PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 407 esp ikazı hk.

ramazandemir41
10-02-2011, 14:12
2006 model peugeot 407 1,6 comford dizel model aracımı geçen yıl aldım bu zamana kadar ufak tefek sorunlar oldu ama bu seferki sorunu bir türlü çözemedik. araçta bir süre yol gidince esp lambası yanıyor, ardından devir saati ibresi dipe vuruyor. Arabayı stop edince araç bir daha çalışmıyor ancak kornaya basınca çalışıyor. Aracı servise de gösterdik. servise götürdüğümüzde mevcut sorunlar gözükmeyince bir şey anlayamadırlar. Yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim.

reisG
10-02-2011, 14:21
Forum kuralımız olarak öncelikle, tanışma bölümünde kendinizi, aracınızı ve hangi şehirden katıldığınızı belirtmeniz gerekmektedir.Teşekkür ederiz.

ramazandemir41
10-02-2011, 14:45
Foruma kocaeli'den katılıyorum. 2010 yılı mart ayında aracımı aldım araçtan çok memnunum ancak arızalı bir durumun anlaşılamaması insanı çok üzüyor.

Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla.

teoman
10-02-2011, 14:56
devir saati hız bilgisini nerden alıyor bilmiyorum, eğer esp için kullanılan lastiklerdeki hız sensörlerinden alıyosa, onları kontrol etmek yada esp/abs ecu kontrol etmek gerekir sanırım, kornaya basınca çalışması tesadüf gibi geliyor, servislerin ellerindeki software de bunların hepsi görülebiliyor, sensör girişleri, geçmiş arıza lar.Servis e gittiğinizde arızaya müdahale etmemek olmaz, o an yapmasa bile teorik yaklaşabilirler arızaya, teorik yaklaşıp bişiler değiştirmemin maliyeti de size kalmış

reisG
10-02-2011, 14:59
ESP abs sistemi ile birlikte çalışan elektronik bir güvenlik sistemidir. ESP ışığının yanıp ardından motorun stop etmesinin pek çok sebebi olabilir biz sizin aracınızın geçmişini bilmediğimizden sadece yorum yapabiliriz. motorun da stop etmesi aracın işletim sistemi ECU de de bir problem olabileceği veya buraya bilgi gönderen yerlerden -örneğin katalizatördeki lambda sensörü-, de arıza kaydı aldığı varsayımını doğurur. Siz aracın kaçıncı sahibisiniz? Araç kaç km.de.?araç daima servis bakımlı mı yoksa garanti sonunda ustalara mı bırakılmış. Yakıt olarak euro diesel dışında veya kötü istayonlardan yakıt alıyormusunuz. frenler de daha önce sıkıntı yaşadınız mı? ABS sisteminin bakımı yapılıyor mu? Aracınız daha önce yürür aksamını etkileyen bir kaza yapmış mı? Bu kazanın tamiri serviste mi yoksa sanayide mi yapılmış?böyle onlarca soru sorabiliriz. Size en iyi çözümü kaliteli!?bir yetkili servise gitmeniz verecektir.

TanerHoca
10-02-2011, 15:05
...
Size en iyi çözümü kaliteli!?bir yetkili servise gitmeniz verecektir.

kesinlikle. bu tür sorunların en doğru ve kesin çözümü ancak işin uzmanı tarafından ve bizzat araç üstünde yapılan incelemelerle mümkün olur.

ramazandemir41
10-02-2011, 15:14
ilginiz için çok teşekkür ederim.

reisG
10-02-2011, 15:45
gelişmelerden sonra buraya sonucu yazarsanız seviniriz.

