PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza anında airbag açılmadı

Nuri52
22-11-2018, 17:29
Öncelikle herkese iyi günler dilerim ben yakın zamanda bir kaza geçirdim aracım 2012 model peugeot partner hd premium pack bilindiği üzere hava yastığı falan var araçta fakat bizim yaptığımız kazada aracın ön tarafı komple motora kadar hasar aldı araç perte çıktı o kadar hasarlı bir araç olmasına rağmen araç o kazada airbag açmadı sizce bu normalmidir bu araçlarda airbag var derken sadece varmı açılmıyormu bu konuda bana yardımcı olucak yorumlarınızı bekliyorum

gecegoz
22-11-2018, 18:05
Öncelikle Geçmiş olsun,Bir Aslan sever için en kötü Şey ile karşılaşmışsınız.
Önemli olan herhangi bir şekilde can saglıgınızın yerinde olması.
Emniyet kemeri takılı olmadıgında Airbag Açmıyor Yanlış Hatırlamıyorsam.

Ömer Gedik
22-11-2018, 18:05
Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle geçmiş olsun anladığım kadarıylsa size birşey olmamış bence önemli olan da bu.

Kaza durumu için konuşacak olursak... PSA grubu araçlarda kaza anında çalışan ivme sensörleri çarpışma şiddetine göre ilgili airbagleri açar. Bazen kemer fünyeleri patlatmasına rağmen airbag açılmayabilir. Bunlar Airbag beynindeki çalışma mantalitesine göre yürür. Aracın geçmişi ve kaza şiddetini bilmediğimden ancak temel şeyler söyleyebiliyorum.

Nuri52
22-11-2018, 18:24
Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle geçmiş olsun anladığım kadarıylsa size birşey olmamış bence önemli olan da bu.

Kaza durumu için konuşacak olursak... PSA grubu araçlarda kaza anında çalışan ivme sensörleri çarpışma şiddetine göre ilgili airbagleri açar. Bazen kemer fünyeleri patlatmasına rağmen airbag açılmayabilir. Bunlar Airbag beynindeki çalışma mantalitesine göre yürür. Aracın geçmişi ve kaza şiddetini bilmediğimden ancak temel şeyler söyleyebiliyorum. Emniyet kemerleri takılıydı yinede açmadı aracın ön kösün tamamen YÖK diyebiliriz bu durumda airbag açmıyorsa hiç açmasın daha iyi öyle değil mi

gecegoz
22-11-2018, 19:28
Şuan Çok Entrasan Bişey Söylüyorsunuz,Söylediginiz gibi ön kısım O kadar agır hasar aldıgı halde,Aırbag Açmıyorsa sistemsel Mutlaka Bir hata vardır,Yoksa açılmama Gibi bir durum Olamaz.

Nuri52
22-11-2018, 22:40
Şuan Çok Entrasan Bişey Söylüyorsunuz,Söylediginiz gibi ön kısım O kadar agır hasar aldıgı halde,Aırbag Açmıyorsa sistemsel Mutlaka Bir hata vardır,Yoksa açılmama Gibi bir durum Olamaz.
Şöyle söyleyeyim araç perte çıktı motora kadar hasar aldı radyatör falan parçalandı ben şuanda sizce ne yapabilirim bir öneriniz var mı biz bu araçları güvenli diye alıyoruz ve güvensiz çıktığı görünüyor

bacadir68
23-11-2018, 07:39
Aracı sıfır mı aldınız, araç yetkili servis bakımlı mıydı? Aracın daha önce hasar durumu var mıydı?

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nuri52
23-11-2018, 15:26
Aracı sıfır mı aldınız, araç yetkili servis bakımlı mıydı? Aracın daha önce hasar durumu var mıydı?

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi Araç sıfır veya değil fark etmez aracın ilk kazası airbag açılmaması normal değil sonuçta 2012 model

bacadir68
23-11-2018, 16:51
Araç sıfır veya değil fark etmez aracın ilk kazası airbag açılmaması normal değil sonuçta 2012 modelİlk kazası olduğundan nasıl bu kadar eminsiniz. Montaj hattından siz mi çıkardınız aracı?

Bu o kadar çok farkederki göstergedeki yağ lambasına bağlı hava yastığı lambaları söndüğünde olmayan hava yastıkları açılmaz mesela ;)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
24-11-2018, 08:45
Şöyle söyleyeyim araç perte çıktı motora kadar hasar aldı radyatör falan parçalandı ben şuanda sizce ne yapabilirim bir öneriniz var mı biz bu araçları güvenli diye alıyoruz ve güvensiz çıktığı görünüyor

Öncelik le geçmiş olsun biz size bildiğimiz kadar bilgilendirmeye çalışıyoruz. Kafanızda başka bir düşünce var ise açık olarak paylaşırsinız seviniriz.Bizler aynı markayı kullanan kişileriz markanın avukatlığını yapmıyoruz. Araçla ilgili sorun var diye düşünüyorsanız yasal olarak inceleme yaptirarak muracatlarda bulununuz. Yeniden geçmiş olsun kolay gelsin

gecegoz
24-11-2018, 13:57
Öncelikle herkese iyi günler dilerim ben yakın zamanda bir kaza geçirdim aracım 2012 model peugeot partner hd premium pack bilindiği üzere hava yastığı falan var araçta fakat bizim yaptığımız kazada aracın ön tarafı komple motora kadar hasar aldı araç perte çıktı o kadar hasarlı bir araç olmasına rağmen araç o kazada airbag açmadı sizce bu normalmidir bu araçlarda airbag var derken sadece varmı açılmıyormu bu konuda bana yardımcı olucak yorumlarınızı bekliyorum

Kardeş paylaşımınıza daha öncede bi kaç kez yazdım,Maksadımız burda markanın Avukatlıgını yapmak yada savunmak degil aynın markanın ayrı platformundaki araclarımızda gördügümüz sorunları ve çözümleri paylaşarak,Arızalarımızı gidermek.
Şimdi iş aracınızı sıfırmı aldınız yoksa 2.ci elmi daha önce bir kazası varmı,Var ise aracın kazası nerden ,bunlar önemli konular bir noktada.Sorma sebebim kendi tecrübemden kaynaklı;Aldıgım Aracım kaza yapmış Sag Yolcu Airbagı Açılmış,tamir görmüş ama Aırbag Araca takılmamıştı.Şimdi düşünün Aracım ile aynı kazayı yapmış olsam olmayan airbag Açarmı.(Burda Aracınızda Airbag yok demiyorum olası konuşuyoruz)
Yada Sistemde bir arıza yada sorun varmıydı,Çalışmasına engel olucak araca baglanan elektrik ve elektronik herhangi bir parça montajı yapılmışmıydı,
Sonuçta Aracta bulunan Ana Elektronik kontrolcü(BSI) herhangi bir sorun varmıydı Sonucta tüm sistem aküple çalışmaktadır,Yanlış bir montaj,yanlış müdahale sistemin çalışmasına engel olucaktır.
Şuan itibari ile aracınız kazalı dahi olsa cihaz baglayıp alt ekranda tüm detayları görebilirsiniz.
Peugeot partner Araçta 4 Adet hava yastıgı vardır,Solda direksiyonda Sagda yolcu önünde torpido üzerinde,Heriki ön koltugun yanlarında ve Emniyet kemerleride çekme makaralıdır(Kaza anında gerilerek koltuktan öne dogru egilmenize engel olan sistem)
Bu kadar yogun olan Akuple sistemde oluşan bir hata mutlaka çalışmasına mani olacak bişey ile karşı karşıya kalmıştır.
Bunun araştırılmasını saglayabilirsiniz.

Nuri52
24-11-2018, 23:39
Aracı sıfır almadık ama alırken expertiz falan yaptırdık aracın ilk kazası emniyet kemerleri normal takılı araçta extra takılı olan bir elektronik malzeme yok