PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 208 ani çekiş kaybı

Tolga0606
28-03-2018, 09:34
Arkadaşlar merhaba.aracım 1.4dizel 54 binde 2 haftadır 2 kere arıza şambası yaktı ve p2562 p1497 u iki arızayı veriyor .araç 2500 devir civarında turbo devreye girecekken saniyelik çekiş kaybı oluyor sonra ileri ivmeleniyor .biraz araştırmamın sonucunda turbo selenoid valf (elektrovana) arızalı diye okudum.başına gelen varmı daha önce yardımcı olabilecek??

Erdem26
28-03-2018, 13:20
Merhabalar hoşgeldiniz. Benim 308 aracımda başıma geldi. Eskişehir - Konya arasında giderken bir anda araç arıza lambası yaktı ve güçten düştü 160-170 km hızdayken yavaş yavaş hızı düştü hiçbir şekilde 3000 devirin üstüne çıkmadı. Saolsun Ömer yardımcı oldu sağa çekip aracı stop edip tekrar çalıştırınca benim arızam gidiyordu sonra araç tekrar yüke bindiğinde yine arızaya geçip güçten düşüyordu. Eskişehir e geldiğimde aracı servise bıraktım elektrovanayı değiştirmişler. O günden beri sorunum yok çok şükür. Eğer istanbuldaysanız Ömer Gedik in yanına gidebilirsiniz sorununuzu çözecektir. Kazasız belasız sürüşler

Tolga0606
28-03-2018, 16:18
Merhabalar hoşgeldiniz. Benim 308 aracımda başıma geldi. Eskişehir - Konya arasında giderken bir anda araç arıza lambası yaktı ve güçten düştü 160-170 km hızdayken yavaş yavaş hızı düştü hiçbir şekilde 3000 devirin üstüne çıkmadı. Saolsun Ömer yardımcı oldu sağa çekip aracı stop edip tekrar çalıştırınca benim arızam gidiyordu sonra araç tekrar yüke bindiğinde yine arızaya geçip güçten düşüyordu. Eskişehir e geldiğimde aracı servise bıraktım elektrovanayı değiştirmişler. O günden beri sorunum yok çok şükür. Eğer istanbuldaysanız Ömer Gedik in yanına gidebilirsiniz sorununuzu çözecektir. Kazasız belasız sürüşler
Cevabınız için çok teşekkür ederim erdem bey.
bende bugün elektrovanayı değiştittirdim bakalım bugün test etcen tam test edemedim işten dolayı ama düzeldi gibi sanki bugün otobana çıkıp denicem sonucunu yazarım.

Tolga0606
28-03-2018, 21:07
Evet sonunda sorunumu çözmüş bulunuyorum kafayı yicektim aracımı satmayı bile düşündüm bununyüzünden .3 haftadır uğraşıyorum ve sorumu kendim buldum sanayide usta diye geçinen çoğu kişi bulamadı sorunu kendim araştırdım sonuca vardım eğer böyle sorunlar yaşayan varsa krsinlikle turbo elektrovanayı değiştirsinler ilk başta..