PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karbonfiber Parçalar

Ömer Gedik
26-01-2011, 08:21
Arkadaşlar bir süredir Karbonfiber yapımı üzerine merakla araştırmalar yapıyorum. Yapım aşamasını öğrendim sayılır bunun için yapım malzemeleri de temin edeceğim gibi duruyor. Ama şu an tek düşündüğüm hangi parça karbonfiber olmalı :) Yani ben kaplama dan filan bahsetmiyorum. Gerçek karbonfiberden bahsediyorum. En önemli kazanımı bana göre hafiflik. Ayrıca el uygulamasında alacağım keyifte işin başka yönü. Yardımlarınızı bekliyorum. :)

m_u_r_a_t06
26-01-2011, 12:12
Spoiler yapılabilir mesela, benim aklıma o geldi. Genelde spor araçlarda orjinal olarak kaput, tavan, bagaj kapağı ve spoiler gibi parçalarda kullanılıyor diye biliyorum. İnterior olarak bizim arabalar çok spor bir görünüşe sahip olmadığı için pek güzel duracağını zannetmiyorum.

Ömer Gedik
26-01-2011, 13:40
Sadece 308 bazlı yazmadım topiği. Tüm araçlarda olabilir. Ama özellikle kendi aracımda başlamak istiyorum. Ayrıca çok büyük parça maliyetleri devasa olduğu için şu an yapmam söz konusu bile değil. Özellikle iç trimlerden yola çıkmayı düşünüyorum.

m_u_r_a_t06
26-01-2011, 15:17
o zaman var olanlardan yola çıkarak, el freni tutamağı, vites topuzu, kapı açma kolları, havalandırma ızgaraları gibi parçalar olabilir. Tabi piyasada varolanlar genelde daha ucuz maliyetli olması için karbonfiber kaplama oluyor. Direk karbonfiber den yapıldığında kaliteli ürünler ortaya çıkabilir. Tabi nasıl yapılır nerden temin edilir konusunda fikrim yok.