PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz acil yardım lütfen

Ferhat2727
30-04-2019, 21:37
Herkese hayırlı akşamlar perşembe günü kısmetse 156 hp otomatik 100 bin kmde boyasız bir rcz alacagım. Bu aracın motor ve turbosunu kontrol ettirmek maksadıyla ankara ilinde 2 tane özel Peugeot servisi aradım ve ustalar bana rcz lerin motoru 100 bin km de biter gibi saçma laflar söyledi iki ustada aynı şeyi dedi saygıdeğer üyeler böyle bir ihtimal varmıdır direkt markanın servisinin bunu söylemesi tuhaf geldi. Ayrıca ankara ilinde bu aracın ekspertizini yapacak usta tavsiyeniz varsa çok mutlu olurum.

efe_60
30-04-2019, 21:51
Bahsi geçen özel servis ustaları muhtemelen hor kullanılmış kiralık bir iki Rcz ile karşılaştılar. Bu sadece RCZ için geçerli bir durum değil, aracınızın bakımını zamanında ve uygun şartlarda yapmazsanız motor ömründen yersiniz. RCZ 'nin kendine özgü kronik bir motor sorununu ben duymadım. Zaten bu özel araca gerçekten sahip olmak isteyen kişi; eminim onlar gibi ustaların bu araç hakkında sahip olduğu bilginin çok daha fazlasına sahiptir. [emoji4]
Bakım periyotlarını v.s kontrol edip güvenilir kurumsal bir ekspertize gösterebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhat2727
30-04-2019, 21:54
Bahsi geçen özel servis ustaları muhtemelen hor kullanılmış kiralık bir iki Rcz ile karşılaştılar. Bu sadece RCZ için geçerli bir durum değil, aracınızın bakımını zamanında ve uygun şartlarda yapmazsanız motor ömründen yersiniz. RCZ 'nin kendine özgü kronik bir motor sorununu ben duymadım. Zaten bu özel araca gerçekten sahip olmak isteyen kişi; eminim onlar gibi ustaların bu araç hakkında sahip olduğu bilginin çok daha fazlasına sahiptir. [emoji4]
Bakım periyotlarını v.s kontrol edip güvenilir kurumsal bir ekspertize gösterebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Teşekkürler kardeşim zaten vazgeçmedim çünkü hiç bir mecrada duymadım bu sözleri düzgün bir usta bulmam gerek galiba

Ömer Gedik
30-04-2019, 21:57
RCZ'nin mekanik motor yapısı oldukça dayanıklıdır. Çevre elemanlarında yapılan iyileştirmeleri takip etmek gerekir. Doğru bakımlarla uzun süre hizmet edebilir ancak bu dönemde araçların çoğuna yanlış müdaheleler veya modifiyeler yapılmış durumda.

efe_60
30-04-2019, 21:57
Teşekkürler kardeşim zaten vazgeçmedim çünkü hiç bir mecrada duymadım bu sözleri düzgün bir usta bulmam gerek galibaRica ederim. Gönlünüze göre sonuçlanır inşaallah.

Ferhat2727
30-04-2019, 22:01
RCZ'nin mekanik motor yapısı oldukça dayanıklıdır. Çevre elemanlarında yapılan iyileştirmeleri takip etmek gerekir. Doğru bakımlarla uzun süre hizmet edebilir ancak bu dönemde araçların çoğuna yanlış müdaheleler veya modifiyeler yapılmış durumda.

Baktığım araçta egzoz bile yok yazılım vs yok inşallah sorun yaşamam. Nutkum tutuldu ıkı ustada sözleşmiş gibi aynı şeyi söyledi çok şaşırdım