PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sol ön kapı kumandası

omer308sw
26-09-2018, 21:54
herkese selam
forumdonanımdaki 308 forumunu okuyarak buralara kadar geldim ve üye oldum
daha yeni 308sw araç aldım. aracın kumanda tuşlarında sıkıntı var.
ayna tuşlarından yukarı tuşu ve aynaları içerden kapama tuşu çalışmıyor.
daha önce başına gelen veya çözümünü bilen varsa çok yardımcı olmuş olur.
iyi forumlar...

rocker307
26-09-2018, 23:35
İçindeki devreyi temizleyip kurşun kalemle butonların altına gelen yerleri karalayanlar olmuştu. Bence yenisini almakta fayda var. Yan sanayisi ve orjinali oluyor..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omer308sw
27-09-2018, 00:54
yenisi 675 tl yazıyor. son çare olarak öyle olcak ama 2 tuş için direk o parayı vermek istemiyorum .
önceliğim tamir edebilmek

rocker307
27-09-2018, 07:13
Bayağı pahalıymış. O zaman dediğimi bir deneyin isterseniz.

Ömer Gedik'ten de bir fiyat isteyin isterseniz. Yapabileceği bir şey varsa yapar.

omer308sw
27-09-2018, 09:42
Forumdonanim da omerg var kendisi o kisi mi??
2009 yilindaki yazilanlari okudum mobilde tam 150 sayfa boyunca hala da okuyorum. Baya bi yardimci olmuslar orda

rocker307
27-09-2018, 13:14
Yok hayır Ömer Gedik kullanıcı adı. Hatta en son açtığu konu V Weekend Motoring buluşma konusu

omer308sw
29-09-2018, 15:52
Kimseden bir cevap alamadim. Sanirim forum miadini doldurmus. Pek kullanan yok

tsinanb
29-09-2018, 20:28
Kimseden bir cevap alamadim. Sanirim forum miadini doldurmus. Pek kullanan yokSorununuz hakkında bilgim olmadığı için cevap yazmadım. Yöneticimiz Ömer Gedik bu konuda yardımcı olabilir size ancak bu hafta sonu Intercity İstanbul parkta yapılan V Weekend festivalinde stant açtığımız için kendisi ve birkaç üyemiz onlarla ilgileniyor birkaç gündür o yüzden forum aksıyor.

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omer308sw
30-09-2018, 03:24
Sorununuz hakkında bilgim olmadığı için cevap yazmadım. Yöneticimiz Ömer Gedik bu konuda yardımcı olabilir size ancak bu hafta sonu Intercity İstanbul parkta yapılan V Weekend festivalinde stant açtığımız için kendisi ve birkaç üyemiz onlarla ilgileniyor birkaç gündür o yüzden forum aksıyor.

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten mesaj attim cevap gelmedi. Simdi taslar yerine oturdu. Eski konulari da takip ediyorum ama genel olarak bi durgunluk var sanirim. Konulari okudukca keske 3 4 sene once corsa alcagima 308 alsaymisim diyorum. Forum donanimda da neredeyse tum yazilanlari okudum . 2009 2010 yillari arasi baya hareketliymis. Ve baya samimi bir ortam varmis

rocker307
01-10-2018, 11:49
Evet forumlarda genel olarak eski canlılık yok. Bir de etkinlikler üzerinden ilerleniyor artık. Foruma girmeye üşeniyor insanlar :)

omer308sw
01-10-2018, 12:58
Ankaradakiler aktifler hep etkinlik yapiyorlar ama bingoldeyim baya uzak. Yakin bi yer olsa yada istanbulda olsam katilirdim valla etkinliklere

Ömer Gedik
03-10-2018, 11:16
Merhaba,

Hem haftasonu etkinliği hem de işlerim sebebiyle size cevap veremedim.

Donanımhaberdeki OmerG benim üyeliğimdi.

Bu tablanın için açıp kauçuk formlu ürünün arkasındaki metal noktaları temizlemek ve iletken madde sürmek faydalı olabiliyor ama iletken maddeyi bulmak daha büyük sorun :D

Diğer bir işlem ise parçayı değiştirmek 308 için var mı bilmiyorum ama yan sanayi cam kumanda tablaları bulunabiliyor. Şasi no son 8 haneyi yollarsanız parça için araştırırım.

Forum olarak düzenli olarak haber paylaşmaya, yapılan yorumlara cevap vermeye ve sorun çözümü için üyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Elbet son yıllardaki sosyal medya kullanımı Forumlara ilgiyi azalttı ama miadı dolmuş vb tabirler bizim forum için geçerli değil. Foruma emek veren ve nerdeyse her basın bültenini forumda paylaşan arkadaşlarımız var. Emeklerine karşı ayıp olur.

omer308sw
04-10-2018, 13:22
Miadı dolmus dedigim 308 kismiyla alakali aslinda. Ki bu normal birsey yeni kasa cikmis yeni modeller cikmis. 10 sene olmus . Bu saatten sonra 308 forumunu canlandirmak benim gibi kullanicilarin gorevi.
Diger konuya gelince youtube da 307 icin video gordum. Eleman iletken maddeyi satin almis. Sticker gibi bi kagit uzerinde bir suru var. Ondan bulabilirsem bende deniycem. Sokmesi kolay mi peki sokiyim derken kirmiyim sonra. Sasi no yu msjla atiyim size

Ömer Gedik
04-10-2018, 13:25
Miadı dolmus dedigim 308 kismiyla alakali aslinda. Ki bu normal birsey yeni kasa cikmis yeni modeller cikmis. 10 sene olmus . Bu saatten sonra 308 forumunu canlandirmak benim gibi kullanicilarin gorevi.
Diger konuya gelince youtube da 307 icin video gordum. Eleman iletken maddeyi satin almis. Sticker gibi bi kagit uzerinde bir suru var. Ondan bulabilirsem bende deniycem. Sokmesi kolay mi peki sokiyim derken kirmiyim sonra. Sasi no yu msjla atiyim sizeElinizde yerinden yukarı çekin ve soketleri sökün. Dağıtmak için gereken tırnakları göreceksiniz dikkatli şekilde ayırın.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omer308sw
04-10-2018, 18:58
Sorunu cozdum sonunda :):)
Dediginiz gibi soktum aldim eve goturdum. Tirnaklari cikardim once kapagi. Sonra kumandanin oldugu kisimi. Bu kisim zor olan noktasi. Tirnaklari acmak cok zor biraz esneme ve catlama oldu mecburen. (Ise ya yapicam ya kiricam diye basladigim icin biraz sert davrandim)icini actigimda televizyon kumandasindan farksiz birsey cikti karsima. Oksitlenme olmustu deodorant skp temizledim. Sildim iyice bazi yerleri tirnagimla kazidim. Sonra geri toplayip arabaya goturdum taktim ve bingo!!!
Yaklasik 600 tl masraftan kurtuldum.

omer308sw
04-10-2018, 19:00
Aklimdayken soyliyim daha buyuk bir problem olursa kumanda tamircileri veya playstation tamircileri bu isi 50 tl ye yaparlar. Mekanizmanin hicbir farki yok onlardan. Istanbulda kadikoyde ps tamircileri var sorun yasayan oralarda yaptirabilir.

rocker307
04-10-2018, 20:05
Elinize sağlık gözünüz aydın :) Fotoğraf var mıydı daha faydalı olur aslında

omer308sw
04-10-2018, 20:09
Aslinda calisicagindan hic umudum yoktu. O yuzden apar topar kapadim. Hemen gittim taktim. Sonra aklima geldi keske foto yada video cekseydim diye. Ama youtube da 307 icin bi video var ici neredeyse birebir ayni.

Ömer Gedik
07-10-2018, 22:20
Güle güle eskitin :)