PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz Motor Arızası Hakkında

Enion
04-04-2018, 13:11
Merhaba Arkadaşlar Barış Ben

Arkadaşlar 1 hafta once istanbuldan 156 hp otomatik Rcz aldım bugun işe gitmek için aracımı çalıştırdıgımda motor arızası hatası aldım aracı tamir ettriniz diyordu
motor arıza ışığı ve stop ışığıyla işe kadar gittim gaza basıyorum araç hızlanmıyor 100 km geçmiyor titreme oluyor servise verdım servisten haber bekliyorum sizce ne çıkar
Araç 70 bin km temiz hasar kaydı olmayan bir araç

Barış,Çorlu

SerhatRCZ
04-04-2018, 18:21
Barış Bey, araç kendini korumaya aldığı için belli bir deviri geçmiyordur. STOP uyarısını aldığınız bir araçla yolculuk yapmamanızı tavsiye ederim. Daha büyük masraflar açmaması için imkanınız varsa çekici ile maslakta ki Ömer Gedik'in servisine yönlendirin aracınızı.

Ömer Gedik
04-04-2018, 18:27
Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun. Arıza kodları varsa elinizde fikir verebilirim. Arzu ederseniz onarım için de istanbul maslaktaki servisimize beklerim.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barisg
17-05-2018, 11:37
Geçmiş olsun, ben de aracımı aldığımdan beri STOP ışığı sıklıkla yanıp sönüyor, motor'da herhangi bir arıza çıkmadı ve genelde çukurlar ve çıkıntılardan sert geçince uyarı arlıyorum, bazen de düz yolda sürekli çıkıyor. OBD ile baktığımda da herhangi bir arıza kodu çıkmıyor.

Lastiklerdeki basınç contasının da bu arızayı verebileceğini düşündüğüm için sert geçişlerde çıkan STOP yazısını önemsemiyorum ama düz yolda neden çıktığı konusunda bir fikrim yok. Arabamı 28bin km'de aldım, şu anda 31bin km'de ve STOP yazısı sürekli çıkmasına rağmen araçta gözle görünür herhangi bir arıza oluşmadı.

zıpıncı
17-05-2018, 21:11
dun izmir peugeot yetkili servise 6 saat icinde 4 tane rcz geldi. ustayla biraz muhabbet ettik dedim guzel arabalar ama nedir bu servis trafigi boyle dedim. bu arada bitanesinin komple motor ve sanziman indirilmis bekliyordu. ustanin bana soyledigi saçıni basını yolmak istiyorsan al yoksa uzak dur dedi. okadar guzel spor araba ama neden bukadar ariza veriyorlar enteresan

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerhatRCZ
17-05-2018, 22:06
dun izmir peugeot yetkili servise 6 saat icinde 4 tane rcz geldi. ustayla biraz muhabbet ettik dedim guzel arabalar ama nedir bu servis trafigi boyle dedim. bu arada bitanesinin komple motor ve sanziman indirilmis bekliyordu. ustanin bana soyledigi saçıni basını yolmak istiyorsan al yoksa uzak dur dedi. okadar guzel spor araba ama neden bukadar ariza veriyorlar enteresan

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiAcikcasi bu servis ve ustalari peugeot turkiyeye sikayet etmek istiyorum. Bukadar cahilce bir yorum olamaz. 5 yildir sorunsuz biniyorum rcz ye sac bas yoldurmak ne demek. Kendileri sorun cozemiyor demek ki sucu araca atiyorlar. Keske kendilerini gelistirebilseler. 7 yil ust uste yilin motoru secilmis ama usta uzak dur diyor. Iste yurdumdan insan manzaralari.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zıpıncı
18-05-2018, 16:32
Acikcasi bu servis ve ustalari peugeot turkiyeye sikayet etmek istiyorum. Bukadar cahilce bir yorum olamaz. 5 yildir sorunsuz biniyorum rcz ye sac bas yoldurmak ne demek. Kendileri sorun cozemiyor demek ki sucu araca atiyorlar. Keske kendilerini gelistirebilseler. 7 yil ust uste yilin motoru secilmis ama usta uzak dur diyor. Iste yurdumdan insan manzaralari.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildibanada cok garip geldi 1.6 thp motoru bikdigim kadariyla bmw den minicoopera kadar bircok model kullandi. hatta arkadasimdaki minicooperda 1.6 thp fabrika cikisli 207 hp yazilimli motor var gayet memnun. ama o gun servise gelen rcz leri gorunce sormadan edemedim nedir bu rcz trafigi diye. verdigi cevap buydu.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
20-05-2018, 11:44
Rcz sorunlu demek hata olur. Ilk nesildeki kronik hatalar yeni parçalarla gideriliyor. Ancak araçlar çok kurcalanmış ve hırpalanmış. Araçtan hiç anlamayan ustalar tamir etmeye kalktığında sorun yumağı oluyor.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi