PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot al4 vites hatası

ERCANAYMAN
24-10-2018, 21:57
Merhaba,
2008 model 308 vti aracımın otomatik vitesi hata veriyor.
Sabahları ilk çalıştırdığım da belli bir süre kullandığım zaman özellikle yokuş çıkarken
Viteste yığılma oluyor ve ekranda **işareti yanıp sönüyor. Aracım belli bir hızım üzerine çıkmıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığım da normale dönüyor.

Bu sorun genel de sabahları uzun süre beklediği zaman yapıyor.

Ben selonoid değişimi mi gerekir acaba!

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERCANAYMAN
24-10-2018, 22:05
Merhaba,
Sabahları ilk çalıştırdığım da belli bir süre kullandığım zaman özellikle yokuş çıkarken
Viteste yığılma oluyor ve ekranda **işareti yanıp sönüyor. Aracım belli bir hızım üzerine çıkmıyor. Stop edip tekrar çalıştırdığım da normale dönüyor.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBeylikdüzü civarında bildiğiniz gösterebileceğim usta var mıdır?

tkcabin
25-10-2018, 06:45
Önöz oto önder usta var pejo citroen çalışır. Googla yazım çıkar

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERCANAYMAN
25-10-2018, 07:19
Önöz oto önder usta var pejo citroen çalışır. Googla yazım çıkar

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiTeşekkür ederim

Erdem26
25-10-2018, 07:48
Merhabalar,
Ömer Bey'in yeride var orayada uğramanızı öneririm.
yer:Maslak Mah. Aos 51.sk. No:32 Sarıyer İstanbul
Euro Repar Car Service Fp Otomotiv

ERCANAYMAN
26-10-2018, 17:53
Merhabalar,
Ömer Bey'in yeride var orayada uğramanızı öneririm.
yer:Maslak Mah. Aos 51.sk. No:32 Sarıyer İstanbul
Euro Repar Car Service Fp OtomotivTeşekkürler. Burası da aklımda olacak. Daha çok beylikdüzü ne yakın yerleri tercih etmek istiyorum. Bulamazsam orası da olabilir.

Erdem26
27-10-2018, 09:35
Rica ederim. İstanbul'u çok bilmiyorum yakınlık uzaklık konusunda. Ama Fp Otomotiv ve Ömer Bey'in dürüstlüğüne, işçiliğine, misafirperverliğine güvendiğim için kendilerini tercih ediyorum. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Teşekkürler. Burası da aklımda olacak. Daha çok beylikdüzü ne yakın yerleri tercih etmek istiyorum. Bulamazsam orası da olabilir.

Ömer Gedik
28-10-2018, 19:39
Önce arıza cihazına bağlanıp arıza kayıtlarına bakmak gerekir. Muhtemelen Selenoid ve Yağ değişimi gerekecek.

ERCANAYMAN
31-10-2018, 19:35
Önce arıza cihazına bağlanıp arıza kayıtlarına bakmak gerekir. Muhtemelen Selenoid ve Yağ değişimi gerekecek.İnşallah. Müsait zaman bulursam uğrayacağım yanınıza.

ERCANAYMAN
13-11-2018, 23:00
Önce arıza cihazına bağlanıp arıza kayıtlarına bakmak gerekir. Muhtemelen Selenoid ve Yağ değişimi gerekecek.Ortalama selonoid değişimi maliyeti ne olur acaba.

ERCANAYMAN
08-12-2018, 12:58
Merhaba,

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiSelam arkadaşlar,
Aracımı cihaza bağlattım. Resimdeki hataları verdi. Usta şanzıman yağını değiştir biraz öyle dene dedi. Ayrıca test sürüşü yaptı yokuşlarda çekme sorunu var dedi. Bunlarda bildiğim kadarıyla tork konvertörü var. Onla alakalı bir sıkıntı olabilir mi acaba. Hataları ekledim. Yardımcı olacak fikir verecek var mı? Şansıma yağını değiştirsem sorun çözülür mü acaba. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181208/a3b2f6216ac593c4886e5a5a631cef53.jpg

Ömer Gedik
11-12-2018, 22:13
Merhaba,

Peugeot cihazından bağlanırsa daha anlamlı olur. Bu karma bir cihaz. Net bilgi vermiyor.

ERCANAYMAN
19-01-2019, 13:44
Merhaba,

Peugeot cihazından bağlanırsa daha anlamlı olur. Bu karma bir cihaz. Net bilgi vermiyor.Merhaba
Aracımı vites sorunu için Peugeot özel servise götürdüm.
Aşağıdaki maliyeti çıkardı.
2 selenoid 600 tl
8 litre yağ 720 tl
İşçilik 400 tl
Vites beyni ve araç beyni güncelleme 600 tl
Toplam 2320 tl
Sizce maliyetler nasıl.. Daha uyguna parça fiyatları bulunabilir mi?