PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknoloji - Bilişim (Bilgisayar, Telefon, Navigasyon, İnternet, vb.)

Sayfa : [1] 2 3

TanerHoca
17-10-2009, 21:16
hepinizin malumu olduğu üzere en küçüğünden en büyüğüne elektronik eşyalar artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda
acaba forum üyeleri olarak aldığımız veya kullandığımız elektronik eşyalarla (cep tel den tutunda bilgisayar donanımlarına, dizüstü bilgisayardan usb belleğe kadar her ne olursa) ilgili deneyim ve önerilerimizi artı ve eksileriyle paylaşabileceğimiz bir bölüm olsa nasıl olur.şimdi diyebilirsiniz ki zaten bu tür paylaşımlar için başlı başına siteler var.evet doğru var ama çoğu zaman kimi reklam kokuyo kimi de fanatikçe öven veya eleştiren yazılar ve yorumlarla dolu.benimkisi sadece bir öneri.selam ile...

TanerHoca
18-10-2009, 12:10
peki... ilk ben başlayayım cuma günü uzun bir süreden beri almayı düşündüğüm 2+1 ses sistemini aldım. epey bir araştırdıktan sonra vatanbigisayara giderek creative sbs 300, logitec x 210 microlab m 111 ve yine microlab m668 i tek tek dinledim. bu ürünlerin fiyatları üç aşağı beş yukarı birbirine yakın.fiyat fayda maliyeti açısından bir değerlendirme yaptığımda microlab m 668 i tercih ettim. gerçekten dinlediklerin içinde en kaliteli ses çıkışı bu cihazda idi.59 liraya 5 taksitle aldım ürünü.iki gündür kullanıyorum.sonuç ses açısından çok iyi, görüntüsü de güzel(siyah ve gümüş renkli) şimdilik tek olumsuz yönü ise açma kapama düğmesinin subwoferin arkasında olması bu hiç pratik değil.sizin de bgu tür paylaşımlarınız olursa sevinirim.selam ile...

ve bir foto...
http://img708.imageshack.us/img708/981/resim1eewq015l.jpg

Ömer Gedik
18-10-2009, 13:39
Tanerhoca ürün fena değilmiş. Bende evde TV için böyle bir şey düşünüyorum. Yeni Tv mizin ses çıkışı çok düşük. Bu ürünün fiyatı çok makulmuş.

Enes Gedik
19-10-2009, 15:04
Ben elektronik eşyalar alanında en çok kullandığım üç şey laptop, telefon ve PSP(Play Station Portable). Genel olarak zaten forumu kullanan herkesin laptop ve cep telefonu hakkında kendi düşünceleri vardır. PSP ise bu iki ürüne nazaran daha az kullanılmaktadır.

Sony oyun konsolları kategorisine geç girmiş bir markadır. Ancak oldukça hızlı bir başlangıç yapan Play Station 1 yüksek bir satış rakamı yakalamıştır. Bunun üzerine Sony çalışmalarını geliştirerek PlayStation 2yi satışı sunmuş. Ancak PlayStation 2 ilk yıllarda istediği satışı alamamıştır ve kasanın PlayStation 1e göre oldukça kaba olması oyun konsolu sevdalılarını PlayStation 1in grafikleri kötü olmasına rağmen eğlenceli dünyasından uzaklaştıramamıştır. PlayStation 2 çıkışından 2 yıl sonra düzenli bir satış politikasıyla istenilen satış sayısına yaklaşmışıtır. PS2 nin kabalığından oldukça şikayet alan Sony, PlayStation 2 Slim paketi satışa sunmuştur. Ancak ürün fabrikasyon hataları ve sony in servis bakımından düşük kalitesi sonucunda istenilen değeri alamamıştır. Sony portable(taşınabilir) oyun konsolu sektörüne PSP Fat ile giriş yaptı. Ardından PSP Slim&Lite ı satışa sundu. Oldukça yüksek satış alan PSP Sony'nin oyun konsolunda elde ettiği önemli başarılardan biridir. Çalışmalara ara vermeden herkesin bildiği o muhteşem ürün PlayStation 3 satışa çıktı. Konsolun ve ürünün fiyatının yüksek olmasından dolayı satış ilk dönemde oldukça seyrek olmasına rağmen 2 yıl içinde istenilen satış gerçekleşmiştir. Sony taşınabilir konsollor konusuna hiç ara vermemiştir ve PSP 3000 satışları 2009un ilk çeyreğinde satışa başlamıştır. Kullanıcaları PSP3000'in ekran bölümünden çok büyük şikayette bulunmuştur. Sony bunun üzerine ürünü 1 ay gibi kısa bir süreliğine piyasadan çekmiştir. Ardından problemler giderilerek tekrar kullanıcıya sunulmuştur. Son 1 ay içersinde satışına başlanan PSP GO kullanıcıları şu ana kadar farklı yorumlar yapmakta. Tuşların küçüklüğünden dolayı oynanabilirlik seviyesinin düşük olduğu yorumlarıda yapılmakta.

Sony PlayStation hakkında verdiğim bu kısa bilgiden sonra sahip olduğum PSP Slim&Lite hakkında yorumlarımı paylaşmak isterim. 2008in haziran ayından beri kullandığım ürünün grafiklerinden çok fazla bir şey istemek yanlış olur. Benim düşüncem taşınabilir bir konsol için grafik kalitesinin iyi olmasıdır. Oynanabilirlik oldukça iyi. Kullandığım zaman zarfı içinde servise gitmedi. Herhangi bir problem yaşamadım. Özellikle oyun konsollarının bu ürün için ürettikleri özel oyunlardan gerçekten çok büyük zevk aldım. Ayrıca PSP sadece oyun amaçlı değil. HD kalitesinde video ve film izleyebilir, müzik dinleyebilir, fotoğraf yükleyebilir(ürün dışında alabileceğiniz kamera ile fotoğraf çekebilir ve webcam olarak kullanabilirsiniz.), Wlan bağlantısı ile internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca PSP için üretilen GPS ürünü ile gps yardımı alabilirsiniz. Ben şu anda oyun bölümüyle ilgileniyorum. Bir süre müzik, video ve internet özelliğinide kullandım ancak müzikte sesi yeterli seviyeye kadar çıkmıyor. Video kalitesine söylenebilecek hiçbir şey yok HD kalitesini tam anlamıyla kullanıyorsunuz. İnternet kullanımıda tahmin edilebileceği üzere biraz zor.

Thesoldier94
12-12-2009, 11:23
TÜRK TELEKOMUN YAPTIĞI KAMPANYA İÇİN YANİ TELEFON İÇİN NE DİYORSUNUZ?

http://www.turktelekomburada.com/default.asp?sayfa=turk-telekom-lg-gm735

reisG
17-12-2009, 09:35
Sevgili dostum,
Turkcelin E-71 kampanyasından 16 kasımda bir E-71 aldım. üzerine program yüklemediğim halde ertesi gün çöktü servise giti fabrikasyon işletim arıza değişim için beklemekte. biraz araştırınca nokianın işletim sistemli tlefonlarında bu arızaların çok olduğunu duydum. birde adamlar telefonu değiştreceğiz diyorlar ama sadece içini değiştiriyorlar. Bir arkadaşımda N-97 aldı bir hafta geçmeden onda da arıza oldu. LG yi bilşmiyorum ama LG kullanan arkadaşlarımın hemen hepsi arızadan servisi ziyaret etmişti. belki şimdi düzelmiştir telefonları.

otmotvmhndsi
18-12-2009, 17:29
Bence bu telefona 650TL vermek yerine Wi-Fi lı E71 daha makul. 12 taksit ile 750 seviyelerine almak mümkün...

Ben Samsung C270(89TL ye almıştım) kullanıyorum o ayrı mesele =)

reisG
18-12-2009, 17:37
Bence bu telefona 650TL vermek yerine Wi-Fi lı E71 daha makul. 12 taksit ile 750 seviyelerine almak mümkün...

Ben Samsung C270(89TL ye almıştım) kullanıyorum o ayrı mesele =)

E-71 hikayemi okudun.
Bir yıl önce özel indirimden Motorola ROKR E-6 aldım hem linux işlemcili hem navigasyonlu hem de her türlü multimedia işimi yapıyor. taş gibi kasası var. ama 3G yok o yüzden E-71 aldım ama kullanmak nasip olmadı.

kivanc
22-12-2009, 01:14
Tanerhoca ürün fena değilmiş. Bende evde TV için böyle bir şey düşünüyorum. Yeni Tv mizin ses çıkışı çok düşük. Bu ürünün fiyatı çok makulmuş.

Ömer tv Samsungmu?

Ömer Gedik
22-12-2009, 10:08
kıvanc hayır LG marka M227WD modeli...

22 inç Full Hd ürün, BP den puan+199 TL ile almıştım. Hatta bu üründen ayrıca 2 adette sattım. Hoparlörü 2x2w gibi bişeydi. Oldukça zayıf...

Ömer Gedik
22-12-2009, 10:18
2 hafta kadar önce külüstür telefonumla yaşadığım sıkıntıdan dolayı yeni bir cep telefonu aldım.

Yeni Telefonum : Samsung C-3053
İnternette bu telefonu 200 TL den bulmak mümkün. Beğendiğim Özellikleri Mp3 çalar, Radyo, 1gb hafıza, Bluetooth, şık tasarım... Zaten bu fiyata da fazla bişey beklememek gerekiyor. Ürünün kamerası da var fakat VGA o da ancak iş görür seviyesinde açıkçası kameradan pek bişey beklememek gerekiyor. Birde ürünün sahte arama gibi bir özelliği var ben kullanmıyorum ama bazı zamanlarda lazım olabilir. Sonuç olarak ben çok memnunum telefon alacakların düşünmesi gereken bir model...

http://img694.imageshack.us/img694/4436/samsung20c3053.jpg

Burak
22-12-2009, 10:27
Ben de LCD tv almak istiyorum, Philips'in bir Led-lcd tv'sini gördüm mediamarkt'da 40 inç 3.150 TL civarıydı. Hızlıal.com' da 2900'e 10 taksit fiyatı var. Almayı ciddi ciddi düşünüyorum ama fiyatının düşük olması biraz kıllandırıcı, samsung'lar 4000 TL seviyesinde satılırken... Bilgisi olan var mı ? Veya alternatif 46" önerebileceğiniz bir model ? Philips 3.8 cm kalınlığı var, duvara tablo gibi asılabilir durumda.

Ömer Gedik
22-12-2009, 10:58
Burak

LCD TV'lerde Fayda Maliyet açısından bakarsak genelde Samsung önde götürüyor. Ama Philips'in marka kalitesi hepimizce bilinir. Özellik açısından kıyaslama yaparsan Senin için daha faydalı olabilir. Şu dönemde Led TV alabiliyorsan öncelikle buna yönel. Ama fiyatları maalesf üst seviyelerde...

Burak
22-12-2009, 14:08
Samsung'la tek fark kontrast oranları. 500.000:1 Philips, 2.000.000:1 Samsung. Arada 1.000 TL'den fazla fark var. İkisi de Led tv ama LCD panel LED TV. Bunların ara model olduğu söyleniyor, gerçek led tv değillermiş.

Ömer Gedik
23-12-2009, 10:22
Kontrast oranları baya farklıymış. Ama fiyat farkıda fazla... Gerçek led tv değilmiş derken panel sebebiyle mi bunu söylüyorlar. Çok acelen yok ise beklemeni önereceğim ama bu işin de sonu yok yarın bir gün yeni teknolojiler çıkacak.

hakan308
23-12-2009, 17:18
piyasadaki led tvler gerçek led teknolojili tvler değil gerçek ledler çıktıgında (2010 mayıs haziran)şu anda 3000-4000liraya satılan led tvler 1500-2000lere alıcı bulamayacak

Thesoldier94
28-01-2010, 21:44
arkadaşlar bu telefon fulll gps dahil var

BahadırALTUN
28-01-2010, 23:46
Bu tip telefonlarda en önemli şey pil gücü. Kaç mAh (mili amper saat) olduğuna bakmalısınız.
Ben 1250 mAh altını önermem. Birde burada GPS ve Wifi göremedim.
Eğer yazılan özellikler özet değilse full bir telefon değil bence.
Sağlamlığını ise hiç bilmiyorum.

Thesoldier94
29-01-2010, 20:55
pil gücü 1000mah bence pekte kötü değil iyi sayılabilecek derecede kafidir.

gps var kullanıyorum.gayet hızlı.
wifi var kullanıyorum
bluetoth var kullanıyorum.
5mpixel foto
3g
radyo

Burak
05-02-2010, 09:26
Evde film keyfini arttırmak amacıyla WD TV HD Media player satın aldım. Vatan Bilgisayar'dan: 217 TL / 5 verdim. Amacım laptop'tan film seyretmek yerine taşınabilir diskimdeki filmleri TV'den seyretmek. Şu an composite girişten 72 ekran tüplü Sony TV'ye bağladım. Ama LCD TV almayı düşünüyorum bu aralar, zaten geçen aylarda belirtmiştim. HDMI çıkışından LCD TV'ye bağlayınca görüntü de mükemmel olacak.

Alete gelince; HD kalitesini tam farkedemememe rağmen sorunsuz çalışıyor. 1-2 filmde altyazı çıkmadı, onun haricinde tüm filmleri oynatıyor. HD film de denedim, tüplü TV de bile fark edilebiliyor aslında. Bir LCD TV almamın da sırası geldi sanırım.

Cihaz bu, ben tavsiye ederim açıkcası.. notebook'tan film izleme alternatifi olarak.
http://www.westerndigital.com/global/images/products/img2/300/wdfWDTV_HD.jpg

TanerHoca
07-02-2010, 13:28
Evde film keyfini arttırmak amacıyla WD TV HD Media player satın aldım. Vatan Bilgisayar'dan: 217 TL / 5 verdim. Amacım laptop'tan film seyretmek yerine taşınabilir diskimdeki filmleri TV'den seyretmek. Şu an composite girişten 72 ekran tüplü Sony TV'ye bağladım. Ama LCD TV almayı düşünüyorum bu aralar, zaten geçen aylarda belirtmiştim. HDMI çıkışından LCD TV'ye bağlayınca görüntü de mükemmel olacak.

Alete gelince; HD kalitesini tam farkedemememe rağmen sorunsuz çalışıyor. 1-2 filmde altyazı çıkmadı, onun haricinde tüm filmleri oynatıyor. HD film de denedim, tüplü TV de bile fark edilebiliyor aslında. Bir LCD TV almamın da sırası geldi sanırım.

Cihaz bu, ben tavsiye ederim açıkcası.. notebook'tan film izleme alternatifi olarak.

sevgili hakan izlenimlerin için teşekkürler.ben de WD nin 320 gb lik harici hard diskini kullanıyorum .oldukça memnunum üründen.

TanerHoca
07-02-2010, 13:47
arkadaşlar işin erbabı olanlardan 300 tl civarı cep tel tavsiyesi istiyorum.+ ve - leri ile beraber tavsiyelerinizi belirtirseniz çok makbule geçer.
şu aşağıdaki bimeks te 299 tl.

LG kp500
http://img11.imageshack.us/img11/2739/lgkp500affordable.jpg

okann
07-02-2010, 15:00
Beni tavsiyem İphone harici dokunmatiklerin pek iç açıcı olmadığı :(

Tabi kendi görüşüm. ;)

hakan308
07-02-2010, 16:00
ben samsung star 5233 ablamda 5603 kullanıyor ikimizde çok memnunuz dokunmatik istiyorsanız tavsiye ederim

Ömer Gedik
07-02-2010, 16:05
Hocam 3g, iyi kamera gibi talepleriniz yoksa

Samsung GT-3053 gayet ideal. Hepsiburada.com da 199 TL den satışta. Bu ürünü kullanıyorum tekrar alacak olsam yine aynı telefonu alırım.
1 GB Hafıza kartı-Fm Radyo-Radyodan kayıt imkanı-Bluetooth-MP3 Player -VGA kamera gibi özellikleri mevcut.

TanerHoca
07-02-2010, 16:29
ben samsung star 5233 ablamda 5603 kullanıyor ikimizde çok memnunuz dokunmatik istiyorsanız tavsiye ederim

samsung star la lg kp500 özellik bakımından hemen hemen aynı gibi.aralarında ise 100 tl ye yakın fark var neredeyse. 5603 ise zaten pahalı. bütçe 300tl.bana sorsanız o bile fazla ama neyse...

Selahattin
07-02-2010, 17:09
S5603 SAMSUNG ;)

murat27
07-02-2010, 17:13
e63

reisG
07-02-2010, 19:04
Hocam kullanım amacını belirtmemişsin.
Ben kendi kullandığım telefonları yazayım. Şuanda dokunmatik ekranlı Linux işletim sistemli Müzk telefonu Motorola ROKR E6 ve işim içinde PDA olarak Symbian işlemcili Nokia E71 kullanıyorum.

TanerHoca
07-02-2010, 20:05
Hocam kullanım amacını belirtmemişsin.
Ben kendi kullandığım telefonları yazayım. Şuanda dokunmatik ekranlı Linux işletim sistemli Müzk telefonu Motorola ROKR E6 ve işim içinde PDA olarak Symbian işlemcili Nokia E71 kullanıyorum.

reis işte mesele...kullanıcı ben olmayacağım.evdeki küçük adam başımın etini yiyor.telefonu arızalanmış.illede telefon al diye.yoksa benim kullanım amacım "alo" demek.başka da birşey için telefon kullanmadım bu güne kadar.elektronik eşyalar özel hobim olmasına rağmen ilginçtir cep tel hiç ilgi alanıma girmedi.

reisG
07-02-2010, 21:24
O zaman SAR değeri düşük olan bir cihaz alman gerekecek Motorola ABD deki katı kurallar sebebiyle en az SAR değerine sahip cihazlardır. 300 gibi bir rakama çok şık c,hazlar var. ben sana yarın konu hakkında pm den mesaj atarım. iyi geceler

Burak
08-02-2010, 08:22
Laptop'unda HDMI çıkışı varsa bence böyle de kullanabilirsin, sök-tak olacak film seyrederken ama. Altyazılar aynı dizinde ve filmle aynı isimde ise sorun olmuyor.

TanerHoca
29-03-2010, 20:50
arkadaşlar nette gezerken rastladım.son derece pratik ve kullanışlı aynı zamanda da hesaplı bir kamera.
meraklılarına duyurulur...

ilgili link:http://www.donanimhaber.com/Bulten-Samsung_SMXC20nin_Sik_Tasarimi_ile___Tarzinizi_Yan sitin-2068.htm

http://img401.imageshack.us/img401/7619/revrs.jpg

Abdullah
30-03-2010, 00:07
Tanerhocam keşke 2+1 i almadan bu konuyu açsaymışsın neyse aldığınız ürünü pek bilmem ama bende logitech X230 var 2+1 ve gerçekten 2+1 lerin arasında en iyisi. En iyisi diye idda ediyorum çünkü derin araştırmalarım sonucu herkes bunu söylüyor ama fiyatı sizinkinden biraz yüksek şuan sanırım 110-120 TL arası (Gerçi ben ihtiyaç fazlası olan bir arkdaşdan 50TL ye almıştım ;) )
Diğer kullandığım elektronik eşyalara gelince;

Laptop- TOSHIBA A-200 1BP 2007 yılında 2300TL ye aldım gerçekten çok iyi bir cihaz. Şuan 1250TL ye bulunabiliyor. Tabi şuan üretimi yok.
Samsung 1.5TB 3.5" harici Harddisk 236 TL. Orta halli bir haddisk. Daha doğrusu tam deneyemedim. Daha önce kullandığım 400GB 3.5" Phılıps Harddiskim 5 yılın sonunda bozulduğu için aldım. (Phılıps den çok memnundum.)
Nokia 7390 almayı düşünenler olursa düşünmeden alın derim gerçekten özellik bakımından Nokia nın full telefonlarından biri. Eski bir telefon olmasına rağmen şuan hala sıfırının fiyatı Optimum Media Mark ta 640TL.
Samsung Corby Pro(B5310) henüz tam olarak alışamadığım dokunmatik ekranlı ve klavyeli bir telefon 560TL

γuяdaeя
19-08-2010, 16:54
Merhaba arkadaşlar,

Kimler hangi internet tarayıcıyı kullanıyor ve neden tercih ediyor?

Ben IE8 ve Firefox kullanıyorum. Firefox'tan sonra neredeyse IE8'e hiç bulaşmaz oldum. Geçenlerde Opera denedim. Arayüzü çok beğendim ancak resim kalitesinde bir bozukluk vardı düzeltemedim bir türlü.
Şimdilik Firefox'la mutlu mesut birlikteliğim devam ediyor bakalım :)

cmr_cihangir
19-08-2010, 17:00
Mesleğim gereği explorer'ın her versiyonu ile içli dışlıyım. Programlarımızı bu browser üzerinden çalıştırıyoruz. Ama kişisel tercihim google chrome; hızlı ve pratik. 2. tercihim opera ama iş dışında explorer ı tercih etmiyorum.

γuяdaeя
19-08-2010, 17:08
Mesleğim gereği explorer'ın her versiyonu ile içli dışlıyım. Programlarımızı bu browser üzerinden çalıştırıyoruz. Ama kişisel tercihim google chrome; hızlı ve pratik. 2. tercihim opera ama iş dışında explorer ı tercih etmiyorum.

Chrome deneyeyim bakalım bir de ;)

γuяdaeя
19-08-2010, 18:28
Cihan bu mesajı chrome'dan yazıyorum... Epey hoşuma gitti.. Firefox'a veda edebilirim :)

Gökay
19-08-2010, 18:56
Firefox rulezz ;)

TanerHoca
19-08-2010, 18:58
firefox u özellikle eklentileriyle birlikte kullandığınızda tadından yenmiyo.her derde deva adeta ;)
explorer i mecbur olmaz isem asla kullanmıyorum.

hakan308
19-08-2010, 19:17
google chrome veya mozilla hangisi eserse kafama ;D

γuяdaeя
19-08-2010, 19:19
Taner hocam firefox uzun süredir kullanıyorum. Dediğin gibi eklentiler vs gayet güzel özellikler. Chrome dene birde. Seveceksin. Şimdiden sardı beni. Her şey derli toplu, sade ve hızlı :)

otmotvmhndsi
19-08-2010, 19:42
Şu anda Safari kullanıyorum ama Firefox'um çalışmadığı için Safari'ye kaldım...

Normalde favorim Firefox ama Safari'nin kullanımı o kadar kolay ki kolay kolay Firefox'a dönmem gibi...

TanerHoca
19-08-2010, 19:50
Taner hocam firefox uzun süredir kullanıyorum. Dediğin gibi eklentiler vs gayet güzel özellikler. Chrome dene birde. Seveceksin. Şimdiden sardı beni. Her şey derli toplu, sade ve hızlı :)

üstad benim denemediğim tarayıcı kalmadı desem yeridir.yaklaşık beş yıldır explorer kullanmıyorum.
opera, firefox ve chrome hepsini kullandım.hele explorer den ilk olarak operaya geçtiğimde mest olmuştum.
chrome içim şunu diyebilirim.sadece sayfalarda gezinti yapacaksan süper.
ama firefox bambaşka.resim, yazı kopyalama bunları jpeg veya png olarak kaydetme, direk imageshack e yükleme, dinlediğin müzikleri ve izlediğin videoları doğrudan indirebilme vb. onlarca özelliği ile benim için vazgeçilmez bir tarayıcı firefox.

Yasin CCK
19-08-2010, 21:49
TanerHocamla aynı kafadayız ;)

Öncelik firefox ikinci seçeneğim explorer..Seçenekleri çoğalttıkça kafa karışıyor hangisini kullansam diye :D Şimdilik ikisi işimi fazlasıyla görüyor...

cmr_cihangir
20-08-2010, 07:43
Cihan bu mesajı chrome'dan yazıyorum... Epey hoşuma gitti.. Firefox'a veda edebilirim :)

Aramıza hoşgeldiniz Yurdaer ağabey ;D Chrome gerçekten çok pratik bir tarayıcıdır herkese tavsiye ediyorum.

Abdullah
20-08-2010, 11:15

üstad benim denemediğim tarayıcı kalmadı desem yeridir.yaklaşık beş yıldır explorer kullanmıyorum.
opera, firefox ve chrome hepsini kullandım.hele explorer den ilk olarak operaya geçtiğimde mest olmuştum.
chrome içim şunu diyebilirim.sadece sayfalarda gezinti yapacaksan süper.
ama firefox bambaşka.resim, yazı kopyalama bunları jpeg veya png olarak kaydetme, direk imageshack e yükleme, dinlediğin müzikleri ve izlediğin videoları doğrudan indirebilme vb. onlarca özelliği ile benim için vazgeçilmez bir tarayıcı firefox.

Hocam aynı eklentiler choromeda da mevcut. Bende kesinlikle chorome dan başkasını kullanmıyorum. Firefox eğer bilgisayarınızda sağlam bir virüs programı yok ise trojenlerin bilgisayarınıza girmesine çok güzel köprü oluyor o yüzden ben firefoxu tercih etmiyorum.

γuяdaeя
20-08-2010, 13:21
Bu "yeni" yazan yerde çıkan simgenin sebebi ne olaki ey chrome'cular :)
Acaba bir eklenti mi indirmem gerek?

http://i1008.hizliresim.com/2010/8/20/2346.jpg

Yasin CCK
20-08-2010, 13:32
Hehe, krom çöktü ;D Yaşasın firefox ;)

γuяdaeя
20-08-2010, 13:46
Hehe, krom çöktü ;D Yaşasın firefox ;)

Yok o benim beceriksizliğimdir :)

Yasin CCK
20-08-2010, 13:51
Estağfurullah Yurdaer Hocam, Kromun beceriksizliğidir o :D

Yaşasın Firefox ;D

http://images.gelecekonline.com/firefox.jpg

Abdullah
20-08-2010, 14:50
Estağfurullah Yurdaer Hocam, Kromun beceriksizliğidir o :D

Yaşasın Firefox ;D

http://images.gelecekonline.com/firefox.jpg

Yasinim çökmez krom ;D Yurdaer abi. Flash Playerı güncellemeyi deneyebilirsin. Düzelecektir muhtemelen.

γuяdaeя
20-08-2010, 15:09
Yasinim çökmez krom ;D Yurdaer abi. Flash Playerı güncellemeyi deneyebilirsin. Düzelecektir muhtemelen.

Muhtemelen... Geçenlerde sormuştu ben de ı ıh demiştim. Yapalım bakalım ;)

γuяdaeя
23-08-2010, 03:52
Flash player chrome içinde halihazırda varmış zaten o sebeple güncelleme vs yapmıyor. Tüm programları silip tekrar yükledim. Sorun yine aynı. Sadece forumpeugeot sayfasında yukarıda jpeg olarak eklediğim "yeni" linkinde sorun var. Onun dışında tıkır tıkır çalışıyor chrome.

Taner hocam Abdullah'ın dediği gibi chrome için de epey miktarda eklenti mevcut. Zaten Firefox ve Chrome anladığım kadarıyla aynı kabileden :D

Bu arada Firefox'un pek yakında yeni bir sürümünün çıkacağı söyleniyor.. Merakla bekliyorum. Muhtemelen IE9'a misilleme yapacak güzel bir sürüm hazırlıyorlardır ;)

ibosener
14-02-2011, 10:16
İndirmek için:

http://windows.microsoft.com/tr-TR/internet-explorer/downloads/ie-9/worldwide-languages

Yasin CCK
14-02-2011, 10:29
Bir cümlenin içinde RC geçerse korkacan arkadaş :D

http://www.2araba.com/wp-content/uploads/2009/11/2006_peugeot_908_rc_08_m.jpg

ibosener
14-02-2011, 10:34
Bir cümlenin içinde RC geçerse korkacan arkadaş :D

http://www.2araba.com/wp-content/uploads/2009/11/2006_peugeot_908_rc_08_m.jpg

Ödüm çıtladı ;D

TanerHoca
14-02-2011, 11:32
yasin ben de benim "gümüş ok" un kaputu aynen bununki gibi yaptıracağım.
buna yönelik temaslarım sürüyor ;D

bu arada ille de firefox ;)

cmr_cihangir
14-02-2011, 11:33
Çok canavar tasarımmış :o Ben fevkalade beğendim :)

ibosener
14-02-2011, 11:43

Bu da "release candidate" sürümü. Bunun da "release" sürümünü bekleyelim bence ^-^

Esat
14-02-2011, 11:45
başarılı bi sürüm :)

TanerHoca
14-02-2011, 11:45

bunlar da aile tipi RC'ler ;)

http://img12.imageshack.us/img12/4013/407rcline02.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/8454/peugeot3008rcline0.jpg

Bu da "release candidate" sürümü. Bunun da "release" sürümünü bekleyelim bence ^-^

ibrahim bunlar release olmuş olanlar ;)

Yasin CCK
14-02-2011, 11:48
yasin ben de benim "gümüş ok" un kaputu aynen bununki gibi yaptıracağım.
buna yönelik temaslarım sürüyor ;D

bu arada ille de firefox ;)

Hocam desenize sizin Aslan tam anlamıyla "Gümüş OK" olacak ;)

Forever firefox ;D

Esat
14-02-2011, 11:50
taner abi yapma bak licancaburdan vazgeçip başka jant arıcam bu resimlern ne böleeeeee yılannnnnnn:)

ibosener
14-02-2011, 11:52

bunlar da aile tipi RC'ler ;)

http://img12.imageshack.us/img12/4013/407rcline02.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/8454/peugeot3008rcline0.jpg

ibrahim bunlar release olmuş olanlar ;)

Hocam bunlar ne yaaaa... Nerede ilk resimdeki tarkan' ın "yakalarsam mucuk mucuk" şarkısını söyleyen imaj, nerede bu -özellikle 2. resimdeki- "maaşına 60 tl zam almış emekli" imajı.

TanerHoca
14-02-2011, 11:59
ibrahim benim koyduğum fotolar tuning firması Irmscher'in peugeot modellerine yönelik çalışmaları.

TanerHoca
14-02-2011, 12:05
taner abi yapma bak licancaburdan vazgeçip başka jant arıcam bu resimlern ne böleeeeee yılannnnnnn:)

3008 dekiler 19" haberin ola...

Yasin CCK
14-02-2011, 12:07

3008 dekiler 19" haberin ola...

O na 20 bile gider :D

ibosener
14-02-2011, 12:09
ibrahim benim koyduğum fotolar tuning firması Irmscher'in peugeot modellerine yönelik çalışmaları.

Yüreğime su serptin hocam. Bende o tasırmdan bunu nasıl çıkarmışlar diye düşünüyordum ;) ;D

γuяdaeя
14-02-2011, 17:48
Dişime kan değdiren bir 207 RC bir de RC-Z var, gerisini boşver ;D

Bu arada forever olmada da chrome sade ve kullanışlı olması sebebiyle yeterince beklentilerimi karşılıyor ;)

Haluk
24-02-2011, 11:54
bu aralar eski bilgisayarım bozulduğu için yenisini almayı düşünüyorum iki model arasında kararsız kaldım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim ve fiyatlarıda emsallerine göre uygun geldi şimdiden teşekkürler
1-)http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-g62-b34et-intel-core-i3-370m-24ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-ld669ea/ProductDetails.aspx?productId=bd760405&categoryId=98
2-)http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv6-3114et-intel-core-i5-560m-266ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-xe080ea-/ProductDetails.aspx?productId=bd760325&categoryId=98
3-)http://www.hepsiburada.com/Liste/hp-pavilion-dv6-3104et-intel-core-i7-720qm-16-ghz-4-gb-500-gb-156-tasinabilir-bilgisayar-xe079ea-/ProductDetails.aspx?productId=bd760181&categoryId=98
fiyat olarak uygun ama hangisi sizce
i5 işlemcili ile i7 arasında kaldım ama birincisi 2.66GHz diğeri 1.6 GHz ne gibi artsı ve eksisi olur yardımcı olursanız sevinirim

Burak
24-02-2011, 12:25
Ürünlere bakmadım ama tavsiyem HP alma, ben hiç memnun değilim.
Toshiba Asus gibi markalara bakmanı tavsiye ederim. Evde Casper var o bile HP'den daha sorunsuz bir alet.

Yasin CCK
24-02-2011, 12:30
Ürünlere bakmadım ama tavsiyem HP alma, ben hiç memnun değilim.
Toshiba Asus gibi markalara bakmanı tavsiye ederim. Evde Casper var o bile HP'den daha sorunsuz bir alet.

+ 308 ;)

Ömer Gedik
24-02-2011, 12:36
Edit: Başlıklar düzenlendi. Lütfen Forum Kurallarını OKUYUN.

Haluk
24-02-2011, 14:09
pardon dikkat etmemiştim

Haluk
24-02-2011, 15:42
dell nasıldır peki

TanerHoca
24-02-2011, 17:41
bu tür konuların tartışılıp üyelerin görüş alışverişinde bulunması için bir başlık açmıştım.
tabi konu hem serbest kürsüde olunca hem de sabit olmayınca forumun dibinne düşüp kayboldu.
ama ben bulup çıkardım. ;)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=198.0

hazır yeri gelmişken bunu fırsat bilip yöneticilerimizden rica edelim konuyu uygun görürlerse sabitlesinler.
teknolojik ürünler her daim hayatın içinde.bizde bu vesile ile bilgi ve deneyimlerimizi arkadaşlarla tek başlık altında paylaşalım.

Esat
24-02-2011, 18:28

sevgili hakan izlenimlerin için teşekkürler.ben de WD nin 320 gb lik harici hard diskini kullanıyorum .oldukça memnunum üründen.

Taner abi bu köşeyi yeni fark ettim burda da geri kalmıcam :) bende de media oynatıcı var 1.5 terebayt hard disk var ve hd filmlerim var ama 2010 haziran sonrası ve 2011 de çıkan filmlerden arşivinde olan varmı acaba mkv formatında teşekkürler

GLR
24-02-2011, 19:45
Linkteki hp laptop tan bizde 2 adet mevcut fiyatıda çok uygun biz bir sorunla karşılaşmadık.ayriyetten evde lg ve casper laptoplar mevcut.2 yıl içinde iki tane fujitsu siemens bozdum bir tanesi çift çekirdek çok kaliteliydi.Bir tanesinin ekranını eskisine taktırdık duruyor diğerleri bozulursa bulunsun diye. :)
Dell de kullandım çok sağlamdır hatta kullandığım en sağlam makine oydu diyebilirim.Özellikle Dell ve toshiba nın modellerini tavsiye edebilirim hem de uzun ömürlüler.

γuяdaeя
24-02-2011, 20:35
Geçenlerde ben de bi araştırayım dedim ve daldım internete. Özellikle işlemci konusunda kararsız kalıyordum. Edindiğim genel bilgi şu şekilde... i5 ve i7 işlemci arasında öyle abartılacak kadar bir fark yok. Yani en azından standart kullanıcı için. O yüzden i7 işlemcili bir bilgisayara boşyere fazladan para ödemek mantıklı değil diye bir sonuç çıkıyor. Diğer bir husus ise i7 işlemciler tükettikleri enerji sebebiyle i5 işlemcili bir bilgisayara göre daha çok ısınıyor.
Ben şimdi herhangi bir windows işletim sistemli bilgisayar ve apple macbook pro arasında kararsız kaldım. Alışabilirseniz aslında apple kullanmak çok güzel. Bakalım bir karar vereceğim inşaallah :)

TanerHoca
24-02-2011, 20:36
beş yıl boyunca bana hizmet eden ve zamanında alırken küçük bir servet (iki maaşım) ödediğim lg dizüstü bilgisayarımın yılların açma kapama temposuyla yorgun düşen ekran kapağının plastik kenarlığı kırılınca yeni bir dizüstü bilgisayar alma ihtiyacı doğdu.

herşeyden önce artık büyük paralar vermeyecektim.hergün sırtında dizüstü taşıyan biri olarak 15.6 ve türevleri de direk elendi.hem taşınabilirlik hem donanım hem de maliyet açısından en avantajlı olanı araştırmaya başladım.

uzun araştırmalar sonucunda yukarıda saydığım kriterler doğrultusunda yerli bir marka olduğu için (hoş neresi yerli ise? içindeki işlemci mi, hard disk mi, ram mi, ekran kartı mı, yoksa adımı? henüz çözemedim ama...) 14" lik casper nirvanada karar kılındı.

tabii biz öncesinde düzgün bir makina kullandığımız için tüm makinaları öyle düşünerek aldık casperi.
kullanım esnasında gördük ki makina tam bir tasarım faciası.makinanın sıcak hava çıkışı sağ tarafta ben de büyük çoğunluk gibi sağ elimi kullanmaktayım ve yaptığım işler dolayısıyla da mauseden vazgeçemeyenlerdenim.ee nolmuş yani diyebilirsiniz.nolsun makinadan çıkan sıcak hava elinizi yakıyor.
cihazın tüm kablo girişleri de sağ tarafta.yani cihaza harici hard disk, hoperlor vb. gibi araçları bağladığınızda kablolarla mouse arasında tam bir meydan savaşı yaşanıyor.solak olup ta dizüstü bilgisayarda da mause kullanmaktan vazgeçemeyenlere şiddetle tavsiye ederim. :D

pil ömrü de tahminimden çok kısa.lg den sonra tuşlara sert basmak gerekiyor.klavyedeki tuş hassasiyeti de iyi değil yani.

kısacası makina fiyat ve performans açısından muadili dell varken sırf yerli malı diye tercih edildi ancak ben pek memnun değilim.

tekrar ediyorum özellikle dizüstü bilgisayarları mause ile kullanmaktan vazgeçemeyen ve sağ elini kullananlar için bu seriyi hiç ama hiç tavsiye etmem.

Esat
24-02-2011, 23:37
Anlaşılan kimsede mkv formatında film yok :) eger isterseniz bende 100 adet var en yenisi 2010

GLR
25-02-2011, 02:29
Taner abi casper nirvana da olan ısınma olayı bende de var.Evde adım elektrikli eşya düşmanı,laptop canavarına çıktığı için sen bozmuşsundura getiriliyor. ;D Fanı değişti falan ama öyle bir ısınıryorki yarım saatte laptop değiştiriyorum veya kapatıyorum.

TanerHoca
25-02-2011, 09:16
Taner abi casper nirvana da olan ısınma olayı bende de var.Evde adım elektrikli eşya düşmanı,laptop canavarına çıktığı için sen bozmuşsundura getiriliyor. ;D Fanı değişti falan ama öyle bir ısınıryorki yarım saatte laptop değiştiriyorum veya kapatıyorum.

ahmet benim makinada aşırı ısınma yok.cihazı saatlerce kullandığım halde bugüne kadar bu yönde bir şikayetim olmadı.ancak laptopu eğer kış günü şantiyede kullanmıyorsanız cihazın içindeki sıcak havanın elinize üflenmesi de pek zekice bir tasarım değil.
benim şikayetim makinanın pratikte yani kullanılırken kullanıcıya sorun çıkaracak şekilde tasarlanmış olması. ;)

γuяdaeя
02-03-2011, 11:26
Arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Amerika'dan gelecek bir arkadaşıma her zaman beğendiğim Sony Vaio S serisi dizüstü bilgisayar sipariş etmeyi düşünüyorum. Konfigürasyon konusunda biraz bocaladım. Ağırlıklı olarak ofis ve internet işlerinde kullanılacak bir bilgisayar için aşağıdaki konfigürasyonlardan hangisi daha mantıklı sizce? Yazdığım her özelliği tek tek seçebiliyoruz. Almışken iyi birşey olsun mantığıyla bu fiyat farklarını vermeye değer mi sizce? Ya da bu özelliklerden hangisi diğerine göre daha kıymetlidir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Intel® Core™ i5-480M processor (2.66GHz) with Turbo Boost up to 2.93GHz
Intel® Core™ i5-580M processor (2.66GHz) with Turbo Boost up to 3.33GHz (+100 USD)

Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit
Genuine Windows® 7 Professional 64-bit (+50 USD)

500GB Hard Disk Drive (5400rpm)
500GB Hard Drive (7200rpm) (+50 USD)

Intel® Graphics Media Accelerator HD
NVIDIA® GeForce® 310M GPU (512MB VRAM) (+50 USD)

mygold
02-03-2011, 11:47
yurdaer abi gecen sene chıcago'daydım usa da fiyat olarak en avantajlı urun apple macintosh dizustu bilgisayarları . burda macintosh dizustu bilgisayarları cok pahalı .tavsiyem macıntosh olur ama sony urunlerıde buraya gore baya ucuz. diger urunler 50dolar ucuz yada pahalı almaya degmez yani. ben gelırken sony vgn-c serısınden bir dizustu getirmiştim.buraya gore 500 tl ucuzdu. tek dezavantajı garanti. dunya capında garanti vermiyorlar. verırız deselerde ınanmayın(ben uluslararası fark için 50 dolar fark verdım buraya geldigimde sony yetkili servisi garantiyi tanımadı faturayıda gosterdım ama kabul etmedıler)
ayrıca fark olarak belırtıklerının ıcınde hard dıskı kesınlıkle 7200 rpm yada ust olan 10000rpm tercıh edın. ekran kartı harıcı olsun. ram bellek 4 gb altında olmasın. cpu da 2.93 ile 3.33 farkını pek anlamaszın zaten bence i7 tercıh edin. selamlar...

γuяdaeя
02-03-2011, 11:54
Mücahit yanıt için öncelikle teşekkür ederim. Sony kendin konfigüre et diye bir opsiyon başlatmış. Yukarıda yazdıklarım haricinde başka seçenek yok. Ben pratik ve yakışıklı olması sebebiyle S serisini pek beğeniyorum. 13.3 inç bana fazlasıyla yeterli. Mutlaka başka markalarda daha mantıklı seçenekler de mevcuttur ama gönül biraz da beğendiğini almak istiyor :)
7200 rpm bence de mantıklı. Harici ekran kartı sadece nVidia G310M var.. Keşke daha farklı model de sunsalardı.
Geriye sadece işlemci kalıyor. i5 480M ile i5 580M arasında sanırım aman aman bir fark yok... Bu durumda 480M seçmek daha mantıklı.

ibosener
02-03-2011, 12:16
Sevgili Yurdaer eski ve müflis bir bilgisayarcı olarak sana şöyle yap demektense ben olsaydım şöyle yapardım diyeceğim. İnternet ve ofis ağırlıklı kullanacağım bir bilgisayar için bu seçeneklerden HDD için %100; 64 bit işletim sistemi için % 80 fark verir diğerleri için fark vermezdim. Çünkü İnternet ve ofis kullanımları için (mimarlık yada reklam ofisi değilse tabi ;) ) standart konfigürasyonlar fazlası ile işimizi görecektir.

Not : % 100 derken kesinlikle anlamında dedim, yoksa % 100 oranında fark verirdim diye anlaşılmasın

γuяdaeя
02-03-2011, 12:24
Sağolasın hocam... Az çok kafamda şekillendi zaten. Bu bilgisayar seçme işleri biraz sancılı. Pahalısı daha iyidir mantığı gütmediğim için böyle bir başlık açıp danışmak istedim :)

ibosener
02-03-2011, 12:35
Birde şöyle düşünmek lazım; günümüzde bilgisayarların (özellikle taşınabilirler) teknolojik ömrü ortalama 3-4 yıldır. O nedenle belki de hiç kullanmayacağımız birçok özelliklere para ödemenin gereği yok bence. Bu hatayı hemen hemen hepimiz yapıyoruz. Yıllar yıllar önce daha iyisi olsun (!) diye 4 sistem (pal, secam, ntsc, vs) televizyonlara az mı saldırdık ??? Sanki hepimizin amerikada dayısı vardı da bize ntsc kaset gönderecekti ;D ;D ;D.... Günümüzde de Full HD yayın yapan yerli kanal yokken sırf full HD diye LCD-Plazma tv ler fazladan az mı para ödendi ??? HD ready tvler (atıyorum) 2,5 iken full HD diye 4' e azmı TV satıldı??? Onları alanları acaba kaçı ve kaç saat Full HD yayın izledi. Bugün 4 e satılan lcd ler 2 dolaylarında... Bilmem anlatabiliyor muyum ?

ibosener
02-03-2011, 15:03
Gerçek kablosuz ekran

02 Mart 2011

CeBIT 2011 görücüye çıkan bu inanılmaz ekran, tüm kabloları tarihe karıştırdı.

Fujitsu'nun CeBIT 2011 standında gördüğümüz ekran 22 inç ölçüsünde, hem elektriğini, hem de video sinyalini kablosuz bir şekilde alabiliyor. Şarjlı diş fırçalarında görmeye alıştığımız uzaktan, bağlantı kurmadan şarj teknolojisine benzer bir teknoloji olan SUPA (Smart Universal Power Access - Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojisinin prototipi oldukça başarılı bulduğumuzu söylemeliyiz. Fujitsu yetkilileri ürünün seri üretimine ise 2012 yılında geçileceğinin altını çizdiler.

Elektiriği manyetik indüksiyon, video sinyalini ise PC veya Notebook'lara takılan bir USB verici üzerinden alan ekranın erişim alanı 10 metre civarında. Konsept aşamasından proje aşamasına geçen ekran için Almanya'nın ünlü ofis mobilya üretici firması Euskirchen bir ofis masası tasarlamış bile. Oldukça başarılı bulunan ürün CeBIT 2011 fuarında Evrensel Tasarım Ödülü 2011 (Universal Design Award 2011) kazandı.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/17161745.asp?gid=373

reisG
22-03-2011, 12:15
Evde ekseriyetle eşimin kullanmakta olduğu 2005 model Toshiba Satellite laptop'umuz önce pili ardından kendi artık beni bırakın da ben gideyim demekteydi.
Dün Bilgisayar bayisi olan bir arkadaşım ile konuştum-ki yıllardır aldığım tüm cihazları ondan alırım. Samsung N150-JP04 netbook gönderiyorum sana dedi. Cihaz şuanda elime ulaştı. Bir sürü rengi olan bir cihaz ben ağırlıklı olarak eşim kullanacağından pembe beyaz istedim.Resimler ve özellikleri aşağıda fiyat 560 TL

İşlemci Özellikleri İşlemci Türü INTEL ATOM N450 İşlemci Modeli Atom N450 İşlemci Hızı 1.66 Ghz İşlemci Cache 512 Kb cache Bellek Özellikleri Ram 2 GB Ram Modeli DDR2 Bellek Hızı 667MHz Ekran Özellikleri Ekran Boyutu 10.1 Ekran Çözünürlüğü 1024 x 600 Görüntü Kartı Özellikleri Ekran Kartı Intel GMA 3150 Ekran Kartı VGA 1 Sabit Disk Özellikleri Harddisk 250 GB Ağ (network) Özellikleri Ethernet Var Veri Transfer 802.11 b/g/n Diğer Özellikler USB 3 Optik Okuyucu Yok Webcam Var Bluetooth Yok HDMI Yok İşletim Sistemi MS Windows 7 Starter Ağırlık 1.25 Ürün Açıklaması SAMSUNG N150 JP04TR Netbook

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3545.jpg
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3548.jpg
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3553.jpg
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3555.jpg

Esat
22-03-2011, 12:20
Hayırlı ugurlu olsun abicim gerçekten bu notebooklar işleri kolaylaştırdı fiyatlarıda çok makul benimde laptop artık bi desktop oldu fişten çıkınca pili hiç dayanmıyor ve direk kapanıyor bu notebook ların tv baglantısı varmı ab?

reisG
22-03-2011, 12:51
Esat, bizim cihazda aynı durumdaydı. Fişi çekince pili bitmiş olduğundan cihaz kapanıyordu. Benim bildiğim bu yeni 10,5 inchlik netbooklarda TV çıkışı yok(en azından benim aldığım cihazda yok) ürün özellikleri için
http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/netbook/NP-N150-JP04TR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Esat
22-03-2011, 12:56
3. fotoda yanılmıyorsam sagda bi çıkış var onu kabloyla lcd led yada plazmalara baglıyabiliyorsunuz yada monitöre

reisG
22-03-2011, 12:59
Esat haklısın cihazın kutusu yanımda olduğundan kullanım klavuzundan baktım. o nokta için yazan şu
*monitör bağlantı noktası:bir monitörü TV yi veya 15 pimli D-SUB arabirimi destekleyen bir projektöre bağlamak için kullanılan bağlantı noktası
Benim anladığım TV ye bağlanıyor..... :)

Esat
22-03-2011, 13:14
Uygunmuş abi bende projeksiyona baglıyorum bazen kaçırdıgım dizileri izliyorum şu projeksiyon lambası bi gelse artık bende bi netbook alıcam

ibosener
23-03-2011, 08:56
Esat haklısın cihazın kutusu yanımda olduğundan kullanım klavuzundan baktım. o nokta için yazan şu
*monitör bağlantı noktası:bir monitörü TV yi veya 15 pimli D-SUB arabirimi destekleyen bir projektöre bağlamak için kullanılan bağlantı noktası
Benim anladığım TV ye bağlanıyor..... :)

Reis, öncelikle cihazınınızı güle güle kullanmanız dileklerimi ileteyim. Bildiğiniz gibi cihazın 15 pinli VGA bağlantısından başka bir cihaza bağlanabilmesi için bağladığın cihazda da PC girişinin olması gereklidir. Projeksiyonların hemen hemen tümünde, LCD, plazma ve led tv' lerın büyük çoğunluğunda VGA bağlantısı vardır ama gene bildiğiniz gibi VGA dan sadece görüntüyü aktarabilirsiniz. Ses için ayrı bir kablo bağlantısı gerekmekte. VGA girişli olmayan bir LCD tv ye bağlantı düşünüldüğünde ise aşağıdaki gibi bir çevirici oldukça iş görecektir sanırım. BU çevirici ile hem görüntüyü hemde sesi HDMİ' a çevirerek bir HDM kablosu ile TV ye aktarmak mümkün olur. Bunu da bilgi olarak paylaşmak istedim.

http://www.astech.com.tr/pages/HDMI/VGA-HDMI-CONVERTOR.htm

http://images.gittigidiyor.com/2280/15-Pin-VGA-AUDIO-HDMI-Cevirici-Donusturucu__22802127_0.jpg

reisG
23-03-2011, 10:19
Bu bilgiler harika, özellikle Esat için tam nokta atışı olmuş....

ibosener
23-03-2011, 10:40

Faydalı olursa bende mutlu olurum. Arabadan anlamayınca böyle konulara takılıyorum Reis ;D

Esat
23-03-2011, 11:32

Faydalı olursa bende mutlu olurum. Arabadan anlamayınca böyle konulara takılıyorum Reis ;D

ya İbrahim abi sen her eve lazımszın bende kendimi elektronik sever bilir zannediyordum bu ürünü nerden bulabilirim...
maalesef projeksiyondan pc baglantısı yaptıgımda sadece ses alıyorum bu aletle hem ses hem görüntü alabilriim gibi duruyor..

dely308
23-03-2011, 11:49
Araba dışında böyle sevdiğim bir konu açılması güzel olmuş teşekkürler taner hocam :)
Arkadaşlar ben teknolojiyi çok yakından ve ilgili olarak takip ediyorum.Hemen her gün yeni ürünler ve piyasa fiyatları hakkında değerlendirme yapıyorum.Tabiki de her gün yeni bir şeyler almak mümkün değil malum ekonomik şartlar da önemli :)

En son aldığım teknolojik cihaz ise iPhone 4 oldu hatta teknoloji harikası diyebilirim. Kredi kartım dolu olduğu için ve artık almaya karar verdiğim için araştırdım ve Turkcell bayisinden faturama yansıtılması şeklindeki seçenek ile yani taksitle almış gibi en sonunda kavuştum.Çok tereddüt ettim fiyatına değer mi diye (2000TL yi geçiyor bu arada 24 ay x 135 TL) ancak gerçekten değermiş özellikleri ve uygulama seçenekleri muhteşem! iPod um vardı artık ona ihtiyacım kalmadı PSP im yoktu ama şimdilik ona da gerek kalmadı , netbook düşünüyordum yollarda tatile çıkınca 3G ile internet ve banka işleri için ama netbook a da gerek kalmadı :) bu kadar artısı varken neden daha önce almadım diye üzüldüm bayağı bir ekonomik oldu açıkçası :) bu arada öyle telefon hastası falan değilimdir her yıl telefon da değiştirmem ama sanırım bu uzunca bir süre yeter bana.Daha önce Motorola Z6 kullanıyordum ve 2,5 yıldır memnundum ama biraz yıpranmıştı.

Tv olayına gelince ise tam bir yıl önce uzunca bir bekleyişten ve araştırmadan sonra LG SL9500 Led Tv aldım ve gerçekten en güzel özelliği bence dahili mkv formatı da dahil altyazıları ile birlikte oynatan medya oynatıcısı.Biliyorum şu anda daha güzel ürünler var ancak ben aldığım zaman en fiyat/performans ürünü buydu tabi bunda LG nin LCD panel üreticisi olmasının da verdiği güven hissi olmadı değil.
Tv nin yanında Microlab X-23 5.1 ses sistemini kullanıyorum ve oldukça yeterli ses veriyor ancak bunu geçeici olarak aldım.Esas hedefim Sony nin ses sistemlerinden almak ve yakında onun için de araştırmalara dalıcam.

Uydu olarak da daha önce Digiturk kullanıyordum Lig tv paketi ile ancak malum GS nin hali ben de zevki kalmayınca ligin iptal ettim.İptal etmeden önce HD yayın için araştırdım ama Digiturk ün Ligtv dışında cezbedeb kanalları olamdı.Zaten haftada sadece 2 saat maç seyretmek için Digiturk HD Plus almammın mantığı yoktu.Ben de kampanyaları araştırım ve şu anda D-Smart HD kullanıyorum ve ayda sadece 19.99 Tl ile 24 ay taahhütle aldım ve zaten eşim malum dizileri seyrediyor turk kanallarında.HD D-Smartta KanalD,Star,TRTHD,Discovery,Animal Planet gibi kanallar var eksik olabilir ama benim pakette sanırım 5 ya da 6 kanal var isteyenler d-Smart sitesinden inceyebilirler.

Oyun konsolu da benim vazgeçilmezlerim arasında tabiki :) ilk olarak Nintendo Wii ile yola başladım daha sonra da Xbox 360 Elite ile yola devam ediyorum.
PC olarak da askere giderken 2008 yılında aldığım HP Pavilion DV6000 serisi laptop kullanıyorum ama artık eskidi tabi o da beni değiştir diyor.Performans yetiyor ancak fan sesi arttı ve pili de bitti artık yenilenmesi gerekiyor.Hoş zaten sadece evde kullanıyorum o zamanlar da pilini çıkarıp direkt prizden güç alarak çalışıyor sorun yok şu anda ama İntel Core i7 işlemcili bir Laptop fena olmazdı hani :) neyse nasılsa ben alana kadar onun da fiyatı düşer :)
Arkadaşlar sanırım uzun oldu ama kaptırmışım yazarken :P insan sevdiği bir bölüm olunca aşka geliyor :D
Arkadaşlar deneyimlerimi herkes ile paylaşmaya hazırım her konuda çekinmeden sorarsanız yardımcı olurum memnuniyet ile...

ibosener
23-03-2011, 12:03

ya İbrahim abi sen her eve lazımszın bende kendimi elektronik sever bilir zannediyordum bu ürünü nerden bulabilirim...
maalesef projeksiyondan pc baglantısı yaptıgımda sadece ses alıyorum bu aletle hem ses hem görüntü alabilriim gibi duruyor..

Öncelikle güzel iltifatın için çok teşekkür ederim Esat. Bu cihazı kullanabilmen için projeksiyon cihazında HDMİ girişi olması lazım. Yeni modellerde var ama eski modellerde yoktur. Eğer cihazında HDMI girişi varsa benim mesajımın altında bir link var oradan alabilirsin ama fiyat araştırması yapmanı ayrıca ve özellikle tavsiye ederim.

Ben sana bir kaç link vereyim. Ayrıca sen google amcaya :) vga to hdmi diye sorarsan sana yardımcı olacaktır

http://www.astech.com.tr/pages/HDMI/VGA-HDMI-CONVERTOR.htm

http://www.kablocenter.com/v2/vgahdmievirici-p-295.nhs?cPath=97_98

http://www.egerate-store.com/?_Args=ProductInfo,856&LNG=TR

http://www.manhattan-products.com/tr-US/products/8155-vga-hdmi-evirici

ibosener
23-03-2011, 12:08
Esat; bunu özellikle ayrı mesaj olarak yazıyorum benim gördüğüm kadarı ile bu cihazların bazısı HDMİ giriş -> VGA çıkış olarak varmış. Bu şekilde çalışan cihaz senin işine yaramaz alırken buna özellikle dikkat etmelisin. Alacağın cihaz VGA giriş -> HDMİ çıkış olmalı...

Mesela aşağıdaki linkte görülen cihaz böyle bir cihaz. HDMI giriş -> VGA çıkış.

http://www.dijitaldepo.com/asp/product/4787/HDMI-VGA-CONVERTER-CEVIRICI-

Ürün Özellikleri

HDMI’den VGA+R/L Audio ‘ya çeviriciler dijital HDMI sinyallerinizi analog VGA video ve R/L audio sinyallerine çevirir. Kullanıcıların yüksek çözünürlüklü film veya oyunlardaki ses ve görüntüsünü klasik VGA monitorlerde veya projektörlerde kullanımına izin verir.

Bu ürün hakkında yapılan yorumlar

Bu da senin işine yarayabilecek bir cihaz

VGA ve stereo sesi kolaylıkla bir HDMI sinyaline dönüştürür
PC’leri yüksek tanımlı TV’lere, projektörlere, düz panel ekranlara ve fazlasına bağlamak için ideal
Temiz, keskin iletim sağlar – 1080p’ye kadar çözünürlükleri destekler
Tak ve Çalıştır- Windows ve Mac uyumlu
Ömür Boyu Garanti

reisG
23-03-2011, 12:08
Dely308 sende Motorola kullanıcısı imişsin buna sevindim. İphone 4 hayırlı olsun.
Bende 1999 yılından beri Motorola kullanıyorum. piyasadaki adı VIP olan V3699 ile başlayan serüven hemen hemen tüm modellerine(Accompli,W220,V220,V3) kadar ulaştı. Ardından iki defa Nokia denemek istedim .O da eşimin baskısı ile. Ve 5500 sport aldım 8 ay zor dayandım. Sattım sonrasında bence efsane bir cihaz olan Motorola ROKR E6 aldım Linux lu cihazda bana yetecek herşey var. Çok memnunken sadece işim gereği hızlı internet için 3G li Nokia E71 aldım. Alır almaz telefon çöktü. Nokia Türkiye ile kavga ettim. Sonra adamları Finlandiya merkeze şikayet ettim. Ancak öyle değişim sağlandı. Cihazı bir türlü sevemedim.Sattım.. Yine kutusuna kaldırdığım E6 ile devam ediyorum. Linux sayesinde bir çok program yüklü hatta ofis e-mail sistemimiz exchange bile PC ekranı gibi açılıyor E6 da. Ayrıca müzik telefonu olarakta kullanılabildiğinden MP3 gibi de işime yarıyor....Motorolanın hiçbir modeli ne bozuldu ne de çöktü. Tüm seriler evde duruyor. Hiçbirisini satmaya kıyamadım....Eğer para ayırabilrisem Motorola Milestone 8GB almayı düşünüyorum.Tabii biraz ucuzlaması lazım Fiyatı 1.100 TL gibi

Esat
23-03-2011, 12:35
Hocam 300 tl vererek atlanta hd box alın full hd izleyyin yayınları

Esat
23-03-2011, 12:38
Esat; bunu özellikle ayrı mesaj olarak yazıyorum benim gördüğüm kadarı ile bu cihazların bazısı HDMİ giriş -> VGA çıkış olarak varmış. Bu şekilde çalışan cihaz senin işine yaramaz alırken buna özellikle dikkat etmelisin. Alacağın cihaz VGA giriş -> HDMİ çıkış olmalı...

Mesela aşağıdaki linkte görülen cihaz böyle bir cihaz. HDMI giriş -> VGA çıkış.

http://www.dijitaldepo.com/asp/product/4787/HDMI-VGA-CONVERTER-CEVIRICI-

Ürün Özellikleri

HDMI’den VGA+R/L Audio ‘ya çeviriciler dijital HDMI sinyallerinizi analog VGA video ve R/L audio sinyallerine çevirir. Kullanıcıların yüksek çözünürlüklü film veya oyunlardaki ses ve görüntüsünü klasik VGA monitorlerde veya projektörlerde kullanımına izin verir.

