PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 508 Hakkında Bilgi

Bdede
30-12-2017, 17:33
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim umarım aktif olarak artık forumda oluruz, sizlerden ricam ben yeni bir araç alıyorum, şu an için Honda Civic 2007 elegance aracım var bunu satarak 508 denemek istiyorum, ancak 508 in dizel ve thp değil vti motorunu alabiliyorum
Aradığım kriter rallici değilim hız öyle tutkunu değilim konforlu olsun rahat olsun yakıtı az olsun , çünkü her yıl 5000 km uzun yol kesin yapıyorum
Sizlerden ricam 508 Vti Autor6r hakkında bana yardımcı olmaniz

1.Lpg uyumu nasıldır , motor arıza lambası yanar mı ?
2.Baski Balata biterse maliyet ne kadar olur
3.Vitesler gerçekten söylendiği kadar silkeleme yapıyor mu ?

Daha önce EDC cift kavrama kullandım güzeldi fakat şanzıman arıza yaptı 12 bin TL maliyet çıkardılar o yüzden silkeleme yapsın ama arıza yapmasın bana yeter
Teşekkürler

HamzaHakkı
30-12-2017, 21:52
Öncelikle hoş geldiniz. VTİ motor Lpg'ye uyumlu diye biliyorum bir çok kullanan insan var, önemli olan düzgün bir işçilikle kaliteli bir marka takılması. Baskı balata biterse özel serviste orjinal parçalar ile 2.500 lira civarında bir maliyetle çözülebiliyor. Baskı balata durumu çok kötü değilse silkeleme çok rahatsız etmiyor hatta hissedilmiyor bile ama baskı balata bitik durumda ise vites geçişleri rahatsız edebilir. Auto6r den tam otomatik veya DSG performansı beklemek zaten yersiz olur ama herhangi bir arıza durumunda bu şanzımanlardan çok çok daha ucuza sorunu çözersiniz.