PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Braking system faulty

hibya
15-01-2018, 08:11
Merhaba;

dün aracimi çaliştirmak için kontağa bastim ama aracim çalişmadi ve "braking system faulty" hatasi verdi, türkçesi fren sistemi arizasi diyor bu sebeple araba hiç çalişmaz mi? Internette abs ile ilgili olabileceği yaziyor. Bu durumu aranizda yaşayan oldu mu? Ne yapmaliyim acil yardim bekliyorum. Teşekkürler..

numan406
15-01-2018, 15:35
fren hidroliği balatalar bakmak lazım belki sadece hata veriyordur bilgisayara bağlatıp hatayı sildirmek gerekir

sanlimen
19-09-2018, 22:43
Merhaba,
sorunu halledebildiniz mi? Aynı şey bu akşam başıma geldi. Arabanın kilidini açtım anahtarı çevirdim elektrik geldi. Breaking system faulty yazısı çıktı. dıt dıt dıt diye yüksek sesle ötmeye ve araç içi ışık yanıp sönmeye başladı. anahtarı çıkardığımda ses ve ışık hareketleri devam ediyordu fakat gösterge ve radyo ışıkları kapandı. aynı zamanda sanki arabanın kilidini açıp kapatıyor gibi ya da kapı açık kalmış da sürekli kilitlemeye çalışıyormuş gibi bir ses gelmeye başladı. anahtarı yeniden takıp elektrik vermeye çalıştığım da tepki yok. arabayı çalıştırmak için anahtarı çevirdiğimde de tepki yok. kumanda ile arabayı kilitleyip açamıyorum. anahtar ile de sadece sürücü kapısını klitleyebiliyorum. sizin yaşadığınız sıkıntıya benziyor diye yazdım sorununuz çözüldüyse cevap yazarsanız sevinirim.

Haku
25-09-2018, 00:25
Hocam rus forumunda bişe buldum tekerlerdeki abs sensörlerini söküp temizliyorlardı

ONEPLUS A5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi