendine geldi

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

odyofil
03-05-2019, 11:54
Fabrika çıkışı hangi marka ile geliyor? Yetkili Servis hangi aküyü takıyor? Bahsettiğiniz Varta modeli ile teknik özelliklerini karşılaştırmak mümkün olabilir mi?

xweser
03-05-2019, 11:58
Fabrika çıkışı hangi marka ile geliyor? Yetkili Servis hangi aküyü takıyor? Bahsettiğiniz Varta modeli ile teknik özelliklerini karşılaştırmak mümkün olabilir mi?
teknik detaylarını bilmesem de bilen arkadaşların yuvası burası. :)

odyofil
03-05-2019, 12:05
teknik detaylarını bilmesem de bilen arkadaşların yuvası burası. :)

Doğru... zaten forumlar bunun için var, değil mi? :yardim

tsinanb
04-05-2019, 20:55

fabrika çıkışlı peugeot logolu akü vardı benim arabanın üstünde markasını göremedim. varta öneriliyor genelde ama biraz pahalı

odyofil
04-05-2019, 21:52
fabrika çıkışlı peugeot logolu akü vardı benim arabanın üstünde markasını göremedim. varta öneriliyor genelde ama biraz pahalı

Orijinal ekipman OE (Orijinal Equipment Manufacturer) Varta tarafından üretilmiş olsa da Peugeot logolu ise bazı teknik özellikleri aynı üreticinin ürettiği standart kendi logosunu taşıyanlardan farklı olabilir.

Otomobil firmaları akü ya da kendilerinin üretmediği tüm diğer ekipmanı, bir yıl A firmasından alırken sonraki yıl B firmasından alabilir. İkisinde de kendi belirlediği özellikleri taşıdığı için üreticisi farklı olsa da üzerinde kendi logosu olur.

Herhangi bir ekipman üreten fabrikada, otomobil markasına özel üretim yapılıyorsa, genellikle o otomobil markasının özellikle talep ettiği speklere göre ona özel üretim yapılıyor. Çoğunlukla üreticinin kendi markası ile sattığı standart ürünlerden farklı olabiliyor.

Doğru ekipman tercih edilmemesi uzun vadede diğer parçaların ve aracın genel performansını, dayanıklılığını olumsuz etkileyebilir. Orijinal Ekipman kullanılmayacak ise kendi aracımda tüm teknik özelliklerin titizlikle ayrıntılı olarak karşılaştırılarak eşleştirilmesini bekliyorum.

Ömer Gedik
04-05-2019, 22:19
70 Ah 760A AGM akü almalısınız. Varta alabilirsiniz.

Erdem26
09-05-2019, 10:46
Tüm araçlarımda Mutlu markasını tercih ediyorum. Aracıma uygun modeli araştırıp 72 ah mutlu akü taktırdım.Memnunum yıllardır başım ağrımadı hiç. Tavsiye ederim.

Derman_
09-05-2019, 11:14
akü de genelde mutlu ve inci aküyü tavsiye ediyorlar..