PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 allure motor ariza işiği ve sonrasiii....

murat44
10-12-2018, 15:03
2012 allure hdi aracimin seyir halindeyken motor ariza işiği belirdi.

Daha sonra özel bir servise gittim ve pc den bağlanti yapilarak %90 şarj dinamosu %10 akü üstündeki akim dengeleyicimidr ismini tam bilmiyorum bunlardan kaynaklandiği söylediler . (ariza kodu p1a93 çift yönlü anlternatör) (resmini çektim ) bir başka ustaya daha göstermek istedim ve

yeni ustamizla taniştiğimizda bu ariza işiği yanmiyordu , sistemde kayitli herhangi bir arizanin olmadiğini bu araçlarda start stop mevcut olduğu için bazen bu tür hatalarla karşi karşiya kalabileceğimizi anlatti. Gerekli ölçümleri yaptiğini ve şarj dinamosunun düzgün çaliştiğini söyledi. Aracin çok iyi durumda devam et dedi.(ama o işik tekrar yanacak biliyorum)

şimdi bu şarj dinamosu kendi keyfine göre çalişabilirmi _?

Ariza var ise sürekli ayni hatayi vermesi gerekmezmi ?

Madem ariza var neden kontak açip kapatinca bu ariza kodu gider_?

Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim..

TiLki
10-12-2018, 20:18
biliyorsunuz kış ayındayız hep mazot filtre arızası veren aracım soğukta arıza vermiyor beyni donuyor herhalde :D sizdede aynı sorun olabilir bir daha yanarsa aynı ustaya baktırın derim.

murat44
11-12-2018, 12:43
Bir usta ruhumuzu okşuyor diğeri cebimizi... hangi ustaya baktıracaz ��parçayı değiştirim desen belki arızalı değildir ihtimali var bakalım paşanın keyfini bekliyoruz yanarsa götürecem ama muallakta kalmak çok kötü..

Ömer Gedik
11-12-2018, 21:46
Merhaba,

Bağlattığınız cihaz Peugeot cihazı mıydı? Eğer öyle ise ek açıklaması neydi?

İstanbulda iseniz aracı görerek yardımcı olmak isterim.

murat44
11-12-2018, 22:33
Ek açıklamasını bilemiyorum ama Mersin’de en iyi özel servislerden biri diyebilirim..ama anlamadığım bu dinamo arızası ise 3 gündür yanmaması normalmidir?
İstsnbulda olsaydım emin olun gelirdim..teşekkür ederim..

Ömer Gedik
11-12-2018, 23:10
Ek açıklamasını bilemiyorum ama Mersin’de en iyi özel servislerden biri diyebilirim..ama anlamadığım bu dinamo arızası ise 3 gündür yanmaması normalmidir?
İstsnbulda olsaydım emin olun gelirdim..teşekkür ederim..

Sıkça karşılaştığım sorun Alternatör Gergilerinin bozulması oluyor. Bu sebeple ek açıklama sordum. Gergiler bozulmaya başladığında alternatör kayışı tam gerilemez ve şarj istenilen seviyeye ulaşamaz sonuç olarak ta arızaya geçer. Sizin aracınızda iki gergi bulunur. Alttaki gergiye stop start gergisi deriz. İki gergiyi de kontrol ettirin.

murat44
12-12-2018, 19:28
Şarj ölçümlerde yeterli seviyede gerekli ölçümler yapıldı sıkıntı Yok denildi işin ilginç yanı kesin teşhis Yok %90 deniliyor yaptırmasına yaptırılır bu sefer yine aynı arızayı alırsam ödenecek Mevlalar çok yüksek fiyatı 5600 şarj dinamosu deniliyor..