PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeşil Martım :)

dayyyyy
08-02-2011, 16:07
Merhabalar Bu siteyi bulmam benim için gerçekten iyi olduBu benim ilk Peugeot'im Aracım hakkında merak ettiklerimi sizlerle paylaşmak bana gurur verecektir. İşte benim Yeşil Martım.

ibosener
08-02-2011, 16:09
Foruma hoşgeldiniz. Sorlarınız ve sorunlarınıza tatmin edici cevaplar alacağınıza emin olabilirsiniz.

muhti
08-02-2011, 16:09
hoşgeldiniz..

TanerHoca
08-02-2011, 17:35
hoş geldiniz keyifli forumlar :)

aşağıdaki fotoğraflar da konu başlığından çağrışım. ;)

kanatlanmış uçacak :D
http://img11.imageshack.us/img11/2972/peugeotmodifiye1.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/7043/peugeotmodifiye.jpg

haruntuncer
08-02-2011, 17:54
Aramıza hoşgeldiniz . Aracınızla çok uyumlu bir plakanız var . Çok hoşuma gitti . ;)

reisG
08-02-2011, 18:16
Aramıza hoşgeldiniz, sanırsam aracınız ülkemize az sayıda ithal edilmiş olan Roland Garros yeşili renginde bir 206 1.4 LT 16 V 90 hp lik motoru var herhalde. Aracınızın sadece renginden çıkardığım fikirler bunlar gerçek detayları sizden alabilirmiyiz?

ibosener
08-02-2011, 18:28
Aramıza hoşgeldiniz, sanırsam aracınız ülkemize az sayıda ithal edilmiş olan Roland Garros yeşili renginde bir 206 1.4 LT 16 V 90 hp lik motoru var herhalde. Aracınızın sadece renginden çıkardığım fikirler bunlar gerçek detayları sizden alabilirmiyiz?

Bir fotodan daha ne çıkaracaksın reisG. aracın saat kaçta banttan indiğini yazmadığın kalmış ;D

reisG
08-02-2011, 18:32
Işık resimlerde parlamasa ön camı daha rahat görsem, bir de aracın arka tarafını görsem daha detay verebilirim. diye düşünüyorum.tabii sadece bir varsayım o da renkten... ;)

reisG
08-02-2011, 18:34
Bu arada yeşil martı sahibi yeni üyemiz, nickname'inizi lütfen okunaklı bir şekile çevirirmisiniz.? :)

ibosener
08-02-2011, 18:34
Işık resimlerde parlamasa ön camı daha rahat görsem, bir de aracın arka tarafını görsem daha detay verebilirim. diye düşünüyorum.tabii sadece bir varsayım o da renkten... ;)

Tebrikler, başka ne diyebilim ki? :D

dayyyyy
08-02-2011, 18:37
Tabi elbeteki.
Evet Aracım sizin değiminizle ''Roland Garros '' modeldir. Bu araç servisin istatistiğine göre Şuan gaziantepde 14 Adetmiş. türkiye genelinde ise 600 kadarmı. Bu Model Sadece Tenis sporcuları için geliştirilmiş neden geliştirlmiş onu bilemiyorum. Rolandlar Sadece Mat yeşil olurmuş zaten başkada rengi olmazmış rolandların :) Valla servisin söylediğini aynen sizlere aktardım :) Aracım hakkında çok şeyler söylediler bana ama olumlu yönde tabiki. Sana tek kelime söyleyeceğim dedi. çok şanslısın başkada birşey demiyorum dedi.

ilkdefa bir aracım oldu kendi şahsım adına ona İlhat sayısı az olan bir araca denk gelmişim ve bu yönden şanslıymışım. Valla doğrusunu söylemek gerekirse bu aracı bir ay önce aldım ve gerçekten çok çok memnunum sizlerinki kadar iyi olmasada bir laf Vardır Karga Yavrusuna Şahin gibidir. Allahım cümlemizi kazadan beladan uzak tutsun :)

Dip Not: Aracım 1.4 Değildir 1.6 'dır 16 V :)

dayyyyy
08-02-2011, 18:38
Aramıza hoşgeldiniz . Aracınızla çok uyumlu bir plakanız var . Çok hoşuma gitti . ;)
Biliyormusunuz her görende bunu söylüyor :) evet şanstanmıdır nedir '' aracım zaten farnsız malı Ve Fr olarak Yazıyor Model Zaten 206 Plaka Sonuda 206 :) Şansa bak :)

dayyyyy
08-02-2011, 18:40
Bu arada yeşil martı sahibi yeni üyemiz, nickname'inizi lütfen okunaklı bir şekile çevirirmisiniz.? :)
Değiştirdim :)

dayyyyy
08-02-2011, 18:42
hoş geldiniz keyifli forumlar :)

aşağıdaki fotoğraflar da konu başlığından çağrışım. ;)

kanatlanmış uçacak :D
http://img11.imageshack.us/img11/2972/peugeotmodifiye1.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/7043/peugeotmodifiye.jpg

