PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot RCZ alacağım yakıt tüketimi ne kadar?

canmert
12-11-2018, 11:29
Kolay gelsin deneyimli peugeotcu abilerim benim yaşım 19 seneye 20 yaşıma girdiğimde bir peugeot rcz yearling alacağım. (156 hp, 2012) biliyorum spor arabanın yakıt tüketimine bakmak biraz saçma olabilir ama öğrenciyim ve okul sonlarında asgari ücretle çalışıyorum geçimimi böyle sürdürüyorum,rcz modeli çok hoşuma gitti almak istiyorum beni bilgilendirebilir misiniz?

rocker307
13-11-2018, 01:29
Rcz.ye fısıldayan adam Serhat cevaplar görünce :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fadspeed
13-11-2018, 09:29
min. 10 max. 15 lt yi görürsün 100 km de..

SerhatRCZ
13-11-2018, 16:10
Kolay gelsin deneyimli peugeot abilerim benim yaşım 19 seneye 20 yaşıma girdiğimde bir peugeot rcz yearling alacağım. (156 hp, 2012) biliyorum spor arabanın yakıt tüketimine bakmak biraz saçma olabilir ama öğrenciyim ve okul sonlarında asgari ücretle çalışıyorum geçimimi böyle sürdürüyorum,rcz modeli çok hoşuma gitti almak istiyorum beni bilgilendirebilir misiniz?

İyi günler. Açıkcası bu sorunun cevabı ucu açık. Çünkü günde kaç km kullanacağınız ve nasıl bir güzergahta kullanacağınız çok önemli. İstanbulda ben bahçeşehir beylikdüzü arası (manuel rcz ile) 7 lt yakıyorken bahçeşehir mecidiyeköy arası bu değer 8.5 lt ye yükseldi. Bir diğer bakış açısı ise ayda kaç km yapacağınız. RCZ aldım haftasonu kullanacağım derseniz sizi çok yormaz ama hergün binecekseniz açıkcası ülkede ki benzin fiyatları da malum. Sözün kısası otomatik rcz ler sakin kullanımda 10-11 lt yakar. Trafik veya yüklenerek devirli kullanımlarda 14-15 lt leri görür. Umarım soruna cevap verebilmişimdir.

canmert
13-11-2018, 17:43
İyi günler. Açıkcası bu sorunun cevabı ucu açık. Çünkü günde kaç km kullanacağınız ve nasıl bir güzergahta kullanacağınız çok önemli. İstanbulda ben bahçeşehir beylikdüzü arası (manuel rcz ile) 7 lt yakıyorken bahçeşehir mecidiyeköy arası bu değer 8.5 lt ye yükseldi. Bir diğer bakış açısı ise ayda kaç km yapacağınız. RCZ aldım haftasonu kullanacağım derseniz sizi çok yormaz ama hergün binecekseniz açıkcası ülkede ki benzin fiyatları da malum. Sözün kısası otomatik rcz ler sakin kullanımda 10-11 lt yakar. Trafik veya yüklenerek devirli kullanımlarda 14-15 lt leri görür. Umarım soruna cevap verebilmişimdir.

Güzel yorumunuz için teşekkürler,sadece okula gideceğim zaten iş yerim yürüme mesafesinde yakın. 15km falan bir mesafe yani.Hesaplarıma göre fazla zorlamaz gibi duruyor