PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon'da Peugeot 308'e Geçişim ve Merhaba

buhicik
24-02-2018, 22:04
https://preview.ibb.co/fiPVXc/IMG_1041.jpg

Arkadaşlar uzun yıllar bir Leon kullanıcısı olarak bu hafta peugeot 308'imle yeni bir döneme başlamış bulunuyorum. Şu ana kadar 150 km yol yaptım. Başta Peugeot 'a karşı tereddütlerim vardı ama test sürüşü ile bu tereddütlerim ortadan kalktı. Araba canavar. Hele birde sport pack'lisini tercih etmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Spor modu aktif edince araba resmen beni büyüsü altına alıyor.

Bu arada havuzlu paspas seçimi konusunda sıkıntı yaşıyorum. Piyasada Locker marka havuzlu paspas var ama arkalarla tam uyumlu değilmiş. Var mı kullanan veya tavsiye edebilecek olan?https://ibb.co/hYAhdH

_EsaT_
24-02-2018, 22:49
Hoşgeldiniz ,maşallah aracınızda güzelmiş. (Plaka çok manidar.)
Leon ‘un 308’ e göre kendimce tek artısı 1.4 TSI DSG motor şanzıman ikilisi. Zamanında bunun üstüne sınırlı sayıda manuel 1.6 THP gelmişti. Nice sorunsuz kilometrelere...

buhicik
24-02-2018, 22:58
Hocam 308'im dizel otomatik. Dizel otomatik diyince DSG ürkütüyor. Bilmiyorum dizel otomatikte DSG'ye güvenemediğim için tercihim Peugeot'dan yana oldu. VW servisindeki arkadaşım belirttiğiniz gibi benzinli DSG alcaksan sıkıntı yok ama dizel dsg patlamaya hazır bomba gibi ne zaman ziyaretime geleceğin belli olmaz diye alternatifleri araştırmamı istedi. Onun üzerine araştırırken Aisin + HDI ikilisinin az arıza çıkarma söylemleri dikkatimi çekti ve Peugeot'ya yöneldim. İnşallah Peugeot pişman etmez :gül8:

SerhatRCZ
24-02-2018, 23:32
Aracınız hayirli olsun. Cok guzel renk ve donanim. 308 e en yakisan jant bu bence ki benim 308 imde de bu janttan var. Keyifle kullanacaginiza eminim. Paspas konusunda da bence orjinal paspas alin havuzlu paspaslari var peugeotlarin hem tam uyumlu hemde o kotu plastik kokusu falan yok. Urun tedarigi konusunda forum adminimin Omer Gedik yardimci olur. Aramiza hosgeldiniz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buhicik
25-02-2018, 00:09
Aracınız hayirli olsun. Cok guzel renk ve donanim. 308 e en yakisan jant bu bence ki benim 308 imde de bu janttan var. Keyifle kullanacaginiza eminim. Paspas konusunda da bence orjinal paspas alin havuzlu paspaslari var peugeotlarin hem tam uyumlu hemde o kotu plastik kokusu falan yok. Urun tedarigi konusunda forum adminimin Omer Gedik yardimci olur. Aramiza hosgeldiniz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hoşbulduk. Forumu 2 saattir okuyorum. Millet birbirine yardımcı oluyor. Ortam çok güzel. Paspas konusunda Ömer bey'e özelden yazayım :)

S.keskin
25-02-2018, 04:11
Merhaba aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Havuzlu paspası kısa zaman önce servisten orijinal aldım. 150 tl civarıydı. Tek beğenmediğim nokta sürücü tarafında pedalların dibine kadar uzanmıyor hemen önünde bitiyor. Onun dışında memnunum tam oturuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mygold
25-02-2018, 08:43
https://preview.ibb.co/fiPVXc/IMG_1041.jpg

Arkadaşlar uzun yıllar bir Leon kullanıcısı olarak bu hafta peugeot 308'imle yeni bir döneme başlamış bulunuyorum. Şu ana kadar 150 km yol yaptım. Başta Peugeot 'a karşı tereddütlerim vardı ama test sürüşü ile bu tereddütlerim ortadan kalktı. Araba canavar. Hele birde sport pack'lisini tercih etmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Spor modu aktif edince araba resmen beni büyüsü altına alıyor.

Bu arada havuzlu paspas seçimi konusunda sıkıntı yaşıyorum. Piyasada Locker marka havuzlu paspas var ama arkalarla tam uyumlu değilmiş. Var mı kullanan veya tavsiye edebilecek olan?https://ibb.co/hYAhdH
hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın..

NecdetPek
25-02-2018, 09:10
Nazar değmesin. Güzel ve mantıklı seçim. :nazar

ssgti
25-02-2018, 17:57
Hayırlı olsun aracınız. Dünyada yılın otomobili seçilen ve ister sürüşüyle ister motorlarıyla sınıfının lideri 308...
L. Locker alma tavsiye etmem. Benim aracım 2008 ve buna L. Locker kullanmıştım. Arka paspaslar koltuk altına doğru kayıyor. Malzemesi çok hafif ve ince. Bunun üzerine Ömer'den orjinal kauçuk paspas aldım. Orjinalin fiyatı L. Locker sen daha düşüktü. Orijinalde hiç bir sıkıntı yok ve kalite olarak da üstün.

tsinanb
25-02-2018, 22:51
Hoş geldiniz aracınız hayırlı olsun çok güzel bir tercih olmuş [emoji7]

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmusavir
26-02-2018, 18:51
hayırlı olsun kazasız belasız sağlıkla binin inşallah kesinlikle memnun kalırsınız

numan406
26-02-2018, 19:05
Araban hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız kullanmak nasip etsin

ayı_boğan
26-02-2018, 19:16
Aracınız hayırlı olsun.Hem renk hem plaka uyumlu olmuş.Güle güle kullanın , kazasız belasız sürüşler.