Hakkatten konu başlığına tam uymuş :D
Bu arada Tamer hocam sanırım öğretmen falansınız bende bir eğitimciyim. Sizin yazılarınızı takip ettim bugün Maşşalhınız var Arabanız bu sitede baya popiler sanırsam :)

dayyyyy
08-02-2011, 18:43
Yarın daha detaylı resimler çekerim Kardeş :)

ibosener
08-02-2011, 18:46
Aracını hep keyiflere, mutluluklara sürmen dileklerimle Mehmet arkadaşım...

dayyyyy
08-02-2011, 18:49
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum . Aynı dilekler sizler içinde geçerli :)

reisG
08-02-2011, 18:57
Tabi elbeteki.
Evet Aracım sizin değiminizle ''Roland Garros '' modeldir. Bu araç servisin istatistiğine göre Şuan gaziantepde 14 Adetmiş. türkiye genelinde ise 600 kadarmı. Bu Model Sadece Tenis sporcuları için geliştirilmiş neden geliştirlmiş onu bilemiyorum. Rolandlar Sadece Mat yeşil olurmuş zaten başkada rengi olmazmış rolandların :) Valla servisin söylediğini aynen sizlere aktardım :) Aracım hakkında çok şeyler söylediler bana ama olumlu yönde tabiki. Sana tek kelime söyleyeceğim dedi. çok şanslısın başkada birşey demiyorum dedi.

ilkdefa bir aracım oldu kendi şahsım adına ona İlhat sayısı az olan bir araca denk gelmişim ve bu yönden şanslıymışım. Valla doğrusunu söylemek gerekirse bu aracı bir ay önce aldım ve gerçekten çok çok memnunum sizlerinki kadar iyi olmasada bir laf Vardır Karga Yavrusuna Şahin gibidir. Allahım cümlemizi kazadan beladan uzak tutsun :)

Roland Garros modellerinin en büyük özelliği std. olarak cam tavana'a sahip olmasıdır. ben resimlerde sanki cam tavan yokmuş gibi görüyorum. Ve buna istinaden az sayıda gelmiş Roland Garros renkli 206 olarak yorumda bulundum. Şimdi Roland Garros bilgilerinize ek ve nacizane biraz düzeltme yapayım. Roland Garros sizin de söylediğiniz üzere Fransa'nın meşhur Grand Slam turnuvası olan Roland Garrostan gelir. Peugeot'un yıllardır özel seri olarak piyasaya sürdüğü bir modeldir. Önceleri sadece Roland Garros yeşili olarak üretilse de 2004-2005 yıllarında metalik gri renkli 206 Roland Garroslarda geldi. Ayrıca o yıllarda gelen R.Garroslarda çok kollu farklı bir alaşım jant vardı. Bu yıllarda bir miktar da 206 CC Roland Garros ithal edildi. Hem yeşil hemde gri renkte.206 Roland Garros ta diğer 206 lardan farklı olarak ayrıca arka cam otomatiği ve yeşil bej renkli deri döşeme idi. ayrıca bu araçlarda 1.6 16V 110 bg benzinli motor ve dijital otomaik klimada std.tı. ilk gelen serilerde sizdeki alaşım jant ops. olarak sunulmaktaydı. ayrıca far ve yağmur sensörleri de bu araçta std.tı.

dayyyyy
08-02-2011, 19:01
Tabi elbeteki.

Roland Garros modellerinin en büyük özelliği std. olarak cam tavana'a sahip olmasıdır. ben resimlerde sanki cam tavan yokmuş gibi görüyorum. Ve buna istinaden az sayıda gelmiş Roland Garros renkli 206 olarak yorumda bulundum. Şimdi Roland Garros bilgilerinize ek ve nacizane biraz düzeltme yapayım. Roland Garros sizin de söylediğiniz üzere Fransa'nın meşhur Grand Slam turnuvası olan Roland Garrostan gelir. Peugeot'un yıllardır özel seri olarak piyasaya sürdüğü bir modeldir. Önceleri sadece Roland Garros yeşili olarak üretilse de 2004-2005 yıllarında metalik gri renkli 206 Roland Garroslarda geldi. Ayrıca o yıllarda gelen R.Garroslarda çok kollu farklı bir alaşım jant vardı. Bu yıllarda bir miktar da 206 CC Roland Garros ithal edildi. Hem yeşil hemde gri renkte.206 Roland Garros ta diğer 206 lardan farklı olarak ayrıca arka cam otomatiği ve yeşil bej renkli deri döşeme idi. ayrıca bu araçlarda 1.6 16V 110 bg benzinli motor ve dijital otomaik klimada std.tı. ilk gelen serilerde sizdeki alaşım jant ops. olarak sunulmaktaydı. ayrıca far ve yağmur sensörleri de bu araçta std.tı.

Evet Aynen Dediğiniz özelliklerin hepsi bende mevcuttur. Şu sorunuza Cevap vermek isterim açılır cam tavan yuktur evet sebebbini bende bilmiyorum Diğer arabalara bakıyorum onlrada var ama neden benimkinde yoktur anlamış değilim. Bunu çok merak ediyorum.

dayyyyy
08-02-2011, 19:06
Tabi elbeteki.

Yani deri döşemesinden tutun Arka cam otomatiğine, far sensözürnden yağmur sensörüne kadar herşey mevcuttur. Ama gel gelelimki aracımda açılır tavan yok. araçlardan pek anlamadığım için bu bilgiyi sizden rica edeyim. Yaa aklıma kötü birşey geliyor ama inşallah doğru değildir. Acaba benim arazım Kaza yaptığında tavanını falanmı değiştiler ? Motor seri numarası ile sigortasını araştırdığımda '' Bu araçta Bir adet kaza bulunmaktadır diyordu mesaj sonunda ise 13.750 diye bir tl diye bir fiyat vardı ? Off aklım karma karışık oldu şimdi yaa :(

reisG
08-02-2011, 19:18
206 Roland Garros ta açılır cam tavan yoktur. Anlatmak istediğimiz cam tavandır. Yani sabit bir şekilde tüm tavan saçtan değil camdan üretilmiştir. Aracın içinden bir düğme ile sadece güneşin gelmesini engellemek için bir kumaş rulo perdeyi kapatıp açabilirsiniz. Aracınızda tavanınız yekpare cam tavana sahip değil ise ama bunun dışında arka cam otomatiğinden , yeşil bej deri döşemeye, otomaik klimadan 1.6 110 bg motora , far ve yağmur sensörlerine kadar R.Garros'un tüm ekipmanı var ise ve aracınız Türkiye ye distribütör ile resmi ithalat ile girmiş ise benim yorumum şu aracınız ya kaa yapmış veya cam tavanı bir şekilde kırılmış sonrasında pahalı olan cam tavan değil sabit saç tavan takılmıştır. Başka bir alternatif olamaz.

reisG
08-02-2011, 19:21
kasko sorgusu sonunda tek bir kaza ve 13.750 TL ibaresi aracın yaptığı kaza da kaskolu olduğu ve o tek kazada ortaya çıkan hasarın 13.750 TL lik olduğudur. Buda çok ağır bir kazaya maruz kaldığını anlatır. -ki bu araçların ikinci el değeri de İstanbul piyasasında yaklaşık o kadardır. Pert olmuş aracın tekrar staılması durumu da söz konusu olabilir.İyi inceltmek gerekir.

dayyyyy
08-02-2011, 19:23
Bilemiyorumki kardeş. Digital klima, Deri döşeme Ama deri döşeme beyaz bende ortasında kumaş var. Far ve yağmur sersörüde mevcutur. Ruhsatımdada 206 Roland Garros yazıyor. offffffffffffff offfffffff

dayyyyy
08-02-2011, 19:24
kasko sorgusu sonunda tek bir kaza ve 13.750 TL ibaresi aracın yaptığı kaza da kaskolu olduğu ve o tek kazada ortaya çıkan hasarın 13.750 TL lik olduğudur. Buda çok ağır bir kazaya maruz kaldığını anlatır. -ki bu araçların ikinci el değeri de İstanbul piyasasında yaklaşık o kadardır. Pert olmuş aracın tekrar staılması durumu da söz konusu olabilir.İyi inceltmek gerekir.
İştahım kaçtı ben şu bilgisayarı bir kapatayım :( beynimden vurulmuşa döndüm şimdi yaa :(

ibosener
08-02-2011, 19:27

Bu benimde aklıma geldi ama yazmaya elim varmadı. Mehmet arkadaşımızın ilk aracı, forumada yeni katıldı böyle bir şüpheyi kafasına takıp üzmek istemedim. Diğer taraftanda en azından gerçeği öğrenmesi içinde uyarmak gerektiğini düşündüm ama karar veremedim. Gerçi korkunun ecele faydası yok derler amaaaa... Siz gerekeni yazmışsınız...

ibosener
08-02-2011, 19:31
İştahım kaçtı ben şu bilgisayarı bir kapatayım :( beynimden vurulmuşa döndüm şimdi yaa :(

Mehmet arkadaşım olay gerçekse bile artık yapacak fazla birşeyin yok. O nedenle aracının olabildiğince keyfini çıkar. Belki pert değil de sadece tavan' a bir şey düşmüş o nedenle tavan değişmiş olabilir. İyi bir kaportacıya gösterirsen sana bu konuda yardımıcı olacağına eminim.

reisG
08-02-2011, 19:31
Seni üzmek istemiyoruz. Ancak bu sohbet ile belki de ilerde karşılabileceğin ilginç durumların önüne geçmiş oluruz. ;)Döşemenin mutlaka bej ve yeşil deri olması lazım. şimdi sana R.Garros resimlerini ekleyeceğim.
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/8/6439.jpg
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/8/6442.jpg
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/8/6446.jpg

muhti
08-02-2011, 19:35
cam tavan perdesini açıp kapama tuşunun bulunduğu yerde bir değişiklik söz konusu mu acaba? yada o tuş duruyor mu yerinde? eğer öyleyse zaten tavanın bir şekilde değiştirildiği kesinleşmiş olur.

dayyyyy
08-02-2011, 19:36
Evet aynı araba. Koltuklar açık krem rengi sanırım ona Bej deniyor özür dilerim. İç dizayn olarakta aynı. evet Malesef arabamın aynısı :(

dayyyyy
08-02-2011, 19:37
cam tavan perdesini açıp kapama tuşunun bulunduğu yerde bir değişiklik söz konusu mu acaba? yada o tuş duruyor mu yerinde? eğer öyleyse zaten tavanın bir şekilde değiştirildiği kesinleşmiş olur.
O tuş tam olarak nerde acaba ?

ibosener
08-02-2011, 19:38
Tabi elbeteki.
Evet Aracım sizin değiminizle ''Roland Garros '' modeldir. Bu araç servisin istatistiğine göre Şuan gaziantepde 14 Adetmiş. türkiye genelinde ise 600 kadarmı. Bu Model Sadece Tenis sporcuları için geliştirilmiş neden geliştirlmiş onu bilemiyorum. Rolandlar Sadece Mat yeşil olurmuş zaten başkada rengi olmazmış rolandların :) Valla servisin söylediğini aynen sizlere aktardım :) Aracım hakkında çok şeyler söylediler bana ama olumlu yönde tabiki. Sana tek kelime söyleyeceğim dedi. çok şanslısın başkada birşey demiyorum dedi. ilkdefa bir aracım oldu kendi şahsım adına ona İlhat sayısı az olan bir araca denk gelmişim ve bu yönden şanslıymışım. Valla doğrusunu söylemek gerekirse bu aracı bir ay önce aldım ve gerçekten çok çok memnunum sizlerinki kadar iyi olmasada bir laf Vardır Karga Yavrusuna Şahin gibidir. Allahım cümlemizi kazadan beladan uzak tutsun :)

Bu cümle ????

Aracı servisten mi aldın bu arada ????

muhti
08-02-2011, 19:40

emin olmamakla birlikte ilk resimde gözüküyor sanırım el freninin orda. 308'de o bölgede çünkü ama sizin aracınızdan emin değilim

dayyyyy
08-02-2011, 19:43
Evet Orda Küçük bir kol var sağa sola dönderiyorsun . O yan aynaları kapatıyor ve yan aynaların ayarlarını yapıyor. kendi ekseni etrafında dönüyor.

dayyyyy
08-02-2011, 19:44
Tabi elbeteki.
Evet Aracım sizin değiminizle ''Roland Garros '' modeldir. Bu araç servisin istatistiğine göre Şuan gaziantepde 14 Adetmiş. türkiye genelinde ise 600 kadarmı. Bu Model Sadece Tenis sporcuları için geliştirilmiş neden geliştirlmiş onu bilemiyorum. Rolandlar Sadece Mat yeşil olurmuş zaten başkada rengi olmazmış rolandların :) Valla servisin söylediğini aynen sizlere aktardım :) Aracım hakkında çok şeyler söylediler bana ama olumlu yönde tabiki. Sana tek kelime söyleyeceğim dedi. çok şanslısın başkada birşey demiyorum dedi. ilkdefa bir aracım oldu kendi şahsım adına ona İlhat sayısı az olan bir araca denk gelmişim ve bu yönden şanslıymışım. Valla doğrusunu söylemek gerekirse bu aracı bir ay önce aldım ve gerçekten çok çok memnunum sizlerinki kadar iyi olmasada bir laf Vardır Karga Yavrusuna Şahin gibidir. Allahım cümlemizi kazadan beladan uzak tutsun :)

Bu cümle ????

Aracı servisten mi aldın bu arada ????
Yok kardeş Servisten almadım. Sahibinden Aldım Sahibide bir elektirikçiydi. :(

ibosener
08-02-2011, 20:12
Tramer sorgulamada kazanın tutanağı da vamı? Ona bir bak. Eğer varsa hem sana kaza hakkında fikir verir hemde kazayı yapanın telefon numarası muhtemelen vardır. Eğer senin aldığın kişi değilse ona bir telefon et bu şekilde bir bilgiye ulaşabilirsin. Ben bu şekilde takla atmış bir aracı almaktan vazgeçtim. Araç boyalıydı ama çiziklerden dolayı boyalı dendi, hatta çiziklerin resimleri de gösterildi. Tramer sorgulamada aracın Gaziantepte bir kaza yaptığını gördüm. Kaza çok büyük değildi (1,000 TL gibi hasar bedeli çıkmıştı). Gaziantepte kaza yapan kişinin telefonu vardı. Adamı aradım -adam da dürüst birisiymiş- araç ile takla attığını sadece satmak için bazı yerlerini çıkma parçalarla toplatıp İstanbul' da bir servise sattım dedi. Benim aracı alacağım kişi de serviste çalıştığını söylemişti zaten :D. Bunun üzerine ben aracı görmeden vazgeçtim.

reisG
08-02-2011, 20:52

resimde de gözüküyor. elektrikli ayna tuşunun hemen arkasında cam tavan perdesi tuşu var.

BahadırALTUN
08-02-2011, 21:15
Hosgeldiniz , bence takılmayın bu tip seylere bos yere üzulup aracınızdan soğumayın.
Eğer alim satım isiyle uğraşmıyorsanız yani aracınızı binmek İcin aldıysanız ağız tadiyla binin aracınıza.

TanerHoca
10-02-2011, 14:39
mehmet ne yaptı acaba ???

reisG
10-02-2011, 14:52
Aracını kullanmaya devam ediyordur.

dayyyyy
11-02-2011, 01:18
Evet abi kullanmaya devam ediyorum . Tabiri caiz ise araba elimde kaldı yani mecburum kullanmaya çünkü bu aracı alanda olmaz :(

Gökay
11-02-2011, 08:48
Sen nasıl aldıysan aynı şekilde de satarsın hiç merak etme..

reisG
11-02-2011, 09:02
Evet keyifle kullan 110 bg.lik seri ve güçlü motoru her türlü donanımı ile şık arabadır R.Garros.

Ömer Gedik
11-02-2011, 10:16
Mehmet bana aracın şasi nosunu özel mesaj at ben Service box tan donanım kontrolünü yapayım

ibosener
11-02-2011, 12:16
Evet abi kullanmaya devam ediyorum . Tabiri caiz ise araba elimde kaldı yani mecburum kullanmaya çünkü bu aracı alanda olmaz :(

Bir an artık foruma girmeyeceğini düşünmeye başlamıştım. Tekrar aramızda olduğunu bilmek güzel. Olan olmuş, sadece aracın keyfini çıkarmaya bak. Satışını da satma zamanı gelince düşünürsün.

TanerHoca
11-02-2011, 12:51
Mehmet bana aracın şasi nosunu özel mesaj at ben Service box tan donanım kontrolünü yapayım

bak bu iyi fikir ;)

dayyyyy
11-02-2011, 21:49
Haklısınız arkadaşlar. Sadece şuanki durumun tadını çıkarmak gerekiyor. herşey heryerde söylenmez ama bizler memur insanız. kendime ait bir arabam olsun dedim kredi çekip 3 sene bu arabanın parasını ödeyeceğim. ödemek zorun değil ama gereksiz insanların hedefi olmak zoruma gider elbetteki. Ben bu arabayı 3 sene kullanıp yani borcu bittikten sonra hemen satıp o paranında üzerine 2 3 kuruş daha koyup Bir ev alacaktım daha doğrusu evin ara ödemesini peşin yatırırım diye düşünmüştüm. nediyelim her işte bir hayırvar . ama şu bir gerçekki bana bu arabayı satan kişi gibi olamam şerefsizlik yapamam en azından ben bu Allah korkusuyla Bu arabayı satmakta zorlanırım. Ben şuna inanırım Kurban olduğum Allah Bir kapıyı kapatır Bir kapıyı açarmış. Bunuda bana satan kişi elbet diğer dünyayı düşünmeyliydi. hayırlısı diyelim.

haruntuncer
11-02-2011, 22:32
Dediginiz gibi hayırlısı olsun Mehmet bey . Siz sadece aracınızı mutlu kullanmaya bakın .

Ömer Gedik
11-02-2011, 23:54
Mehmet Hayırlısı olsun bozma morallari Service Box tan aracına baktım ama pek durum pek iyi gözükmüyor şimdi detayları kopyalayacağım.

Ömer Gedik
11-02-2011, 23:57
ÜRÜN TİPİ : ÖZEL ARAÇ
TİCARİ MARKA/PARÇA TİPİ : PEUGEOT
ÜRÜN SERİSİ : 206
GÖVDE TİPİ : 5 KAPILI HATCHBACK
YÜZEY İŞLEME : ROLAND GARROS
MOTOR : TU5JP 90CV ENJEKSİYONU
AKTARMA SİSTEMLERİ : 5 MEKANİK VİTES KUTUSU
BOYA TİPİ : METALİK VERNİK BOYA
KASA RENGİ : TIE BREAK YEŞİLİ BOYA
İÇ KAPLAMA TİPİ : ALCANTARA F227 + DERİ L005 "NF"
DÖŞEME RENGİ : "FD"
ŞANZUMAN (ÖZELLİKLER) : İYİLEŞTİRİLMİŞ TAKVİYELİ MA S
MOTOR (TİP) : MOTOR TİPİ TU
İLAVE MONOGRAM : İLAVE AMBLEMSİZ HARİÇ
İLAVE MONOGRAM, ÇEŞİTLİ : İLAVE AMBLEMSİZ HARİÇ
MONOGRAM : ROLAND GARROS PARIS

Ömer Gedik
12-02-2011, 00:01
SESLİ İKAZLAR : STANDART DIŞI KORNA
ANTEN : ARKA KISA ANTEN
YAKIT DOLDURMA KAPAĞI : YAKIT KAPAĞI KASA RENGİNDE
DEKORASYON (YAPIŞTIRMALI) : SİYEH KAPI YAN DİREĞİ + DEKORATİF FİLE
YAN JANTLAR (GÖRÜNÜM) : ŞASİ RENGİ ASTAR BOYALI Y.KORUYUCU ÇITA
YAN JANTLAR (BOYUT) : YAN KORUYUCU ÇITALAR
TEKERLEK JANTI (STİL) : BOHEME ALÜMİNYUM JANT GÖBEĞİ KAPAĞI
KORUMA İLAVESİ (MOTOR ALTI) : MOTOR ALTINDA İLAVE KORUYUCULAR YOK
DIŞ DİKİZ AYNASI İLAVE FONKSİYONU : ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR DIŞ DİKİZ AYNASI
EGZOZ ÇIKIŞI ÇERÇEVESİ : KAPAKSIZ EGZOZ ÇIKIŞI
MOTOR TARAFI SES KESME : KAPUT ALTI + RAF SES KESİCİSİ
ÖN CAM SİLECEĞİ : YAĞMUR KAPTÖRLÜ ÖN CAM SİLECEĞİ
ARKA CAM SİLECEĞİ : ARKA CAM SİLECEĞİ
FAR SİLECEĞİ : FAR SİLECEKSİZ
ÖN YÜZ TİKACI : KAPAKSIZ ÖN YÜZ
TAVAN CAMI : TAVAN CAMI İLE
ÇAMURLUKLAR : KASA RENGİ 2000 MODEL İTİBAR SAC TAMPON
ÇAMURLUK (BAVET) : ARKA TEKERLEK DAVLUMBAZI ÖNÜ
SİS FARI : SİS FARLARI
ÖZEL FAR (ÇİFT OPTİK) : PARABOLİK ÇİFT FAR
DIŞ DİKİZ AYNASI (SÜRÜCÜ TARAFI) : SÜR TARAF DIŞ DİKİZ AYNASI ELEKTR KUMAND
DIŞ DİKİZ AYNASI (YOLCU TARAFI) : DIŞ DİKİZ AYNASI YOLCU TARAFI ELEKTRİK KUMANDALI
STEPNE : ÇELİK SAC JANT TEK + STA OTO LASTİĞİ
DIŞ AKSESUARLAR : KAS REN DIŞ DİK.AYNA VE DIŞ KAPI KOLU
DIŞ DİKİZ AYNASI (SÜRÜCÜ TARAFI YARI ÇAPI) : KÜRESEL OLMAYAN DIŞ DİKİZ AYNASI
AÇILIR TAVAN : SABİT TAVAN
ÇAMURLUK KENARI : ŞASİ RENGİNDE SAC TAMPON KORUYUCU BANDI
ARKA CAM (ÇEŞİT) : ISITMALI ARKA CAM
CAM (GÖRÜNÜM) : BYSZ
KELEBEK CAMI (YAPISI) : KELEBEK CAMSIZ
CAM (TİP) : ATERMİK OLMAYAN ÖN CAM

