PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon hafifledi ? Acil yardım lütfen.

tanererdem
21-11-2018, 09:34
Arkadaşlar merhaba. 2013 model 2008 sahibiyim. Araç 49000 Km de. Bu sabah işe gitmek için arabama bindim. Fakat aracın direksiyonu her zamankimden daha yumuşaktı ve vites geçişleride aynı şekilde yumuşaktı. Direksiyon tüğ gibiydi ve vites geçişleri adeta dokununca geçiyor gibiydi.
Herzamankinden daha yavaş ittirince geçiyordu. Bunun sebebi ne olabilir. Bendemi sorun. Ayrıca yol hafif ıslaktı yeni yağmur yağmıştı 40-50 km hız ile giderken firene dokundum ve araba direksiyonunda hafifliği ile ve benim panik yapmamla sağa sola attı kendini. şaşırdım kaldım tabi korktumda. Frende sorun var sandım ama daha sonra denemek için bastığımda sorunsuz durdu araç. Lastiklerim 1 yıl oldu ve daha yeni. Daha dikkatli ve yavaş sürerek işe geldim ama servise falan gitmeye fırsatım olmadı. Ayrıca gitsem şundan bundan diyip masraf çıkarırlarmı fazladan bilemedim. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Sizinde başınıza geldimi ? Teşekkürler şimdiden.

Ömer Gedik
28-11-2018, 10:03
Merhaba,

Eğer lastikleriniz çok iyi değilse (ömür olarak demiyorum.) ve zemin kaygan ya da ıslak ise dediğiniz etkiler direksiyonda hissedilebilir.