PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracta titreme ve ugultu

sedat27
13-01-2019, 23:26
Merhaba. 2017 bluehdi bir aracim var. Bir suredir. Aracta 1200-1500 xevir araliginda titreme vardi. Vibrasyon seklinde direksiyonda ve kasada. Bikac defa servise gittim ama hepsinde oldugunu soylediler. Ancak simdi ust devirlerde de abart egsoz varmis gibi hek ugultu hemde titreme var. Sanki egsoz delik gibi. Arac matkap titremesi gibi titriyor ve ugulduyor. Neden olabilir? Servis bunada normal derse ne yapmaliyim???

Mi MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NecdetPek
14-01-2019, 11:02
Merhaba. 2017 bluehdi bir aracim var. Bir suredir. Aracta 1200-1500 xevir araliginda titreme vardi. Vibrasyon seklinde direksiyonda ve kasada. Bikac defa servise gittim ama hepsinde oldugunu soylediler. Ancak simdi ust devirlerde de abart egsoz varmis gibi hek ugultu hemde titreme var. Sanki egsoz delik gibi. Arac matkap titremesi gibi titriyor ve ugulduyor. Neden olabilir? Servis bunada normal derse ne yapmaliyim???

Geçmiş olsun. Kesinlikle normal olamaz öyle bir titreme.

Servis normal derse siz servise anormalsiniz deyin ve başka bir yer bulun. O servisi de şikayet edin derim.

SerhatRCZ
14-01-2019, 11:57
Selamlar. Bence farklı bir servise gösterin. Hatta mümkünse maslakta eurorepar yetkili servisi(peugeot aracınızın garantisi bozulmaz) Ömer Gedik'e gösterin. Bende 2018 modeli var kesinlikle öyle bir şikayetim yok. Durum normal değil.

sedat27
14-01-2019, 12:02
Bugun tekrar gidicem servise son kez. Olmadi baska servise gidicem. Oda olmadi omer beyin yanina gidicem

Durumu yazarim. Tesekkurler

ssgti
14-01-2019, 12:06
Motor veya şanzıman kulağı arızası olabilir

İstanbuldaysan Euro repar Fp otomotiv servisi tavsiye ederim.
ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sedat27
15-01-2019, 20:56
Merhaba
4 saatlik servis maceramdan sonra. İncelemeler testler. Sonucta baska bir arac test ettik. Ondada var. Benim ilk dizel aracim nasil kullaniyor insanlar bu araci anlamak cok zor. Lakin alt motor kulagi degisti. Yari yariya kesildi olay. Aklinizda olsun alt.motor kulaginin referans numarasi degismis. Sanirim kaucuk ve plastik karisimini degistirdiler. Biraz daha esnek bir malzeme kullanildi. Esnek malzeme kolay yipranir sert malzeme titresimi iletir. Pejo sanirim uzun omurden vazgecip ise yaramasi yonunde karar degistirdi. Lakin diger kulaklarada ayni seyi yapmazsa konfordan yoksun. Fakat egsoz ugultusu gibi bisey hala var. Merkez teknikten randevu bekleniyor. Talep ettim haber verecekler umarim.
Devam edecek...