TanerHoca
10-02-2011, 15:49
gelişmelerden sonra buraya sonucu yazarsanız seviniriz.

problem halloduğunda yapacağınız paylaşımlar başkaları için yol gösterici olacaktır.

ramazandemir41
08-03-2011, 17:39
Selam,

Aracımı yetkili servisi bıraktım 2 günlük bir inceleme sonunda Abs ile esp arasında kablolardan birinde bir sorun olduğunu ve yaklaşık bedelinin 1000 TL gibi bir rakam olabileceğini ifade ettiler. Daha henüz yaptırmadım sorun gerçekten bu ise yapılınca bilgi vereceğim. Bu arada da aracıma binmeye devam ediyorum çünkü sorun öyle enterasan ki araç kontak çeviriyorsunuz çalışmıyor kornaya basıyorsunuz ve tekrar kontağı çeviriyorsunu araç hiç bir şey yok gibi çalışmaya başlıyor dah sonra ekran ilk önce esp lambası yanıyor arkadan motor lambası ve akü lambası yanıyor devir saati dip yapıyor ama aracın çalışmasında hiç bir sorun olmuyor kornaya basıyorum esp lambası dışında ekrandaki bütün ikazlar sönüyor. Bilemiyorum böyle sorunla karşılaşıldımı selamlar.

Abdullah
08-06-2011, 09:20
sorunun elektronik olduğu kesin zaten kuthanın aracında da elektronik olarak çözülmüş önemli olan aracı makinaya bağladıklarında bu sorunu nasıl göremedikleri ve komple abs beyni değişimi gibi genel bir çözüme gitmeye kalkışmaları

kuthan81
08-06-2011, 13:56
ARAÇ bilgisayara bağlandığında sadece abs beynine bağlı arızalar gösteriyordu yani esp ,devir göstergesi, depolama sistemi gibi yetkili servisteki arkadaşlar sadece bu yönüne baktılar aracın ama halbuki arıza orada değilmiş motora bağlı sigortadaymış önemli olan güvenilir bilgili bi ekibe ve elektronik üzerine laboratuarı olan bi servise gitmek dileyen arkadaşlarla aracımı yaptırdığım yerin ismini ve adresini paylaşırım saygılar..

mecoreis
07-05-2012, 19:47
herkeze selamlarr ben mecit antalyadan arabam peugeot 2006 407 comfort
aynı arıza bende de oldu önce esp lambası arkasından diğer ikaz lamblaraı sonra devir saati dibe vuruyor
antalya servisler çözemedi çözen arkadaşlar teknik bilgi verirse sevinirim

onurçapan
15-06-2012, 16:56
servisin ismini alabilirmiyin kuthan bey

TanerHoca
15-06-2012, 19:26
servisin ismini alabilirmiyin kuthan bey

umarım alabilirsin ama pek sanmıyorum..arkadaş bir yıldır aktif değil.mesaj tarihine dikkat...

onurçapan
15-06-2012, 21:37
arkdaslar bu konu acılmıs ama benımkısı bıraz farklı bir durum esp asr arızası ekranda yazılı kalıyor ve hız sabıtleyıcıde aynı arızayı veriyor yeni biliyorsunuz baskı balatam debriyaj setım degısmıstı usta surucu bolumunden baya parca soktu taktı ne gıbı sorun bunu yaratır bılgilerinize teşşekürler

Ahmet Ç.
16-06-2012, 00:10
abs asr kaptörü arızalı ve değişmesi gerekli olabilir bende aynısı oldu bu kablo değişti 80 tl civarı

davut72
16-06-2012, 09:20
Bence fren pedalı müşüri.Bu müşir arızalı olunca araç sürekli frene basılıyormuş gibi sinyal aldığından esb/asr yi devre dışı bırakır.Fren yapıldığını zannettiği içinde hız sabitleyici devreye giremez.tecrübe ile sabittir.

onurçapan
16-06-2012, 15:29
fren musuru takılmıs yenı degısmıstı servısden tum sorunlar duzeldı 407 yı cok sevıyorum ama ufak ufak arızaları canımı sıkıyor

Ahmet Ç.
16-06-2012, 16:56
fren musuru takılmıs yenı degısmıstı servısden tum sorunlar duzeldı 407 yı cok sevıyorum ama ufak ufak arızaları canımı sıkıyor

gül diken hikayesi 407 ile yola devam boşver :)

onurçapan
16-06-2012, 19:28
kesinlikle katılıyorum o yere yakınlıgı on kaputunun bakışi ızgara agzı tasarımı:) diğer otomobillerden cok farklı ve sıradişi hissi veriyor bana