PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aracım için destek istiyorum. Spor yay / Coilover / Hava Filtresi

Yılan
22-03-2018, 10:25
Esenlikler arkadaşlar 16.03.2018 de yeni aracımı aldım (308 e-HDİ Sportium - 2012) Araca ve foruma yabancıyım bu yüzden desteğinizi bekliyorum. Araca spor yay takmak istiyorum ama genel olarak araçlar ve yapılanlar hakkında bilgim yok denebilir. İlk aracımı (Opel Corsa) 6-7 ay civarında acemilik için kullandım şimdi bu araca uzun süre binmek istiyorum ve haliyle daha şık görünmesini istiyorum. Bu yüzden spor yay kullanarak yere daha yakın olup daha spor görünmesini istiyorum spor yay / Coilover farkı sistem mi tam bilmiyorum bu konuda ve 3,5 mi yoksa 5lik yay mı alsam daha sağlıklı olur gibi konularda tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var. Bulunduğum yerde yollarda çukur ve tümsek fazlasıyla var (Ankara natoyolu - Natavega - Ege mahallesi civarındayım). Ayrıca açık hava filtresi alıp sesi biraz değiştirmek istiyorum Benzin/Lpg'li araçta güzel oluyordu ama bunda nasıl olacağını bilmiyorum. Yakıt olarak şu an eniştemin 308 inden bildiğim için Opet'in dizelini kullanıyorum bu konuda da öneriniz varsa açığım. Bu ikisi için bütçem 700 lira civarında.

numan406
22-03-2018, 14:48
hoş geldin araban hayırlara vesile olsun yay olarak coilex tak 4,5luk işini görür ama tümsek çukur bolsa hiç yapma amortisörlere yazık ve 18 jant taktır güzel durur forumda beyaz 308e siyah gibi jant taktı biri görünüm 10 numara oldu arabanın

Yılan
23-03-2018, 07:39
Teşekkür ederim :) Marka olarak Coil-ex de karar kıldım ama 3 cm ve 4,5 cm konusunda emin olamıyorum aracın üstünde şu an orjinal 17" jantları var değiştirme gibi bir durumum yok şu an ona bütçe ayırmadım.

numan406
23-03-2018, 17:21
5 taktır zaten direk 5 cm düşürmez sonra zamanla yaylar havalanıyor ama sürtermi ilk zamanlarda birşey diyemem