PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 2008 Amortisör Sorunu!

MSalih
05-04-2019, 16:23
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımla ilgili yaşadığım sorunu ve Peugeout Genel Müdürlüğe yazdığım yazıyı sizinle paylaşıyorum;

Sayın Yetkili,

2016 model olan aracımın (Peugeot 2008) 40.136 km'de olan aracımın ön amortisörden gelen ses için Gaziantep MONDE servisine gittim.
Amortisörümün arızalı olduğunu çiftinin değişmesi gerektiğini belirttiler. 40.000 km de ki bir aracın bu arızayı vermesi PEUGEOT Kalitesi hakkında beni ve çevremdekileri şüpheye düşürdü.
Biraz araştırdıktan sonra bu sorunun kronik olduğunu gördüm.

Ekte aracımın şasi numarası model bilgisi MyPeugeout uygulamasından ekran görüntüsü alınarak bilgilerinize sunulmuştur.
Ayrıca https://www.peugeot.com.tr (https://www.peugeot.com.tr/) adresindeki Canlı Yardım ile yazışmalarım ve şikayet talebim ektedir.

Arızanın fabrika çıkışlı kaynaklandığını, itina ile kullanılan km’si düşük olan aracımın bu arızayı göstermesi makul değildir.
Konu ile ilgilenmenizi ve ivedilikle yanıt vermeniz hususunda gereğini arz ederim.

SİZCE SONUÇ NE OLUR ???

NecdetPek
05-04-2019, 17:15
Geçmiş olsun.

20 bin Km de 2. El 301 satın almıştım. Yaklaşık 25 bin km olduğunda amortisörden tıkırtı geldiğini duyduğumda servise gittim. Kim bilir ilk sahibi nasıl kullandı diye de içimden söyleniyordum.

Araç o zaman garanti kapsamındaydı.

Ücretsiz şekilde ön 2 amortisörü de değiştirip gönlümü kazanmışlardı.

Amortisör gibi kullanımdan doğrudan etkilenen bir parça için sorun çıkartmamaları çok hoşuma gitmişti.

Dilerim sizin de canınızı sıkmadan sorunu hallederler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tsinanb
05-04-2019, 22:49
sanırım amortisörlerin 60.000 km garantisi var. kronik bir sorunsa zaten garantiden değişim yapılacaktır.

rocker307
07-04-2019, 13:48
İnşallah sorunumuz çözülür de güzel haberi alırız

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MSalih
08-04-2019, 18:46
Değerli Arkadaşlar,

Öncelikle ilginiz ve deneyim paylaşımınız için teşekkür ederim.

Bugün Peugeot Genel Müdürlükten daha sonra da Servisten ayrı ayrı telefon aldım.
Yarın sorunun tespiti için servise çağırıldım. Liste fiyatı üzerinden indirim uygulayacaklarını söylediler.
Ancak yeni araç ve düşük kilometre konusunu vurgulayarak, peugeot amortisör sorununun kronik olduğunu belirttim.
Ayrıca güvenilir sitelerde bu konu detaylı ele alınmış deyince geri adım attılar.

Bakalım sonuç ne olacak??

MSalih
25-04-2019, 16:33
Peugeot Genel Müdürlük beni arayarak 2400 tl ön çift amortisör değişim bedelini %85 indirim yaparak 390 tl karşılığında amortisör takımını yenileyeceklerini söylediler.

Ürün Serviste bulunmadığı için 2 gün sonra temin ettiler ve aynı gün montajı yapıldı.

60.000 km yada 1 yıl garantili olduğunu belirttiler.

Ayrıca servisteki uzman gelen amortisörlerin öncekinden daha iyi olduğunu, geliştirilmiş bir ürün olduğunu belirtti.

Sonuçtan memnunum..
Teşekkürler :)

rocker307
25-04-2019, 18:02
Gözünüz aydın, geçmiş olsun

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
26-04-2019, 13:34
Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.Sorunun çözülmesi sevindirici :iyi

Ömer Gedik
26-04-2019, 21:21
Geçmiş olsun keyifli sürüşler diliyorum. Peugeot yine ürettiğinin arkasında durduğunu göstermiş. Bravo :iyi

lakosa
23-11-2021, 13:01
Sorun çözüldüğü için sevinçliyim hayırlı olsun kazasız belasız.

Bahsegel (https://anadolupaykasa.com/)