PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Sistemi

Elrohir
10-03-2018, 21:29
Arkadaşlar merhaba,

Malum 3008 opsiyonel Focal ses sistemi kullanıyor. Müzik dinlerken mevcut sistem çok yetersiz kalıyor. Artık bende Focal ses sitemini yaptırmak istiyorum.
İstanbul da bildiğiniz işinin ehli yer veya yerler var mı?

rocker307
11-03-2018, 17:12
Arkadaşlar merhaba,

Malum 3008 opsiyonel Focal ses sistemi kullanıyor. Müzik dinlerken mevcut sistem çok yetersiz kalıyor. Artık bende Focal ses sitemini yaptırmak istiyorum.
İstanbul da bildiğiniz işinin ehli yer veya yerler var mı?Focal derken orjinal sistemi mi istiyorsunuz?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elrohir
12-03-2018, 15:54
Focal derken orjinal sistemi mi istiyorsunuz?

Evet orijinal focal sistemi alıp taktırabilir miyiz?
Sonuçta Focal marka piyasada mevcuttur sanırım. Önemli olan temiz, isinin ehli birinin yapması.
Tabi bu işlem garanti bitince yaptırmak mi doğru olur diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rocker307
12-03-2018, 17:05
Evet orijinal focal sistemi alıp taktırabilir miyiz?
Sonuçta Focal marka piyasada mevcuttur sanırım. Önemli olan temiz, isinin ehli birinin yapması.
Tabi bu işlem garanti bitince yaptırmak mi doğru olur diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiDışarıda takılıyor mu onu bilmiyorum. Normalde Focali sarıyerde öztürk, samatyada özen takıyor..

mimit
12-03-2018, 19:33
araç üzerindeki sistemi takma maliyeti çok yüksek olacaktır,o rakama dışarıda focal,hertz,audison gibi markaların daha iyi ürünlerini taktırabilirsiniz. doğru malzemeidoğru işçilik ile çok çok daha iyi bir ses alırsınız.birde ne olursa olsun yalıtım ile desteklenmeli.

rocker307
15-03-2018, 23:40
Özen hifiye sordum ama dışarıda orjinal ses sisteminin satışı yokmuş. Ama araca uyumlu başka Focal ürün takabilirlermiş.

erdinç
06-07-2019, 15:16
Bu konuda bir girişimiz oldu mu? Yeni bir 3008 Active Prime Edition araç aldım. Ses sisteminden çok hoşnut değilim. Bu konuda iyileştirme yapan oldu mu? Mevcut ses sisteminin özelliklerini biliyor musunuz? İyileştirmek için önerileriniz ne olurdu?

rocker307
08-07-2019, 10:00
Bu konuda bir girişimiz oldu mu? Yeni bir 3008 Active Prime Edition araç aldım. Ses sisteminden çok hoşnut değilim. Bu konuda iyileştirme yapan oldu mu? Mevcut ses sisteminin özelliklerini biliyor musunuz? İyileştirmek için önerileriniz ne olurdu?Ek sistem var mı yoksa normal orijinal sistem mi? Bütçenize ve beklentinize göre yönlendirme yapabilirim.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jahr
22-07-2019, 03:06
Bende 3008 allure var, sesi hakketen vasatın altı, Peugeot bu konuda ayıp etmiş. 3 gündür bu konuyu araştıyorum en sonunda Sony gs1621c mid takımı istedim. Ön kapılara ses izolasyonu yapıp bu takımları takacak sonuç ne olacak merak ediyorum. İnşallah belirgin bir iyileştirme sağlarım. Bu arada uzun araştırmalar sonucu araçtaki ses sistemini adı sanı duyulmamış arcamys diye bir markanın yaptığını öğrendim 6 x20 watt çıkış güçleri varmış sistemin.

rocker307
22-07-2019, 09:58
Bende 3008 allure var, sesi hakketen vasatın altı, Peugeot bu konuda ayıp etmiş. 3 gündür bu konuyu araştıyorum en sonunda Sony gs1621c mid takımı istedim. Ön kapılara ses izolasyonu yapıp bu takımları takacak sonuç ne olacak merak ediyorum. İnşallah belirgin bir iyileştirme sağlarım. Bu arada uzun araştırmalar sonucu araçtaki ses sistemini adı sanı duyulmamış arcamys diye bir markanın yaptığını öğrendim 6 x20 watt çıkış güçleri varmış sistemin.Ses sistemi olan paketlerde Focal geliyor. Normal ses sistemi genelde iyi olmaz zaten. Focalli 3008 incelemiştim tanıtımda.

Sony mid takımına amfi aldınız mı? İzolasyonu kim yapacak? İzolasyon düşünceniz çok yerinde bir karar olmuş[emoji122][emoji122]

Jahr
23-07-2019, 02:27
Bende 3008 allure var, sesi hakketen vasatın altı, Peugeot bu konuda ayıp etmiş. 3 gündür bu konuyu araştıyorum en sonunda Sony gs1621c mid takımı istedim. Ön kapılara ses izolasyonu yapıp bu takımları takacak sonuç ne olacak merak ediyorum. İnşallah belirgin bir iyileştirme sağlarım. Bu arada uzun araştırmalar sonucu araçtaki ses sistemini adı sanı duyulmamış arcamys diye bir markanın yaptığını öğrendim 6 x20 watt çıkış güçleri varmış sistemin.

Biraz daha bilgi edindim p3008 standart ses sisteminde Polonya menşeli ASK diye bir höparlör markası kullanılmış Arkamys diye diye bir Fransız şirketi sistemi yapmış. Ön hoparlörler çifti 100 TL arka hoparlörler çifti 90 TL. 6x20 rms çıkış güçleri var ki zaten fiyatından ne kadar dandik oldukları anlaşılıyor.
İzolasyonu ve montajı bir ustayla birlikte yapacam. İlk etapla sadece izolasyon ve Sony xs_gs1621 setini uygulayacam. Yeterli sonuç alamazsam amfi ve Şub olayı sonraki aşama. Muhtemelen hafta sonu işi bitirip fotoları atarım.

rocker307
23-07-2019, 03:59
Biraz daha bilgi edindim p3008 standart ses sisteminde Polonya menşeli ASK diye bir höparlör markası kullanılmış Arkamys diye diye bir Fransız şirketi sistemi yapmış. Ön hoparlörler çifti 100 TL arka hoparlörler çifti 90 TL. 6x20 rms çıkış güçleri var ki zaten fiyatından ne kadar dandik oldukları anlaşılıyor.
İzolasyonu ve montajı bir ustayla birlikte yapacam. İlk etapla sadece izolasyon ve Sony xs_gs1621 setini uygulayacam. Yeterli sonuç alamazsam amfi ve Şub olayı sonraki aşama. Muhtemelen hafta sonu işi bitirip fotoları atarım.Fotoğraf güzel olur, başkaları da faydalanır. Şimdiden kolay gelsin

407 exe.b.
23-07-2019, 07:53
Araç cd çalar yeterli güç üretiyorsa amfiye gerek kalmadan mid takımından yeterli sesi alırsınız. Yine de yükses sesle dinlemeye gelmez.

Jahr
23-07-2019, 20:00
Araçta CD çalar yok, multimedya sistemi var, bence güç çıkışı iyi olmalı ama elimde teknik veri yok tabi ve konuyla olgili hiçbir yerde bilgi kırıntısı dahi bulamadım, kargonun gelmesini bekliyorum bakalım.

407 exe.b.
23-07-2019, 22:04
Orjinal sistem 4×50 dir.Belki en fazla 4×100 dur. sonuçta 20w hoparlörü olan bir sistem orjinalde.Tahminim aldığınız ürünü amfisiz yüzde elli kullanabilirsiniz.Sonra sistemden kapılara giden kablolama v.s.

rocker307
23-07-2019, 23:24
Oem sistemlerde bilgi bulmak zor oluyor maalesef. Sony 75w rms istiyor, çalar inşallah. En kötü amfi takviyesi yapılır. Denemek lazım.

Jahr
25-07-2019, 00:41
Arkadaşlar benim Sony xs-gs1621c mid takımı geldi, yarın hayırlısı izolasyon montaj deneyecem aksilik çıkmazsa en geç 2 güne fotoları atarım. tahminim yüzde 50 verim alsam bile tatmin edici olur.

ayı_boğan
25-07-2019, 00:48
Gözünüz aydın , hayırlı olsun.İnşallah istediğiniz gibi olur.

Jahr
25-07-2019, 22:07
3008 in kapı döşemelerini söküp izolasyonlarını yaptım fotoları çektim ama buraya nasıl atacam bilmiyorum bilen varsa yardımcı olsun.
Bu arada hoparlörleri de söktüm 150 Gr falan ağırlığa sahipler oldukça hafif ve dandikler.

Jahr
28-07-2019, 16:09
Ben 3008'in ön kapılarına Sony mid takımını montaj yaptım. Orjinal tweeterler çok kaliteliydi onlara dokunmadım. Sonuç olarak arabanın sesi canlandı, arkaları orjinal bıraktım beraber çok iyi ses elde ettim. Aracın sesi artık çok daha net ve temiz. Tavsiye ederim. Kapılara izolasyon yapmayı ihmal etmeyin araç ultra sessiz hale geldi.

Jahr
28-07-2019, 16:11
Fotoları bende var ama buraya atamıyorum galiba.

rocker307
28-07-2019, 16:16
Fotoları bende var ama buraya atamıyorum galiba.Hizliresim.com adresine yükleyip buraya forumlar için olan kodu yapıştırmanız lazım

Sahin74
10-09-2019, 21:01
Benim gibi aşırı bastan hoşlanmayıp sadece tok net ses olsun diyenler varsa bunları alıp taksın
Ön Sony gs1621c 16cm mid
Arka Sony gs1621c 16cm mid
Sony XM-S400D 4Kanal amfi
Alpine swe-815 300w bas

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Equinox
11-09-2019, 08:32
Araçtaki ses sisteminin (Focal olmayanlar) en büyük sorunu yüksek frekanslarda (10000hz ve üstü) çok fazla kayıp yaşaması. Bu da hoparlörlerin kalitesi ile doğrudan alakalı. Sadece kaliteli tweeter'ler ekleyerek çözülebilir belki. Tabi aracın mevcut hoparlör düzeni ve mevcut tweeter sayısı hakkında bir fikrim yok.

Sahin74
12-11-2019, 20:55
Fotoları bende var ama buraya atamıyorum galiba.

http://hizliresim.com

Buraya yükleyin forun cod yazanı buraya yapıltırın

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Jahr
25-07-2020, 20:06
Konuyu hortlatayım. Şimdi bu konuyu bilen bilir ben geçen sene Peugeot 3008 in kapılarına dalıp kaliteli ve güçlü bir hoparlör olan 75 rms Sony gs21c mid takımı almıştım. İşte o mid takımı elimde patladi. Desibel hassasiyeti az olan 87 desibel gücü 75 rms olan takımı tabiki de teyp (4x22 rms) beslemedi. Ben dedim madem bulaştim o zaman amfi takip öyle besleme yapayım bari. Vites kutusunun altındaki konsolu açtım o da ne Continental marka benim teypin amfi çıkışları yok. Ne yapayım edeyim derken Sony d400 4x45 rms hazır soketli amfi alıp taktım yine benim Sony midler yine oralı olmadı. Bu kez önlere 60 rms 92 desibel fokal 165asx mid takımı ve arkalara Sony x-fb165 coaxlar ki 90 desibel 45 rms gücünde alıp taktim. İzolasyon için db mat ve 6mm kauçuk köpüğü kullandım. Arabanın izolasyonu mükemmel oldu. Sonuç olarak çok temiz bir ses elde ettim. Ses oldukça temiz ve güçlü. Lakin tecrübeniz yoksa bu işlere kendi kafanıza göre girmeyin. Kullanacağız kablolar bile fark yaratır. Bence Türkiye'de Peugeot 3008 ses sistemi konusunda kimsenin benim kadar tecrübesi yok. Şimdiki aklım olsa size tavsiye edeceğim çok basit ve temiz bir yol yordam oluşturup listeleyip fotoğraflarla size atacam. Maksat kimse benim kadar boşuna uğraşmasin. Birkaç saat sonra listeler ve fotoğrafları paylaşırım.

rocker307
26-07-2020, 09:02
Hayırlı olsun güzel tecrübe olmuş. Sonuçları bir inceleyelim bakalım[emoji4]

Jahr
26-07-2020, 16:23
https://hizliresim.com/W1TJkH
https://hizliresim.com/DiQrxB
https://hizliresim.com/u0yXun
https://hizliresim.com/gWxGhq
https://hizliresim.com/wBCJyY
https://hizliresim.com/ouiILu
https://hizliresim.com/5KVhCk
https://hizliresim.com/bplapR
https://hizliresim.com/PxbXxC

Eski OEM hoparlörler hem ön hem arkalar 16cm

https://hizliresim.com/iWZrD6
https://hizliresim.com/oVt1cI

Evet arkadaşlar size görsel olarak yardımcı olacak bir kaç resim çektim bu resimleri inceleyebilirsini.

Jahr
26-07-2020, 16:35
Şimdi gelelim 3008 in ses sisteminde en kolay ne yapabilirsiniz meselesine. Öncelikle klasik ab anfi takamazsınız. Aracın teybi uygun değil. O zaman geriye 2 yol kalıyor.
1 ya kapılara kapılara 30-35 rms desibel hassasiyeti 90 üstü olan kaliteli speakerlar takarsınız.
2. Yada Sony d400 4x45 rms amfi yada benzeri mesela Vibe 4x60 rms d class hazır soketli amfi takarsınız kapılara da Sony d400 için 45-50 rms hoparlörler takarsınız. Vibe için 60-70 rms hoparlaorler takarsınız.
Burda dikkat etmeniz gereken desibel hassasiyeti mutlaka 90 üstü olmalı.
Benim tercihim şimdiki aklımla 1. Şik hem daha kolay hem orjinal teyp sesi bozulmaz. Öyle çok şiddetli ses olmasa da çok temiz ses alırsınız.
Bir diğer husus kullanacağınız bağlantı kablosu 1.2 GA kalay kaplı bakır kablo olsun. Sesin kalitesine %100 etki ediyor.
İzolasyon: izolasyon için db mat ve 6mm kauçuk köpüğü kullanın 10 numara olur.

Bu işlemler için en az 2 gün ayırmanız gerek.
Benim toplam maliyet 4000 TL oldu. Ama elimde Sony gs21c takımı patladı.
Sizin maliyetinin ilk şık için izolasyon dahil 1500 TL olur. 2. Şık için 3000 TL civarı olur kolay gelsin.
1 şık yüzde 60-70 ses netliği ve kalitesi iyileşme olur. Ses şiddeti desibel hassasiyeti 92-93 olan hoparlör için yüzde 10-20 artar.
2. Şık yüzde 50 ses netliği ve kaltesi artar, ses şiddeti yüzde 50 artar.

Jahr
26-07-2020, 16:44
Eksik kalan bir husus önlere mid takimi takın arkalara coax takın çok kapsamlı bir sistem yapamayacağınız için temiz ve güzel ses alırsınız. Coaxler 2 yollu olsa yeterli olur.

Jahr
26-07-2020, 17:00
Ek malzemeler;
1)3-4 metre 1.2 kalay kaplı bakır kablo(bakır diye size aliminyum alasim kablo yutturmasinlar)
2)çift taraflı yapışkan hoparlör alt bölgesi için izolasyon süngeri,
3) Peugeot 3008 kapı klipsleri 20 tane,
4) kauçuk köpüğü kalıp çıkarmak için 4-5 M2 naylon muşamba,
5) Keçeli kalem siyah
6) mid takımı crossover sabitlemek için 3m bant
7) otomatik şarjlı vidalama seti
8)db mat(4 kapı için 5 parça)
9) kauçuk köpüğü 6mm 3-4 M2
10) eğer amfi kullanacaksanız amfiyi vites kutusu altına yerleştirmek ve ısınmasını engellemek için 10x20 cm 2cm kalınlığında bakır levha.
11)elektrik bandı 1-2 adet.
12) kapı iç panellerinde 2 şer tane mavi pimli klips var. Onları çıkarmak için çengel uçlu kalın bir tel yada çengel uçlu tornavida.
Not : bu işi yapacaksanız tüm malzemeler hazır olmadan sakın kapıları açmayın. Bekleyip çok sikilirsiniz aksi halde.

Jahr
26-07-2020, 17:14
Kullandığım focal midlere değinmek gerekirse basslari çok iyi. Ek bass sesine gerek bırakmıyor.

Jahr
26-07-2020, 17:42
Faydalı bilgiler: kapıları açarken ön kapilar 2 orta 1 alt vidaları sökün, sonra kapı kontrol panelini tornavida ya ince bir bez sarıp altından kastirarak çıkarabilirsiniz. Kapı panellerini daha büyükçe bir tornavida ince bez sarıp panelin alt kısmından başlayarak kastırıp ilk 2-3 klips çit diye yerinden sökülecektir. Sonra elle yukarı doğru bir kaç klips daha sökün üstlere doğru pimli klipsler var ikiser tane( resimlerde mavi pimli klipsleri inceleyin) klipsin pimlerini çengel üçlü bir tornavida yada aparatla çıkardıktan sonra kapı panellerini tamemen çıkarın. Aksi halde mavi pimleri çikarmadan zorlarsaniz o klipsleri kurarsanız onların yedeği falan yoktur. Kapı panellerini takarken oturtmakta sıkıntı yaşarsınız.
2. Kapı iç panellerini çıkardıktan sonra göreceksiniz izolasyon için köpük kullanilmiş, o köpüğü çıkarıp atın, db matları uygun yerlere takviye ettikten sonra o köpüğün hizasına denk gelecek şekilde 06 mm kauçuk köpüğünü uygulayın. Daha geniş alana uygulamaya gerek yok. Geniş alana uygularsanız paneli oturtmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sonra köpüğü kesip çikarmak size sıkıntı yaratabilir.

mygold
26-07-2020, 23:01
Cok faydalı oldu cok tesekkurler[emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hamzaozturk
21-10-2020, 14:06
Şimdi gelelim 3008 in ses sisteminde en kolay ne yapabilirsiniz meselesine. Öncelikle klasik ab anfi takamazsınız. Aracın teybi uygun değil. O zaman geriye 2 yol kalıyor.
1 ya kapılara kapılara 30-35 rms desibel hassasiyeti 90 üstü olan kaliteli speakerlar takarsınız.
2. Yada Sony d400 4x45 rms amfi yada benzeri mesela Vibe 4x60 rms d class hazır soketli amfi takarsınız kapılara da Sony d400 için 45-50 rms hoparlörler takarsınız. Vibe için 60-70 rms hoparlaorler takarsınız.
Benim tercihim şimdiki aklımla 1. Şik hem daha kolay hem orjinal teyp sesi bozulmaz. Öyle çok şiddetli ses olmasa da çok temiz ses alırsınız.
Bir diğer husus kullanacağınız bağlantı kablosu 1.2 GA kalay kaplı bakır kablo olsun. Sesin kalitesine %100 etki ediyor.

Sizin maliyetinin ilk şık için izolasyon dahil 1500 TL olur. 2. Şık için 3000 TL civarı olur kolay gelsin.
1 şık yüzde 60-70 ses netliği ve kalitesi iyileşme olur. Ses şiddeti desibel hassasiyeti 92-93 olan hoparlör için yüzde 10-20 artar.

Öncelikle ellerinize sağlık, efsane bilgilendirme olmuş :) Fakat birkaç sorum olacak; 5008 sahibiyim ve Focal ses sistemi yok araçta. Sanıyorum sizdeki ile aynı orjinal teyp çıış gücüne sahiptir. Bursa'da nereye gidersem gideyim her yerde bilmem kaç bin wattlık amfi, saçma hoparlörler ve bagaja woofer koymaya çalışıyorlar. :yardim Amacım camları titretmek değil :D Sesin biraz yükselmesini istiyorum, ses kalitesi de artarsa mis gibi olur :)
Acaba Reiss RS-120.4F mini amfi ile önlere amfiyi zorlamayacak bir component tekımı, arkalara da yine zorlamayacak bir coaxial taktırsam (mesela For-x X-116 gibi) yeterli performansı alabilir miyim?
Aslında araç oldukça geniş, koltuk altına daha uygun fiyatlı norma bir amfi de koymayı düşündüm ama gerçekten bu işlerde pek tecrübem yok :D
Eğer yardımcı olma imkanınız olursa çok müteşekkir olurum... :)

rocker307
21-10-2020, 15:21
Öncelikle ellerinize sağlık, efsane bilgilendirme olmuş :) Fakat birkaç sorum olacak; 5008 sahibiyim ve Focal ses sistemi yok araçta. Sanıyorum sizdeki ile aynı orjinal teyp çıış gücüne sahiptir. Bursa'da nereye gidersem gideyim her yerde bilmem kaç bin wattlık amfi, saçma hoparlörler ve bagaja woofer koymaya çalışıyorlar. :yardim Amacım camları titretmek değil :D Sesin biraz yükselmesini istiyorum, ses kalitesi de artarsa mis gibi olur :)
Acaba Reiss RS-120.4F mini amfi ile önlere amfiyi zorlamayacak bir component tekımı, arkalara da yine zorlamayacak bir coaxial taktırsam (mesela For-x X-116 gibi) yeterli performansı alabilir miyim?
Aslında araç oldukça geniş, koltuk altına daha uygun fiyatlı norma bir amfi de koymayı düşündüm ama gerçekten bu işlerde pek tecrübem yok :D
Eğer yardımcı olma imkanınız olursa çok müteşekkir olurum... :)Daha basit bir sistem kurabilirsiniz evet. Şu anda piyasa biraz pahalı ama ufak bir 4 kanal amfi işinizi görür. Yalnız sistemin montajı önemli. Tecrübeli birine yaptırmazsanız parazit sıkıntısı olabilir. Bir de orijinal teyple kurulan sistemlerde beklentiniz yüksek olmasın

