PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Premium Pack 'imi aldım. Şimdi aksesuar gerekli ! Görüşleriniz !!

kadir_28
21-01-2011, 11:15
Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce 308 1.6 Premium Pack aldım. 2.el. Resminide ekliyorum.
Bir kaç aksesuar almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
1- Öncelikle direksiyon biraz aşınmış. Deri kaplatacağım. İncelediğim kadarıyla bu işi iyi yapan 2-3 yer var İstanbul Avrupa yakasında. Yalnız kafamda bir soru var. Deri kaplarken direksiyonu söküyorlarmı ? Söküyorlarsa airbag vs. de sorun çıkmasın !!
2- Kapı eşiği alacağım. 308 yazan alimünyumlardan istiyorum. Orjinal fiyatı nedir ?
3- Vites topuzundaki alimunyum yer biraz aşınmış. Orjinal vites topuzu ne kadar acaba ? Veya yıpranan yere yenisini yapıştırabilirmiyim ?
http://www.kdinteractive.net/308.jpg

reisG
21-01-2011, 12:01
Hoşgeldiniz. :)Sorulara başlamadan önce forum kuralları gereği burada yapmış olduğunuz kısa tanıtımı . Tanışalım bölümünde aracınızın resimleri ve ikamet ettiğiniz şehirle birlikte detaylı olarak yaparsanız seviniriz.Tşk.
not: yazınızda resim eklenememişti.

kadir_28
21-01-2011, 13:48
Tanışalım ve Aracım bölümüne giriş yaptım şimdi tşk :)

Esat
21-01-2011, 16:46
bence mat beyaz kullan hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullan hoş geldin ailemize:)

kadir_28
28-01-2011, 17:30
Hoşbulduk arkadaşlar.

reisG
28-01-2011, 17:59
İstanbul'daymışsınız. Deri döşeme için hem fikir almak hem de alternatifleri görmek için Akaretlerdeki Art car a uğrayın. Sahibi Cem bey güzel fikirler sunacaktır. Ayrıca kendileri birkaç yıl önce çok sayıda sıfır km. 407 nin direksiyonun deri kaplamışlardı. .PT ile özel anlaşma yapmışlar o zaman.(tecrübeleri çok fazla) Sadece bildiğim kadarıyla peşin yada karta tek çekim çalışıyor. Ayrıca Maslak sanayide 2.kısımda nefis iş çıkaran bir usta var. Klasik otomobil klübünün arabalarını yapan usta diye sorarsanız size tarif ederler.Direksiyon kaplamasında direksiyon ve airbag sökülüyor. koltuklar içinse kaplama olayında yan airbaglere dikkat edin. onların açılmasını sağlayacak şekilde döşeme yapılması lazım. Alcantara direksiyon kaplaması ve koltukların orta bölümünü de yine alcantara olarak düşünmenizi öneririm.
kapı eşiği konusunda forumda bir başlık var. orayı inceleyin. İstanbul Efe oto da çoğunlukla bulabiliyorsunuz.Eğer camları film ile kaplamayacaksanız orjinal arka ve yan cam perdelerini tavsiye ederim. bende var çok iyi koruma sağlıyorlar, ayrıca arka stor perde çok şık duruyor. aracınız koyu renk olduğundan arka bagaj üstü krom çıtası kullanılabilir. örnek resim için reisG308 bölümüne bir bakın. orjinal 308 paspasınız yok ise bej rengi paspas alın çok kullanışlı oluyor.

hakan308
28-01-2011, 18:07
Direksiyon için İstanbulda olmamama rağmen Artcarı öneririm.Siyah deri üzerine mavi kırmızı zincir dikişli çok hoş olacaktır.Vites topuzu pahalı birşey değil servisten değiştirebilirsiniz.Kapı eşiğini ben kampanyaya rastgelip 25 TL gibi komik bir rakama almıştım ama şu anda fiyatları nedir bilmem