PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308 "GTD Blanche"

Sayfa : [1] 2

GLR
16-10-2009, 14:29
Herkese selam arkadaşlar.Yeni sitede ilk paylaşımımı yapayım dedim.
http://img385.imageshack.us/img385/9/3081j.jpg
http://img399.imageshack.us/img399/9213/3082.jpg

TanerHoca
16-10-2009, 14:44
aracını kazasız belasız kullanman dileğiyle...
ben şahsen siyah jantlardan hiç hazzetmem ancak bilirim ki bu iş kişisel beğenidir.
bu arada tavan kaplamasını nerede ve kaça yaptırdın? yazarsan sevinirim. maslakta protac diye bir firma varmış bu işleri yapan. selam ile...

GLR
16-10-2009, 14:54
maslak protacta yaptırdım.200 tl idi yaptırdığımda.

reisG
16-10-2009, 16:33
Ahmet hoşgeldin, hem seni hem de İstanbul'un en güzel beyaz 308 ini özlemiştik.

TanerHoca
16-10-2009, 18:04
tamponun sol alt tarafını hafifçe sürtmüşsün galiba
birde lastik ölçüleri nedir acaba ve de aracı ne kadar alçalttın? son olarak kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşıyormusun?
bilgiler için şimdiden teşekkürler. selam ile...

Ömer Gedik
16-10-2009, 21:18
istanbulun çakma GT si de aramızda :) Şaka bir yana kazasız belasız kullanırsın inşallah

GLR
16-10-2009, 23:01
Hoşbulduk arkadaşlar. ;)
Aracın lastik ölçüleri 225 40 18.yaylar ise h&R 5 cm.kullanım olarak sürtme vs yok.ara yollarda tümseklerde dikkatli gitme dışında ek olarak kullanımda zevk verdiği noktalar daha fazla.stock bir 308 le arasındaki fark için,iki ayrı araba diyebiliriz.

GLR
16-10-2009, 23:20
Tanerhoca;evet doğru görmüşsünüz.keşke ben yapsaydım.artık aileden de olsa acil araba gerektiğinde direksiyon başında benim olmam gerekecek galiba :)büyük bir şey değil zaten büyük bir şey olsa arabayı önemsemem.
yakından bir foto daha net görünüyor.
http://img98.imageshack.us/img98/6618/3083j.jpg
auto king in verdiği günler bana uymuyor.nazarlık mı kalsa diyeceğim ama benimde gözüme batıyor:)rc line marşbiyel yaptırırsam onuda hallederiz dediler maslakta ama zamanım olmuyor.

InsMuh
20-10-2009, 10:38
ahmet kardeş ;
gerçekten çok hoş olmuş, güle güle kullan.
o kadar sportif olmuşki artık arka kapılar göze batıyor.
tam bir coupe havası var arabada. istersen arka kapı iptalini de bir düşün derim.

GLR
20-10-2009, 19:25
teşekkürler mücahit sanada hayırlı uğurlu olsun jantların.güle güle kullan.sivasa selamlar. ;)

GLR
20-10-2009, 19:56
http://img198.imageshack.us/img198/4956/qvkpsbw0kgrhgookjsejllm.jpg
yan marşbiyeller

TanerHoca
20-10-2009, 20:32
işte bu jantlar güzelmiş ...

Ömer Gedik
20-10-2009, 22:11
ahmet marşbiyelleri yakıştıramadım ben emanet gibi durmuş.

GLR
20-10-2009, 22:44
başka bir firmanında marşbiyel çalışması yok biliyorsun sende ömer.bir tek bişeye benzeyen bu var.arka tamponda ek body kit ten sonra cok havada kalmış gözüküyor bu fotoda.öndeki ek kit olmadan görmek lazım birde.iyice kafama yatmadan yaptırmam zaten...

reisG
21-10-2009, 07:58
işte bu jantlar güzelmiş ...

onlar lincancabur jantlar hepimizin hayali gibi bir şey

Ömer Gedik
21-10-2009, 10:15
Ahmet bu ön ekleri de sevmiyorum. Ön ve arka yere yakın olmuş ama arka sırıtıyor Senin araç zaten yay sayesinde daha yakın.

reisG nin dediği gibi Lincancabur 308 ciler arasında efsane oldu. ;D

otmotvmhndsi
21-10-2009, 20:13
E ahmet hoşgeldin. Ya öldünmü kaldın mı gidiş o gidiş be =)

Neyse, hoşgeldin tekrar. Baya bir değişmiş beyaz oğlan =) Yarı zenci yarı beyaz kırma bişey olmuş ama hoş olmuş =))

Kazasız belasız hadi bakalım... Bu arada kaç bin kmye geldin. Auto6r hakkında yaşadığın olaylar varsa aktarırsan sevinirim...

Ömer Gedik
22-10-2009, 12:24
3008 Auto6R nin yazılımı yüklenebilse çok daha verimli olacak 308 Auto6R

TanerHoca
22-10-2009, 14:53
3008 Auto6R nin yazılımı yüklenebilse çok daha verimli olacak 308 Auto6R

ömer cuma günü yaşadığın dış aydınlatma yazılım güncellemesi macerasını çabuk unutmuşa benziyorsun ;D ;D ;D

GLR
23-10-2009, 21:35
Hoşbulduk Berker naber nasılsın? ;) Kışın daha paylaşımcı ve pc başında olabiliyorum diyelim :Daraba 38 binde 40 ta bakıma gidecek güncelleme işini o zaman bakacaklar ilgilenemedim daha.auto6r ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.
Sen sor ben yazarım izlenimlerimi geceleri :)Sanırım sadece plakalar,jant lastik ve yaylar değişti son gördüğünden farklı olarak.

Ömer,ön ekleri bende sevmiyorum.arka tamponda bu arabaya ait değil gibi duruyor.

Enes Gedik
24-10-2009, 20:10
Ben otomobilde beyaz rengi çok severim. 308 ede çok yakışıyor bence. Ayrıca siyah tavan kaplamada çok yakışmış. Kasasız belasız kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun :)

GLR
02-11-2009, 00:08
teşekkürler Enes sağolasın.

kivanc
02-11-2009, 21:06
Güzel Günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle.

GLR
05-11-2009, 01:40
Teşekkürler Kıvanç sende güle güle kullan aracını ;)Ben satsam mı ne alacağım ki diye cok ikilemde kalıyorum arada.Ancak gerçekten memnunum.

Burak
07-11-2009, 18:17
Jantları hiç beyaz / metal renkli düşünmüş müydün ? Siyah çok yakışmıyor bence..

GLR
07-11-2009, 21:48
zevk meselesi ;)Ancak belirtmem gereken birşey var jantlar bu şekil gözükmüyor arabanın üstünde bir buluşma olursa ileride ona göre fikir belirtebilirsiniz.Bir arkadaşıma profesyonel fotolar çektireceğim zaten yakında onları eklerim.
http://img137.imageshack.us/img137/4093/3086.jpg

boracetınkaya
07-11-2009, 21:52
güzel jantlar beyaza yakışıyo ;)

GLR
07-11-2009, 22:02
bende seviyorum ;)bu arada spoyler orjinal istiyorsan boya vs cok pahalıya patlar.istersen maslakta takalım senin araca. ;)

GLR
09-11-2009, 18:14
Selamlar ;)arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var.Bnm lokal olması gereken ön tampondaki çiziği maslak ta yaptırayım diyorum.Sizce mantıklı olur mu?ya da ne yapıp ne edip auto king e bırakmam mı gerekir?Günleri uymadığı için haftaiçine denk geliyor.

Bu arada bgn öğlen yeni jantım ilk darbesini aldı istinye parktan çıkarken :oYemek yemenin verdiği rahatlıkla kaldırıma dokundurdum.Ben lastiğe geldi zannettim ancak daha sonra bakınca janta gelmiş 2cm ve 1 cm lik cok ince sürtük oluştu.bende macun çektirdim ve boyayla kapattırdım şimdilik göze batmıyor ama halletmeyi düşünüyorum...

TanerHoca
09-11-2009, 19:04
geçmiş olsun . bunlar kıldan tüyden şeyler ama yine de insanın canını sıkıyor.

bir tane de senin için... ;)
http://www.picturelines.com/images/azjk4h0g3l0o4dwiokxe.jpg

GLR
09-11-2009, 20:14
Sagol Taner hocam,teşekkür ederim nazarlık için:D Günde 150 bazen 200 km şehiriçi yapmak zorunda kalınca normal geliyor böyle olaylar,herşey gelebilir insanın başına İstanbul da.pek takmamaya çalışıyorum çünkü birşey kusursuz olsun istediğimde hep başına birşey geliyor.Bu arabalar içinde geçerli...

Ömer Gedik
09-11-2009, 22:22
Geçmiş olsun Ahmet ufak tefek şeylere çok takılma, aracın çok dikkat çekiyor. Nazar değmesin inşallah

GLR
10-11-2009, 00:10
sagol kardeşim kaza bela vermesin başımıza böyleleri olabilecek şeyler.bu lokal boya sanayi işine ne diyorsun??

Ömer Gedik
10-11-2009, 00:11
olabilir ama orjinal gibi olabilecekse düşün yoksa girme gerek yok. Autoking in boya işleri düzgün olmuyor lokal nasıl çalışırlar bilemem.

GLR
10-11-2009, 00:27
Ya auto king bana uymuyor bgn sanayide bir ustayı tavsiye ettiler jant için gitmiştim.Adam autoking te beğenmeyip bende yaptıranlar var ferrariye bile lokal yaptım diyor.Biz cok duyduk bu lafları herkes kendi işini över diyesim var ancak adam cumartesi yaparım diyor inanmak istiyorsun.Komple tamponu boyamaktansa ufak bişey için lokal yapmak zorundayım.

Bora senin için spoyleride sordum boyayla birlikte 200 diyor dediğim gibi...Bende onlara beyaz fren kapağı taktıracağım galibada boşa para gibi geliyor söylediği fiyat 150 lira ::)Onu yapana kadar koyarım 150 lira daha farlarımı mercek yaparım birde xenon kit tamam. :D

boracetınkaya
10-11-2009, 17:43
Ya auto king bana uymuyor bgn sanayide bir ustayı tavsiye ettiler jant için gitmiştim.Adam autoking te beğenmeyip bende yaptıranlar var ferrariye bile lokal yaptım diyor.Biz cok duyduk bu lafları herkes kendi işini över diyesim var ancak adam cumartesi yaparım diyor inanmak istiyorsun.Komple tamponu boyamaktansa ufak bişey için lokal yapmak zorundayım.

Bora senin için spoyleride sordum boyayla birlikte 200 diyor dediğim gibi...Bende onlara beyaz fren kapağı taktıracağım galibada boşa para gibi geliyor söylediği fiyat 150 lira ::)Onu yapana kadar koyarım 150 lira daha farlarımı mercek yaparım birde xenon kit tamam. :D

saol valla su anlık ilk sırada xenon var sonra spoyler geçmiş olsun bu arada bende arka tamponu dokundurmuştum lokal yaptılar sanayide bi sorun yok kople boyansa ilerde satarken sorun yaşarsın alıcak kişi bilemez ufaz bişey oldugunu kıllanır

mygold
11-11-2009, 13:08
kazasız gunler dilerim. araban bence cok guzel olmus.

GLR
12-11-2009, 15:18
teşekkürler mygold okulun kapalı otoparkında yine vurdular dün arabama artık gülüyorum sadece :Dbende rutuş yaptırdım ve autoking den günümü aldım bekliyorum.yapacak birşey yok...

reisG
12-11-2009, 16:13
Ahmet senin beyaz aslanın mükemmel ibir çekiciliği var. gözleri kamaştırdığı için bunlar oluyor bir de tabii çekememezlik.

TanerHoca
12-11-2009, 16:18
kardeşim geçmiş olsun.

