PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pegeout 301 Konfor Eksikliği

Strongmoon
04-06-2018, 15:10
merhaba, 2016 model 1.6 alure aramda yoldaki çukurlarda hiç sönümleme olmuyor,yoldaki en ufak deformasyonu hissettiriyor.bu olayın bir çözümü varmıdır ? arka koltukta aşırı derecede sarsılma söz konusu süspansiyonlarda bir arıza olduğunu düşünmüyorum 30.000 de arabam bu konu hakkıkında ne yapabilirim

cemalettin
04-06-2018, 16:12
Bu konu hakkında yapılacak pek bir şey yok hocam. Üretici firmalar yüksek segmentteki arabaların dışında süspansiyon sistemleri vs pek önem göstermez

Ömer Gedik
07-06-2018, 23:56
301 segmentine göre konforlu bir araçtır. Amortisörleriniz sönümlemiyorsa değişime gitmeyi düşünmelisiniz. Aracınızın şasi numarasına göre iyileştirilmiş amortisör takmanızı öneririm.

Strongmoon
06-10-2018, 14:36
sönümlüyor ancak yoldaki logar kapağını bıle fazla derecede hissediyorum,ve arka süspansiyonlar bir çukura girince resmen arac burkuluyor iyileştirilmiş amortisör işini nasıl bulabılırım,başka bir peugeout aracınkinler şeklindemi ?

NecdetPek
06-10-2018, 16:40
sönümlüyor ancak yoldaki logar kapağını bıle fazla derecede hissediyorum,ve arka süspansiyonlar bir çukura girince resmen arac burkuluyor iyileştirilmiş amortisör işini nasıl bulabılırım,başka bir peugeout aracınkinler şeklindemi ?Lastikler çok sert veya aşırı şişirilmiş olabilir mi?

Eski bir 301 kullanıcısı olarak sözünü ettiğiniz konforsuzluk ilk 3 şikayetim arasında değildi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
07-10-2018, 22:19
sönümlüyor ancak yoldaki logar kapağını bıle fazla derecede hissediyorum,ve arka süspansiyonlar bir çukura girince resmen arac burkuluyor iyileştirilmiş amortisör işini nasıl bulabılırım,başka bir peugeout aracınkinler şeklindemi ?

301 amortisörlerinin yeni referanslı olanları satışta zaten. Onlardan alıp takın. Eğer bulamazsanız yardımcı olurum. Şasi numaranızı atmanız gerekir.

ssgti
08-10-2018, 08:58
Bu araçlarda Yarı bağımsız bir süspansiyon sistemi kullanılıyor. Bu nedenle tam bağımsız sistemlerin konforunu ve yol tutuşunu beklememek gerekiyor. Ayrıca 301 den benim şikayetim yumuşak süspansiyondu. Bu nedenle yüksek süratte yan sert rüzgarlardan etkilenmesini beğenmezdim.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi