PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 3008 egsoz emisyon hatası ve motor arızası

cvheneburi
24-01-2019, 11:01
merhabalar. 2015 bluhdi dizel otomatik 3008 sahibiyim. yolda ilerlerken urea lambası ile birlikte egsoz emisyon arızası diye uyarı mesajı aldım. kitapçığına baktım adblue ilave edilmesi gerekiyormuş yaklaşık 20 - 25 km kullandıktan sonra adblue ilave ettim fakat ışığı sönmedi. belli süre sonra söner diye devam ettim yaklaşık 10 - 15 km sonra da motor arıza lambası yandı,urea lambası yanıp sönmeye başladı ve 1100 km sonra marş yasak uyarısı vermeye başladı.
artvin de yetkili servis yok özel servis ustası da bulamadım. en yakın trabzn servisi aradım onlarda buray gelmeniz lazım bilgisayara bakılması gerek adblue yi kabul etmiyor olabilir gibi şeylerden bahsettiler. sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. servis e gitmelimiyim.

Erdem26
25-01-2019, 12:58
Merhabalar. Bizimde C4 Picasso da bagajda alt tabanda ekleme yeri 2 3 defa ekleme yapmıştım. Bir süre kullandıktan sonra sönüyordu. Sizin araçta başka bir arıza olabilir diye düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar görünce net bilgi verecektir. Servise götürmenizde fayda olacağını düşünüyorum. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ozgur
13-02-2019, 14:12
Deponun gereksinimi altında adblue doldurduysanız uyarı devam eder. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse servise gitmek gerekecektir.

Ömer Gedik
19-02-2019, 21:40
Adblue ne kadar eklediniz ve aldığınız ürün neydi?

murtibey
10-04-2019, 15:58
Arkadaşlar maalesef aynı problemi yaşayan bir kişi olarak bende soluğu serviste aldım.Aracın adblue sisteminden kaynaklanan bir sorun olduğu söylendi ve aracımın garantisi bitmiş olmasına rağmen fiyatı 4000 tl üzerinde olan bazı parçaları garanti kapsamına dahil ederek sadece işçilik ücreti karşılığında değiştirerek problemi çözdüler.Yaptığım kısa sohbetten anladığım kadarıyla bu sorunu yaşayan pek çok insan var ve Peugeot problemin bilincinde.Arızadan dolayı servisin kapısını çalanlara yardımcı oluyor.Gönül isterdi ki tüm araçlarına servis çağrısı yapsın ama en azından bu da iyi niyet adına bir gösterge.Kendi hatasını bilen markamız bir de işçilik ücreti almasaydı çok daha şık olurdu.