PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli - Katlanabilir Dış Dikiz Aynası Arızası

CES
08-02-2011, 20:47
Elektrikli dış dikiz aynalarımın bugün arıza yaptı. Durum şu ki, sürücü tarafında yer alan kumanda/düğme geri çekme vasıtası ile aynaları kapatmayı başarırken; sağ ve sol ayna için yön ayarı (tüm yönler için) yapamadı. Takibinde servisin yolunu tuttuk, ilk başta düğmeyi söküp dışarda denediler çalıştı; ancak düğme yerine takıldığında durum tekrar aynı olunca, Sportium THP'mi servise bırakmak zorunda kaldım :-\

Birkaç saat sonra parça değiştirme onayı için aradılar; ancak servisin elinde parça olmadığı için talep yapıldı. Yarın gün içinde THP motorlu canavarımı alıcam...

İlk 106 GTI'mızdan beri aynı servisi kullanmama ve arkadaşları yakından tanımama rağmen, özellikler rica ettim; kapılarımı açarken bir başka arabanın ya da duvarının yanına park edip, bana güzel siyah lekeler bırakmayın diye... Tek kaygım bu, İnşallah ilk çizik servis yüzünden olmaz... ???

Bu arada benzer bir sorun yaşayan var mı ?

cmr_cihangir
08-02-2011, 21:18
Forumda dikiz aynalarına ilişkin sıkıntıdan bahsedildiğini hatırlamıyorum. Talihsizlik olmuş. İnşallah sorunu çabuk hallederler. Geçmiş olsun.....

CES
08-02-2011, 21:26
Forumda dikiz aynalarına ilişkin sıkıntıdan bahsedildiğini hatırlamıyorum. Talihsizlik olmuş. İnşallah sorunu çabuk hallederler. Geçmiş olsun.....

Teşekkürler, Peugeot ve işte onun hassas elektronik yapısı... ^-^

m_u_r_a_t06
10-02-2011, 15:45
Bende şöyle bir sorun yaşadım. Bir sabah soğuktan donduğu için yarım açıldı aynalar ve o şekilde kaldı tekrar kapatmaya çalıştım kapanmadı. Araba ısındıktan sonra kapatabildim fakat açtığımda yine yarım açılıyordu. Servise gittim, tekrar programladılar (Yarım açıldığı için aynanın sağ,sol aşağı,yukarı dönüşleride yarım oluyordu) sorun düzeldi.

reisG
10-02-2011, 15:53
dondurucu soğuğun olduğu ortamlarda menüden otomaitk ayna katlanma opsiyonunu off etmeniz faydalı olacaktır.

bodrum7
13-12-2014, 10:32
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bende de 1.6 vti active araç var bugün sol elektrikli katlanır dikiz aynamın açarken sanki titreyerek açıldığını gördüm kaparken sorun yok ama açarken sanki titriyor gibiydi böyle bir durumla karşılaşan varmıdır? Sorun ne olabilir? Birde menüde otomatik katlanma fonksiyonunu iptal edebileceğimiz bir yer yok.

converse10
26-11-2017, 15:54
Bir kaç aydır bende de aynı sorun var katlanır ayna açılırken titreyerek açılıyor konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Teşekkürler

gecegoz
26-11-2017, 16:05
Arkadaşlar sorun Aynanın mekanizmasında,Yapmanız gereken aynanın kapagını söküp Yaglamanız,Bikaç aç kapadan sonra düzelecektir.

converse10
26-11-2017, 18:38
Arkadaşlar sorun Aynanın mekanizmasında,Yapmanız gereken aynanın kapagını söküp Yaglamanız,Bikaç aç kapadan sonra düzelecektir.

Abim harikasın önericeğin yağ var mı?

gecegoz
26-11-2017, 19:14
Abim harikasın önericeğin yağ var mı?

Bu iş için sıvı gres sprey biçilmiş kaftandır.

converse10
26-11-2017, 19:28
Bu iş için sıvı gres sprey biçilmiş kaftandır.

Tskler abim

efe_60
27-11-2017, 12:08
Şu aralar ben de aynı dertten muzdariptim. İlk fırsatta aynayı açıp temizlik ve yağlama işlemini deneyeceğim.

gecegoz
27-11-2017, 14:23
Genelde toz,toprak,yagmur bir çok dış etkenden aynanın alt mekanizması etkileniyor,Normalde alt kısmında yag olmasına ragmen bir müddet sonrası titreyerek açılma,zorlanmalar başlıyor,Sıvı gresi sıkıp 7-8 kez aç-kapa yapınca normale dönüyor,Arada bazen mekanizmayı temizleyip bu işlemi yapmak gereklidir diye düşünüyorum.

numan406
27-11-2017, 18:29
gecegoz anlatmış aynen öyle yada basınçlı hava sıkın kışın wd40 sıkın hem kapıya hemde aynaya donma yapmaz üstüne birde gres hem temizler hemde soğuk havalarda karda kışta mis gibi donma yapmaz

xweser
30-04-2019, 21:25
Bir kaç kez darbe aldı. muhakkak ondandır diyorum. titreyerek ve de ciddi ses çıkararak kapanıyor. çözümü maliyetli midir?

Ömer Gedik
30-04-2019, 21:58
Kesmesini umarak gövdenin döndüğü bölgeye sprey yağ sıkın. :)

xweser
30-04-2019, 22:21
deneyelim bakalım Ömer. Sağolasın.