PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alkollü araç kullanmak ne kadar tehlikeli :-))))

ibosener
17-01-2011, 10:25
Alkollü araç kullanmanın tehlikeli, ve yasak olduğunu hepimiz biliriz. Bugün Hıncal ULUÇ' un sabah gazetesindeki bir yazısı bu düşünceyi tekrar gözden geçirmemize sebeb olacak sanırım. Buyrun size haber...

---------------------------------------------------------

Alkol!..
Bülent Esen bir not yollamış.. İstatistik biliminin önemini ortaya koyuyor..
"Amerika Motorlu Araçlar Departmanı ve Sağlık Bakanlığının yaptığı son araştırmalara göre trafik kazalarının yüzde 23'ü alkol yüzünden meydana gelmektedir. Bu da demektir ki geri kalan yüzde 77 oranındaki kazalara, sadece çay, kahve, kolalı içecekler, meyve suyu ve bunun gibi berbat şeyler içen aptallar sebep olmaktadır. Bu yüzden alkol almayan sürücülere dikkat etmelisiniz.. Çünkü onlar üç misli daha fazla kaza yapıyorlar."

İnanmayanlar için kaynak : http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2011/01/16/alkol

-------------------------------------------------------

Not: Forumda bir mesajımda "istatistik rakamları kullanarak yalan söyleme sanatıdır" demiştim. Bu haber buna güzel bir örnek. Biz biz olalım alkollü direksiyona geçmeyelim, geçenleri uyaralım...

reisG
17-01-2011, 10:45
burada da hatalı yazmış sevgili Hıncal Uluç. İstatistik te alınan dataların hepsinin uyumlu olması gerekir. Kazaların % 23 ü alkol yüzünden gelmektedir. kalan % 77 .... diye gidiyor. Öncelikle kaza yapanların hepsinin kaza yaptığı anda alkollü olması gerekir ondan sonra kazayı yapanın risk sınırı olan alkol yüzdesini ne kadar geçtiği hesaplanır ardından istatistik değerler üzerinde konuşulabilir. Bu rada ise tüm kazalar arasında şu kadarı rsik sınırı üzerinde alkol almış olanların sebep olduğu kazalardır diyor kalan % 77lik oran alkol sebebi ile olan kazalardan fazladır demek ki.....diye devam ediyor.
Biraz kafa karıştıran bir yazı yazmış. Bence bir damla bile alkol aldıktan sonra araç kullanılmamalıdır. Zaten bir sürü manyak abuk sabuk şekilde araç kullanıyor. Bir de alkolü karıştırmayalım....
Bu arada yazmadan edemeyeceğim.
Dünya Basketbol Şampiyonası öncesinde Hıncal Uluç bir radyo programına konuk olmuş ve Bogdan Tanjeviç'e vermiş veriştirmiş. Bu takımın böyle oyunculardan kurulamayacağını turnuvanın sonunda bir hezimet yaşayacağımızı söylemişti. Şampiyona sonunda TÜRK milli takımı dünya ikincisi olarak tüm takım sporları içinde en büyük sportif başarıyı göstermişti. O günden beridir Hıncal Uluç basketbol hakkınd akonuşmaz iyi de yapar.

ibosener
17-01-2011, 12:58
Tespitlerinize hak veriyorum. O nedenle bende "İstatistikler rakamları kullanarak yalan söyleme sanatıdır" demiştim ya ;).

Hıncal ULUÇ' un sevmeyeninin çok olduğunuı biliyorum. Kişisel olarak bir sevgim yada antipatim olduğunu söyleyemem ancak, dostluk, yaşam, ve özellikle adalet ve trafik koınusunda yazdıklarını beğendiğimi söylemeliyim. Spor ile hiç ilgim olmadığı için spor yazılarını okumam bile...

reisG
17-01-2011, 13:11
Hıncal Uluç'a benim de ne sempatim ne de antipatim vardır. Özellikle dinlemek yada özellikle dinlememek için özen göstermem, o gün şansa dinlemiştim. Ve dedikleri bence yanlıştı. Ve ne kadar hatalı sözler söylediğini milli takımımız salonda gösterdi.

Yasin CCK
17-01-2011, 19:45
Kolay kolay bir insana antipati duymam ama bu Hıncal Uluc'u hiç sevemedim yaa >:(

uzman
17-01-2011, 20:03
Alkollülerin % kaçı, alkolsüzlerin % kaçı kaza yapıyor.
10 alkollünün 5 i,100 alkolsüzün 5 i kaza yapsa Kazaların %50 sini sarhoşlar,%50 sini alkolsüzler yapıyor olacak.Bu da sarhoş mantığı olsa gerek.

TanerHoca
17-01-2011, 20:07
Alkollülerin % kaçı, alkolsüzlerin % kaçı kaza yapıyor.
10 alkollünün 5 i,100 alkolsüzün 5 i kaza yapsa Kazaların %50 sini sarhoşlar,%50 sini alkolsüzler yapıyor olacak.Bu da sarhoş mantığı olsa gerek.

:D
demek ki bu devirde matematiğe bile güvenmeyeceksin ;D

muhti
17-01-2011, 20:30
alkollü araç kullanmanın kazalara etkisi bir yana, 6 ay ehliyete el konma cezası var arkadaşlar aman dikkat.. siz siz olun alkol alacağınız zamanlar mutlaka taksi kullanın emin olun alacağınız para cezasının ve 6 ay ehliyetinize el konulmasının yanında taksiye vereceğiniz para hiçbirşey olarak kalacaktır.. bu işin sadece maddi boyutu.. insan hayatını tehlikeye atmak da cabası..

Yasin CCK
17-01-2011, 20:34
alkollü araç kullanmanın kazalara etkisi bir yana, 6 ay ehliyete el konma cezası var arkadaşlar aman dikkat.. siz siz olun alkol alacağınız zamanlar mutlaka taksi kullanın emin olun alacağınız para cezasının ve 6 ay ehliyetinize el konulmasının yanında taksiye vereceğiniz para hiçbirşey olarak kalacaktır.. bu işin sadece maddi boyutu.. insan hayatını tehlikeye atmak da cabası..

+ 308

ibosener
21-01-2011, 09:12
Hıncal ULUÇ' tan konu açılmışken buyrun bugünkü adalet üzerine yazısı ...

Adalet!..
Bu ülkedeki Adalet beni her gün utandırmaya devam ediyor..
Antalya'da bir anne, aç bebeği için marketten iki paket mama çalmış. Ama güvenlik görevlileri kadını yakalayıp polise teslim etmişler. Market sahibi "Davacı değilim" demiş. Ama "Kamu" davacı. Kadın tutuklanmış ve hapse atılmış. Tabii bebek de beraber..
İşte, kadını döven, ağzını burnunu kıran, bıçaklayanları tutuksuz yargılayan ülkemde adalet bu..
Ne güzel değil mi?.
Adalet sayesinde bebeğin karnı doyuyordur artık.. İçerde!..

reisG
21-01-2011, 09:24
Türkiye'de en önce özelleştirilen ve yok edilen kamu işi adalet olmuştur.