PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 308 112 Hp P.pack 0-100 testleri.. 200 km/h denemeleri..

serdarfatih
06-02-2011, 13:09
yakit miktari az.
sehir ici. asfatl hava guzel. bir cok deneme yaptik. Auto S de ortalama 8 sn ile 9 sn arasi 0-100
normal Auto da 11 sn olarak gordum .
aracta 1 kisi 90 kg.
yakit az.

sanzuman biraz sorunlu benim :)
cok bosluk birakarak degisiyor. servise belirttik. :D yeni yazilim yukleyeceklermis :D

http://www.youtube.com/watch?v=areTer8b-1I

http://www.youtube.com/watch?v=XkIDYIQbo1E

inceleyiniz arac yorumlari.

( araci tek elle kullandim. hem kayitta kamera hemde tek el.. pek konsate olamadim. ama bakin :) )

ibosener
06-02-2011, 13:35
Kayıtlarınızı izledim Sayın SerdarFatih. Yaptıklarınızı tasvip ettiğimi söyleyemeyeceğim. Sizinde kayıtlarda söylediğiniz gibi zaman zaman yayaların, zaman zaman da -kasap (!)- kamyonların olduğu böyle bir yolda; hem 200 km hızı test etmek, üstüne tek elle araba kullanırken diğer elle de kamera tutmak kusura bakmayın ama onaylayacağım işler değil. Unutmayın ki 200 Km hızla giderken saniyedeki hızınız 55,55 metredir. Tehlikeyi algılayıp, tepki vermekte 1 saniye gecikmeniz durumunda 55 mt. yol gitmiş olacaksınız. Ayrıca 1 tondan fazla bir kütleye 200 Km/h. de yüklediğiniz enerji ve -allah korusun- bir çarpışma esnasında bu enerjinin ortaya çıkaracağı hasarın büyüklüğünü de unutmamak lazım...

serdarfatih
06-02-2011, 13:44
evet yaptigim tehlikeli ancak. sabah cok erken saatte test etmek istedim. sabah 8 di. kamyoncu arkadas beni cok ileriden gordu sellektor yaptim ancak malum :) aracinin buyuklugune guvenerek yaptigi hareket aslinda. biraz epirili olarak dedigim kelimedir o :).. zaten videonun basindan sonunda bakarsaniz gorursunuz :) kimseye tavsiye etmiyorum sadece bos bir zamanda trafigin cok az oldugu yerlerde ve sabah erkenden yaptim. kimsede yapmasin zaten :) pistlerde denemek gerek :)

Yasin CCK
06-02-2011, 13:57
Aramıza hoşgeldiniz Serdar Bey,

Eminim şehir içi hız denemelerinizden dolayı tepki alacaksınızdır forum üyelerimizden. Tabiki aracınızı tanımanız, sınırlarını bilmeniz ve bunları diğer araçlarla kıyaslayabilmek için bizlerle paylaşmanızı normal buluyorum (Keşke otobanda yada trafiğe kapalı alanda bir co-pilot eşliğinde deneseydiniz :))

Teknik yorum yapacak olursam 112 performansı 110 a göre gerçekten farklı olmuş, hızlanma süreleriniz 9-10sn civarı buda otomatik dizel stok bir araç için başarılı derece. Kadran sonunu göremezsiniz ama 200ü biraz daha geçebilir sanırım.

Keyifli forumlar...

ibosener
06-02-2011, 13:58
evet yaptigim tehlikeli ancak. sabah cok erken saatte test etmek istedim. sabah 8 di. kamyoncu arkadas beni cok ileriden gordu sellektor yaptim ancak malum :) aracinin buyuklugune guvenerek yaptigi hareket aslinda. biraz epirili olarak dedigim kelimedir o :).. zaten videonun basindan sonunda bakarsaniz gorursunuz :) kimseye tavsiye etmiyorum sadece bos bir zamanda trafigin cok az oldugu yerlerde ve sabah erkenden yaptim. kimsede yapmasin zaten :) pistlerde denemek gerek :)

Sayın serdarfatih, son cümlenize sonuna dek katılıyorum ama kimseye tavsiye etmemeniz sizin yaptıklarınızı haklı çıkaramaz. Belki siz birtakım riskleri bilerek ve bunları göze alarak bu denemeleri yaptınız. Ama bu risklerden hiç haberi olmayan insanların içinde yaptınız. Bu bile -en hafif tabiri ile- hoş birşey değil ve bence mazereti olamaz. Keyfinizi kaçırdıysam da kusuruma bakmayın lütfen.

ibosener
06-02-2011, 14:14

Eminim şehir içi hız denemelerinizden dolayı tepki alacaksınızdır forum üyelerimizden. Tabiki aracınızı tanımanız, sınırlarını bilmeniz ve bunları diğer araçlarla kıyaslayabilmek için bizlerle paylaşmanızı normal buluyorum (Keşke otobanda yada trafiğe kapalı alanda bir co-pilot eşliğinde deneseydiniz :))Teknik yorum yapacak olursam 112 performansı 110 a göre gerçekten farklı olmuş, hızlanma süreleriniz 9-10sn civarı buda otomatik dizel stok bir araç için başarılı derece. Kadran sonunu göremezsiniz ama 200ü biraz daha geçebilir sanırım.

Keyifli forumlar...

Sevgili Yasin ne yazık ki senin yazdıklarına da küçük bir itirazım olacak. Hız yapabilmek için şöförün önce kendini (algılama, karar verme, ve tepki gösterme süreleri) tanıması gerekir. Aynı kişinin, günün değişik saatlerinde, hatta farklı günlerde ama aynı saatlerde bu süreler değişir. Sonra aracını tanıması gerekir hangi hızlarda, kaç derecelik, virajlarda savrulma eğilimleri, durma mesafeleri vs.vs. bu konularda size hak veriyorum ama bunlar gerek şart olmasına rağmen, yeter şart değildir. Kayıtlardaki konuşmalardan da anlıyoruz ki (zaten araçta yeni) bunlar test, yani daha önce denenmiş ve birtakım sonuçları görülmüş eylemler değil. O nedenle ben sebebi ne olursa olsun bu tür eylemleri normal karşılayamam. Tek elle yapılmış olmasını hiç hesaba katmadım bile. Bu tür denemeler yapılacak ise -en azından- giriş, çıkış ve kavşakların az olduğu bir otobanda ve mutlaka ama mutlaka co-pilot ile yapılması gerektiği görüşünüze de sonuna dek katılıyorum.

hturna7
06-02-2011, 14:20
Hızlanma ve performans inanılmaz.fabrika verileri 11.4 dü yanılmıyorsam 0-100'de.Gerçekten benzinli turbolarla kafa kafaya çarpışır.
Bu arada 308 ler hakkında forumumuzda bazı şikayetler okuyoruz.motordan gelen şakıdamalar, aouto6r nin kararsızlığı vb.. siz herhangi bir problem yaşadınız mı? aracı tavsiye edermisiniz?

Yasin CCK
06-02-2011, 14:27
Sayın İbrahim hocam, normal bulduğum durumlarıda ve katıldığınız söylemlerimide kırmızı ile çizseydiniz keşke :)
Sizin söyledikleriniz kesinlikle olması gerken şeyler ama zorunlu şeyler değil, Aracını yeni almış ve aramıza yeni katılmış bir arkadaşımızı bu kadar eleştirip çarmıha germemize gerek yok değilmi ;)

Ozan
06-02-2011, 14:28
Auto S de ortalama 8 sn ile 9 sn arasi 0-100
normal Auto da 11 sn olarak gordum .

Serdar bey öncelikle hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun kazasız günlerde kullanın.

Auto S değerlerinizi bir daha gözden geçirin ve yanlış bilgilendirme yapmayınız lütfen.
1409 kg.ağırlığı olan,dizel motorlu ve yarı otomatik bir araçla 8-9 sn arası yazmanız pek inandırıcı olmamış.
Unutmayınki otm.vitesli ve 184 hp lik BMW 320d bile 8,1 saniyede 100 km ye ancak çıkabiliyor
Ayrıca videonuzda 14. saniyede hareketlenen devir ibreniz 25.saniye sonunda 100 kmye gelen km.ibrenizi yeniden gözden geçiriniz.Hesap hatası yapmadıysam 11 sn.lere denk geliyor.

Bende otomobilinizin aynını kullanan forumumuzdaki 100 lerce kişiden biriyim.Maalesefki aracınızın aynını kullanan diğer arkadaşlarda bu değerlere benim gibi hafif bir tebessüm edecektir.

otmotvmhndsi
06-02-2011, 14:32
14. saniyede başlıyor ve 26. saniyede 100'e ulaşıyorsunuz +-1sn ile yaklaşık 12 sn civarında 0-100 ü. Ama asla 8-9 sn değil, video dan takip edebildiğim kadarı ile...

hturna7
06-02-2011, 14:33
Sayın İbrahim hocam, normal bulduğum durumlarıda ve katıldığınız söylemlerimide kırmızı ile çizseydiniz keşke :)
Sizin söyledikleriniz kesinlikle olması gerken şeyler ama zorunlu şeyler değil, Aracını yeni almış ve aramıza yeni katılmış bir arkadaşımızı bu kadar eleştirip çarmıha germemize gerek yok değilmi ;)
yorumunuza tamamen katılıyorum.Forumda bilgi paylaşımı bana göre zaten çok fazla değil, bu gibi foruma katkıda bulunan arkadaşlara daha çok destek verilmesi gerekir.elbette hız yapmayı kimseye tavsiye etmiyoruz hele ki şehir içinde.

Ozan
06-02-2011, 14:35
14. saniyede başlıyor ve 26. saniyede 100'e ulaşıyorsunuz +-1sn ile yaklaşık 12 sn civarında 0-100 ü. Ama asla 8-9 sn değil, video dan takip edebildiğim kadarı ile...

Berker copy paste yapmışız kardeşim neredeyse :)

hturna7
06-02-2011, 14:41
Birinci videoda 14. sn ve 25. sn arası 0-100(11 sn)hatta 10,5 diyebiliriz.
Birinci video 37.sn ve 46 sn arası 0-100(yakşaşık 9sn.)

ibosener
06-02-2011, 14:58

yorumunuza tamamen katılıyorum.Forumda bilgi paylaşımı bana göre zaten çok fazla değil, bu gibi foruma katkıda bulunan arkadaşlara daha çok destek verilmesi gerekir.elbette hız yapmayı kimseye tavsiye etmiyoruz hele ki şehir içinde.

Sevgili Yasin, yazında katıldığım yeri de krımızı ile işaretledim :). Yeni nesil motorlardan, modifiyeden falan çok fazla anlamam, fazla ilgimi de çekmez. O nedenle de o konularda mümkün olduğunca sessiz kalırım. Ama şöförlükten -30 yıllık ehliyetli şöför olarak biraz olsun- anlarım. Yazdıklarımı yeni katılan arkadaşımızı "çarmıha germek" olarak tanım lamışsınız. Benim itirazımın yapılan testlere olmadığı, sadece testin yeri ve yapılış şekline olduğu konusunda sanırım hemfikiriz. Üstteki mesajlarımı yazarken amacım hem serdarfatih' i, hem diğer üyelerimizi hemde ziyaretçi olarak bu konuyu okuyacak diğer arkadaşlarımızı bir kez daha uyarmaktı. Bu tür testleri, yaparlarken, sağında solunda ev bulunmayan, 300-500 metrede bir kavşak olmayan yerlerde, ve tüm konsantrasyonlarını araç kontrolüne verecek şekilde yapmaları konusunda uyarmaktı. Serdarfatih arkadaşımız ilk mesajının sonunda zaten kendisi de yazmış " araci tek elle kullandim. hem kayitta kamera hemde tek el.. pek konsate olamadim"....

Bu tür testlerin yapılmasına karşı değilim, yerinde ve uygun şekilde yapılmasının ve paylaşılmasının faydası olacağına inanırım ve bu tür testleri yapanları bende desteklerim. Ama ne yazık ki bu şartlara yapılan bir testi normal karşılamamı beklemeyin benden. İkinci kayıt' ın sonuna lütfen bir göz atın. Araç tek şeritli yola girerken bir anlık kontrolü kaybetme sonucu -allah korusun tabii- karşıdan trafiğin aktığı şeride geçse ne olurdu, ? Bu olaya kaza mı? Takdir-i ilahi mi? diyecektik...

Son olarak bu kayıtları görüpte, başka genç arkadaşlarımız da "Yaaa bir bakayım benim aracımın süreleri ne kadar bir deneyeyim de forumdaki arkadaşlar yorumlasın derlerse ????

Buna rağmen ben "çarmıha geriyorsam" özür dilerim.....

Yasin CCK
06-02-2011, 15:03
Saygılar Hocam :)

ibosener
06-02-2011, 15:17
Saygılar Hocam :)

Saygılar -tüm forum dostlarına- benden ;) . Ben sadece emniyet kemeri için bile uyarılarda bulunulan bu forumda bu tür bir olaya da sessiz kalmak istemedim. Serdarfatih ve diğer arkadaşlarımızın paylaşımlarını okumak beni de mutlu edecektir.

Son olarak sevgili serdarfatih. Yazdıklarımın eski forum üyelerinden aldığı tepkilerden anladığım kadarı ile cümlelerim biraz ağır oldu herhalde. Amacım seni "çarmıha germek" :D olmadığını bilmeni isterim. Benim yazdıklarımdan dolayı yeni üye olduğun forumumuz hakkında sende negatif düşünceler oluşacaksa mesajlarımı silebilirim. Güvenliğin daha ön planda olduğu yeni testlerinle tekrar senin mesajlarımı okumadak keyif duyacağımı da bilmeni isterim.

Daha da bu konuya mesaj yazmam ;D ;D ;D ;D

mygold
06-02-2011, 15:49
arkadaşlar aracımızı tanımamız acısından testler yapmamız gereklı ve onemlı, ama bu testı guvenlı ve trafıge kapalı bir ortamda yapmak şartıyla..forumca ucuz olsaydıda istanbul park pistini 2-3 saatligine kıralasaydık ne guzel olurdu en guzel testleri orda yapardık hemde guzel bir buluşma gerceklestirmiş olurduk.

TanerHoca
06-02-2011, 17:21
mücahit hocam ille de bir pist kiralayacak isek bunun aşağıdaki pist olmasını tercih ederim. ;) :D

http://img692.imageshack.us/img692/5507/nurburgring.jpg

deneme hakkında olumlu ve olumsuz görüşler ve tavsiyeler yukarıda bildirilmiş.
bu yüzden deneme hakkında yorum yapmayacağım.

haruntuncer
06-02-2011, 18:02
Taner Hocam bu pistin oldugu memlekete gidene kadar yolda bir sürü deneme yapılır . Piste vardıgımızda deneyecek bir şey kalmaz . ;D

TanerHoca
06-02-2011, 18:09
Taner Hocam bu pistin oldugu memlekete gidene kadar yolda bir sürü deneme yapılır . Piste vardıgımızda deneyecek bir şey kalmaz . ;D

ama trafiğe açık alanda ancak 90 km sabit hızda yakıt tüketim denemesi yapabiliriz. :)
denemelerin kalanı da pistte yapılır. ;) :D

haruntuncer
06-02-2011, 18:21

ama trafiğe açık alanda ancak 90 km sabit hızda yakıt tüketim denemesi yapabiliriz. :)
denemelerin kalanı da pistte yapılır. ;) :D

Aceba kaç depo mazot yakar oraya kadar . :D

TanerHoca
06-02-2011, 18:39
Aceba kaç depo mazot yakar oraya kadar . :D

valla bizimkileri bilmem ama ingilizlerin yaptığı bir testte passat 1.6 tdi bluemotion ile bir depo ile (77 litre) 2.456 km yol yapmışlar.

işte de haberi...

VW Passat BlueMotion Drives Over 1,500 miles (2,400 km) on a Single Tank
A Volkswagen Passat BlueMotion driven by Sunday Times journo Gavin Conway has been awarded a Guinness World Record for the longest distance travelled by an unmodified production car on a single tank of fuel.

The three-day trip began in Maidstone, England, where the Passat's tank was drained and filled with 77.25 liters (20.41 US gallons) of diesel. The journey finally ended close to Calais after 1,526.63 miles (2,456.87 km), the equivalent of driving halfway from New York to Los Angeles.

Conway was accompanied by a navigator and video crew. The attempt was witnessed by two Automobile Association (AA) patrolman, who followed the Passat in a van. The Passat averaged 45 mph [72 km/h] and 89.93 UK mpg (74.88 US mpg or 3.14 lt / 100 km), beating its official combined average of 64.2 UK mpg (53.46 US mpg or 4.40 lt / 100 km).

haruntuncer
06-02-2011, 18:47
Tanerhocam bu haberi bende duymuştum . Bir depo mazot ile 2.456 km oldukça iddalı bir rakam . Birde ne kadar dogru bilmem periyodik bakımlarıda 30.000 km de yapıldıgını duymuştum .

reisG
06-02-2011, 18:59
VW nin TDI blue motion tiplerinde AD Blue katkısı ekleniyor. Bu hem emisyonları indiriyor hemde yakıt harcamını azaltıyor. Ülkemizde henüz yok. AD Blue katkısı servislerde veya özel bazı istayonlarda koyulmakta-tabiiki Avrupa'da---
Not: Bende hız denemesi hakkında yorum bile yapmayacağım.Sadece kısaca; Turing kurumundan pilot ehliyeti alıp özel dersler sonrasında homologe olmuş bir araç alıp mahalli yarışlara katılın diyorum ben. Ozaman hem işin zevkine varır hem de belki ileride ünlü bir yarışçı olabilirsiniz. ne rollcage ne de başka bir özel güvenli donanımı olmayan sadece std. güvenlik donanımlı bir araçla trafikte diğer insanların da araç kullandığı yerde deneme yapmak her bakımdan çok çok çok yanlış bir iş. Başkalarının ve kendinizin canını tehlikeye atmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

mygold
06-02-2011, 19:27
taner hocam istanbul park bu pistten guzel bence.. :D

serdarfatih
06-02-2011, 20:10
oncelikle cok tesekkurler :) canim asla SIKILMIYOR DOST ACI SOYLER :) yani insani seven ve insani dusunen. Bende biraz denemek istedim aslinda. cok hizli kullanan biri degilim. aracimdaki sanzuman problemi birazda itti beni bu denemeye. confort paket bir 112 r6 kullandim dah seri vites degistiiyor. serviste program yukediler motordan gelen ses icin ve s modda performansi artti gibi geldi baana ancak vites gecislerinde cok zamn kaybetmeye basladi. citten can SIKIYOR. pazartesi servise goturucem. ama 112 yeni motor gercekten 0-190 a hic terettudsuz duzlukte yada rampada inanilmaz iyi bir sekilde ulasiyor . hic zorlanmadan 200 yapiyor otobanda 230 ustune ciktim rampa asagi ama 4.300 devire yaniyor 4.100 devirde duzlukte 220 ye kitliyor. arac motoru gercekten 1.6 bir aractan cok 1.9 tdi 150 hp gibi calisiyor.

serdarfatih
06-02-2011, 23:01
Evet arkadaslar aranizda yeniyim ancak aracim 7.000 km yi devirdi kasim ayinda olmistim. aslinda araci cok iyi taniyorum nekadar mesafede duracagini, nasil viraja girecegini de cok iyibiliyoruum ancak saglikli bir 0-100 denemesi yapamadim.. sabahin korunde bir arkadarsimi pazar gunu uyandirmak istemedim.. evet.. bir arkadasimiz 12 sn civarinda 100 km hiza olasmis diyor ama kusura bakmasin videolari iyi seyretsin. araba rampa yukari normal olarak bile 11 sn civaarinda 100 km hiza ulasiyorki bunun sebebi benim sanzumanda olusan beklemedir vites gecislerinde. gercekten 3. vitese gectiginde 1.5 sn lik bir gecikme ve esnee meydana geliyor . bunu bazen 2. vites gecisindede yapiyor. manuel olarak saglikli 2 denemem oldu birde otomatik ve araba kesinlikle auto s ve manuel s de 10 sn ustune cikmadi geciktigi halde.. 9 sn max geciktigidir. videolarda gorundugu gibi. zaten kullanan herkes cok seri bir araba oldugunu bilir.
tehlikeli kismina gelince.. Sehir icinde kesinlikle kalabalik alanlarda hiz yapmam. cevre yollari ve cok acik trafik olmayan yerlerde.. videolari izleyenlerin daha iyi anlamasi lazim aslinda. oyle herhangi bir alanda 150 km hiz ustune sehir icinde cikmak imkansizdir. ne durma mesafesi olusur nede yeterli bir hizlanma.. tek sorun lambalar. tabi cevre yolu oldugu icin gelen arabalari beklemeden yola cikan kamyon :D oda memleketimin manzarasi :D

bende aza degilim hani.. Bu arada bana genc diyenlere esekkur ediyorum :)

dana onceki arabam 2005 MODEL 2,4 190HP TRIPTRONIK VİTES honda accord.
atmosferik motorlu bir canavar.. ancak beni sasirtan okadar iyi giden bir dizel. gercekten kafa kafaya hatta rampa yukari cekisemez bile.. tek avantaji seri degisen bitesi ve 7.000 devire uzayan vites araliklari.. cok iyi esnemesi.

alirken tereddut etmistim aracimi. performans ve bir benzinli canavardan sonra. ancak hic pisman degilim. beni tatmin etmeyi basardi. uzun yolda yakit tasarrufu ilede gonlumde taht kurdu. motorda ve sanzumanda olusan programsan konularida hos goruyle karsiliyorum. yeni bir motor yeni bir teknoloji. ilk asamada olacaktir bence. giderilecegindenden suphem yok.

sonucta arabami cok seviyorum :)

Esat
07-02-2011, 00:25
amorsitör degil bence amartisör olması lazım hocam:)

mygold
07-02-2011, 00:33
samimi acıklamalarınız ıcın tesekkurler serdarfatih. iyi forumlar diliyorum..

muhti
07-02-2011, 01:13
amorsitör degil bence amartisör olması lazım hocam:)

ikisi de değil sanırım amortisör olacak doğrusu.
bu arada aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar serdarfatih.

serdarfatih
07-02-2011, 08:29
suspansiyon diyeyim ozaman :D...
bu arada tesekkurler :) tanistigima memlun oldum :)
honda ile cektigim hizlanma videolari vardi. cogu silindi. hddnin bir yerinden cikarsa paylasmak istiyorum..

honda accord 2.4 0-130 guzel gercekten ama duzlukte :D
Peugeot 0-190 gercekten cok iyi.. 190 hp benzinli arabaya kafa tutar. hatta 200 e daha kolay ulasiyor :)..
youtubeden bakabilirler. benim disimda 245 km hiz yapmislar honda ile :) bende yaptim ama kaydedemedim hic.. gercekten zorlanmiyor 308... hic hemde .. cok sasirdim
bu testleri yapmamin amacida bu saskinligimi birde videoda gormek.. youtubeden bakin hondaya.. sonra benim videoya.. :)

Esat
07-02-2011, 10:33
muhti benim klavye yaktı beni yaktı:)

γuяdaeя
08-02-2011, 02:39
Hoşgeldiniz serdarfatih, keyifli forumlar dilerim.
Ne ivmelenme, ne son sürat hiçbiri umrumda değil. Test etmek istediğim tek şey var (ya da keyfini sürmek istediğim diyeyim) o da bol silindirli atmosferik bir motorun homurtusunu dinleyerek araç kullanmak. Ülkemiz şartlarında benim gibi standart bir vatandaş için ütopik biraz ama n'apim hayal işte :D

serdarfatih
08-02-2011, 09:21
Bende vardi ondan :D 2.4 honda accord atmosferik motorlu 190 ps :) km ye 650 krs yakan bir arac sehir icinde :D eger performasnli kullanicam dersen bu rakam 1.5 lirayi geciyordur :) 20 tl ile 10km gittim :) ( denemek maksatli ) servisten surekli abi az yakar falan diyip dururlardi ama hic goremedim :)

performansina gelince gercekten cok guzel ama fark yok benim araba ilegercekten. o aracla ibre dibini goremedim. gordum diyenler var ama ben inanmiyorum 260 kadrani vardi hondanin 245 - 250 arasi gittim. ama 150 den sonra gogusun sallanmasini kesemedim. araba 200 km hizdan sonrada 245 km hiza ortalama 1 dk sonra ulasiyor belki daha fazladir :) cok gecikiyor ondan sonra zorlayarak. birazda rampa asagi olursa..

308 de en cok sasirdigim 200 km hiza ulasiyoru cok rahat ve ondan sonraki 220 demeside hic sorun olmuyor.. oyle 1 dk falanda surmuyor. hondanin 2.4 190 hp top speed videolari var youtubede.. bende actim bnim video ile o aracin videosundaki hizlanmayi kiyasladim. Videoda arac 110 dedigi anda play yaptim benimkide 110da iken (2. videoda) bu arada onume arac cikmistiki ivmelenme kesilmis 4. viteste benimki.. videodaki arac 3. vites baslangici ( honda).
sonuc :D karsilastirin. honda ile ayni anda neredeyse 200 dedi. eger ben ivmelenmemi kaybetmemis olasam demekki daha once diyecek.

kullanirken ben bunu hissetmistim. sadece bukadarini beklmiyordum. yani dicem su .
2.0 Tdi passat 150 hp 320 nm .. kafa kafaya
2.4 accord 190 hp 223 nm .. 200 e kadar kafa kafaya sona 308 yol alir gider ( 308 200km hizda 13.5 litre yakiyor hondada bu rakam 30lt de kitleniyor )

m_u_r_a_t06
08-02-2011, 15:23
Bende vardi ondan :D 2.4 honda accord atmosferik motorlu 190 ps :) km ye 650 krs yakan bir arac sehir icinde :D eger performasnli kullanicam dersen bu rakam 1.5 lirayi geciyordur :) 20 tl ile 10km gittim :) ( denemek maksatli ) servisten surekli abi az yakar falan diyip dururlardi ama hic goremedim :)

performansina gelince gercekten cok guzel ama fark yok benim araba ilegercekten. o aracla ibre dibini goremedim. gordum diyenler var ama ben inanmiyorum 260 kadrani vardi hondanin 245 - 250 arasi gittim. ama 150 den sonra gogusun sallanmasini kesemedim. araba 200 km hizdan sonrada 245 km hiza ortalama 1 dk sonra ulasiyor belki daha fazladir :) cok gecikiyor ondan sonra zorlayarak. birazda rampa asagi olursa..

308 de en cok sasirdigim 200 km hiza ulasiyoru cok rahat ve ondan sonraki 220 demeside hic sorun olmuyor.. oyle 1 dk falanda surmuyor. hondanin 2.4 190 hp top speed videolari var youtubede.. bende actim bnim video ile o aracin videosundaki hizlanmayi kiyasladim. Videoda arac 110 dedigi anda play yaptim benimkide 110da iken (2. videoda) bu arada onume arac cikmistiki ivmelenme kesilmis 4. viteste benimki.. videodaki arac 3. vites baslangici ( honda).
sonuc :D karsilastirin. honda ile ayni anda neredeyse 200 dedi. eger ben ivmelenmemi kaybetmemis olasam demekki daha once diyecek.

kullanirken ben bunu hissetmistim. sadece bukadarini beklmiyordum. yani dicem su .
2.0 Tdi passat 150 hp 320 nm .. kafa kafaya
2.4 accord 190 hp 223 nm .. 200 e kadar kafa kafaya sona 308 yol alir gider ( 308 200km hizda 13.5 litre yakiyor hondada bu rakam 30lt de kitleniyor )

Öncelikle hoşgeldiniz. Fabrika verilerine göre 0-100 km/h 11 sn. olan bi aracın, 9 sn. de 100 km hıza ulaştığını söylüyorsunuz ve çektiğiniz videolarda 0-100 hızlanması ortalama 12 saniye:) kaldı ki, 9 sn. 3.20d için bile iddalı sayılabilir.

Yine Yurdaer arkadaşımın bahsettiği olay genelde 6-8-12 silindirli araçlarda daha çok hissedilir. Sizin bahsettiğiniz 2.4 lt accord 2005 yılında içeriye en az motor sesi alan araç secilmiş. İnternette biraz bakmanız yeterli bu bilgi için, ki ayrıca gerçekten cok sessizdir motorun çalıştığını bile anlamazsınız aracın içindeyken.

zaten şu 2.4 190 hp ve 223 torkluk bir araç ile ki çokta ağır değildir 1400 kg civarındadır, ve 2.0 TDI passat ile kafa kafaya gitmek ve 200 km hızdan sonrada yanından basıp gitme işi ciddi anlamda fantazik olmuş:)

Saygılar,

serdarfatih
08-02-2011, 18:41
Valla video ortada. aracim 11 sn de 100 falan demiyor :D videoyu iyi seyretmi oneriyorum istersen cok dikkatli bak.. birde aracta esp acik olarak dedi onu. ben esp mi kapatmayi unutmusumki buda bana 1 sn den fazla zaman kaybina neden oluyor kalkislarimda. sonradan ogrendim bunu
2. videoda 4dk41.sn de baslayan autoS de 4 dk 50. sn de tamamliyor. iyi nakin. arac devir ibresi ile degil kadranla hareket eder. iyi seyredin bence. aslinda kronometre ile saysa 4 dk49sn icinde 100 km hiza ulasiyor arac. ve ve ve iyi bakiniz 31 sn sonra 180 km hiza ulasan bir arac. bence yavaslatin yavaslatin ve tekrar bakin. kimseyi yanilttigimiz yok hersey ortada zaten. defalarca kalkis yaptim aracla aralarinda en iyi olan bu bence.. iyi bakin iyi sayin elinizle degil :)

ESP kapali iken denerim ve yine yukleme yapicam co-pilot esliginde :)

Bu arada iyi okuyun yine passatta yol alir gider yazmiyor. passatla 140-150 ye kadar gidiyor.. denedik bunlarin hepsini. honda ise 200 km den sonra tokezliyor.. sanirim yazilanlari carpitmadan yorumlarsak sevinirim. Honda Accordu 5 sene kullandim sesini solugunu cok iyi bilirim onun :D.. ne alaka ise iceriye aldigi ses falan :)

hturna7
08-02-2011, 20:20
Birinci videoda 14. sn ve 25. sn arası 0-100(11 sn)hatta 10,5 diyebiliriz.
Birinci video 37.sn ve 46 sn arası 0-100(yakşaşık 9sn.)

Safak065
18-04-2012, 19:28

Eminim şehir içi hız denemelerinizden dolayı tepki alacaksınızdır forum üyelerimizden. Tabiki aracınızı tanımanız, sınırlarını bilmeniz ve bunları diğer araçlarla kıyaslayabilmek için bizlerle paylaşmanızı normal buluyorum (Keşke otobanda yada trafiğe kapalı alanda bir co-pilot eşliğinde deneseydiniz :))

Teknik yorum yapacak olursam 112 performansı 110 a göre gerçekten farklı olmuş, hızlanma süreleriniz 9-10sn civarı buda otomatik dizel stok bir araç için başarılı derece. Kadran sonunu göremezsiniz ama 200ü biraz daha geçebilir sanırım.

Keyifli forumlar...

Forum'da ilgili konuyu bulamadıgımdan soruyu burdan sorayım dedim.

Aracım 2010 Model 112 HP HDİ Auto6R Şanzımanlı bir millesim. Araç 210'dan sonra kesiliyor.Kadran Red-Line girmiyor ancak daha fazla gidecek hissi bırakmıyor yani giderim bu der gibi :) Sizinde dediginiz gibi normal bir durum mu yoksa herhangi bir sorun olabilir mi?