Ömer Gedik
12-02-2011, 00:09
Bu arada aracın garanti başlangıç tarihi yani fatura tarihi 28/11/2000

Motor : Tu5jp tipi 1.6 90hp

Genel özellikleri ve kaporta özelliklerini üstte çıkardım.

Araç Tavan camlı gözüküyor.

ibosener
12-02-2011, 00:12
Ömer verdiğin bilgiler -kötü bir sonuca çıksa da- en azından Mehmet arkadaşımızın bir takım şüphelerini ortadan kaldıracaktır diye düşünüyorum.

Esat
12-02-2011, 16:39
ömer arkadaşımızlada bu konuyu konustuk bu gun yazık ya haketten insanlar kötü niyetli olmuş iyi düşünmek lazım bişi alırken

ibosener
12-02-2011, 20:29
ömer arkadaşımızlada bu konuyu konustuk bu gun yazık ya haketten insanlar kötü niyetli olmuş iyi düşünmek lazım bişi alırken

Herzaman düşünmek yetmiyorki sevgili schefo. Çünkü sahtekarlar biz dürüst insanların nasıl düşüneceğini tahmin edip önceden önlemini alabiliyorlar. Çünkü adamların işi o >:(. Bir şey alırken aldığın ürün hakkında bilgi sahibi değilsen, yada çok yakın bir tanıdığın bilgi sahibi değilse kandırılmaya bir adım var demektir. Oradan ötesi şansa kalmış. Bir insan her konuda da bilgi sahibi olamaz ya. Bazen ev alırken, bazen oto alırken, bazen ev eşyası alırken ne yazık ki bu tür durumlarla karşılaşabiliyoruz

γuяdaeя
12-02-2011, 21:57
Herzaman düşünmek yetmiyorki sevgili schefo. Çünkü sahtekarlar biz dürüst insanların nasıl düşüneceğini tahmin edip önceden önlemini alabiliyorlar. Çünkü adamların işi o >:(. Bir şey alırken aldığın ürün hakkında bilgi sahibi değilsen, yada çok yakın bir tanıdığın bilgi sahibi değilse kandırılmaya bir adım var demektir. Oradan ötesi şansa kalmış. Bir insan her konuda da bilgi sahibi olamaz ya. Bazen ev alırken, bazen oto alırken, bazen ev eşyası alırken ne yazık ki bu tür durumlarla karşılaşabiliyoruz

+308 :)

ibosener
12-02-2011, 22:12
Yeni yöntemleri bir kenara bırakıp yıllar öncesinden bir örnek vereyim. Bildiğiniz gibi tofaş serisi araçların dertlerinden biririsi de diferansiyel' in vınlamas/ötmesiydi. Bunu gizlemek için diferansiyel yağının içine ince talaş (bildiğiniz marangozlardan çıkan) karıştırmak gibi bir yöntemi bulan yurdum insan(!)' ı na ne yapabilirsin ki???

TanerHoca
12-02-2011, 22:16
Yeni yöntemleri bir kenara bırakıp yıllar öncesinden bir örnek vereyim. Bildiğiniz gibi tofaş serisi araçların dertlerinden biririsi de diferansiyel' in vınlamas/ötmesiydi. Bunu gizlemek için diferansiyel yağının içine ince talaş (bildiğiniz marangozlardan çıkan) karıştırmak gibi bir yöntemi bulan yurdum insan(!)' ı na ne yapabilirsin ki???

ilk defa duyuyorum.adam bu kadar basit ve pratik şekilde kendine mühendisim diyen adamların yapamadığını yapmış ve kronik olan diferansiyel sesini kesmiş ise helal olsun ne diyeyim 8)

ibosener
12-02-2011, 22:28

ilk defa duyuyorum.adam bu kadar basit ve pratik şekilde kendine mühendisim diyen adamların yapamadığını yapmış ve kronik olan diferansiyel sesini kesmiş ise helal olsun ne diyeyim 8)

Taner hocam bu yöntem çözüm değil. Sadece yağın kalınlaşmasını sağlayarak kısa bir süre sesin azalmasını sağlamasına rağmen, kısa bir süre sonra -alıcı farkedip yağı değiştirmezse- diiferansiyel' i kilitleyerek alıcıya çok kötü sürprizler yapıyordu. Eski mesajlarımda sözünü ettiğim Mitsubishi yetkili servisindeyken, bir çalışanımızın akrabası gece yeni aldığı (2.el) aracı ile yolda kalınca benden yol yardıma gitmek için izin istendi. Araç bizim servise çekildi ve ertesi gün diferansiyel söküldüğünde bu talaşlı yağ ile karşılaştık. Açıkçası sesi kesme etki derecesine şahit olmadım ama bu uygulamanın yapıldığı bir araca şahit oldum. O olaydan sonra böyle bir uygulamanın yapıldığını öğrenmiştim.

TanerHoca
12-02-2011, 22:35
ibrahim ben de latife yaptım zaten ;)

ibosener
12-02-2011, 22:43
ibrahim ben de latife yaptım zaten ;)

Hocam bu sayfayı okuyupta "aaaa ne pratik çözüm' müş, hemen bende yapayım" diyebilecek ;D ;D ;D konuklarımıza uyarı olsun diye yazmıştım bende ;) :D :D

Eren
12-02-2011, 22:52
Mehmet bey, olan olmuş artık arkadaşlarında söylediği gibi severek bindiğiniz aracınızın keyfini çıkarın..Spesifik bir durum değil bu zaten, 3 kuruş için 10 takla atan bu aşağılık herifler hayatın her döneminde karşımıza çıkıyor malesef.Aracınız resimlerde gayet şık görünüyor.İyi yönünden bakın, ne olursa olsun özel seri bir araca sahipsiniz..Bu saatten sonra canınızı sıksanız da bildiğiniz gb birşey değişmeyecek.Keyifle, kazasız belasız kullanmanız temennisi ile.

haruntuncer
12-02-2011, 23:14
Mehmet bey, olan olmuş artık arkadaşlarında söylediği gibi severek bindiğiniz aracınızın keyfini çıkarın..Spesifik bir durum değil bu zaten, 3 kuruş için 10 takla atan bu aşağılık herifler hayatın her döneminde karşımıza çıkıyor malesef.Aracınız resimlerde gayet şık görünüyor.İyi yönünden bakın, ne olursa olsun özel seri bir araca sahipsiniz..Bu saatten sonra canınızı sıksanız da bildiğiniz gb birşey değişmeyecek.Keyifle, kazasız belasız kullanmanız temennisi ile.

Eren Beye katılıyorum . Mehmet bey siz aracınızın keyfini çıkarmaya bakın . Önemli olan bundan sonra siz kullanırken sorun çıkarmaması .

Esat
13-02-2011, 21:53
benimde başıma benzer bi olay geldi ben erken uyandım ve geri verdim vermeseydim bende kullanıcaktım ister istemez canınız sıkılır ama siz martınızla mutlu olmaya bakın bencede sizin dediginiz gibi ALLAH bi kapı kapatır bi kapı açar ama dürüstlük hep baki kalır ve kazanır

γuяdaeя
13-02-2011, 22:00
Nakliye sırasında hasar görmüş, veya fabrikadan hatalı çıkan arabaları bile bayilerde sıfır araç diye sattıklarını okumuştum bi forumda... İkinci elde insanların neler yapabileceğini artık varın siz tahmin edin.

C!N
09-04-2011, 16:01
Gerçekten can sıkıcı bir durum, yalnız bildiğim kadarıyla aracın satış esnasında size bu olumsuzluk söylenmediyse ve siz bunu belgeleyebiliyorsanız (ki belgeleniyor elde servis kayıtları var), elinizdeki noter satışıyla dava açıp, aldığınız şahsa aracı iade edip paranızı geri alabiliyordunuz sanırım, bunu bir araştırmanızı öneririm. Ayrıca 206 Roland Garroslarda tavan perdesinin tuşu tavan lambalarının olduğu kısımdadır...

dayyyyy
03-10-2011, 18:00
Arkadaşlar Arabama biraz bakım yaptım. Ön taraflara biraz rutuj ve az bişi boya attırdım.Ön kaput biraz yukarıda duruyordu orayıda kaportaya soktum. Sizce Dizayn olarak nasıl olmuş.

http://www.yukleresim.com/di-KG69.jpg

TanerHoca
04-10-2011, 07:57
maşallah mehmet kardeşim :nazar
kazasız belasız keyifle kullanmaya devam et :iyi