PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 rc ateşleme sorunu yasayan

karsiyakaliozi
17-01-2011, 10:29
merhaba 207 rc veya 207 aracında bujı veya atesleme bobını sorunu yasayan varmı aramızda servisde calısan arkadasımız varsa servis kayıtlarındanda bu tur arıza varmı dıye bakabılır özellikle 207 rc de bujı sorunu yasıyoruz guncellenmiş bujı takmamıza ragmen bujıler erıyor arac kesıklık yapıyor ateşleme sıkıntısı yasıyor

reisG
17-01-2011, 10:53
Şöyle bir yorum yapayım. Katalizatördeki lambda sensöründen hatalı bilgiler çıkıp ECU ye gelip te ateşlemede sıkıntı yaratıyor olabilir. Bilgisayara bağlanması halinde sebebin bu olup olmadığı oratay çıkar . Tabii benimki sadece bir tahmin..

karsiyakaliozi
17-01-2011, 11:42
daha cok bujı kırılması veya erımesı gıbı bır sorun yasıyoruz genelde 2. silindir altında olusuyor bujının porselenı erıyor veya kırılıyor yurtdısındada gorulen bır sıkıntı buna mukabıl over boost hızlanmalarında kesıklık yapıyor arac

reisG
17-01-2011, 11:47
Biz gemi işletmesi yapan bir armatör firmayız.Makine arızaları sık ve değişik şekilde bizde çokça oluyor. Gemi makine mühendisleri şuanda yurtdışında; hafta sonuna doğru gelecekler. Onlara bir sorayım yardımcı olacak çözüm önerileri söyleyeceklerdir.

karsiyakaliozi
17-01-2011, 11:48
ilgine tesekkür ederim dostum bızım sıkıntı sanırım stoc yazılım kullanmamakdan kaynaklanıyor yazılımı modıfıye ettıkden sonra bu sıkıntılar basladı izmirde 2 aracız benzer sıkıntılar yasıyoruz

reisG
17-01-2011, 12:44
O zaman durum başka oluyor. Ama std.dışı / fabrikasyon harici yazılım kullanıldığını da söylerim onlara

karsiyakaliozi
17-01-2011, 16:23
bıraz arastırdım kımısı bujıyı değiştirin kimisi yazılımı gözden gecirtin dıyo bakalım BRISK veya SPLİTFİRE öneriyorlar

SAMET010
17-01-2011, 16:37
3 yıl 207 gt kullandık ... 2 yıl stock 1 yıl yazılımlı öle bi sorunla karsılasmadık ;
bir tane chipli ve bir tanede chipsiz rc kullandık gene sorun yasamadık hiç bu konuyla ilgili,
turbo kac kez arızalandı , hortumu patladı vs vs oldu ama buna şahit olmadık gene bi cevreme sorarım ama bencede siz gidip bi servise gösterip danışın ,

karsiyakaliozi
17-01-2011, 16:57
zaten izmirdeki rc lerden biri yetkili servisin aracı onda sorun daha bariz direk sımsıyah olmus bujı bendekı o kadar kotu deyıl antalyada rc de bujıyı kırdı arkadaş yaygın sekılde var yanı sorun gt lerde bende duymadım dogrudur