PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLEMEYEN SORUN Denon Ses Sistemi

aekn
28-05-2018, 22:39
Merhaba arkadaşlar,
2014 model 308 sahibiyim araçta DENON ses sitemi mevcut orjinal. Anlamadığımız bir nedenden dolayı geçtiğimiz hafta hoparlörlerden ses gelmemeye başladı. Servise gittik amfi arızalı 60 günde ancak gelir dediler. Zor durumda kaldık gerçekten. Bu parçayı nasıl temin edebilirim? Arızasını tamir edecebilecek birisi var mı? Çıkma bulabilir miyim?
Yardımlarınız benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler.

rocker307
29-05-2018, 16:10
Amfi tamiri yapan elektronikçiler var istanbulda bildiğim ama garanti vs durumları bilemiyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
30-05-2018, 10:10
Hoparlör patladığında da ses kesebiliyor. Amfiden emin misiniz?

rocker307
30-05-2018, 10:41
Komple mi gitti ses yoksa tekinde mi var sorun?

aekn
31-05-2018, 09:29
Hoparlörlerin hiçbirinden ses gelmiyor komple gitti.

aekn
31-05-2018, 09:30
Tek hoparlör arızalandığında, amfinin komple kesme ihtimali var mı? Bilmediğim için soruyorum.

Ömer Gedik
31-05-2018, 09:32
Evet var. Denon için net diyemem ama daha once jbl sistemli peugeotlarda bir hoparlörde kısa devre olunca sistem kapanıyordu.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aekn
31-05-2018, 09:36
Teşekkür ederim o zaman hoparlörlerin empedanslarına bakmak lazım bakıp dönüş yapacağım

rocker307
31-05-2018, 11:02
Önce ses giden hoparlörün kablosunu çekip deneyin o zaman. Belki ömerin dediği gibi kısa devreden dolayı kapanıyordur amfi. Yer neresi?

aekn
31-05-2018, 11:06
Aracın teyp çıkışından harici ufak bir hoparlörle ses alıyoruz ancak ses seviyesi kontrolü yapılmıyor sabit seviyede bir ses alıyoruz teyp çıkışından, amfi girişinden de aynı şekilde ses alıyoruz sağ ve sol hoparlörlere ayrı ayrı ses aktarabiliyoruz yani hoparlörler de sağlam. Tek çare amfi kalıyor ama çıkmacıdan bulduğumuz amfiyle de çalıştıramadık

aekn
31-05-2018, 11:08
Donanım haberde aynı sorunu yaşayan bir arkadaşa ulaştım, serviste aruzayı bulamamışlar amfiyi değiştirince sorun çmzülmüş aynı problem olabilir mi diye düşünüyorum işin kötü tarafı arabaya uzaktan bakan ustalar direkt biz anlamayız diyip uğraşmıyorlar bile.

aekn
31-05-2018, 11:10
Henüz arızayı bile tespit edemedik çözümde bulunamıyor doğal olaral

rocker307
31-05-2018, 11:12
Henüz arızayı bile tespit edemedik çözümde bulunamıyor doğal olaralUzaktan denemeden çok fazla verimli olmuyor. Yer neresi belki yakınınızda tanıdığım işten anlayan biri vardır bakabilecek

aekn
31-05-2018, 11:47
Kastamonu dostum

rocker307
31-05-2018, 13:16
Orada yok ankara, trabzon veya samsunda vardı tanıdık ama tutturamadık. Güç kablolarını da kontrol etmekte fayda var. Amfideyse de sorun kargoyla istanbula gönderirseniz bakabilecek arkadaşım var

aekn
31-05-2018, 14:49
Cumartesi günü için servisten tekrar randevu aldım. Bakalom ne çıkacak. Cumartesi günü alacağım ya da alamayacağın sonuca göre Ankara ya da İstanbul’a gitmem gerekecek anlaşılan. Tekrar buradan iletişime geçebilirim sizinle ya da face hesabınız varsa ordan da iletişime geçebilirim nasıl kolayınıza gelirse

rocker307
31-05-2018, 16:02
Cumartesi günü için servisten tekrar randevu aldım. Bakalom ne çıkacak. Cumartesi günü alacağım ya da alamayacağın sonuca göre Ankara ya da İstanbul’a gitmem gerekecek anlaşılan. Tekrar buradan iletişime geçebilirim sizinle ya da face hesabınız varsa ordan da iletişime geçebilirim nasıl kolayınıza gelirseMesaj attım

S.keskin
31-05-2018, 21:13
Merhaba arkadaşlar,
2014 model 308 sahibiyim araçta DENON ses sitemi mevcut orjinal. Anlamadığımız bir nedenden dolayı geçtiğimiz hafta hoparlörlerden ses gelmemeye başladı. Servise gittik amfi arızalı 60 günde ancak gelir dediler. Zor durumda kaldık gerçekten. Bu parçayı nasıl temin edebilirim? Arızasını tamir edecebilecek birisi var mı? Çıkma bulabilir miyim?
Yardımlarınız benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler.

