PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokuş aşağı giderken vitesi atmıyor araba. (1.6 THP oto.)

ibra
03-06-2018, 01:31
Selam arkadaşlar. Aracım 2011 model 508 1.6 THP Oto.

2 seferdir şu şekilde bir sıkıntı yaşıyorum. Araçla yokuş aşağı 4. viteste giderken, araç hızlanıp devir 3500 lere gelmesine rağmen vitesi yükseltmiyor. Motor bağırıyor, sonra ben kulakçıkla vitesi yükseltiyorum. 2 sn sonra tekrar düşürüyor kendi. Ben yükseltiyorum, o düşürüyor.

Yani vites atması gerektiği yerde atmadığı gibi, benim atmamı da istemiyor.

Böyle bir sıkıntı yaşayan var mı? Geçenlerde bir de şu Yüksek Basınç Pompasının değişimini gerektiren arıza türünden yaşamıştım. Şimdilik yok ama onla da bağlantılı olabilir mi?

lasthero41
03-06-2018, 11:30
Selam arkadaşlar. Aracım 2011 model 508 1.6 THP Oto.

2 seferdir şu şekilde bir sıkıntı yaşıyorum. Araçla yokuş aşağı 4. viteste giderken, araç hızlanıp devir 3500 lere gelmesine rağmen vitesi yükseltmiyor. Motor bağırıyor, sonra ben kulakçıkla vitesi yükseltiyorum. 2 sn sonra tekrar düşürüyor kendi. Ben yükseltiyorum, o düşürüyor.

Yani vites atması gerektiği yerde atmadığı gibi, benim atmamı da istemiyor.

Böyle bir sıkıntı yaşayan var mı? Geçenlerde bir de şu Yüksek Basınç Pompasının değişimini gerektiren arıza türünden yaşamıştım. Şimdilik yok ama onla da bağlantılı olabilir mi?

Bahsettiğiniz durum 2009 1.6 hdi 308 aracimda da mevcut. herhangi bir sıkıntı olduğunu degerlendirmiyorum yokus asagi giderken araci kompresore sokuyor yani minimum seviyede fren kullanimi sagliyor. Soyle de bir tabir vardir; yokuslari ciktigin vitesle in. Arac da onu yapiyor:). Yok ben daha hizli inerim derseniz manuele alabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

xweser
03-06-2018, 23:03
Yükseltmemesi deyince bende de var ama sorun olduğunu düşünmüyorum diyecektim ki kendisinin düşürmesi ilginç. Bende kulakçıkla yükseltiyorum ama tekrar düşürmüyor. Sorun olabilir gerçekten. Bakalım işin ustaları ne diyecek.

tkcabin
04-06-2018, 23:06
Siz gaza basmazsanız yokuş aşağı yükseltmiyor ancak siz gaza basıp araca ben hızlanmak istiyorum derseniz vites yükseltiyor.Ama siz yükselttiğinizde aracın tekrar vites düşürmesi banada enteresan geldi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
07-06-2018, 23:53
Eğer gaza basmıyor iseniz aracı kompresyona alıp sıfır yakıt tüketimi ile rampa inişi sağlanır. Emisyon ve tüketim için bu şekilde programlanıyor.