PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 yan ayna sorunu

ayzeb
28-11-2018, 21:49
Merhaba,

2011 model 3008 allure aracımın sağ aynasında şöyle bir sorun mevcut. Aracı açtığımda sağ ayna iyice geriye doğru açılıyor. Sürüşten önce elimle eski haline getirmek zorunda kalıyorum. Aracı kilitleridimde ise kapanıyor ve cama tosluyor. Ayna motoru bir müddet daha çalışıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ayzeb
06-03-2019, 21:43
Fikri veya tecrübesi olan yok sanırım.

Ömer Gedik
07-03-2019, 22:54
Fikri veya tecrübesi olan yok sanırım.

Mesajınızı yeni gördüm. Katlanır ayna motorunuzun dişlisi sıyırmış. Tamir yapanlar varmış ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Harici yapılacak tek şey aynayı değişmek.

ayzeb
22-03-2019, 23:11
Teşekkür ederim.

cemee
11-01-2021, 21:18
Cok gec bir cevap ama en azindan birilerine yardimci olur:
Aynanin ic kisminda, aynanin durmasi gereken yerlerde plastik parca var. Normalde kirilacak bir sey degil ama bazen elle kapatip acanlar oluyor (yayalar park halindeki araca yapabiliyor mesela) ya da ayna bir yere carpilmis oldugu icin kiriliyor. Kirildigi icin de fazla aciliyor veya cama carpiyor veya her ikisi de oluyor. Ben uzun sure uydurma bir sekilde tamir ettim (bir kac ayda 1 tamir ettim) en son yan sanayi aldim bugun taktim. Baska bir caresi yok malesef

eserturan
10-11-2021, 14:19
arkadaşlar ihtiyacı olan varsa ben yaptırdım. ayna sonuna kadar açılma kapanma sorununu bostancı sanayinin yarında bi aynacı var mükemmel yapıyor.