PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima dan gelen ses

ERCANAYMAN
28-11-2018, 20:21
Merhaba 308 benzinli aracım. Klima gazını yazsonu doldurdum, herhangi bir sıkıntı yoktu. Ancak bir kaç haftadır klima da yı açınca ssss diye ince bir ses geliyor. Neden olabilir acaba.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERCANAYMAN
19-02-2019, 13:02
Merhaba 308 benzinli aracım. Klima gazını yazsonu doldurdum, herhangi bir sıkıntı yoktu. Ancak bir kaç haftadır klima da yı açınca ssss diye ince bir ses geliyor. Neden olabilir acaba.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiMerhaba
Arkadaşlar ses kendi kendine kesildi. Şimdilik sorun kalmadı.

NecdetPek
19-02-2019, 13:17
Merhaba
Arkadaşlar ses kendi kendine kesildi. Şimdilik sorun kalmadı.

Geçmiş olsun. Benim 308'in kilmasından bir "uğultu" geliyordu. Servise gidip sorduğumda klima ayağı değişikliği yapmışlardı ve sorun giderilmişti
"ssss" şeklinde bir ses duymamıştım.

Kendi kendine kesilmesi garip. Umarım tekrarlamaz. :)

ERCANAYMAN
19-02-2019, 13:39
Geçmiş olsun. Benim 308'in kilmasından bir "uğultu" geliyordu. Servise gidip sorduğumda klima ayağı değişikliği yapmışlardı ve sorun giderilmişti
"ssss" şeklinde bir ses duymamıştım.

Kendi kendine kesilmesi garip. Umarım tekrarlamaz. :)Eyvallah hocam.

Ömer Gedik
19-02-2019, 21:42

Hava kaçırma sesi gibi olan bu ses gaz eksikliğinden kaynaklanıyor. Eğer gaz dolumu sonrası yapıldıysa doğru miktar konulduğunu veya eksilme olup olmadığını kontrol edin. Bir yerde kaçakta olabilir.

ERCANAYMAN
06-07-2019, 14:02
Merhaba

Klimayı yaptırmam lazım. Önerebileceğiniz bir servis var mıdır? Avrupa yakası istanbul

ayı_boğan
09-07-2019, 22:31
Merhaba

Klimayı yaptırmam lazım. Önerebileceğiniz bir servis var mıdır? Avrupa yakası istanbul

Ömer Gedik ile görüştünüz mü ?

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?12248-Euro-Repar-Car-Service-olduk

ERCANAYMAN
20-08-2019, 11:29
Merhaba

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiKlimayı yaptırdım. Klima radyatör ünde sızıntı varmış. Onu yaptırdık. Gazını koyduk. Şimdilik sıkıntı kalmadı gibi.

ERCANAYMAN
10-08-2020, 08:23
Klimayı yaptırdım. Klima radyatör ünde sızıntı varmış. Onu yaptırdık. Gazını koyduk. Şimdilik sıkıntı kalmadı gibi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiSelam arkadaşlar. Klima sızıntı sorunum devam etti. Bende en son klima radyatör ünü değiştirdim. Ayrıca klima kompresörü de deneme yaparken sıkıntı çıkardı. Usta onuda söküp revizyon yapıp tekrar taktı. Klima maliyeti 1500 TL çıktı bana. Üzerine bide şarj dinamosu sıkıntı çıkardı. Onuda yaptırdım oda 420 TL maliyet çıkardı. Şimdilik sorunum kalmadı.

ERCANAYMAN
07-09-2020, 19:02
Selam arkadaşlar. Klima sızıntı sorunum devam etti. Bende en son klima radyatör ünü değiştirdim. Ayrıca klima kompresörü de deneme yaparken sıkıntı çıkardı. Usta onuda söküp revizyon yapıp tekrar taktı. Klima maliyeti 1500 TL çıktı bana. Üzerine bide şarj dinamosu sıkıntı çıkardı. Onuda yaptırdım oda 420 TL maliyet çıkardı. Şimdilik sorunum kalmadı.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiSelam arkadaşlar
Bu yapılan işlemlere ek olarak 1 ay sonra tekrar klima da sızıntısı ortaya çıktı. Bunun üzerine usta tekrar gaz ile beraber sarımsı bir sıvı konuldu. Kaçak belli olsun diye. Aynı gün akşam klima gazı tamamen bitmişti. Radyatör ün üst bağlantı yerinde sızıntı tespit ettik. Oradaki hortumu değiştirmemiz ile şimdilik sorun çıkartmadı. 300 TL de gaz ve hortum için verdim.

Şimdi
1. Mutlaka araç klimanızda sızıntı kaynaklı problem var ise mutlaka önce gaz ve renkli sıvı ile kontrol yaptırın.
2. Önce hortumları kontrol ettirin. Sızıntı kaçak var mı diye.
3. Ondan sonra değiştirme işlemlerine bakın derim.

Kolay gelsin [emoji6]