PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aldığım aracım Hakkında birkaç soru ?

suleymanc
28-09-2018, 14:48
Arkadaşlar Merhaba
Dün itibariyle 2015 1,4 Hdi 208 ile aranıza katıldım. Araç 87 Binde . Şimdi detay özellikleri bilmediğimden dolayı sormak istiyorum .

1. Aracı kitleyince aynalar otomatik kapanıyor. Bu herseferinde kapanmasin istiyorum. Yani aracı kitlediğimde aynalar açık kalsın. bunu iptal edeceğimiz bi ayar var mı?

2. Smeg ekranda internet diye bi seçenek var . Nasıl internet bağlayabilirim buraya . ekranda vın resmi çıkıyor peugeot 'un. telefonun bluettoh undan interneti paylaştım fakat ekranda bağlayacağım yeri göremedim.

3.Bu ekranda video izleyebilirmiyim ( henüz denemedim) . Duyduguma göre bunun için bir aparat varmış. ekranı söküp onu ekranın arka kısmına takıldııgnda ekrandan android tablet olarak istediğiniz programı yükleyebiliyormuşuz . Bu doğru mu ? Hangi video formatlarını destekliyor.
4- http://i65.tinypic.com/i5vr41.png Birde bu resimdeki motor ile alakalı bir uyarı sanırım . Şimdi kontagı açtıgımda bütün ışıklar yanıyor . Aracı çalıştırdıgımda bu işaret 2 sn sonra filan sönüyor. Bu normal midir. Yoksa direk çalıştırınca sönmesi mi gerekir

5- Sol arka stop camı çatlakmış . Sadece cam olarak bulabilir miyim ? Sadece stop camını değiştirebilir miyim ?

Biraz Soru çok oldu ama yeni aldım aracı mazur görün :)
Teşekkürler

Erdem26
28-09-2018, 17:17
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışıyım sorularınızı yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltir.
1) Benim aracımda aynı bildiğim kadarıyla bu özellik kapanmıyor.
2)Bilgim yok
3)Smeg ekranların bi serisinde video oynatılamıyor diye biliyorum ama arkasına takılan aparattan bilgim yok
4)Gayet normal hiçbir sıkıntı yok aracınızda.O ışık arıza lambası devamlı yanarsa bir problem vardır demektir.Zaten ekranda uyarı verir.
5)Bildiğim kadarıyla pres onlar bende kırmıştım daha önceki aracımızda komple temin ettim yenisini yada çıkmacılardan bulabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalıştım Yanlışım varsada bilgili arkadaşlar düzeltir.Umarım faydalı olmuştur. İyi günler

tsinanb
28-09-2018, 17:40
Arkadaşlar Merhaba
Dün itibariyle 2015 1,4 Hdi 208 ile aranıza katıldım. Araç 87 Binde . Şimdi detay özellikleri bilmediğimden dolayı sormak istiyorum .

1. Aracı kitleyince aynalar otomatik kapanıyor. Bu herseferinde kapanmasin istiyorum. Yani aracı kitlediğimde aynalar açık kalsın. bunu iptal edeceğimiz bi ayar var mı?

2. Smeg ekranda internet diye bi seçenek var . Nasıl internet bağlayabilirim buraya . ekranda vın resmi çıkıyor peugeot 'un. telefonun bluettoh undan interneti paylaştım fakat ekranda bağlayacağım yeri göremedim.

3.Bu ekranda video izleyebilirmiyim ( henüz denemedim) . Duyduguma göre bunun için bir aparat varmış. ekranı söküp onu ekranın arka kısmına takıldııgnda ekrandan android tablet olarak istediğiniz programı yükleyebiliyormuşuz . Bu doğru mu ? Hangi video formatlarını destekliyor.
4- http://i65.tinypic.com/i5vr41.png Birde bu resimdeki motor ile alakalı bir uyarı sanırım . Şimdi kontagı açtıgımda bütün ışıklar yanıyor . Aracı çalıştırdıgımda bu işaret 2 sn sonra filan sönüyor. Bu normal midir. Yoksa direk çalıştırınca sönmesi mi gerekir

5- Sol arka stop camı çatlakmış . Sadece cam olarak bulabilir miyim ? Sadece stop camını değiştirebilir miyim ?

Teşekkürler

Merhabalar aramıza hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun bende de sizin aracın aynısından var km olarak da aynı sayılırız benimki 86800 civarı bir şeyde :)

sorularınıza gelirsek;

1- Aynaların otomatik kapanmasını devre dışı bırakamıyorsunuz normalde. ama ayna ayarlarını yaptığınız kumandada kendiniz açıp kapatabiliyorsunuz.
2- smeg ekrandaki interneti kullanmak için peugeot connect apps sisteminin olması lazım ama ülkemizde bu sistem altyapısı olmadığı için kullanamıyoruz. yani internet yok.
3- bahsettiğiniz şeyi yaklaşık 2000 tl civarı yapıyorlardı bi ara. ekranı istediğiniz zaman normal olarak istediğiniz zaman da android tablet gibi kullanabiliyorsunuz. standart ekranda video oynatılmıyor hiçbir video formatını desteklemiyor.
4- herhangi bir sorun yok motorunuzda bende de aynı şekilde oluyor. arıza olması durumunda smeg ekranda uyarı verip gösterge tablosunda service yazısı yanar.
5- bildiğim kadarıyla camlar presli ve tek cam olarak bulmak değil. yenisini almanız gerekiyor

NecdetPek
28-09-2018, 18:29
Arkadaşlar Merhaba

Teşekkürler

Hayırlı olsun.

Benim 308 den edindiğim deneyimi paylaşayım.
1- Aynaları kapatma seçeneği yok. Ama kapı içindeki düğme ile kapatırsanız açılmaması sağlayabiliyorsunuz.

2- Bluetooth ile ben İnternete bağlanmıştım. Ancak sabır taşı olsam çatlardım. O kadar yavaştı. Biraz uğraşarak bağlanırsınız.

3- Video izleyemezsiniz. Corvin android interface taktırırsanız video, YouTube, online yandex, internet erişimi vs özelliklere sahip olabilirsiniz.

4- Sönüyorsa korkmayın. :)

5- Bu soruya Ömer Gedik en doğru yanıtı verir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suleymanc
29-09-2018, 22:56
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için . Bakalım düzenli sıkıntısız kullanırız inşallah :)