PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 T9 Araçtan gelen ses

HOZE
18-12-2018, 18:42
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar
forumda gezinirken soru ve sorunlarla ilgili çok donanımlı insanların burada olduğunu tespit ettim ve aklıma yetkili servisin ve benim çözemediğimiz bir sorunun burada herhangi bir arkadaşımızın başına gelmiş olma ihtimali geldi
aracım bazen ilk çalıştırdığım Zaman bazen yavaş giderken bazende orta hızlarda ama herzaman olmamakla birlikde kuş sesi gibi çok ince Vik vik vik diye bir ses duyuyorum 15.bin bakımında serviste bir arkadaş aracı kullandı sesi duydu ama nereden geldiğini bulamadı sesde çok azdı ses yükselirse gel dedi ama motordan gelmediğini söyledi sanki bişey dönüyo dönerken aynı yere gelince vik vik vik ediyo
aracın kullanımında yada herhangi bir yerinde hiç bir sorun yok oldukça memnunum
30 bin bakımına gittim giderken yolda sesi duydum serviste bakacakları zaman sesin çıkmayacağı tuttu yine ayrıldım
sorum herhangi bir kullanıcının böyle bir şey ile karşılaşıp karşılaşmadığı
yada bu sesin nereden geleceği Hakkında fikir sahibi olan biri varmı
tabi denize taş attım onunda farkındayım yani vik vik yazarak
şimdiden sağolun

rocker307
18-12-2018, 23:23
Arka koltukların kilitlerinden falan olabilir mi? Motordan gelmediği kesin mi kayışlardan falan..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HOZE
19-12-2018, 20:09
Aracın içinden gelmiyor bişey dönüyor takılıyor gibi ama anlayamadık kuş ciklemesi gibi nasıl tespit edicem bilemiyorum

Ömer Gedik
20-12-2018, 20:55
Aracın motoru nedir? Alternatör gergi aksamı bu tarz seslere sebep olabilir.

_EsaT_
20-12-2018, 21:20
Aracın motoru nedir? Alternatör gergi aksamı bu tarz seslere sebep olabilir.
Katılıyorum.

HOZE
21-12-2018, 20:58
Aracın motoru 1.6 bluehdi dizel otomatik
kuş sesi gibi bir ses viik viik viik yapıyor sürekli ve herzaman olmamakla birlikte ama genelde

khf
24-12-2018, 12:58
Benim önceki aracımda da bahsettiğiniz gibi bir ses vardı ve alternatör kayışından (ya da v kayışı. sanırım aynı şey) geliyordu. Bu kayışın kenarlarına araç çalışırken kalıp sabun sürüyordum ve ses kayboluyordu. denemenizi tavsiye ederim.

Şu videoya bir bakmanızı tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=AEUe6uKxTv8

omroztrk
11-01-2019, 08:18
Merhaba Arkadaşım,

Aynı ses bende de mevcut, benim ses ile ilgili tespitlerim ise araç düşük hızda giderken (30 km/h) ayağımı gazdan çektiğimde kayboluyor, gaza hafif dokunmam ile birlikte vik vik sesi gelmeye başlıyor. Araç hızlandığında zaten yol sesinden dolayı sesi duyamıyorum. Sesin tanımlaması aynı sizinki gibi, sanki dairesel bir şey var aynı noktaya geldiğinde hafif sürtme yaparak vik vik vik diye ses çıkartıyor. Rolentide çalışırken ses bulunmamaktadır, rolentide gaza bastığımda da ses bulunmamaktadır. Sizdeki son durum nedir ? Servis çözebildi mi? Ben bu ses ile ilgili henüz servise gitmedim.

Aracım: 2015, 308 Bluehdi Eat6, 28.000 KM

HOZE
14-01-2019, 23:20
Ses kesildi, yaklaşık bir aydır sesi duymuyorum servise götürdüğümde sesi duydular nereden geldiğini tespit edememişlerdi 3-4 ay o şekilde kullandım sürekli bir ses değildi ama rahatsız ediciydi, 30bin bakımını yaptırdıktan sonra kısa bir süre daha sesini duydum sonra kesildi, yaklaşık 2500 km dir ses gelmiyor ama nedir ne değildir neden kesildi hiç bir fikrim yok kesin olan şuan kendi kendine düzeldiği kimse ses için bir işlem yapmadı

omroztrk
16-01-2019, 10:23
Teşekkürler cevap için, umarım benimki de geçer, iyi günler.