PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 ile aranıza katılmak istiyorum

Ardaege
20-04-2019, 12:46
Arkadaşlar merhaba,
Eski bir bankacı olarak , Kısmetse ben de 508 ile Peugeot ailesine katılmak üzereyim. Alacağım araç 1.6 e- hdi active. Yarı otomatik. 2015 model araç. Daha önce hiç Peugeot kullanmadım. Bu araç hakkında okuduğum bazı bilgiler haricinde çok fazla şey bilmiyorum. Ancak kasa, genişlik ve konfor beni çok cezbediyor. Ancak özellikle şanzıman konusunda sorun yaşayabileceğim söylendi. Bu araçta nelere dikkat etmem gerekiyor? Nasıl bir araçtır? Bir aile aracı olarak düşünceleriniz nedir? Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Herkese iyi bir haftasonu diliyorum.

rocker307
20-04-2019, 13:11
Merhaba hoşgeldiniz. Sizin gibi yakın zamanda bir üyemiz daha 2016 modelini sorarak almıştı. En son memnunum demiş. Siz de 508 bölümünü gezip konulara göz atabilirsiniz bence.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eforumpeugeot%2Eco m%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D12774&share_tid=12774&share_fid=77140&share_type=t

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ardaege
20-04-2019, 13:27
Çok teşekkür ederim ☺ï¸

Ömer Gedik
20-04-2019, 19:35
Aramıza hoşgeldiniz. 508 keyifle kullanacağınız bir otomobildir. Active donanımı gayet yeterlidir. Şanzıman yarı otomatik ancak sorunsuzdur. Zamanı gelince (takribi 100.000 km sonrası) debriyaj volan değişimi yapılmaktadır. Kafanızdaki soruları yazarsanız cevaplamaya çalışırım.

Ardaege
20-04-2019, 21:25
Merhaba Ömer Bey,
508 lerin özellikle şanzıman konusu kafamı karıştırmıştı. Siz sorunsuz olduğunu yazmışsınız. Bu benim için önemliydi. Teşekkür ederim.
Bayiye uğradığımda, oradaki görevli arkadaş, şanzıman sorununun 2015 modellese çözüldüğünü ve vites geçişlerinde artık sorun olmadığını söyledi. O nedenle özellikle 2015 model alıyorum. Tabi bütçe de ancak buna uygun ��. Bir de şanzıman yarı otomatik vites ama aynı zamanda manuel vites seçeneği de var mıdır? Özellikle yokuşta yığılma yaptığı söyleniyor.
Bunun haricinde çok içime sinen bir araba 508.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ömer Gedik
20-04-2019, 21:38
Merhaba Ömer Bey,
508 lerin özellikle şanzıman konusu kafamı karıştırmıştı. Siz sorunsuz olduğunu yazmışsınız. Bu benim için önemliydi. Teşekkür ederim.
Bayiye uğradığımda, oradaki görevli arkadaş, şanzıman sorununun 2015 modellese çözüldüğünü ve vites geçişlerinde artık sorun olmadığını söyledi. O nedenle özellikle 2015 model alıyorum. Tabi bütçe de ancak buna uygun ��. Bir de şanzıman yarı otomatik vites ama aynı zamanda manuel vites seçeneği de var mıdır? Özellikle yokuşta yığılma yaptığı söyleniyor.
Bunun haricinde çok içime sinen bir araba 508.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

2015'lerde şanzıman tam otomatiğe geçti. Tam otomatik olan şanzıman EAT6'dır.

Sizin almayı düşündüğünüz araç eğer yarı otomatikse ki 2015lerde bu da mevcut. ETG6 şanzıman mevcuttur. Peugeottaki Yarı otomatik Auto6R ve ETG6 şanzımanlar sorunsuzdur. Zamanı geldiğinde Debriyaj volan bilya değişimi gerekir. İsterse manuel olarak kulanılabilir.

Kullanımla ilgili genel şikayet rampalarda vites düşüşlerinde ağırkanlı oluşudur. Vites geçişleri tam otomatiğe göre daha belirgindir. Özellikle rampalarda manuel kullanım öneriyorum. Tam otomatiğe göre tüketim daha düşüktür.

Ardaege
20-04-2019, 22:04
Çok teşekkür ederim Ömer Bey yardımlarınız için. Umarım bir sorun çıkmaz ve alırım arabayı. Hayırlısı inşallah.
İyi akşamlar,

szgnatk
22-04-2019, 19:10
Merhaba hoşgeldiniz. Sizin gibi yakın zamanda bir üyemiz daha 2016 modelini sorarak almıştı. En son memnunum demiş. Siz de 508 bölümünü gezip konulara göz atabilirsiniz bence.
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eforumpeugeot%2Eco m%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D12774&share_tid=12774&share_fid=77140&share_type=t

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiEvet o üye benim :) araçtan çok memnunum. Ama benim araç 2016 model tam otomatik eat6 diye geçiyor. Vites geçişleri seri. Konfor yol tutuşu malzeme kalitesi. Parasına göre sunduğu donanım zenginliği kesinlikle çok iyi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
22-04-2019, 21:31
Evet o üye benim :) araçtan çok memnunum. Ama benim araç 2016 model tam otomatik eat6 diye geçiyor. Vites geçişleri seri. Konfor yol tutuşu malzeme kalitesi. Parasına göre sunduğu donanım zenginliği kesinlikle çok iyi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[emoji4][emoji106]

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi