PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 308 dizel otomatik donanım tavsiyesi?

mlyncubaba
12-12-2018, 14:10
merhaba
ilgili araçla alakalı olarak dizel otomatik seçeneğini ikinci el olarak almayı düşünüyorum. 2015 model ve üstü olmak üzere en az hangi donanımdan başlayarak almalıyım? özellikle cam tavanlı arıyorum.
ne tavsiye edersiniz?
şanzıman kalitesi ve sorunsuzluğu olarak düşünceleriniz nelerdir?
paylaşır mısınız?
teşekkürler

NecdetPek
12-12-2018, 16:38
Sanki benim kediyi tarif etmişsin kardeşim. :)

2015 Active Cam tavanlı, geri görüş kameralı, ön ve ark park sensörlü. Yani active paketli 308'in en dolusu.

130 bin km oldu. Şu ana kadar son derece memnunum. Umarım memnun kalacağın bir tane bulur ve severek kullanırsın.

Araç ekonomik, dayanıklı, sorunsuz ve konforlu. Kendi sınıfı içinde tek kusuru Peugeot markasının bazı insanlardaki anlaşılmaz ön yargısı. Aynı özellikle Golf'de olsa emin ol, en azından 10 bin TL daha pahalı satılırdı.

Kronik olarak bakarsak, arka traverslerden gıcırtı gelebilir. Benim kedinin traversi günde 2 kere "çıt" sesi yapıyor diye garantisi bittiği halde garantiden köpükle doldurulunca ses ortadan kalktı. Üstüne neredeyse 40 bin Km yol yaptım. Hala tık yok.

Onun dışında klima ayağı nedeniyle 1700 devirler civarında uğultu yapabiliyor. Onun da çaresi klima ayağının 508 ayağı ile değiştirilmesi. Zorla duyulan uğultu sesi, ortadan kalkıyor. Benimkin de değişti ve o ses de artık yok.

Bunlar yolda bırakacak sorunlar değil. Ama insan özellikle aracı kullandığı ilk zamanlar her türlü ayrıntıya çok önem verebiliyor.

Bunların dışında kronik bir arıza var denemez. Her araç arıza yapabilir, ama inanın bu kediler oldukça dayanıklı. Öyle arıza falan yapmıyorlar. Elbette istisnalar olabilir. Ben yaşamadım.
Geçen pazar sabahı kalorifer ısıtmadı. İlk arızasını yaptı sandım. Sonra sigortaları biraz bastırınca sorun kalmadı. Bütün hafta yine sıcacık dolaşıyoruz.

mlyncubaba
13-12-2018, 11:30
Sanki benim kediyi tarif etmişsin kardeşim. :)

2015 Active Cam tavanlı, geri görüş kameralı, ön ve ark park sensörlü. Yani active paketli 308'in en dolusu.

130 bin km oldu. Şu ana kadar son derece memnunum. Umarım memnun kalacağın bir tane bulur ve severek kullanırsın.

Araç ekonomik, dayanıklı, sorunsuz ve konforlu. Kendi sınıfı içinde tek kusuru Peugeot markasının bazı insanlardaki anlaşılmaz ön yargısı. Aynı özellikle Golf'de olsa emin ol, en azından 10 bin TL daha pahalı satılırdı.

Kronik olarak bakarsak, arka traverslerden gıcırtı gelebilir. Benim kedinin traversi günde 2 kere "çıt" sesi yapıyor diye garantisi bittiği halde garantiden köpükle doldurulunca ses ortadan kalktı. Üstüne neredeyse 40 bin Km yol yaptım. Hala tık yok.

Onun dışında klima ayağı nedeniyle 1700 devirler civarında uğultu yapabiliyor. Onun da çaresi klima ayağının 508 ayağı ile değiştirilmesi. Zorla duyulan uğultu sesi, ortadan kalkıyor. Benimkin de değişti ve o ses de artık yok.

Bunlar yolda bırakacak sorunlar değil. Ama insan özellikle aracı kullandığı ilk zamanlar her türlü ayrıntıya çok önem verebiliyor.

Bunların dışında kronik bir arıza var denemez. Her araç arıza yapabilir, ama inanın bu kediler oldukça dayanıklı. Öyle arıza falan yapmıyorlar. Elbette istisnalar olabilir. Ben yaşamadım.
Geçen pazar sabahı kalorifer ısıtmadı. İlk arızasını yaptı sandım. Sonra sigortaları biraz bastırınca sorun kalmadı. Bütün hafta yine sıcacık dolaşıyoruz.

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim merak ettiğim şu : makyajlı kasa 2017 yılından itibaren mi basladı? 2015 yılı mı?
fiyatlar aşağı yukarı 85-90 arası active donanım bi tane adayım var kararsızım.
95-15 arası allure donanım olarak geçiyor. henüz fiyat olarak aradığımı bulamadım.
tabi mutlaka cam tavanlı arıyorum. ocak 2019dan sonraki sürecte fiyatlar ne olur onu da bilmiyorum.
ama en önemli soru şu? : yeni kasa ne zaman çıkacak bilginiz var mı?

NecdetPek
13-12-2018, 11:35
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim merak ettiğim şu : makyajlı kasa 2017 yılından itibaren mi basladı? 2015 yılı mı?
fiyatlar aşağı yukarı 85-90 arası active donanım bi tane adayım var kararsızım.
95-15 arası allure donanım olarak geçiyor. henüz fiyat olarak aradığımı bulamadım.
tabi mutlaka cam tavanlı arıyorum. ocak 2019dan sonraki sürecte fiyatlar ne olur onu da bilmiyorum.
ama en önemli soru şu? : yeni kasa ne zaman çıkacak bilginiz var mı?Makyajlı kasa ve 2017 de başladı.

Daha da yeni kasa ne zaman çıkar bilmiyorum. Ama bu işin sonu yok. Mutlaka bir gün her aracın ya yeni kasa ve özellikli olanı çıkar ya da üretimden kaldırılır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mlyncubaba
13-12-2018, 12:12
Fiyat olarak hangi donanım kaç liraya alınmalı bugünkü piyasa şartlarında?

Makyajlı kasa ve 2017 de başladı.

Daha da yeni kasa ne zaman çıkar bilmiyorum. Ama bu işin sonu yok. Mutlaka bir gün her aracın ya yeni kasa ve özellikli olanı çıkar ya da üretimden kaldırılır.

NecdetPek
13-12-2018, 12:25
Fiyat olarak hangi donanım kaç liraya alınmalı bugünkü piyasa şartlarında?2. El araç alırken ortalama rakamlar sitelerde var. Ama bence 2. El araç alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu aracın ilk sahibinin nasıl kullandığı ve bakımlarının zamanında doğru parçalarla yapılıp yapılmadığıdır.
Kazası olup olmadığı. Olduysa ciddi hasara yol açıp açmadığıdır.

Kısaca tek ölçü fiyat olmamalı.

Genel olarak gördüğüm kadarıyla 2015 Active 308 ler cam tavan ve geri görüş kameralı olanlar 85 civarında fiyatlanıyor.

tsinanb
13-12-2018, 15:24
Necdet abi güzel açıklamış. ben de 1.5 yıl Allure donanımlı 1.6 BlueHDI EAT6 kombinasyonlu 308 kullandım. ayrıca şu anda şirketimizde halen 3 adet aynı araçtan var ve 3'ü de 120-130 bin km üzerinde ve hiçbirinde yolda kalacak kadar ciddi sorun yaşanmadı hor kullanılmalarına rağmen. makyajlı 308'ler 2017'nin son çeyreğinde çıktı ve fiyatları bir önceki modele göre hatrı sayılır derecede fazla bence. tamamen yeni kasası da 2 seneden önce çıkmaz 2020'nin sonunda çıkar bence. 80-85 arasında 2015-2016 Active donanımlı güzel bir 308 alınabilir bence

mlyncubaba
14-12-2018, 13:20
Necdet abi güzel açıklamış. ben de 1.5 yıl Allure donanımlı 1.6 BlueHDI EAT6 kombinasyonlu 308 kullandım. ayrıca şu anda şirketimizde halen 3 adet aynı araçtan var ve 3'ü de 120-130 bin km üzerinde ve hiçbirinde yolda kalacak kadar ciddi sorun yaşanmadı hor kullanılmalarına rağmen. makyajlı 308'ler 2017'nin son çeyreğinde çıktı ve fiyatları bir önceki modele göre hatrı sayılır derecede fazla bence. tamamen yeni kasası da 2 seneden önce çıkmaz 2020'nin sonunda çıkar bence. 80-85 arasında 2015-2016 Active donanımlı güzel bir 308 alınabilir bence

evet ama piyasa cok dengesiz insanlar fiyat olarak apayrı fiyatlar yazmıslar benzer araclara. acıkcası allure arıyorum cam tavanlı ama kafama göre bulamadım. 1 ocaktan sonra ne değişir hiç bilmiyorum.

gecegoz
14-12-2018, 14:40
evet ama piyasa cok dengesiz insanlar fiyat olarak apayrı fiyatlar yazmıslar benzer araclara. acıkcası allure arıyorum cam tavanlı ama kafama göre bulamadım. 1 ocaktan sonra ne değişir hiç bilmiyorum.

Nejdet Abi Hep sihirli kelimeler kullanıyorsun,
Şimdi nerden geldi aklına cam tavan(İçim cızzzz ediyor)

pej308
15-12-2018, 22:59
2015 modelleri access active allure diye sıralanır.Access en düşük , allure en dolusu

mlyncubaba
19-12-2018, 10:32
Tekrar merhabaallure donanımlı ekstra skypack+comfort+performance ilave olarak sanırım safety de var kör nokta uyarı sistemi varmış araçta. bu donanımda araç almayı planlıyorum km yaklasık 43binde
sizce nasıl yorum olarak ne düşünüyorsunuz?

tsinanb
19-12-2018, 17:32
Tekrar merhabaallure donanımlı ekstra skypack+comfort+performance ilave olarak sanırım safety de var kör nokta uyarı sistemi varmış araçta. bu donanımda araç almayı planlıyorum km yaklasık 43binde
sizce nasıl yorum olarak ne düşünüyorsunuz?

bahsettiğinize göre donanım allure+premium+performance pack oluyor yani en dolu kombinasyon. premium paket comfort paketi de kapsıyor içinde. açıkçası 308'leri iyi bilen biri olarak ilanları takip ediyorum donanım konusunda yanlış bilgilerin verildiği çok araç var. active donanımlı araca bile allure en dolu araç diyenler görüyorum. aracın ilanı veya birkaç fotoğrafı varsa donanımını teyit etmek için size yardım edebilirim.

mlyncubaba
20-12-2018, 08:16
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2015-308-1.6-bluehdi-allure-s-eat6-lav-kirmizi-navi-hatasiz-513466682/detay/

donanım olarak aynısı

mlyncubaba
04-01-2019, 17:03
sessiz forum

tsinanb
04-01-2019, 19:24
sessiz forum

kusura bakmayın hocam gözümden kaçmış cevap yazmayı unutmuşum. ilandaki araç en dolu araç dediğiniz bütün donanımlar var ama kilometresi yüksekmiş yaşına göre. bakımları zamanında ve serviste yapıldıysa sorun olacağını sanmıyorum. servis kayıtlarını kontrol etmenizi öneririm

ayı_boğan
07-01-2019, 22:12
sessiz forum

sessiz forum demişsiniz şimdi sessizlik sırası sizde mi ? :) 43k km.de araçtan vazgeçtiniz sanırım 130k km.de araca yöneldiniz , peki son durum nedir ? aldınız mı ?

mlyncubaba
14-01-2019, 09:39
sessiz forum demişsiniz şimdi sessizlik sırası sizde mi ? :) 43k km.de araçtan vazgeçtiniz sanırım 130k km.de araca yöneldiniz , peki son durum nedir ? aldınız mı ?

merhaba aslında sesslik değilde insanlar araçları satmıyorlar satanlar da yüksekten yazıp geriye dogru geliyorlar o nedenle satıslar zayıf. 130bin kmdeki arac donanım olarak kriterdi fakat benzerini bulamadım henüz uygun fiyata

ayı_boğan
15-01-2019, 18:29
merhaba aslında sesslik değilde insanlar araçları satmıyorlar satanlar da yüksekten yazıp geriye dogru geliyorlar o nedenle satıslar zayıf. 130bin kmdeki arac donanım olarak kriterdi fakat benzerini bulamadım henüz uygun fiyata

Hayırlısı diyelim , gönlünüze göre 308 bulursunuz inşallah

mlyncubaba
16-01-2019, 12:56
Hayırlısı diyelim , gönlünüze göre 308 bulursunuz inşallah

insallah arac alıp burada paylasımlar yapmak istiyorum ama su seviyede ilan fiyatları hala cok yukarıda