hamzaozturk
21-10-2020, 19:16
Sizin konunuzu yeni gördüm, ellerinize sağlık güzel uğraşmışsınız. Peki ufak bir 4x60-4x70 rms civarında amfi ile dört kapıya da orta ayar comp taksam bass ile ilgili sorun yaşar mıyım fikriniz var mı? Yani orijinal halindeki basslar bile neredeyse yeterli benim için şuan, azalmasın yeter. Yoksa önlere comp, arka kapılara coax, kalan iki kanaldan da bagaja ufak da olsa bir woofer mı yapmak daha mantıklı olur?

rocker307
21-10-2020, 20:08
Sizin konunuzu yeni gördüm, ellerinize sağlık güzel uğraşmışsınız. Peki ufak bir 4x60-4x70 rms civarında amfi ile dört kapıya da orta ayar comp taksam bass ile ilgili sorun yaşar mıyım fikriniz var mı? Yani orijinal halindeki basslar bile neredeyse yeterli benim için şuan, azalmasın yeter. Yoksa önlere comp, arka kapılara coax, kalan iki kanaldan da bagaja ufak da olsa bir woofer mı yapmak daha mantıklı olur?Teşekkürler, benimki hobiye dönüştü artık, fuarlara falan götürdüm zamanında[emoji4]
Konuya dönersek şimdikinden kötü olmaz ama kapıları açmışken izolasyon da yapın. Bass seslerde gözle görülür bir artış olacaktır. Adetaş var internette, oradan akustik sünger ve bitüm ürünler var tavsiye ederim.

hamzaozturk
21-10-2020, 23:18
İzolasyonu zaten hazır sökülmüşken yaptırmak dediğiniz gibi en mantıklı hareket. Sizden bir ricam daha olacak, bizim araçların teybinin amfi çıkışı yok yazılmıştı yukarıda. Hangi model amfiler direkt uyumludur, ne diye aramam lazım acaba? Veya herhangi bir amfiye soket uydurmak mümkün oluyor mu? Sony s400d gibi direk uyan fakat rms değeri bir tık yüksek bir amfi bulma şansımız var mı?

rocker307
22-10-2020, 03:34
İzolasyonu zaten hazır sökülmüşken yaptırmak dediğiniz gibi en mantıklı hareket. Sizden bir ricam daha olacak, bizim araçların teybinin amfi çıkışı yok yazılmıştı yukarıda. Hangi model amfiler direkt uyumludur, ne diye aramam lazım acaba? Veya herhangi bir amfiye soket uydurmak mümkün oluyor mu? Sony s400d gibi direk uyan fakat rms değeri bir tık yüksek bir amfi bulma şansımız var mı?Amfi çıkışı yoksa deck çevirici kullanılır. Veya high level input yazan amfiler direk bağlanabilir. Tabii ki ileri seviye için işlemci denen bir cihaz da var ama bütçe ister. Şu anda benim sistemde var mesela.. Orijinal rt6 aldım ben de 307ye. İşlemcisiz bağlasam hayatta tatmin etmezdi beni sistem

seko211
30-11-2020, 08:46

Merhaba; 3008'e basit bir ses sistemi ararken konuyu ve mesajınızı gördüm.Bahsettiğiniz 30-35 rms desibel hassasiyeti 90 üstü olan kaliteli speaker internette baya aradım bulamadım bu işi amfisiz hem ön tarafa hem arka tarafa olacak şekilde mid ve coax marka model tavsiyesi verir misiniz?

mygold
01-12-2020, 09:36
Merhaba; 3008'e basit bir ses sistemi ararken konuyu ve mesajınızı gördüm.Bahsettiğiniz 30-35 rms desibel hassasiyeti 90 üstü olan kaliteli speaker internette baya aradım bulamadım bu işi amfisiz hem ön tarafa hem arka tarafa olacak şekilde mid ve coax marka model tavsiyesi verir misiniz?
aradığınız kriterdeki modeller focal serisinde mevcuttur.

Lodos
14-01-2021, 01:38
Herşeyi o kadar güzel anlatmissinki eline koluna sağlık. Ama keşke anlatmasaydin bu anlattıklarını becerememki ama hep kafama takili kalıcak şimdi lanet olsun bulunduğum yerde de bi tane doğru düzgün tesisatçı yok. Napcaz şimdi😀🤔😀🤔😀🤔