PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Ön Taraftan Gelen Tıkırtı

frtfrtfrtfrt
20-10-2009, 15:18
Merhaba arkadaşlar 4-5 gündür sol ön taraftan gelen bir tıkırtıyla uğraşıyorum. Gösterge panelinden değil, camlardan da değil kontrol ettim, sanırım sol taraftaki havalandırma deliğinin altından geliyor. Üst kısmına hafifçe vurduğumda aynı tıkırtıyı duyuyorum. Bugün o bölgeye ulaşmaya çalıştım; ilk olarak sigorta kutusunu açtım ve içeriyi yokladım ardından sigorta kutusunun sol yanını açmaya çalıştım böylece havalandırma kanalını yan taraftan kontrol edecektim ancak malesef sol taraftaki plastik parçayı çıkaramadım. Daha önce böyle bir tıkırtı yaşayan varmı? Ben havalandırmadan geldiğini düşünüyorum. Başka önerileriniz varmı? Teşekkürler.

reisG
20-10-2009, 16:02
Ben havalandırmayı 4 ve 5 konumuna getirdiğimde kokpitin içinde sanki minik bir misket oradan oraya hareket ediyormuş gibi bir ses geliyor. çok komik bir durum ama gerçek. :D

MaLi
20-10-2009, 16:16
bendede bu ses sıkıntısı vardı.

tıkırtının havalandırmadan geldiğini tespit ettim.
tıkırtı olduğunda elimi havalandırmaya basınca tıkırtı kesiliyordu.
serviste özel bir ilaç sıktılar.
ses gitti.

γuяdaeя
20-10-2009, 16:57
Benim arabada sağ tarafta var ama zırıltı şeklinde. Tırtıklı asfaltta giderken süper ses çıkıyor :D
Ön konsolun içinden geliyor. Muhtemelen bir yerlerin bağlantısında gevşeme var.

Ömer Gedik
20-10-2009, 22:08
benim araçta henüz bir ses yok bugün 64,000 km yi devirdi Maşallah...

frtfrtfrtfrt
20-10-2009, 23:17
Akşam tekrar açmaya çalıştım o bölümü ama açamadım. Artık 2500 bakımına kaldı, müzik açıkken veya kaliteli bir yolda ses gelmiyor ancak normal şehiriçinde sürekli bir zırıltı tıkırtı.