Bu ürün hakkında yapılan yorumlar

Bu da senin işine yarayabilecek bir cihaz

VGA ve stereo sesi kolaylıkla bir HDMI sinyaline dönüştürür
PC’leri yüksek tanımlı TV’lere, projektörlere, düz panel ekranlara ve fazlasına bağlamak için ideal
Temiz, keskin iletim sağlar – 1080p’ye kadar çözünürlükleri destekler
Tak ve Çalıştır- Windows ve Mac uyumlu
Ömür Boyu Garanti

İbrahim agabey degerli bilgilerin için çok teşekkür ederim kesin bunlara bakıcam zaten şu an projeksiyon lamba sorunundan dolayı serviste bu aralar gelicek bekliyorum :)

dely308
23-03-2011, 13:16
Dely308 sende Motorola kullanıcısı imişsin buna sevindim. İphone 4 hayırlı olsun.
Bende 1999 yılından beri Motorola kullanıyorum. piyasadaki adı VIP olan V3699 ile başlayan serüven hemen hemen tüm modellerine(Accompli,W220,V220,V3) kadar ulaştı. Ardından iki defa Nokia denemek istedim .O da eşimin baskısı ile. Ve 5500 sport aldım 8 ay zor dayandım. Sattım sonrasında bence efsane bir cihaz olan Motorola ROKR E6 aldım Linux lu cihazda bana yetecek herşey var. Çok memnunken sadece işim gereği hızlı internet için 3G li Nokia E71 aldım. Alır almaz telefon çöktü. Nokia Türkiye ile kavga ettim. Sonra adamları Finlandiya merkeze şikayet ettim. Ancak öyle değişim sağlandı. Cihazı bir türlü sevemedim.Sattım.. Yine kutusuna kaldırdığım E6 ile devam ediyorum. Linux sayesinde bir çok program yüklü hatta ofis e-mail sistemimiz exchange bile PC ekranı gibi açılıyor E6 da. Ayrıca müzik telefonu olarakta kullanılabildiğinden MP3 gibi de işime yarıyor....Motorolanın hiçbir modeli ne bozuldu ne de çöktü. Tüm seriler evde duruyor. Hiçbirisini satmaya kıyamadım....Eğer para ayırabilrisem Motorola Milestone 8GB almayı düşünüyorum.Tabii biraz ucuzlaması lazım Fiyatı 1.100 TL gibi

ReisG ben daha önce sadece Z6 kullandım nette araştırdım biraz Linux olduğu için adamlar bu basit telefona bile o kadar çok yazılım yükleyebiliyorlar ki gerçekten şaşırdım! Motorola kaliteli bir marka hiç şüphem yok ama nokia da yaşadığın sorunlara şaşırdım Nokia çünkü en iyi marka olarak bilinir genelde! Bence ofis ortamında güzel bir çözüm bulmuşsun ve sanırım da işini görüyor.Ancak iPhone söylendiği kadar varmış gerçekten bir deneme fırsatın olursa göz at derim belki de kullanıp görmüşsündürbilemiyorum :)

reisG
23-03-2011, 13:43
Nokia ile o kadar çok sorun yaşayan var ki bilsen şaşarsın. Özellikle symbian işletim sistemli akıllı telefonlarında sorun yüzdesi normalin çok üstünde. Ayrıca Genpa ve KVK servisleri ile Nokia Türkiye ana ithalatçısı firma tam bir rezillik, insanları aylarca bekletiyorlar. Bozulan sıfır telefonu değişim yapmıyorlar 30 günlük tamirat süresini aylarca geçiriyorlar. Ama Bu konularda piyasada tek haber yazılmıyor içine girince rezillği görüyorsun. Ben adamları yurtdışına şikayet edince telefon değişim emri geldi. Hatta Nokia Türkiye beni aradı ve ne yazdınız , kime ulaştınız bilmiyoruz ama Türkiye de ilkdefa full kutulu sfır telefon değişimi yaptık dediler. Buda adamların ne kadar kötü bir müşteri memnuniyetine sahip oldukları gösterir. Ama işin sırrı parada eğer medya da Nokia aleyhinde haber yapılırsa Nokia o haberleri yapanlara reklam vermez ve para kaybı olur.....
İphone iyi bir cihaz ama ben birazda artık Motorola bağımlısı olduğumdan bu markada devam edeceğim. Ayrıca iphone fiyatı cidden yüksek. Linux sistemli E6 ile hemen herşeyi yapıyorum..... :)

dely308
23-03-2011, 14:58
Bu kadar Nokia hakkaında şikayet olduğunu bilmiyordum.Tek kullandığım Nokia modeli bu güne kadar 7210 oldu ve hiç sorun yaşamadım :) sanırım bu 7210 3310 tarzı modeller daha iyiydi.Ama Linux hem PC de hem de Telefonlarda gerçekten iyi bunu kabul etmek gerekir.Çünkü Symbian larda fazla esneklik yok ama Linux ta gerçekten özgürlük var!
Bu arada daha önce de dediğin gibi madem ki bağımlısın Motorola'ya sana artık bir Milestone yakışır gerçekten :)

BahadırALTUN
23-03-2011, 15:43
HTC Hd Mini hakkında bilgisi olan varmı? Türkçe romu varmı cıhazın?

reisG
23-03-2011, 15:58
Ofiste bir arkadşaımda HTC Touch 2 var. Fayda maliyet oranına göre nefis bir cihaz. Zaten HTC kendini kanıtlamış bir markadır. Onun cihazda Türkçe Rom u var. Mini de de olacağını söyledi.

dely308
23-03-2011, 16:52
Bence HTC gerçekten müthiş işler yapıyor.iPhone dan sonra bence HTC geliyor çünkü kendini has stili onu Samsung ve diğerlerinden farklı kılıyor.Kullandığı Android İşletim Sistemine kendine has Ana Ekran Güncelleme Menüsü yada görüntüsü farkını belli ediyor.Bu arada eski cihaszlarda HTC ve diğer markalar da dahil olmak üzere Android Market açık değildi.Ancak HTC TR ye yeni soktuğu ürünlerinde Android Markete erişimi mümkün kılarak uygulamalara erişebilme imkanı tanımış.Daha önceki versiyonlarda da bu mümkündü ancak farklı sitelerden ve uygulamalardan yararlanmak gerekiyordu.Şimdi ise yeni sürümlerde bu ihtiyaç kalktı ve Google hesabınızla Android Marketten uygulama indirebilirsiniz.Ayrıca Android Marketin uygulama sayısının da hiç te küçümsenmeyecek sayıda olduğunu hatırlatmakta fayda var!

BahadırALTUN
23-03-2011, 17:10
Geçen hafta Erbil'deydim . İki adet HTC aldım. Birisi HTC HD7 . Oldukça yeni bir cihaz. Windows 7 yüklü. Onunda dili ingilizce ancak hanım kullandığı için problem olmayacak. HD mini yi ise babama aldım dolayısı ile ona Türkçe şart . O sebeple sordum Mini de Windows mobile 6.5 yüklü. İnternette şimdilik türkçe rom bulamadım . Bakmaya devam ediyorum.

Bu arada HD7 450$ idi 380$ a aldım. Mini ise 320$ dı onuda 300$ a aldım. Elbette tanıdık vasıtası ile bu fiyatlara alındı. HD7 bi Iraklı almış ingilizce biliyorum diye sonra kullanamamış ertesi gün geri vermiş. O sebeple onun indirimi fazlaydı.

dely308
23-03-2011, 17:36
bahadır güzel fiyatlara almışsın bence.Bu arada Windoes 7 be3nce güzel bir işletim sistemi ama daha tr de pek yaygınlaşmadı.Geçenlerde okuduğum bir yazıda yakın zaman içerisinde windows 7 li cepler için türkçe dil paketi çıkacakmış ve hatta yüklemesi de çok kolay olacakmış istenirse de kaldıralacakmış.Bu arada Windows 6.5 w7 ye yükseltilebiliyor mu acaba sanki öyle bir şeyler okumuştum birden aklıma geldi :) ancak windows 6.5 in türkçe rom unu biraz daha arasan bulabilirsin diye düşünüyorum

TanerHoca
23-03-2011, 19:51
reis motorola demişsin ben de şunu takipteyim.cihaz bir çok yönüyle en iyisi...

http://shiftdelete.net/motorola-atrix-4g-paramparca-27367.html

şunu da ekleyeyim tam olsun:
http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/videolari/Motorola-Atrix-4G-video-inceleme.htm

dely308
23-03-2011, 23:05
Taner Hocam Motorola Atrix gerçekten çok yönlü bir telefon pardon nerdeyse bilgisayar :) Fiyatını hatırlamıyorum ama daha önce bir inceleme izlemiştim ve çok beğenmiştim.Alma amaçlarınızdan biri eğer 4G ise daha çok zamanı var 3G ye bile halkımız tam anlamıyla alışamamışken hem de :D

γuяdaeя
24-03-2011, 07:49
Hayırlı olsun Reis... Alınabilecek en mantıklı netbooklardan birini almışsın. Samsung ve Asus bu konuda oldukça iyiler.

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3545.jpg

reisG
24-03-2011, 08:45
Teşekkürler, Yurdaer. Sağolsun bilgisayarcı arkadaşım Cem, yıllardır bana iyi tercihlerde bulunur. Bir de ucuza verince iş güzel oluyor... :)

Esat
26-03-2011, 00:36
Arkadaşlar son aldıgım kilolardan sonra spor salonunun dışında evde çalışmak içinde koşu bandı arıyordum nerdeyse hiç kullanılmamış bi koşu bandı aldım sahibinden vasıtası ile

http://img863.imageshack.us/img863/8850/fotoraf1.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/6756/fotoraf2u.jpg

GLR
26-03-2011, 01:41
Hayırlı olsun abi ben de bench press sehpası bar falan almayı düşünüyorum.Eve kuracağım ileride hepsini. :D

reisG
26-03-2011, 09:11
Esat hayırlı olsun. L-Carnitin takviyesi ile spora başlarsan kısa sürede kilo verirsin.
Benim eşimde malum yaz geliyor kiloları verelim diye Dynamic'in eliptik bisikletlerinden aldırdı. 3 haftadır düzenli olarak kullanmakta 1,5 kilo verdi.

Esat
26-03-2011, 09:15
Tesekkur Ahmedim al tabi vucut sart
Reis abi multipower in portakalli L-carnetin ini kullaniyorum bende biraz inceldim ama oyle 5-10 kiloyla biticek bi sıkınti degil hedefim totalde 30 kg vermek

hakan308
26-03-2011, 09:22
Tesekkur Ahmedim al tabi vucut sart
Reis abi multipower in portakalli L-carnetin ini kullaniyorum bende biraz inceldim ama oyle 5-10 kiloyla biticek bi sıkınti degil hedefim totalde 30 kg vermek

geçenki muhabbetimi hatırlıyorumda yaza az kaldı o hedef zor biraz : D

Esat
26-03-2011, 09:35
Hakanim amacim denize girerken kafalari cevirtmek degil onu 20-25 yas arasi cidden yaptim42 cntm kol84 santim bel vardi ama simdi durum degisti su an8.5 kg verdim ama totalde 30 hedefledigim icin 21.5 kg bi fazla var aslinda 120 kilo idim hedefim mayis haziran ortasi 100 yada 97 kg olmak gerisi kolay zaten bu yolda da emin adimlarla ilerlemekteyim

Ömer Gedik
26-03-2011, 12:12
Arkadaşlar bende de bir koşu bandı mevcut çok az kullandım çürümesinden se satmayı düşünürüm. İlgilenen olursa haberiniz olsun.

Bende bu ara telefon bakmaktayım. Bimeks te cardfinans kampanyası varmış. Oradan düşüneceğim sanırım.

reisG
26-03-2011, 12:25
Ömer telefon olarak ne cins bir şey bakıyorsun, PDA mi normal mi, müzik telefonu mu? qwerty tuşlu klavye mi dokunmatik mi? hepsi için ayrı ayrı üst düzey veya fayda/maliyeti yüksek cihazlar var....İşletim sistemi olarak Linux,Android,Microsoft mu? İşletim sistemli ya da PDA telefon sa Nokia dan uzak dur derim....

Yasin CCK
26-03-2011, 12:51
Son telefon tercihimi N97'den yana kullandım, dokunmaktik ile qwerty klavye arasında kaldım bu telefon iksinide birden barındırdığı için bunu aldım :D Hakkında çok olumsuz şey duydum ama şimdilik benim başıma bir sorun çıkarmadı.

γuяdaeя
26-03-2011, 13:26
Hatice'den çok bahsediliyor son günlerde... Özellikle android market açıldıktan sonra kullanıcılar pek bi memnunlarmış.

Ömer Gedik
28-03-2011, 08:52
Samsung Wave2 için düşünceleriniz nedir? Normalde siyah rengi çok şık grisi ise satılmıyor. Bimeks gri modelinde ciddi indirime giderek 650 tl ye düşürmüş. 6 taksit yapıyor yazıyor sitede.

Birde en önemli sorunum Hp HDX 9200 laptop sahibiyim. Şarj aletimde adaptöre giren kabloda kırılma var. Şarj aleti arıyorum. Şarj aletinin bile bir kg olduğu ağır ve kocaman bir laptop ım var.

γuяdaeя
28-03-2011, 19:10
Samsung Wave2 için düşünceleriniz nedir? Normalde siyah rengi çok şık grisi ise satılmıyor. Bimeks gri modelinde ciddi indirime giderek 650 tl ye düşürmüş. 6 taksit yapıyor yazıyor sitede.

Birde en önemli sorunum Hp HDX 9200 laptop sahibiyim. Şarj aletimde adaptöre giren kabloda kırılma var. Şarj aleti arıyorum. Şarj aletinin bile bir kg olduğu ağır ve kocaman bir laptop ım var.

Ömer şarj aletinin input output değerleri nedir? Watt, volt cinsinden değerleri yazarsan ona göre bulmak kolay olabilir. HP şarjları genelde birbirine uyuyor.
En kötü ihtimal şarj aletini açıp kabloyu kısaltarak tekrar bağlantı yapabilirsin (Tabi açılıyor ise :) ).

dely308
28-03-2011, 19:17

Ömer kardeşim laptopuna şarj aleti arıyorsan universal şarj aletleri de mevcut alışveriş sitelerinde.gittigidiyorda bulabilirsin daha uygun oluyor. yurdaer in dediği gibi yapmak zor gelirse araştırabilirsin sitelerde.ancak giriş kısmında kırılma var ise kaçak vb durumlarla karşılaşmamak için yeni bir şarj aleti daha iyi olur bence

TanerHoca
29-03-2011, 05:33
ömer aşağıdaki cihazı bir senedir kullanıyorum.tavsiye ederim.
sen de kendi şarj cihazının verileri doğrultusunda bir tane edine bilirsin.

bu da linki:http://www.tuncmatik.com/tr-tr/productDetail.asp?RecID=234

http://img820.imageshack.us/img820/859/blck053.jpg
http://img818.imageshack.us/img818/3774/blck057.jpg

cengiz
29-03-2011, 07:05
Blackberry Storm 9530 icin ne dusunuyorsunuz arkadaslar, bir tane almayi dusunuyorum

dely308
29-03-2011, 22:44
Blackberry Storm 9530 icin ne dusunuyorsunuz arkadaslar, bir tane almayi dusunuyorum

3G desteği ile hızlı internet ve dosya transferi
Blackberry özelliğiyle hızlı şekilde e-posta alıp gönderebilirsiniz
Wireless(kablosuz) ağlara bağlanabilme özelliği
Dokunmatik ekran
GPS desteği
Harekete duyarlı ekran

Bu özellikler size göreyse bence aynı fiyat ve özelliklerde başka telefonlara da bakılabilir.Tabiki Blackberry furyasına dahil olmak amacı hakim ise ona yorum yapmak bana düşmez :) ancak telefondan beklentileriniz konusunda önce bir düşünmek gerekir diye düşünürüm.Lakin Blackberry telefonları genellikle iş adamları ve ofis çalışanları düşünülerek üretilmiş ancak son zamanlarda multimedya konusunda da yol katetmiştir.Blackberry nin bana göre en işlevsel özelliklerinden biri kolay email ulaşım ve kullanım desteği.Onun dışında kendine özgü bir mesaj sistemi olan bir telefondur yani diğer blackberry sahipleri ile özel mesajlaşma özelliği olduğunu duymuştum ayrıntıları için araştırabilirsiniz.Bana kalırsa eğer B.berry için ayırdığınız paraya aynı seviyelerde android işletim sistemli telefon bulabilirseniz daha esnek kullanıma sahip bir telefona da sahip olabilirsiniz,bu tamamen kişisel fikrimdir.Araştırarak ve karşılaştırma yaparak daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum.

cengiz
04-07-2011, 07:18
Uzun bir isgezisinden (Kanada) yeni dondugumden dolayi konuya yeni cevap yazabiliyorum,
BB aldim. Su an icin memnuniyetim en yuksek seviyede.
Yinede onerin icin tesekkurler

Ömer Gedik
17-07-2011, 11:56
Arkadaşlar yakın zamanda bir Laptop almayı planlıyorum. Babam kullancak. i5 veya i7 işlemci 15,6 inç ekran ortalamanın biraz üstü bir makine arıyoruz. En önemlisi ise fiyatı :) Önerileriniz var mı?

Esat
17-07-2011, 13:09
Kullanabilirse macbook super bi alet

TanerHoca
17-07-2011, 13:56
Arkadaşlar yakın zamanda bir Laptop almayı planlıyorum. Babam kullancak. i5 veya i7 işlemci 15,6 inç ekran ortalamanın biraz üstü bir makine arıyoruz. En önemlisi ise fiyatı :) Önerileriniz var mı?

ömer bugün migrosta şu makinayı gördüm.dell inspiron 5010 n48h43
bu makinada i5 480m işlemci, 4 gb bellek, 320 gb harddisk ve hepsinden önemlisi 1gb 5650 (diz üstü için oldukça iyi bir karttır) ekran kartı var. fiyatı sunduğu özelliklere göre son derece makul:1.090 tl 12 taksit :iyi
şimdi ben dell nasıl bir markadır bilmiyorum ancak bu fiyata sunduğu özelliklerle tam bir fayda maliyet canavarı bu alet

Ömer Gedik
17-07-2011, 19:32
Bu laptop işinde biraz araştırma yaptım. Şu an HP kullanıyorum memnunum ve fayda/maliyet açısından bana makul geliyor.

Şimdi HP den bir makineye baktım.

i5 480M 2,66 GHZ Turbo Boost 2,93 GHZ 3Mb Cache
4 GB Ram (Max 8 GB Ram)
640 Gb HDD
ATI Raedon HD 6550 Max. 1722Mb
Win 7 Home Premium 64bit
15.6" Led Ekran

Fiyatı: 12 Taksitle 1329 TL

Esat
17-07-2011, 21:54
Ömercim ben son cümleyi okumadan sazanlık yaptım kusuruma bakma kardeşim :(

Ömer Gedik
17-07-2011, 22:37
Yok Esat abim ne kusuru ;)

kadirco53
17-07-2011, 23:41
son zamanlardaki acer çıkısını düşünerek birde acer bilgisayarlarda arastırma yapın derim eskisi gibi degil artık kendini aştılar :)

γuяdaeя
17-07-2011, 23:43
son zamanlardaki acer çıkısını düşünerek birde acer bilgisayarlarda arastırma yapın derim eskisi gibi degil artık kendini aştılar :)

Acer da donanım olarak iyi modeller çıkardı. Tuş takımını ve mono ses çıkışını sevmediğim için almaktan vazgeçmiştim :)

Ömer Gedik
18-07-2011, 00:00
Bahsettiğim makineye niyetlendim inşallah, ekstra 4 gb ram alıp takarakta 8gb ram elde edince müthiş olacak.

cmr_cihangir
18-07-2011, 08:13
Bu laptop işinde biraz araştırma yaptım. Şu an HP kullanıyorum memnunum ve fayda/maliyet açısından bana makul geliyor.
4 GB Ram (Max 8 GB Ram)
640 Gb HDD
Win 7 Home Premium 64bit
15.6" Led Ekran

Cumartesi bu özelliklere sahip toshiba marka dizüstü aldım. Fiyatı 1580 tl idi. Bence makina iyi bir konfigürasyona sahip. Hiç kaçırma derim

Abdullah
20-07-2011, 09:12
Ömer konuya biraz geç iştirak ettim ama şöyle söyleyeyim ben laptopta kesinlikle HP önermiyorum biz işyerimizde HP ile çalıştığımız için HP laptop ve masaüstülerle uğraşıyor masaüstü bilgisayarlarına diyecek lafım yok gerçekten çok iyiler fakat iş laptopa gelince bence kullanım amacına göre değişir;

1- Sony Vaio
2- Toshiba
3- Dell
4- Asus

dediğim gibi kullanım amacına göre değişiyor dışarda gün ışığında sorunsuz çalışmak ve yeri geldiğinde multimedia harikasına çevirmek istiyorsan ekranı hiçbir markada olmayan Sony. Dışarda çalışmak önemli değil o kadar ekranda film milm izlenmez bana güçlü ve sağlam makina olsun dersen Toshiba (dikkatli ol sağlamdır ama diğerlerinden biraz fazla ısınır 5 yıl sonra soğutucu ile kullanman gerekebilir). Dell, Asus için ikiside hemen hemen birbirine yakın daha çok dell in bazı iş istasyonu makinaları çoğu firmalarda mühendisler tarafından ağır çizim programlarında performans makinası olarak kullanılır.

Ömer Gedik
21-07-2011, 22:46

4 GB Ram (Max 8 GB Ram)
640 Gb HDD
Win 7 Home Premium 64bit
15.6" Led Ekran

Ürün bu fiyatla satılan yerde yoktu Hepsiburada üzerinden 1371 TL ye almayı planlıyorum.

Abdullah bahsettiğin markalardan ikisini tecrübe ettim (Sony ve Dell) şu an ise HP kullanıyorum ve diğer ikisine göre çok memnunum. :) 3 yıl oldu HP sapa sağlam 4 yıl olmasına da az kaldı. Bir sefer bozulmadı.

kadirco53
21-07-2011, 23:21
katılıyorum hp serisi hiç güzel degilllll!!!!! dikkatli olun :)

γuяdaeя
22-07-2011, 03:47
Şu veya bu marka sorunlu diye genelleme yapmamak lazım aslında. Markadan çok modele göre karar vermek en doğrusu. HP'nin X serisinde kronik bir sorun varken, Y serisinde hiçbir sorun olmayabilir.
Diğer taraftan servis kalitesi ve yaygınlığı da karar vermek için en önemli kriterlerden birisi.. HP bildiğim kadarıyla servis konusunda en büyük markalardan biri.

kadirco53
22-07-2011, 03:53
ozaman hp paviliondan uzak durmak lazım :D ben hiç sevmiyorum sürekli arıza cıkarttı gittim acer aldım keyfini sürüyorum hemde uygun fiyata :)

γuяdaeя
22-07-2011, 04:00
ozaman hp paviliondan uzak durmak lazım :D ben hiç sevmiyorum sürekli arıza cıkarttı gittim acer aldım keyfini sürüyorum hemde uygun fiyata :)

Acer 3820t timeline x modelini çok beğenmiştim ama almak kısmet olmadı. Bence de Acer kendini aştı ;)

Abdullah
25-07-2011, 13:01
Şu veya bu marka sorunlu diye genelleme yapmamak lazım aslında. Markadan çok modele göre karar vermek en doğrusu. HP'nin X serisinde kronik bir sorun varken, Y serisinde hiçbir sorun olmayabilir.
Diğer taraftan servis kalitesi ve yaygınlığı da karar vermek için en önemli kriterlerden birisi.. HP bildiğim kadarıyla servis konusunda en büyük markalardan biri.

haklısın yurdaer abi zaten biz şirkette hp ile çalışıyoruz sırf servis yüzünden ama tecrübeyle sabit diğer dediğim markalar çok daha stabil. Ayrıca kesinlikle şunu savunuyorum elektronik tamamen şans aynı markanın aynı serisini alan 9 kişi sorun yaşar 1 yaşamaz yada tam tersi ama genel olarak sony ve toshiba diyorum her daim. (Toshibanın servisi de felaket kötü haberiniz olsun )

Ömer Gedik
25-07-2011, 15:28
Ben ısrarlar HP diyorum. Yarın birde doğubank a gidip bakacağım. En makul Seçenek şu an HP 3320-ET görünüyor. Bende yaklaşık 4 senelik HP kullanıcısıyım beni üzmüyor çok şükür.

Ömer Gedik
02-08-2011, 10:04
Bu kadar Hp düşmanlığı beni sonunda yıldırdı. Gittim Dell aldım. Hemde daha önceden iki kere Dell'den mutsuz olmama rağmen. Klavyesi hariç şimdilik memnunum. Ram'i 8 gb'a çıkarıldı ve Win7 ultimate yüklendi.

Yasin CCK
02-08-2011, 10:11
Bu kadar Hp düşmanlığı beni sonunda yıldırdı. Gittim Dell aldım. Hemde daha önceden iki kere Dell'den mutsuz olmama rağmen. Klavyesi hariç şimdilik memnunum. Ram'i 8 gb'a çıkarıldı ve Win7 ultimate yüklendi.

Hayırlı olsun Ömer :iyi

Ben fikir beyan etmemiştim ama itiraf edeyim bende gizli bir HP düşmanıyım :tehlikeli

γuяdaeя
02-08-2011, 10:17
5110 mu aldın Ömer?

Ömer Gedik
02-08-2011, 10:24
evet abi aynen nerden bildin :)

γuяdaeя
02-08-2011, 10:40
evet abi aynen nerden bildin :)

Fiyat/performansa göre alınabilecek en iyi modellerden biri.. Ekran kartı da çok iyi, daha ne olsun ;)
Ben Macbook alamayınca Asus ve Dell arasında çok kalmıştım, HD olduğu için Asus'u tercih ettim.
Hayırlı olsun... Özellikleri nasıl?

cmr_cihangir
02-08-2011, 10:43
Ömer hayırlı olsun. Cihazdan memnun musun? Eğer sabit diskinde yer varsa bluray filmlerimi paylaşmaya hazırım :)

Yasin CCK
02-08-2011, 10:53
Ömer hayırlı olsun. Cihazdan memnun musun? Eğer sabit diskinde yer varsa bluray filmlerimi paylaşmaya hazırım :)

:buldum Adres alayım, hemen 1TB harddisk yolluyorum :gul5

Abdullah
02-08-2011, 10:54
:D sonunda başardım HP aldırmamayı :D

Hayırlı olsun kardeşim Allah işlemcisine,ekran kartına zeval vermesin gerisi hallolur :D

abi ben alayım onlar 1.5tb harddiskime

Abdullah
02-08-2011, 10:54

Yasin benden hızlı çıktın kalp kalbe karşıdır aynı şeyi düşündük yahu :D

Ömer Gedik
02-08-2011, 10:57
Cihan abi Benim Hp yi getirim olur mu? Dell bir iki güne iran yolcusu.

Yalnız ben bu makineyi alsam kullanırken sinirden parçalardım hehalde... Klavyenin sol kısmı esniyor ve ses yapıyor. İğrenç. Kesinlikle önermiyorum.

HP almadığıma şimdiden pişmanım öneriler için teşekkürler Abdullah. Yakıcam seni :D

Abdullah
02-08-2011, 10:58
Cihan abi Benim Hp yi getirim olur mu? Dell bir iki güne iran yolcusu.

Yalnız ben bu makineyi alsam kullanırken sinirden parçalardım hehalde... Klavyenin sol kısmı esniyor ve ses yapıyor. İğrenç. Kesinlikle önermiyorum.

HP almadığıma şimdiden pişmanım öneriler için teşekkürler Abdullah. Yakıcam seni :D

ben dell dememiştim ama hp alma dedim ilk iki sırada sony ve toshiba vardı sonra asus :D

γuяdaeя
02-08-2011, 11:03

İncelerken dikkatimi çekmişti. Tuşlar sanki kartondan yapılmış gibi :D
Varsın tek sorun o olsun be Ömer. İyi bir tercih yapmışsın :iyi

Esat
02-08-2011, 11:03
Abdullah ilk sırada macbook olmasın canim

Ömer Gedik
02-08-2011, 11:05
Yahu bırak Abdulla ya. Arabanı dell klavyesi ile çizicem Senin.

cmr_cihangir
02-08-2011, 11:19

Yasin, harici diskini beraberinde getirir. "Bak çok güzel filmler var" deyip seni bir gaza getireyim de hem seni hem de rockn roll u İstanbul'a getirtip yüz yüze görüşmemize vesile yapalım. :D

cmr_cihangir
02-08-2011, 11:22
Vay filmlere müşteri çoğalmış, bir zamanların "abi, program var film var" dönemini hatırladım. Dostlar elbette getireyim buluşmalara. İsteyen alsın filmleri. Ama lütfen sizde paylaşın bizimle.....

Esat
02-08-2011, 11:38
Cihan abi bende 1.5 terebayt mkv formatında 1080-720p ve avı filmler var servisten döndükten sonra bakarız sende hard diskini getir abi

cmr_cihangir
02-08-2011, 12:04
Cihan abi bende 1.5 terebayt mkv formatında 1080-720p ve avı filmler var servisten döndükten sonra bakarız sende hard diskini getir abi

Süperrrrrr. :kalp :cilgin :alkis2 Anlaştık dostum :havali :arkadas

Ömer Gedik
05-08-2011, 23:03
Çok Pişmanım çooooook

HP almadığım için çok pişmanım. Dell aldığım içinde ayrıca pişmanım.

Dell için olumsuz görüşlerime bugün farklı bir boyut geldi.

Dell 'in klavyesi kötüydü bahsetmiştim. Ayrıca ısınma ve fan sesi beni rahatsız etti. Hadi bunları geçtim burada şarj sistemi çalışan makine İranda şarj olmuyor. İran'da mecbur makineyi fişe takılı kullanıyorlar. Şimdi napacağız onu düşünüyorum.

3 adet Dell kullandım bu markaya bir daha dönüp bakmayacağım hepsi benim gözümde ÇÖP

kadirco53
06-08-2011, 00:30
Çok Pişmanım çooooook

HP almadığım için çok pişmanım. Dell aldığım içinde ayrıca pişmanım.

Dell için olumsuz görüşlerime bugün farklı bir boyut geldi.

Dell 'in klavyesi kötüydü bahsetmiştim. Ayrıca ısınma ve fan sesi beni rahatsız etti. Hadi bunları geçtim burada şarj sistemi çalışan makine İranda şarj olmuyor. İran'da mecbur makineyi fişe takılı kullanıyorlar. Şimdi napacağız onu düşünüyorum.

3 adet Dell kullandım bu markaya bir daha dönüp bakmayacağım hepsi benim gözümde ÇÖP

acer :) gidip güzel bir acer alacaktın keyfine bakacaktın :) casper yetkili bayiiligi yapan ve yıllardır bilgisayar işi ile ugrasan ( tamir satış vb... ) amcam bile acer almıs gidip dün sordum memnunmusun diye cok memnunum dedi :)

γuяdaeя
06-08-2011, 00:51

İran'da farklı olan ne ki şarj çalışmıyor? Pilde sorun mu var?

Ömer Gedik
06-08-2011, 10:14
yavruaslan

Acer baktım Acer'ı da kimse önermedi ve çok komik şeyler var Acer'da. Beğendim bir modelini aa ne güzel filan diyordum birde baktım ki makinede tek küçük hoparlör var :D

Yurdaer

Pil'de sorun çıktı sanırım Yurdaer. İran'da bizden farklı birşey yok.

γuяdaeя
06-08-2011, 19:54

Pil şarj almıyor belliki.. Garantisi hazır devam ediyorken hemen değiştirirsin. İçine sinmediyse başka model alırsın.

Ömer Gedik
06-08-2011, 20:26

Pil şarj almıyor belliki.. Garantisi hazır devam ediyorken hemen değiştirirsin. İçine sinmediyse başka model alırsın.

Makine iran da Yurdaer :( Napıcam bilmiyorum.

Abdullah
08-08-2011, 08:07

Makine iran da Yurdaer :( Napıcam bilmiyorum.

Göndersinler Ömer makinayı sana hemen hallet garantiden demiştim elektronik tamamen şans hangi marka olursa olsun.

mimit
08-08-2011, 10:56
Merhabalar bir kaç küçük öneride bulunmanızı istiyorum bana çok karışık, öncelikle evimize Full HD bir tv alacağız,birde adsl modem, evimiz 3 katlı ve adsl modemi benim odamda doğal olarak bahçede ve alt katlarda cep telefonu yada laptop tan internete girmek sıkıntılı oluyor kullandığım modem philips in ilk kablosuz modemlerin den,modem aynı zaman da iki adet masa üstü bilgisayara da kablo ile bağlı,alacağım modemin sinyal gücünün çok iyi olması lazım ki bahçede ve alt katlar da artık sorun yaşamayım,aynı zamanda yeni bazı modemlerde usb girişi sayesinde harici hdd leri modeme bağlayıp diğer kablosuz cihazlardan modeme ulaşıp içindeki bilgileri görebiliyorsunuz bu özellikte benim için gerek,peki ama neden?

alacağım tv de internet olmasını istiyorum,bunun tek sebebi isternete girmek değil benim için modem aracılığı ile hardisk e ulaşıp indirdiğim filmleri de izlemek istiyorum ve asıl sorun benim için burada başlıyor,internete bağlandığında youtube vb video paylaşım sitelerindeki videoları oynatan tv benim indirdiğim divx,dvdrip, formatların da ki videoları açar mı,yada tv nin desteklediği media formatlarını vardır, öyleyse indirdiğim her filmi birde çevirmem gerekir ama bu durum çokta sorun değil.

Airties Air 5340 150 Mbps Kablosuz ADSL2+ Router Modem + Airties Air 4310 150 Mbps Kablosuz 1 Port Access Point,şeklinde paket bir ürün var modemde usb girişi mevcut ve sadece modemi kullansam bile çok güzlü sinyalleri sayesinde avn diğer bölgelerinde sıkıntı olmayacağını söylüyorlar,access point ile kullanınca böyle bir durumun söz konusu bile olamayacağını üstüne basa basa söylüyorlar vatan bilgisayrdaki görevliler.

tv olarakta sadece bir tane sony inceledim şimdiye kadar gelişmiş internet tv si diyorlar yani bir pc gibi internette surf yapabiliyorsunuz(bazı tv ler sadece belli başlı sosyal ağlar haber kanalları açabiliyormuş) tv ile ama ekstra birde kablosuz internet adaptörü almak gerekiyor, 104 ekran tv için 2000 tl fiyat verdiler aynı tv nin 3D desteklisi ve iki adet 3D gözlüklü fiyatı ise 3000 tl. lcd,led tv ler hakkında hiç bir bilgim yok sadece hertz lerinin yüksek olması gerektiği konusundan internetten edindiğim bir bilgi var.yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Ömer Gedik
08-08-2011, 13:46
Mimit modem olayını ilk kez senden duyuyorum hiç araştırmadım bu konuyu ama çok güzel bir fikir.

TV'de de bir sorum olacak. 3D TV lerde 2D yayınların kalitesi vb nasıl oluyor hiç inceleyebildin mi? Birde Gözlüksüz 3D ler çıkıyor sanırım bilgin var mı?

Benimki de öneri ve yardımdan ziyade sorular oldu :D Yardım edin millet :)

Şu 3D Tv leri sadece GT5 için istiyorum :) Merak ediyorum nasıl görünüyor.

mimit
08-08-2011, 22:41
tv lerde dediğim gibi sadece sony in bir modeli inceledim,3d modu menuden açılıyor,onun dışında 2d modunda benim incelediğim tv deki görüntü çok iyi idi sağ olsun tv yi tanıtan arkadaşta çok ilgili çıktın yakından ve uzaktan çok renkli ve akıcı görüntüler izleterek tv nin gözü yormadığını uzak yada yakın mesefede 2d görüntüde herhangi bir kayıp olmadığı bana ispatladı, 3d modu için ise 104 ekran tv de bana 7 8 metre mesafeden sorunsuz izleyebileceğimi söyledi,dah auzak mesafelr için tv nin boyutunun büyümesi gerektiğini söyledi.

gözlüksüz 3d konusunda bizi aydınlattı,bunun tv nin özelliğinden çok yayının özelliği olacağını söyledi,yani şuan ki hd kanallar gibi yayın yapan kuruluşlarında bu altyapıda olmaları gerektiğini söyledi,bunun içinde biraz daha var dedi ama tvlerde Türkiye ye gelmeye başlamış ama 6000 tl den aşağı olmayacağını söyledi.bu konunun doğruluk payı nedir yada bilgisi ne derecede bilemiyorum.

Dreamcatcher
08-08-2011, 22:44
Modeli ne olursa olsun Lcd tv de Sony den şaşma derim dostum...bir kere alınan birşey..yıllardır evimde keyifle kullanıyorum..

Esat
08-08-2011, 23:19
abi bende 4 port air tires modem var şidetle tavsiye ederim bide 90 tl ye acsess point alırsın yetmeyen yerlerde dıkıntın biter en ucuz gold bilgisayarda satıyorlardı yanılmıyor isem modelini bilmiyorum ama 2 antenli pianowhite dışı var güzel bi modem ben çok memnunum

Abdullah
09-08-2011, 07:34
abi dediğin modem sanırım bu

http://shop.prosoftbilgisayar.com/19689-867-large/airties-air5440-300-mbps-4-port-11n-wireless-adsl2-modem.jpg
Air 5450 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem

Komple çözüm paketi: ADSL2+ modem, router, 300Mbps kablosuz erişim noktası, Firewall, 4 Ethernet portu
Süratli kablosuz iletişim: 802.11n (Draft2.0) standardına uygun 300 Mbps hızında kablosuz erişim noktası
ADSL2+ teknolojisi ile hızlı ınternet (24Mbps download/ 4Mbps upload)
Ethernet WAN desteği: 4 Ethernet portundan biri WAN portu olarak kullanılabilir.
Air Touch: Tek tuşla güvenli kablosuz kurulum
Kablosuz Erişim mesafesi ve Mesh Teknolojisi: İlave AirTies erişim noktası cihazları kullanarak kapsama alanını genişletmeye yarayan AirTies Mesh Network teknolojisi desteği
IPTV servisine hazır!!: Air 5450 IP QoS, VLAN, PVC-Port mapping ve IGMP özellikleri sayesinde IPTV gibi internet üzerinden verilebilecek en güncel servislere hazırdır*
USB Tak ve Paylaş özelliği ile tek bir noktadan tüm ağınıza yazıcı ve dosya paylaşımı yapmanıza olanak sağlar
Gelişmiş Kablosuz Güvenlik: WPA2-PSK, WPA2-802.1x, WPA-PSK, WPA-802.1x, WEP kablosuz şifreleme standartları desteği
Otomatik Kablosuz şifreleme: AirTies ADSL Hizmet Programı, modemin ve kurulumu yapan bilgisayarın kablosuz güvenlik ayarlarını otomatik olarak yapar
Firewall: Gelişmiş Anti-DoS SPI Firewall; Internet`e erişimde MAC, URL ve IP adres bazında filtreleme
Kolay Kurulum CD`si ile animasyonlu kolay kurulum
Otomatik Yazılım Güncelleme: AirTies ADSL Hizmet Programı ile otomatik yazılım güncelleme özelliği. Güncel yazılımı kullanmak modeminizden maksimum performans almak için önemlidir
ADSL Sayacı: Özellikle limitli ADSL kullanıcıları aylık bazda indirilen veri (download) miktarını kolaylıkla takip edebilir
Router: DHCP sunucu, NAT, NAPT, DMZ, VLAN, RIPv1/v2 özelliklerine sahip gelişmiş router
8 Kanal PVC desteği
Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı: Voltaj düşmelerine ve dalgalanmalarına dayanıklı
Uzaktan yönetim: Web ve TR-069 desteği ile uzaktan yönetim olanağı
Kesintisiz teknik destek: 7 gün 24 saat AirTies Teknik Destek Hattı, AirTies AR-GE ekibinden uzman teknik destek
Genişletilmiş garanti: 3 yıl garanti süresi
Türkiye şebekelerine uygun olarak üretilmiştir.

Aynen bu modem çözer senin sorunu belki acsess point almana bile gerek kalmaz.

Esat
09-08-2011, 09:55
Abdullah'ım aynen modem bu hatta klinikte modem evde üstte olduğu için bu modem iyi

mimit
09-08-2011, 10:49
benim bahsettiğimde bu modem paket halinde satılıyor access point ile birlikte fiyat aralığı 200 250 tl biraz fazla gibi geliyor bana ma sonra diyorum iki ürün bu fiyata,normal :)

Abdullah
09-08-2011, 13:05
benim bahsettiğimde bu modem paket halinde satılıyor access point ile birlikte fiyat aralığı 200 250 tl biraz fazla gibi geliyor bana ma sonra diyorum iki ürün bu fiyata,normal :)

bu ürünün fiyatı normal özelliklerine göre alternatif olarak şunları da düşünebilirsin.

Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway

Air 5452 300 Mbps Çift-Bant ADSL2+ Modem

Air 5340 150 Mbps Kablosuz ADSL2+ Router

Esat
14-09-2011, 17:51
Dostlar merhaba klinikte muayne yaptıgım odaya bi tane led yada lcd almayı düşünüyorum tavan aparatı ile tavana baglıcam ve belirli bi açıyla koltuktaki hasta muayne tedavi olurken en daha konfortabl olmasını istiyorum benim fikrim 42 inçten yana ama 42 birazda büyük olabilir görsellikte önemli benim için önerileriniz nelerdir tabi fiyatta uygun olsa çok daha iyi olur media marketlerde gözünüze ilişen bi indirim varmı ?

Ozan
14-09-2011, 18:46
Esat'ım 42 çok büyük olur.
32 bence cuk oturur.

1 ay kadar önce kızımın odası için 32"Samsung LCD aldım.
HD Ready 799 TL.
Asma aparatıda 35 TL.
Teknosa'da bulabilirsin.

Ozan
14-09-2011, 18:49
Arkasına baktım modeli LE32D450
Digi Plus'a da bağladım görüntü tatminkar fena değil.

Yasin CCK
15-09-2011, 08:38
Hastanın ekrana bakma mesafesini göz önüne alırsak bende 42"in büyük olacağı kanaatindeyim.

Fakat artık HD Ready TV almak ölü yatırım olur ;) LCD, LED, Plazma ne alırsan al dostum ama Full HD olmasına özen göster...

cmr_cihangir
15-09-2011, 08:53
Esat, hanım dizileri seyrederken ben kendi programıma bakayım diye küçük odaya HD 32'' Hisense marka led tv aldım. Led ler Hem ince hem az tüketiyor biliyorsun. Duvara asma aparatınıda 35 tl aldım artı 900 tl led tv toplam 935 tuttu. Hisense yetkili servisi gelip aparatı duvara ücretsiz monte ettiler. Ben cihazdan memnunum. Hatta bu markanın Full hd modelleri çok daha ucuz oluyor. Tek sorun Çin malı oluşu ama dedim ya herhangi bir sorun yaşamadım. Ümraniye Media marketten almıştım. Tabi seninde gidip bizzat görmende fayda var. :)

Esat
15-09-2011, 08:58
Degerli bilgileriniz icin sagolun herhalde tercihim samsung lg yada sony den olacak evet 42 buyuk olabilir salonda 42var ve tatmin edici bakalim artik nasil olacak

TanerHoca
15-09-2011, 09:27
... Tabi seninde gidip bizzat görmende fayda var. :)

bir gün bizzat görmek için çay içmeye gelsek :fiuw :D

Esat
15-09-2011, 14:02
... Tabi seninde gidip bizzat görmende fayda var. :)

bir gün bizzat görmek için çay içmeye gelsek :fiuw :D

Aldıktan sonra hay hay abicim çaydanlık size feda olsun :)

Ozan
15-09-2011, 19:20
Fakat artık HD Ready TV almak ölü yatırım olur ;) LCD, LED, Plazma ne alırsan al dostum ama Full HD olmasına özen göster...

Bu TV yi Esat muhtemelen SD yayına bağlayacağı için Full HD'ye haybeden para vermesine gerek yok.
Derseki HD olarak seyredeceğim o zaman haklısın.

Abdullah
16-09-2011, 08:17
bu ara bunlara taktım

Huawei M886 Glory
http://www.handspreca.com/wp-content/uploads/2011/06/Huawei-M886-aka-Glory-Gingerbread-Phone.jpg

http://www.sleetherz.com/wp-content/uploads/Huawei-M886-Glory-with-EVDO-Rev.-B-Cricket.jpg

Huawei u9000 ideos X6 yada Ascend X olarak geçiyor
http://3.bp.blogspot.com/_E0HDnEeo66s/TMf38RyET0I/AAAAAAAABFI/6PGZhtYp4Ps/s400/Huawei-Ideos-X6-Image.jpg
http://www.talkandroid.com/wp-content/uploads/2010/10/Huawei-Ideos-X6-3.jpg
http://mobile.digitalspyeye.com/uploadfiles/mobiledigitalspyeyecom-1297890154/unannounced-huawei-x6-passes-through-the-fcc_4.jpg

Huawei u8800 ideos X5
http://www.blogsolute.com/img/2010/12/huawei-ideos-x5.jpg
http://androidtrdotnet.files.wordpress.com/2011/04/huawei-ideos-x5.jpg?w=322&h=427

cmr_cihangir
16-09-2011, 08:34
Abdullah fiyatları ne civarda?

Abdullah
16-09-2011, 08:44
Abdullah fiyatları ne civarda?

abi türkiyede sadece x5 var onun fiyatıda 540 ile 590 arasında değişiyor. X6 yani ascend x ile m886 glory türkiyede yok maalesef.

cmr_cihangir
16-09-2011, 09:08
Şimdi internetten bakıyorum da X5 i Turkcell getirtmiş. Ben M886 yı merak ettim doğrusu. Özellikleri aşağıdaki gibi

Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanan sayılı cep telefonu üreticisinden Huawei'nin, sade tasarıma ve siyah, beyaz renk seçeneklerine sahip modeli M886 detaylandı.
1.4 GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8655T işlemciden güç alan ve Android 2.3.3 ''Gingerbread'' işletim sistemini kullanan M886'nın Neocore benchmark testinde 60.6 FPS'ye ulaştığı bildiriliyor.
4.0-inç boyutunda ve 480 x 854 piksel (FWVGA) çözünürlüğünde dokunmatik ekrana yer verilen telefon EV-DO Rev. B ağlarıyla uyumlu çalışabiliyor, telefonun depolama kapasitesi microSD kartlar aracılığıyla arttırılabiliyor.
Bluetooth, GPS, Wi-Fi üçlüsüyle donatılan telefonun arka kısmında 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen kamera konumlandırılmış, kameraya otomatik odaklama ve loş mekanlarda çekim için led flaş eşlik etmekte.
Yıl sonuna doğru yurtdışında satışa sunulması planlanan M886'da batarya konusunda Huawei oldukça cömert davranmış. Telefon, 1900 mAh bataryayla geliyor.

Kaynak: http://www.vekil.net/forum/cep-telefonlari/huawei'den-iddiali-cep-telefonu-m886-1-4-ghz-islemci-1900-mah-pil-android-2-3-3/

Ömer Gedik
16-09-2011, 09:13
Bu Huawei çin markası idi doğru mu?

cmr_cihangir
16-09-2011, 09:32
evet made in china

Dreamcatcher
16-09-2011, 09:49
Türk telekom kampanyalı satıyor bu cihazlardan...

cmr_cihangir
16-09-2011, 09:57
Hangi modellerini Hüsmen ağabey ben göremedim de ???

okan
16-09-2011, 10:06
O kadar verene kadar 900-1000 iphone 3gs var..

Dreamcatcher
16-09-2011, 10:22

Cihan daha bu sabah samsung omnia652 aldım telekomdan..Huawei nin bir modelini de gösterdiler ama inan hangisi şu an söyleyemem..sadece android sistemli olduğunu biliyorum

Abdullah
16-09-2011, 12:48

Cihan daha bu sabah samsung omnia652 aldım telekomdan..Huawei nin bir modelini de gösterdiler ama inan hangisi şu an söyleyemem..sadece android sistemli olduğunu biliyorum

x5 yada daha altıdır abi o zaten diğerleri türkiyede yok ben çok araştırdırm.
X5 in özelliklerinde 500-600 civarı bir telefon yok maalesef arkadaşlar hepsi 900-1000 arası hele x6 yada m886 gelirse ve fiyatı 800 gibi birşey olursa piyasada telefon kalmaz siler bence resmen iphone killer :D telefon çin malı doğru fakat alan kimse 1 tek olumsuz birşey söylemedi bana herkes öneriyor keza çin malı olmayan neyimiz kaldı ki :D

MaLi
16-09-2011, 13:09
hatta Huawei ler için Alman kanalında yorum izlemiştim.
Gayet olumlu idi.

Ayrıca forumlarda Huawei den olumlu bahsediyorlar.

Faket kendim alırmıyım. Şüpheli.

Kendime SE Xperi ARC, hanımada Xperi Neo aldım.

Esat
16-09-2011, 13:11
hatta Huawei ler için Alman kanalında yorum izlemiştim.
Gayet olumlu idi.

Ayrıca forumlarda Huawei den olumlu bahsediyorlar.

Faket kendim alırmıyım. Şüpheli.

Kendime SE Xperi ARC, hanımada Xperi Neo aldım.

Mali abi bende Xperia arc almak üzereyim ama S i çıkıyor yakında 8.1 mpx zoom u daha iyi bide işletim sistemi daha hızlı bence iphone den hem daha yakışıklı hemde daha fonksiyonel bi tel

MaLi
16-09-2011, 13:16
Mali abi bende Xperia arc almak üzereyim ama S i çıkıyor yakında 8.1 mpx zoom u daha iyi bide işletim sistemi daha hızlı bence iphone den hem daha yakışıklı hemde daha fonksiyonel bi tel

android li bir telefonu iphone ile kesinlikle değişmem.
Xperia ARC gerçek çok güzel. Xperi ARX S de hız haricinde dahili hafızada genişletilmiş.
Bekleme değer. Birde sanırım yeni Android işletim sistemi ile geliyor.

Esat
16-09-2011, 13:23

android li bir telefonu iphone ile kesinlikle değişmem.
Xperia ARC gerçek çok güzel. Xperi ARX S de hız haricinde dahili hafızada genişletilmiş.
Bekleme değer. Birde sanırım yeni Android işletim sistemi ile geliyor.

Abi onun gelmesi yıl sonunu bulur ben o kadar beklersem xperia almam galxy s2 dde olabilir ama benim telefondan beklentilerimi xperia karşılıyacak özellikle karizması ve fotograf kalitesi menu hızı ile :)

MaLi
16-09-2011, 13:35
Abi onun gelmesi yıl sonunu bulur ben o kadar beklersem xperia almam galxy s2 dde olabilir ama benim telefondan beklentilerimi xperia karşılıyacak özellikle karizması ve fotograf kalitesi menu hızı ile :)

yıl sonunu bulur. Ama sırf 1GB lik dahili hafıza için bile beklenir bence.

Esat
16-09-2011, 13:39

yıl sonunu bulur. Ama sırf 1GB lik dahili hafıza için bile beklenir bence.

Yok be abim zaten hafıza kartı ile 64 mb a kadar destekliyor benim o telefonla yapacagım şey alo ve foto çekmek ondan fazlası olmaz

γuяdaeя
16-09-2011, 14:01
Arc S gelince eskisi ucuzlar mı acep? Çabuk gelse keşke :D

Esat
16-09-2011, 14:05
Arc S gelince eskisi ucuzlar mı acep? Çabuk gelse keşke :D

Ama işte apple farkı 3 yıllık ayfon 3 ü verip cüzi bi farkla arc alabiliyorsan buda bi markanın degerinin ne kadar yukarda oldugunu gösterir ama benim için ayfon bitmiştir
bu arada telefon yapan çok samimi bi dostumun söyledigine göre türkiyeye kullanılması için iphone 5 giriş yapmış(ki çocuk ipad ve iphoneleri 5 dakikada jealbreak yapıyor piyasanın ortasında) üstünde de arka kapakta ing para ile satılmaz yazılıyormuş

Abdullah
16-09-2011, 14:28
abi bu huawei nin birde sonraki sürümü destekleme olayı var. cihaz 2.2 adroid fakat 2.3 ü destekliyor. böyle bir güzellikde var :D

cmr_cihangir
16-09-2011, 19:15
abi bu huawei nin birde sonraki sürümü destekleme olayı var. cihaz 2.2 adroid fakat 2.3 ü destekliyor. böyle bir güzellikde var :D

Ben bu cihazı (Huawei M886 Glory) yakın takibe aldım. :durbunlu :ogren

Ömer Gedik
16-09-2011, 19:26
bende iphone 5 i bekleyenlerdenim :)

TanerHoca
16-09-2011, 20:50
iPhone 5 Concept Features (http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg#ws)

Ömer Gedik
16-09-2011, 20:53
Çok fantastik olmuş hoşuma gitti. :ask

sinan34
18-09-2011, 15:50
Haberi olmayan arkadaşlar için yazıyorum tüm ürünlerde %25 indirim var.
Yalnız Topkapı Vatan Bilgisayar çok kalabalık....

Ömer Gedik
18-09-2011, 15:58
Hangi günler geçende böyle bimeks yapmıştı. Navigasyon ve bellek almıştım. :)

γuяdaeя
18-09-2011, 16:00
Vatan bilgisayarın fiyatları Bimeks'e göre biraz daha ucuz oluyor (indirimler dahil). En azından ilgilendiğim modeller için öyleydi. Ancak internetten edindiğim bilgilere göre Bimeks'in müşteri memnuniyeti daha fazla.

TanerHoca
18-09-2011, 16:44
...
Yalnız Topkapı Vatan Bilgisayar çok kalabalık....

dün ben de bostancı vatanda idim.bir ara halk ekmeğe falan mı geldim diye bocaladım. :gul5

Ömer Gedik
18-09-2011, 17:17
Bu %25 lik indirimin herhangi bir tarih aralığı yok mu? Ben göremedim de?

Selami
18-09-2011, 18:10
Bu tür indirimler türkiye geneli mi oluyor yoksa ilden ile farklı günlerde mi yapılıyor ???

geçen bende yakaladım şans eseri, mouse aldım joystick bedavaya geldi gibi birşey oldu :D

Dreamcatcher
18-09-2011, 18:21
İnternet mağazasında yok bu indirim gördüğüm kadarıyla

TanerHoca
18-09-2011, 18:57

var var.ama düşündüğüm telefon tükenmiş :S

Ömer Gedik
18-09-2011, 19:04

Hocam denk gelirsek Topkapıdan bakalım. Hangi model

TanerHoca
18-09-2011, 19:08

Hocam denk gelirsek Topkapıdan bakalım. Hangi model

s5830 ace. istanbulda hiç bir mağazada yok.

TanerHoca
18-09-2011, 19:16
bu arada fiyat biraz yüksek ama şu daha iyi :iyi

http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu/lg-lg_p970_black-lg-p970-optimus-black-cep-telefonu/productdetails.aspx?I_ID=55063

Ömer Gedik
18-09-2011, 19:22
Bu arada Vatan'ın sayfası ağır çalışıyor. Ben telefon konusunda ısrarla İphone5 i bekleyeceğim. :)

keremsahin
23-09-2011, 09:47
Herkese selamlar

Uzun zamandir araca uyumlu, navigasyon-multimedia cihazi aradim durdum. Malezya,Cin, yazismalar falan derken en son buna karar verdim. Su anda aracimda Galaxy tab kullaniyorum. Navigasyon,Film,internet,muzik hepsini kullaniyorum. MAliyeti de diger alternatiflere gore dusuk. Tablet 1000tl civarinda, tutacagi,RDC kablosu falan, USB sarj aparati 50TL tutuyor. Montaj yok gibi,birtek ses kablosunu camin onunden torpido gozune tasidim. Torpido gozundeki Aux girisini kullaniyorum.
Inanilmaz kullanisli ,istedigin seyleri yukluyorsun. Navigasyon hizi super, google entegre edilmis NDrive kullaniyorum, herhangi bir yeri bulmak acayip basit. Muzik-Video harika. Internet uzerinden TV -Dizi izlemek keyifli.
Fotograflari becerebilirsem eklicem. Sizlerlede paylasayim, belki kullanmak isteyen olur diye dusundum.

(fotograf eklemeyi beceremedim,yardimci olursaniz onlarida ekleyeyim. )
Saygilar

Abdullah
23-09-2011, 14:23
kerem bey resimlerinizi görmek isteriz resim eklemek için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2303.0

Esat
29-09-2011, 11:56
Led tv arastirmasinin sonuna geldim maalesef istedigim sartlarda 32 ekran bulamadim benim icin kasa cok onemli cunku butun amac gorsellikle basliyor tv de internet olmasida lazim apple senkronizasyonu icin apple tv deniln cihazida aldim simdi foto makinesinden monitorede cektigim fotolari kablosuz aktarabilirsim muhtesem olu(bu konuda bilgisi olan varsa beni cok bahtiyar eder) son olarak 2 tane tv arasinda kaldim
Samsung'un 40 inç leri akil verirseniz sevinirim
40d 5800 (led tv dahili interneti yok 3d yok zaten bi isime yaramicak bi aparatla internete girebiliyor fiyati 1850 tl )
40d 6500(led+3dtv dahili internet var gozluk almicam o yuzden fiyati biraz daha dustu 2275tl)

Seramana
04-10-2011, 22:55
Led tv arastirmasinin sonuna geldim maalesef istedigim sartlarda 32 ekran bulamadim benim icin kasa cok onemli cunku butun amac gorsellikle basliyor tv de internet olmasida lazim apple senkronizasyonu icin apple tv deniln cihazida aldim simdi foto makinesinden monitorede cektigim fotolari kablosuz aktarabilirsim muhtesem olu(bu konuda bilgisi olan varsa beni cok bahtiyar eder) son olarak 2 tane tv arasinda kaldim
40d 5800 (led tv dahili interneti yok 3d yok zaten bi isime yaramicak bi aparatla internete girebiliyor fiyati 1850 tl )
40d 6500(led+3dtv dahili internet var gozluk almicam o yuzden fiyati biraz daha dustu 2275tl)

Esat abi çok şey istiyosun ya :D

Esat
05-10-2011, 08:49

Esat abi çok şey istiyosun ya :D

Hallettim kardeşim :)

cmr_cihangir
05-10-2011, 09:29
Esat, hayırlı olsun. Kurulumu yaptırdın mı? Nasıl durdu, istediğin gibi oldu mu?

Esat
05-10-2011, 09:33
Abi ne alicagima karar verdim en onemlisi o 40D6500

Abdullah
05-10-2011, 09:35
Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller, Apple'ın yeni telefonu iPhone 4S'i tanıttı. Ancak Apple'ın iPhone 5'i bu toplantıda tanıtacağını düşünen milyonlarca insan da büyük hayal kırıklığına uğradı; Apple iPhone 4S'i duyurmakla yetindi. İşte Apple'ın yeni iPhone'u...

iPhone 4S (Official review).mov (http://www.youtube.com/watch?v=Qmfxfaeld0M#ws)

İlki 2007’de piyasaya sürülen iPhone akıllı telefon serisinin beşincisi de gün ışığına çıktı. Açılışını Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı basın toplantısında tanıtılan iPhone 4S, tasarımda değil ama iç donanımda farklılıklar içeriyor.

iPhone 4S, önceki iPhone modeline göre iki kat daha hızlı olan çift çekirdekli A5 işlemci ve 7 kata kadar daha hızlı grafik performansı sağlıyor. Elbette yüksek çözünürlüklü Retina Display ekran teknolojisi 4S’te de mevcut. Bağlantı hızında da yükseltmeye gidilen iPhone 4S, indirmede 14.4 mbps’ye kadar HSDPA bağlantı hızına sahip. iPhone 4 ile 4Smodelleri arasında kasa tasarımı olarak bir fark bulunmuyor.

Yeni iPhone 4S’te ayrıca kamera çözünürlüğü de 8MP’e yükseltilmiş. Hibrit IR filtresi olarak adlandırılan yeni teknolojiyle parlaklık ve renk performansının da yükseltilfiği belirtilen iPhone 4S’te elbette flaş da bulunuyor. Apple’ın gecikmeli olarak duyurduğu yeni iPhone’un sunumuna, sağlık sorunları yüzünden CEO koltuğunu bırakan Steven Jobs katılmadı.

Yeni iPhone modeli, firmanın en geç duyurduğu model. Bugüne kadar Haziran aylarında kamuyouna tanıtılan yeni modeller, ülkesine bağlı olarak izleyen birkaç ay içinde piyasaya sunulmuştu. Bu kez yeni açıklamanın Ekim’e sarkması, Apple’ın iCloud adını verdiği bulut depolama ve cihazlar arası senkronizasyon servisiyle yeni iPad ve iPhone’ların uyumluluğu için harcanan zamana bağlanıyor. iCloud servisi, bugün açıklandığına göre, 12 Ekim’den itibaren iOS ile çalışan cihazlara indirilebilecek.

Bu yıl bir başka farklılık da, hep San Fransisco’da yapılan lansmanın bu kez Cupertino’daki şirket kampüsünde gerçekleşmesi oldu.

cmr_cihangir
05-10-2011, 09:42

Anladım Esatım. Bu yakada eşimle alışverişe çıktığımızda bazen elektronik satıcılarına da uğruyoruz. Şöyle ufak çaplı bir fiyat araştırması yapalım bizde.

mygold
05-10-2011, 09:49
iphone... gerisi yalan :) :)

γuяdaeя
05-10-2011, 10:04

Sadece pazarlama harikası, o yüzden de fiyatı gereksiz yere yüksek. 1 ip4 parasına 2 tane xperia arc alıyosun neredeyse.

Esat
05-10-2011, 10:22

Anladım Esatım. Bu yakada eşimle alışverişe çıktığımızda bazen elektronik satıcılarına da uğruyoruz. Şöyle ufak çaplı bir fiyat araştırması yapalım bizde.

Media mark ta güzel bi fiyata taksit yapıyorlar peşin alsaam 2275 e samsung garantili sirkeciden alabiliyoru yanılmıyor isem media mark ta 2500 civarı bu fiyat

2900 müş yuuhhh dedim bide telefonda fiyat vermiyorlar uyanıklar...

mygold
05-10-2011, 11:51

Sadece pazarlama harikası, o yüzden de fiyatı gereksiz yere yüksek. 1 ip4 parasına 2 tane xperia arc alıyosun neredeyse.

yurdaer abi oyle degıl. iphone donanım olarak geçtim yazılım olarak iphone ıcın yapılan uygulama sayısı herseyı ortaya koyuyor zaten apple uygulama bazında dunya lideri hic bir telefonda bu uygulama zengınlıgı yok ...

γuяdaeя
05-10-2011, 12:11
yurdaer abi oyle degıl. iphone donanım olarak geçtim yazılım olarak iphone ıcın yapılan uygulama sayısı herseyı ortaya koyuyor zaten apple uygulama bazında dunya lideri hic bir telefonda bu uygulama zengınlıgı yok ...

O konuda haklısın.. Ota çöpe uygulama çıkarmışlar :) Ama benzeri şeyleri android markette de bulabiliyorsun.
iphone'un benim için cazip olan tek yönü ios işletim sistemi.. ama onun için de 2 kat para vermeye değmez.

Abdullah
05-10-2011, 12:17
Gazetelerde Amerikada satış fiyatı 199$ olacağı konusunda haberler var.

Esat
05-10-2011, 12:25
199 dolar olursa yakında amerikaya gidecek tanıdıgım var 2. telefonumuda 4gs olarak kullanırım :)

mygold
05-10-2011, 19:01
199 dolar kontratlı fiyatı arkadaşlar.