Benim araçta da yaşadığım olayı anlatayım belki benzer durum olabilir. Araç 308 t9 kasa Standart ses sistemi var denon yok. Bende ses sisteminin yetersizliğinden dolayı bagaja aktif subwofer bağlatıyorken bütün bağlantılar doğru olmasına rağmen aracın hoparlörlerinden ses gelmemeye başladı. Bağlantıyı yapan deneyimli arkadaş herşeyi kontrol etti fakat bir anlam veremedi bu duruma. Daha sonra kendi camialarından birine telefon ile durumu anlattı. telefondaki kişinin yönlendirmesi ile aracın bütün kapıları kapalı ilken akünün kutup başını söküp 5-10 dakika bekleyip kutup başını bağladılar ve aracı kumandadan aç kapa gibi bişeyler yaptılar daha sonra ekran bir kod istedi. o kod ise aracın tam yerini hatırlamadığım biryerinde yazıyordu. Giriş yaptıktan sonra sistem çalışmaya başlamıştı. Benzer durum olabilir. Geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aekn
31-05-2018, 21:28
Bunu yapan arkadaşa ulaşmamız mümkün mü?

Mithat
08-12-2018, 22:29
Hocam iyi akşamlar aynı sorunla bende uğraşıyorum 2014 pejo denon ses sistemi var. Araçtaki ses sebepsiz yere gitti amfi girişine hoparlör takılınca ses geliyor. Usta amfi arızalı dedi Çıkma aynı amfi buldum ama başka şehirde alıp denemek istiyorum fakat çalışmazsa geri iade sorun olur diye korkuyorum. Siz nasıl çözdünüz yardımcı olursanız sevinirim. Serviste amfi fiyatı çok yüksek ama sizinkinde çıkma amfi olmadı sanırım.

aekn
09-12-2018, 14:24
Hocam iyi akşamlar aynı sorunla bende uğraşıyorum 2014 pejo denon ses sistemi var. Araçtaki ses sebepsiz yere gitti amfi girişine hoparlör takılınca ses geliyor. Usta amfi arızalı dedi Çıkma aynı amfi buldum ama başka şehirde alıp denemek istiyorum fakat çalışmazsa geri iade sorun olur diye korkuyorum. Siz nasıl çözdünüz yardımcı olursanız sevinirim. Serviste amfi fiyatı çok yüksek ama sizinkinde çıkma amfi olmadı sanırım.

Merhaba Mithat bey,
Yaşananlar aynı ama sorun aynı mı bilemem. Sorunu yaşayan arkadaşlara ulaştım, götürdükleri servislerin ustaları ile iletişime geçtim ne yazık ki çözüm üretemedim. ben Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli gibi bu işte en iyiyiz diyen neredeyse tüm ses sistemci arkadaşlara götürdüm arabamı bir tanesinde 1 haftaya yakın bir süre kaldı çıkma parçacıdan amfi teyp ve smeg ekranda dahil tüm parçalar değişti ama çözüm olmadı.
Çözüm bulunmayınca servise bıraktım 1 hafta da serviste yattı arıza tespiti sonunda 45 gün yurt dışından malzemenin gelmesini bekledikten sonra yapıldı teyp değişti, 4 hoparlör değişti ve sorun düzeldi. toplam servise 3.500₺ ödedim, 2.000₺ gibi bir masrafta dışarda harcadım astarı yüzünü geçti anlayacağınız. Servisten aldığım dönüş aslında sadece hoparlörlerin arızalandığı 600₺’ye ilk başında gelseydi halledilebileceği kurcalayan arkadaşların teyp kontrol ünitesini yaktığı yönünde oldu.
bu nedenle üçe beşe bakmayın servise gidin, bilgisayarla arızayı kısa sürede tespit ediyorlar. Dışarıda ona buna elletip 100 liralık arızayı benim gibi 5.000 liraya, 3 günlük işi 3 ay zaman kaybıyla maletmeyin http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/g%C3%BCl1.gif

Ömer Gedik
11-12-2018, 22:18
Merhaba Mithat bey,
Yaşananlar aynı ama sorun aynı mı bilemem. Sorunu yaşayan arkadaşlara ulaştım, götürdükleri servislerin ustaları ile iletişime geçtim ne yazık ki çözüm üretemedim. ben Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli gibi bu işte en iyiyiz diyen neredeyse tüm ses sistemci arkadaşlara götürdüm arabamı bir tanesinde 1 haftaya yakın bir süre kaldı çıkma parçacıdan amfi teyp ve smeg ekranda dahil tüm parçalar değişti ama çözüm olmadı.
Çözüm bulunmayınca servise bıraktım 1 hafta da serviste yattı arıza tespiti sonunda 45 gün yurt dışından malzemenin gelmesini bekledikten sonra yapıldı teyp değişti, 4 hoparlör değişti ve sorun düzeldi. toplam servise 3.500₺ ödedim, 2.000₺ gibi bir masrafta dışarda harcadım astarı yüzünü geçti anlayacağınız. Servisten aldığım dönüş aslında sadece hoparlörlerin arızalandığı 600₺’ye ilk başında gelseydi halledilebileceği kurcalayan arkadaşların teyp kontrol ünitesini yaktığı yönünde oldu.
bu nedenle üçe beşe bakmayın servise gidin, bilgisayarla arızayı kısa sürede tespit ediyorlar. Dışarıda ona buna elletip 100 liralık arızayı benim gibi 5.000 liraya, 3 günlük işi 3 ay zaman kaybıyla maletmeyin http://www.forumpeugeot.com/images/smilies/g%C3%BCl1.gif

En başta hoparlör üzerine bir mesajım vardı. Bu kadar uğraşmanıza para ve emek harcamanıza üzüldüm.