Günde 150 bazen 200 km şehiriçi yapmak zorunda kalınca normal geliyor eğer gerçekten günde 150-200 km yol yapıyorsan gıpta ettim sana. çünkü benim için otomobil kullanmak tam bir tutku. ;) ve sen bunu fazlasıyla yapıyorsun ;D ;D ;D

reisG
12-11-2009, 16:27
İstanbul içinde otomobil kullanmak tek kelimeyle dünyada cehennemi yaşamak halini aldı. bahçelievlerden - altunizade'ye işime arabamla gitmek ve dönmek demek 3-3,5 saat E- 5 te gitmek ve ayrıca bu sürede aracın maksimum o da çok kısa sürelerde 3.vitese geçmesi kalanında ise dur kalk gitmesi demek. o yüzden araba kullanma zevkimiz sadece şehir dışına çıktığımızda veya boş yol bulursak oralarda olabiliyor.

GLR
12-11-2009, 16:45
Gerçekten üzülmüyorum artık ufak tefek çiziklere o kadar duygusuz oldum çarpışan arabalar gibi.Dün de 40 bin bakımını yaptırdım aracın rutuşları falan serviste yaptılar.orda rent a car için yeşil bir 308 vardı halini görmeniz lazımdı acıdım arabaya.

Taner hoca,ReisG;Bu sabah beylikdüzünden çıktım bahçeşehir tem den aksaray girişinden beyazıta bıraktım bizimkileri.aksaraya dönüp sonra e 5 ten devam ettim levent girişinden istikamet ayazağa.sonra bgn ders erken bitti yemek için arkadaşlarla istinye park.sonra beyazıt üzerinden şu an beylikdüzünde evimdeyim.Belki az sonra yine çıkmam gerekecek :DSadece okula gidip dönsem 100 km.

Bende seviyorum araba kullanmayı ancak bıktırıyor bu trafik.Her gün bir olay görüyorum.Dönerken b.düzünde 6 araba zincirleme birbirine girmişti.avcılarda jetta comboyu sıkıştırmış bariyere girmişti.Sabahları temde devrilen kamyon mu dersin ya da sol seritte bahçeşehir gişelere dogru ilerlerken birden sıkıştıran bmc kamyonet mi.Bende hergün hikaye cok. :D

GLR
12-11-2009, 16:51
Geçen tem de m paket tavan siyah beyaz bir 520d le maslak tan bahçeşehire kadar ilerledik adam yol boyunca dogru düzgün geçemeyince ıspartakule den girerken cam acıp selam verdi. :D308 lerle cok karşılaşıyorum cogu aracla cok ilgileniyor.Ancak sadece peugeot sahipleri değil arkadaşlar mercedes c serisinden a4 e kadar bircok aracın kullanıcısının kafasını cevirip aracı süzdüğüne şahit oluyorum ilk başlarda hoşuma gidiyordu ancak nazar olayını aklımdan çıkarmıştım.

boracetınkaya
12-11-2009, 17:09
evet baya ilgi cekiyo zorlamak istiyenler oluyo bende cevabını veriyorum :)en son 220 ye kadar gördüm

GLR
12-11-2009, 17:19
valla ben artık başka zevkler peşindeyim sadece tek hareket ve arkamdan gaza gelenler makaslara başlıyor bense orta şeride çekmiş ve müziğimi dinler veya 0,1 mg nikotin sigaramı yakmış şekilde(bırakmaya çalışıyorumda:) onları izliyorum çok zevkli tavsiye ederim.ne kadar komik gözüküyorlar anlatamam. ;D

reisG
12-11-2009, 17:20
hakılısınız burun kısmımız yan karoserdeki kat izlerimiz ve gece olunca arka lambalarımız ilgi çekiyor. 308 dizaynı çok iyi bir dizayndır bu yatsınamaz. tabii kokpit şekli ve ışıklandırmalar da cabası.....

boracetınkaya
12-11-2009, 17:23
kıskananlar çatlasın :D

reisG
12-11-2009, 17:23
Ahmet jantların tam lastik ile birleştiği yere veya lastik üzerine ince beyaz veya metalik şerit ilgi çekici olmaz mı ? Yakın zamanda siyah alaşım jant kullananların çoğu uyguluyorlar: Senşn aracın opak beayz olduğundan ufak boya kalkmaları ve çizikler için koyu beyaz maket boyasını öneririm. en azından görüntünün gözüne çarpmasını engeller.

GLR
12-11-2009, 17:42
evet cidden cok dikkat çekiyor.Okulda aracın anahtarını bırakmak zorunda kalıyorum geçen gün otoparkçılar beyaz arabaları yan yana dizmişler bir yanımda yeni kasa 19 jantlı siyah tavan a4 bir yanımda bmw 3 serisi m paket yanında a3 coupe :Ddemek bizim aracıda onların yanına layık görmüşler;)cok hoş bir görüntüydü.
reisg;anladım demek istediğini değişik şeyler olabilir evet renk katmak için.arkadaşımın opel astrasında 18 siyah könig jantlar var onun cok ince kırmızı şerit geçiyor.ancak yeni olmasına rağmen atmalar başladı o renkten.ben beyaz brembo kapak düşündüm ancak üstünde brembo fren seti veya diskleri olmayınca komik olur sadece üstüne aslan logosu ve rc line yazısı gibi birşey yazdırıp yaparsam düşünebilirim.

boracetınkaya
15-11-2009, 19:07
ahmet bugün senin arabayı gördüm beylikdüzü migrosun oralarda yan yolda gidiyodun dikkatımı cekti hemen :)

GLR
16-11-2009, 02:22
doğrudur bora arabada ben yoktum bütün gün vizeye yetişmesi için çizim yapmaktan evden adımımı atamadım :)Annemler alışverişe gitmişti bir ara birdaha karşılaşırız inş ;)

GLR
25-11-2009, 19:22
Cep telefonu ile olsada iki foto çekmiştim paylaşayım dedim :D
http://img268.imageshack.us/img268/5370/grnt019pm.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/2224/grnt020z.jpg

otmotvmhndsi
25-11-2009, 19:39
GTD harika gözüküyor...

Kıvanç'ın uygulattığı Karbon ayna üstü kaplamaya ne dersin Ahmet oldukça ucuz ancak senin araçta çok güzel gözükecektir diye düşünüyorum...

GLR
25-11-2009, 20:10
Değişik bişeyler daha yapılabilir ancak genel anlamda bitti neredeyse Berker araba bnm için.bence sadece aynalara karbon uygulaması benim aracın siyah beyaz temasını bozar.aynalar siyah olursa nasıl olur denemek lazım.Ben jantlara renk katmak için beyaz kaliper düşünüyorum.

Bu arabayla daha fazlada ugraşmak istemiyorum açıkçası :DAncak mercek xenon ve stoplara led çalışması,chip tuning,deri direksiyon falan zamanı aylarlarsam bir ara başlarım bir yerden.

aynaları boyatırım beğenmezsek tekrar geri dönüşüm yaparız basit olay.kaplama önermedi maslak protac 308 aynaları için boya daha iyi dedi.tavanı kaplatırken zamanında aynalarıda kapla demiştim.

otmotvmhndsi
25-11-2009, 20:24
Değişik bişeyler daha yapılabilir ancak genel anlamda bitti neredeyse Berker araba bnm için.bence sadece aynalara karbon uygulaması benim aracın siyah beyaz temasını bozar.aynalar siyah olursa nasıl olur denemek lazım.Ben jantlara renk katmak için beyaz kaliper düşünüyorum.

Bu arabayla daha fazlada ugraşmak istemiyorum açıkçası :DAncak mercek xenon ve stoplara led çalışması,chip tuning,deri direksiyon falan zamanı aylarlarsam bir ara başlarım bir yerden.

aynaları boyatırım beğenmezsek tekrar geri dönüşüm yaparız basit olay.kaplama önermedi maslak protac 308 aynaları için boya daha iyi dedi.tavanı kaplatırken zamanında aynalarıda kapla demiştim.

Ahmet benim dediğim karbon kaplama hazır halde. Senin beyaza boyanmış aynanın üst plastiğini çıkartıp, yerine karbon görünümlü plastikleri takıyorlar.

Beğenmezsen çıkartırsın =) Eskileri takarsın 2 dk da =)

GLR
25-11-2009, 20:35
http://www.audisport-iberica.com/foro/index.php?showtopic=137127
şu stop uygulaması bizim 308 e uygulansa nası birşey çıkar ortaya acaba:)
bnm farlara mercek uygulattığım adama sormak lazım.da ön arka tüm hepsinin camı açılması gerekecek.Çok güzel bişeyler çıkması lazım ortaya su alma riski için. :D

otmotvmhndsi
25-11-2009, 21:08
Ahmet Sen Farlara Mercak Mi UYGULATTIN????

GLR
25-11-2009, 21:30
evet çıkma 308 farına yaptırmıştım baya oldu :)

otmotvmhndsi
25-11-2009, 21:32
evet çıkma 308 farına yaptırmıştım baya oldu :)

Ama hala orjinaller duruyor senin araçta neden???

GLR
25-11-2009, 21:44
deneme yaptık çıkma 308 farına sadece.o bixenon mercekti.adamın yaptığı iş öyle yani.iletişime geçiyorsun cıkma farı alıyor deniyor gösteriyor.bixenon mercek takarsan d2s xenon kit almak zorundasın fiyatı 600 lira üstü.ayrıca 400 lira işlem.1000 lira.
bu işlemi xenon mercekle yaparsan 300 lira birde normal xenon kit takıyorsun o kadar ;)yani 500 liraya halledilir.o zaman yaptırmamıştım yaparım belki bu kış.

otmotvmhndsi
25-11-2009, 21:56
Bu arada bir not düşeyim; Orjinal Peugeot 308 Bi-Xenon ları D1S

kivanc
19-12-2009, 00:36

saol valla su anlık ilk sırada xenon var sonra spoyler geçmiş olsun bu arada bende arka tamponu dokundurmuştum lokal yaptılar sanayide bi sorun yok kople boyansa ilerde satarken sorun yaşarsın alıcak kişi bilemez ufaz bişey oldugunu kıllanır

ben bu tür konularda canını sıkmasındansa çiziğin her gördüğünde boyatmaktan yanayım.tamponu değiştirip boyatınca makineyle baktıklarında 0 mm gösteriyor yani orjinal fabrika çıkış boyası gibi çünki altında başka bir boya yok.Satarkende söylersiniz bana kıllık yapacaksa zaten arabayı benden almasın:)

GLR
01-01-2010, 12:13
Herkesin yeni yılını kutlarım.Sağlıklı ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum...:)

Dün öğle saatlerinde reisg nin bana uygulama için vermiş olduğu ürünleri yıkamadan sonra uygulamaya çalıştım.Birkaç ta foto çektim.Gerçekten güzel bir ürün.Ancak benim aracın daha kapsamlı makineyle bir uygulamaya ihtiyacı var gibi geldi. :)
http://img30.imageshack.us/img30/412/grnt012p.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/6506/grnt010z.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/6357/grnt004l.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/8972/grnt007j.jpg

mygold
01-01-2010, 21:00
cok guzel olmus zaten ne yapsan yakısır bu araca glr.iyi surusler.

TanerHoca
01-01-2010, 22:31
Ancak benim aracın daha kapsamlı makineyle bir uygulamaya ihtiyacı var gibi geldi. Smiley

belki de sorun tam aksine senin aracın hiç bir şeye ihtiyacı olmamasıdır. ;D

Ömer Gedik
02-01-2010, 09:34
Ahmet ışık altında boya yüzeyi fotosunu çekseydin bu sorunu daha iyi irdeleyebilirdik. Daha net resimler istiyoruz ama bu resimlerden oldukça ışıldayacağı anlaşılıyor.

GLR
06-01-2010, 23:21
Sağolun teşekkürler.
Hocam öyle deme var bir ziebartlık durum. :D

Ömer parlıyorda sonra yine çamur ;D

okann
10-01-2010, 17:07
Maşallah gördüğüm en güzel 308.

Özellikle Alp Beyazı rengi yeter :)

Benim kafamda planladıklarımı kendi aracına yapmışsın, aracının Türkiye'deki en güzel 308 olduğundan şüphen olmasın ;),

En yakın zamanda ben cam tavan misali tavan kaplama, spoiler ve gt tampon ile geliyorum. :P

Yasin CCK
26-01-2010, 20:24
Maşallah,

Sanırım forumun en modifiyeli 308'i :)

Özenle yapılmış bir modifiye, tebrik ederim, fazlaca vaktinizi ve naktinizi almış olmalı ;)

Kazasız belasız, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

GLR
26-01-2010, 23:02
Teşekkürler Okan ve Yasin beğendiğinize sevindim.

Okan;Sende istediklerini yaparsın inş kısa zamanda ;)

Yasin;araba comfort olduğu için değişmedik birşey kalmadı gibi ancak yapım aşaması zevkliydi.

Yasin CCK
27-01-2010, 01:14
Seni en iyi anlayanlardan biri de benimdir heralde, benimde aracın neredeyse ellenmedik yeri kalmadı :D

Sabır isteyen bir iş, mesela son 1 haftadır jantlar için sanayide yatıp kalkıyorum :)

Ama sonunda durup şöyle bir uzaktan baktınmı ve içine sindimi, işte işin zevki orda ;)

reisG
27-01-2010, 08:54
Ahmet'in 308 i forumun belki de Türkiye'nin orjinal ekipman ile revize edilen en şık 308'idir.Canlı canlı görünce üzerindeki emeğe hem saygı duymak hem de bu araca dokunmanınzevkini yaşamak lazımdır

GLR
31-01-2010, 04:12
ReisG;teşekkürler düşüncelerin için abicim.senin güzel seçtiğin kelimeler ve anlatma şeklinle kendi arabamdan etkilendim cidden:D :D

Yasin sanayiye gitmekten nefret ederim bişey hazır ve sadece montaj olursa tamam.Bırakır yemeğe falan giderim döndüğümde hazır olur.önceden araştırma yapıp direk sonuca gitmeyi daha çok seviyorum.Kısa bişeyse başında durur incelerim hatta karışırım servistede böyle.:)özelliklede peugeot servisinde beklemekten nefret ediyorum.

janttı lastikti oydu buydu fiyatını en uygun seviyede(toptan giriş fiyatına)kadar çekip aldım.lincancabur almamamın sebebi bütün herşeyi cok uygun fiyata hallettim hemde 308 de 18 janta alıştım.belki bir iki sürpriz değişiklik yaparım ya da belli olmaz arabayıda değiştirebilirim istediğim olursa.

mistiks
09-02-2010, 14:37
Gerçekten çok tatlı duruyor.Tam nazarlık.Renk hoş çalışmalar hoş,tek kelimeyle harika,Maşşalah.Rabbim kaza bela vermesin , güle güle sür GLR, iyi seyirler

GLR
05-03-2010, 10:58
Arkadaşlar araç şu an serviste geçen gün olan kaza sonucu biraz hasar var.
http://i46.tinypic.com/330wprr.jpg
http://i49.tinypic.com/347v2pk.jpg

okann
05-03-2010, 11:02
Geçmiş olsun Ahmet. :-[

MaLi
05-03-2010, 11:05
geçmiş olsun GLR

Ömer Gedik
05-03-2010, 11:08
Ahmet geçmiş olsun Aslana nazar değdi. :(

GLR
05-03-2010, 11:14
Sağolun salı günü teslim edecekler aracı önemli olan araba veya hasar değil zaten.

reisG
05-03-2010, 11:35
Sağolun salı günü teslim edecekler aracı önemli olan araba veya hasar değil zaten.

Ahmet çok geçmiş olsun o kadar nazarlık koymamıza rağmen nazarımız değidi. herhalde. Bu arada yukardaki cümlenden anladığım başka bir şey var herhalde!

TanerHoca
05-03-2010, 11:43
ahmet konuyu tıkladığımda karşıma aracın hasarlı fotosu çıkınca gayrı insiyaki ağzımdan ilk çıkan söz "haydaaa!" oldu.büyük geçmiş olsun.umarım fotolarda gördüğümüz sıkıntıdan başka bir şey yoktur.
tekrar geçmiş olsun.tüm forum üyelerine ve sevdiklerine kazasız belasız günler dilerim.
Allah hepimizi kazalardan, belalardan ve kem gözlerden korusun.(AMİN)

mistiks
05-03-2010, 11:46
çok geçmiş olsun babacan,Allah beterinden muhafaza etsin inş. hepimizi.

GLR
05-03-2010, 11:50
Cana geleceğine mala gelsin demek istedim.Sadece araçta hasar mevcut.Herkese kazasız belasız sürüşler.

reisG
05-03-2010, 12:29
Bizde sana veya başka bir kişiye zarar geldi diye düşünmüştük. GT tampon için çok uğraşmıştın ama görünüşte ağır bir hasar yok gibi geliyor. herhlde toparlanır.

mygold
05-03-2010, 14:11
çok geçmiş olsun ahmet.

BahadırALTUN
05-03-2010, 15:06
Geçmiş olsun. Nazar değimiş hakikaten .

Enes Gedik
05-03-2010, 16:49
Çok geçmiş olsun..

Yasin CCK
05-03-2010, 17:55
Geçmiş olsun Ahmet, Allah daha büyüklerinden korusun.

Sanırım değişime gerek kalmadan yapılabilecek bir hasar, zaten seninde dediğin gibi önce can, Allah tekrar yaşatmasın...

otmotvmhndsi
05-03-2010, 18:46
Geçmiş olsun Ahmet...

GLR
05-03-2010, 21:01
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.Yasin dediğin gibi fazla bişey yok.tamponda değişmeyecek büyük ihtimal.far ve sis farı kırldı çamurluktan ufak 2 cm kadar bir parça kopmuş bu yüzden çamurluk değişebilir.ReisG abi autokinge yollandı tampon sanırım pazartesi gelir boyanır salıda hazır olur herşey.Bir sorun yok yani :) Ben haftaya 1 gün arabasız kalacağım tek sorun bu kalıyor bu durumda ;)

Abdullah
05-03-2010, 23:03
geçmiş olsun Ahmet Allah daha büyüklerinden korusun.

sagacity
05-03-2010, 23:36
Gecçmiş olsun GLR

GLR
10-03-2010, 18:37
http://i40.tinypic.com/9ab6g1.jpg
Parçaladılar iki sürtük için arabamı :) Arabaya özürümü önümüzdeki ay dileyeceğim ve ona sürpriz bişeyler yapacağım. ;)

Ömer Gedik
11-03-2010, 01:41
Ahmet Arabanı ameliyata almışlar :) Temiz çıksında çok dert etmemek lazım.

GLR
11-03-2010, 19:43
Ameliyattan çıktı kardeşim :D Aldım az önce arabayı 1 hafta ayrılıktan sonra.Ayriyetten vites topuzunuda yenilettim garantiden.HAHA Pozlara bakın kaporta boya şefimiz Taner usta. ;D
http://i43.tinypic.com/j08tja.jpg
http://i41.tinypic.com/jaav5w.jpg

mygold
11-03-2010, 19:48
hayırlı olsun kazasız belasız kullan ahmet.

GLR
11-03-2010, 19:59
Sağol abi inş servisten ayrılırken bir daha işimiz düşmesin diye vedalaştık :) valla bütün servis arabayı biliyor tanıyor sonuçta çok güzel iş çıkarmışlar sıfır gibi çok güzel olmuş.

GLR
11-03-2010, 20:21
Bu arada deri koltuk yapmış bir firma 308 e ve fotolarını yollamış servise banada gösterdiler senin arabaya deri yaptır diye.sizinle paylaşayım dedim.
http://i42.tinypic.com/awzvp0.jpg
http://i42.tinypic.com/ve14pl.jpg
http://i41.tinypic.com/208d4k7.jpg

Yasin CCK
11-03-2010, 21:05
Hayırlı olsun Ahmet, allah tekrar yaşatmasın..Çok güzel parlatmışlar aracı ;)

Deri koltuğa gelince, çok güzel fakat kullanışsız bir malzeme..Yazın terletiyor, kışın üşütüyor :D Ama tabi zevk meselesi illa yaptıracam diyorsan içinde kırmızı olmasın ;)

Abdullah
11-03-2010, 21:44
hayırlı uğurlu olsun Ahmet Allah bir daha göstermesin. Deri döşeme bence güzel olmuş. Fiyat söylediler mi Ahmet bu yapılan işlem için?

GLR
11-03-2010, 22:24
Abdullah;1300 tl nakit.12 aya kadar taksit seçenekleri mevcut.
Yasin;Ben yaparsam kırmızı yerine alcantra beyaz dkiş kombinasyonu yapabilirim.o zaman yaz kış daha kullanışlı olur cam filmi özellikle yaz aylarında çok işe yarıyor.koltuk ısıtma ve soğutma gibi bir seçeneğimiz olmadığı için böyle yapılabilir.

Ozan
11-03-2010, 22:48
Beşiktaşta akaretlerden çıkarken valideçeşmenin karşısında bir firma var ismini unuttum ama.
Onlarda işçilik çok kaliteli ancak fiyat kazık olabilir.Gerçi seçilen derinin kalitesine göre değişebiliyor rakamlar.Ayrıca koltuk ısıtmada uygulayabiliyorlar.Ama ismi aklıma gelmiyor...

TanerHoca
11-03-2010, 22:56
http://www.artcar.com.tr/Tr/index_tr.htm

bu linke bir bakın.deri döşeme konusunda piyasada oldukça tanınmış bir firmadır artcar.
son derece kaliteli malzeme ve işçilikleri var.fiyatta nakit 800 tl civarında...

Ozan
11-03-2010, 23:06
http://www.artcar.com.tr/Tr/index_tr.htm

bu linke bir bakın.deri döşeme konusunda piyasada oldukça tanınmış bir firmadır artcar.
son derece kaliteli malzeme ve işçilikleri var.fiyatta nakit 800 tl civarında...

tam isabet söylediğim yer burasıydı

GLR
11-03-2010, 23:46
Art car da daha önce deri döşeme yaptırmıştık.800 tl suni deri döşeme fiyatı Taner hocam.nakit çalışıyor ayrıca bu da kötü yanı.İstanbul da bu işi yapabilecek birçok yer mevcut.

Art car 407 uygulaması fena olmamış ancak 308 de çok düz bir çalışma olmuştu dikiş stilleri falan.alcantra deri yaptırsak 2000 tl yi bulur sanırım.Bu arada suni deri döşeme ucuz olsada gerçek deriye göre daha geç yıpranıyor.

TanerHoca
11-03-2010, 23:55
ahmet bu konuda ben de firma sahibi cem bey le iletişime geçip bayağı bir bilgi almıştım.
ama nakit çalışması işi suya düşürdü.en güzeli deri alkantara karışımı.
ancak o zaman fiyat gerçekten yıkıcı oluyor.

TanerHoca
11-03-2010, 23:58
reisin de tavsiyesi ile aşağıdaki gibi bir şey düşünüyordum.
kenarlar deri baklava dilimli olan yerler alkantara...

http://img297.imageshack.us/img297/7708/407rclined5.jpg

GLR
12-03-2010, 00:19
Taner abi kaliteli çalışan bir firmaya istediğini daha önce yapmamış olsa bile dikiş modeli ve deriyi seçip yaptırabilirsin.Birkaç yere gidip konuşabiliriz aslında.

reisG
12-03-2010, 09:01
Beşiktaşta akaretlerden çıkarken valideçeşmenin karşısında bir firma var ismini unuttum ama.
Onlarda işçilik çok kaliteli ancak fiyat kazık olabilir.Gerçi seçilen derinin kalitesine göre değişebiliyor rakamlar.Ayrıca koltuk ısıtmada uygulayabiliyorlar.Ama ismi aklıma gelmiyor...

İşte o firma ARTCAR,

GLR
10-04-2010, 16:28
Evet arkadaşlar 7 aydır değişiklik yapmadığım aracımda yaza giriş olarak aklımda kalan ne varsa bitirmeyi düşünüyorum.Önerileriniz varsa şunu yap veya yapma diye dikkate alırım.Orjinal parçalar dışında maliyet olarak en uygununu araştırıp yapmayı düşünüyorum.

1)Jantlar yine 18 olarak orjinalleriyle değişecek.
2)Yarı Deri Koltuk ve Deri direksiyon
3)Spor pedal kitini bulursam yapacağım değişiklerden biri.
4)Xenon Mercek far
5)Chip tuning(en azından deneme zamanı geldi)

Daha da birşey kalmaz heralde en azından benim için.:)

okann
10-04-2010, 16:35
Chip-Tuning işi gereksiz derim Ahmet. Sonuçta 308 performans aracı değil. ;)

Pedal işine gelince de TR'de 308 CC'lerin yedek parçası olarak bulabiliriz. Olmadı yurtdışından getirtebilirsin. :)

Yasin CCK
10-04-2010, 16:36
Evet arkadaşlar 7 aydır değişiklik yapmadığım aracımda yaza giriş olarak aklımda kalan ne varsa bitirmeyi düşünüyorum.Önerileriniz varsa şunu yap veya yapma diye dikkate alırım.Orjinal parçalar dışında maliyet olarak en uygununu araştırıp yapmayı düşünüyorum.

4)Xenon Mercek far

Eee daha ne olsun ;)

Tüm değişikliklerin arkasındayım, süper olacak süper :D

Ayrıca sadece performans araçlarına chip tuning uygulanmaz, bu uygulama sonucu aracın biraz daha atak olacağına inanıyorum ;)

okann
10-04-2010, 16:39

4)Xenon Mercek far

Eee daha ne olsun ;)

Tüm değişikliklerin arkasındayım, süper olacak süper :D

Ayrıca sadece performans araçlarına chip tuning uygulanmaz, bu uygulama sonucu aracın biraz daha atak olacağına inanıyorum ;)

Performans aracı derken ''Performans beklenen bir araç değil demek istemiştim'' Yasin'cim ;)

Tabi ben beklemiyorum siz bekliyorsanız ben karışmıyım :P

Yasin CCK
10-04-2010, 16:41
Performans aracı derken ''Performans beklenen bir araç değil demek istemiştim'' Yasin'cim ;)

Tabi ben beklemiyorum siz bekliyorsanız ben karışmıyım :P

:P ;)

GLR
10-04-2010, 16:47
Chip tuningi araya sıkıştırabilirim.308 performans aracı değil amaç gaza daha az basarak daha çok verim almak.Gaz pedalına nazik davranırsan yakıt tükeminin artacağını düşünmüyorum.

308 110hp diesel motoru ile sınıfına göre gayet iyi performans veren bir araç benzinliyi bilmiyorum.Kalkış drag yapmayacağım sonuçta.Turbo diesel motorlarda da bu değişiklik ile 30 hp ye yakın limitleri zorlamadan alabiliyorsun.Ben 140 oluyorsa 130 135 civarına razıyım.Diğer değişikliklere gelince en güzel ve iyisini en uygun maliyetle yaptırmaya çalıştığım için araştıracağım ilk başta.Aklımda tabiki fikirler ve gideceğim yerler var.İnş verdiğimiz emeğe değer.

mygold
10-04-2010, 17:46
ahmet cok cesitli chip tunıng boxlar var.chip tunıng boxlar 100 veya 200 euroya bulunuyor. ama sana tavsiyem TUV sertifikalı box almandır. araclarımıza en uygun degerleri bularak uretıyorlar.arac cok fazla yorulmuyor yani. bunların fiyatı ise 350 ile 400 euro civarındaydı.

GLR
10-04-2010, 18:01
Okan;O pedallar için tekoto ile görüş bir ara halledelim. :)
mygold;Abi ben bu işi yaptırırken dikkat edeceğim en önemli husus yazılım işlemini yapacak yer ve bu işlemden dolayı eğer araçta bir arıza olursa garantili olması.

okann
10-04-2010, 20:34
Okan;O pedallar için tekoto ile görüş bir ara halledelim. :)
mygold;Abi ben bu işi yaptırırken dikkat edeceğim en önemli husus yazılım işlemini yapacak yer ve bu işlemden dolayı eğer araçta bir arıza olursa garantili olması.

Pzt. ararım Ahmet. Olmadı Bir CC'den sökeriz :D

GLR
11-04-2010, 22:39
Bu hafta deri direksiyon,mercek far uygulaması başlıyor.Ne yapalım direksiyonu art cara mı vereyim??Deri koltuk uygulaması için öneriniz var mı?Öneri verirken koltukların spor olmadığını belirteyim. :)Suni deri beyaz dikiş düşünüyorum.

GLR
20-04-2010, 12:35
MAIL SISTEMIMIZDEKI YOGUNLUKTAN DOLAYI ZAMAN ZAMAN SORULARINIZA GEC CEVAP VERMEK DURUMUNDA KALABILIYORUZ. ANLAYISINIZ ICIN TESEKKUR EDERIZ.

ARACINIZ ILE ILGILI YAPILABILECEK ISLER ASAGIDA BILGILERINIZE SUNULMUSTUR.

1.SINIF ITHAL ITALYAN HAKIKI DERI ILE DERI DOSEME

ARACINIZIN DERI DOSEME ISLEMI; KOLTUKLARINIZ, BASLIKLARINIZ, KAPI UZERINDEKI ORTA KUMAS BOLUMLER VE VARSA KOL DAYAMALARINIZIN DERI ILE KAPLANMASINI ICERMEKTEDIR. INTERNET SITEMIZIN RENK SECENEKLERI BOLUMUNDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=145) GORMUS OLDUGUNUZ DERILER % 100 OTOMOBILLIK TEST VE SERTIFIKALARA SAHIP DERILERDIR. DERI DOSEME ISLEMI YAKLASIK 1.5 GUN SÜREDE TAMAMLANMAKTADIR. BU DERILER ILE YAPMIS OLDUGUMUZ UYGULAMALARA 3 YIL TAM GARANTI VERMEKTEYIZ. BU SURE BITTIKTEN SONRA DA IYI NIYET CERCEVESINDE HER TURLU SORUNUNUZDA HIZMETINIZDEYIZ.

1.SINIF ITHAL HAKIKI DERI KULLANILARAK DERI DOSEME ISLEMININ TUTARI

1) Peşin Fiyatına 1+4 Taksit 1.675 Türk Lirasıdır.

2) Vadeli 1+9 Taksit 1.850 Türk Lirasıdır.

3) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 1.400 Türk Lirasıdır.

(Taksitli Kampanya Koşulları için sadece Cardfinans Bonuscard ve Worldcard ile anlaşmamız vardır.)

1.SINIF ITHAL ALMAN SUNI DERI ILE DERI DOSEME

SON YILLARDA OTOMOBIL URETICILERI, DAHA DAYANIKLI VE DAHA UYGUN FIYATLI OLMASI NEDENIYLE, URETTIKLERI OTOMOBILLERDE SUNI DERI OPSIYONUNU SUNMAYA BASLAMISLARDIR. FIRMAMIZ TARAFINDAN KULLANILAN SUNI DERILER ALMANYA’DAN ITHAL EDILMEKTE VE MERCEDES BENZ – BMW – AUDI GIBI OTOMOTIV DEVLERI TARAFINDAN KULLANILMAKTADIR. ALMAN SUNI DERILER ILE YAPMIS OLDUGUMUZ UYGULAMALARA 3 YIL TAM GARANTI VERMEKTEYIZ. BU SURE BITTIKTEN SONRA DA IYI NIYET CERCEVESINDE HER TURLU SORUNUNUZDA HIZMETINIZDEYIZ. SUNI DERI UYGULAMA ORNEGI ICIN (www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=215) SAYFASINI ZIYARET EDEBILIRSINIZ.

1.SINIF ITHAL ALMAN SUNI DERI KULLANILARAK DERI DOSEME ISLEMININ TUTARI

1) Peşin Fiyatına 1+4 Taksit 950 Türk Lirasıdır.

2) Vadeli 1+9 Taksit 1.000 Türk Lirasıdır.

3) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 800 Türk Lirasıdır.

(Taksitli Kampanya Koşulları için sadece Cardfinans Bonuscard ve Worldcard ile anlaşmamız vardır.)

DIREKSIYON DERI KAPLAMA

DIREKSIYON ORNEKLERINI GORMEK ICIN INTERNET SITEMIZIN SAG MENUSUNDE DIREKSIYON DERI KAPLAMA BOLUMUNU (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=229) ZIYARET EDEBILIRSINIZ. HAKIKI DERI ILE DIREKSIYON KAPLAMA ISLEMI TAMAMEN EL ISI OLUP YAKLASIK OLARAK 4 SAATTE YAPILABILMEKTE VE GUNLUK DIREKSIYON DERI KAPLAMA URETIMIMIZ 2 ADETLE SINIRLI OLDUGUNDAN, ISLEM ICIN TELEFONLA RANDEVU ALMANIZ GEREKMEKTEDIR. HAKIKI DERI ILE DIREKSIYON DERI KAPLAMA ISLEMININ BEDELI

1) Peşin Fiyatına 3 Taksit 150 Türk Lirasıdır.

2) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 120 Türk Lirasıdır.

WAECO KOLTUK ISITMA SISTEMI

KOLTUK ISITMA SISTEMI IKI ON KOLTUK ICIN TAKIM HALINDE SUNULMAKTA OLUP HEM KUMAS HEM DE DERI KOLTUKLARA UYGULANABILMEKTEDIR. KOLTUK ISITMA BILGILERI ICIN INTERNET SITEMIZIN KOLTUK ISITMA BOLUMUNU (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=93) ZIYARET EDEBILIRSINIZ. UYGULAMA SURESI 4 SAAT GARANTI SURESI 2 YILDIR.

1) Peşin Fiyatına 1+4 Taksit 550 Türk Lirasıdır.

2) Vadeli 1+9 Taksit 600 Türk Lirasıdır.

3) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 450 Türk Lirasıdır.

NAKIS UYGULAMASI

ISTEDIGINIZ HERHANGI BIR LOGO YA DA YAZININ KOLTUKLARINIZA NAKIS OLARAK ISLENMESI MUMKUNDUR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=167) GOREBILIRSINIZ.

IKI ON KOLTUK ICIN BEDELI

1) Peşin Fiyatına 3 Taksit 150 Türk Lirasıdır.

2) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 120 Türk Lirasıdır.

TAVAN KUMAS YENILEME (SUNROOF’SUZ BINEK TIPI ARACLAR)

SARKMIS YA DA DEFORME OLMUS TAVANLARINIZIN ORJİNAL TAVANLIK KUMASLAR ILE YENILENMESI MUMKUNDUR. TAVAN YENILEME ISLEMI 1 GUN SURMEKTEDIR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=149) GOREBILIRSINIZ.

1) Peşin Fiyatına 3 Taksit 300 Türk Lirasıdır.

2) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 250 Türk Lirasıdır.

TAVAN KUMAS YENILEME (SUNROOF’LU BINEK VE JEEP TIPI ARACLAR)

SARKMIS YA DA DEFORME OLMUS TAVANLARINIZIN ORJİNAL TAVANLIK KUMASLAR ILE YENILENMESI MUMKUNDUR. TAVAN YENILEME ISLEMI 1 GUN SURMEKTEDIR.

1) Peşin Fiyatına 3 Taksit 390 Türk Lirasıdır.

2) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 325 Türk Lirasıdır.

KOL DAYAMA UYGULAMASI

KOL DAYAMA MONTAJI 3 SAAT SURMEKTEDIR. ORNEKLERINI INTERNET SITEMIZDE (www.altinuc.com.tr/pages.asp?SID=154) GOREBILIRSINIZ. BEDELI ADET BASINA

1) Peşin Fiyatına 3 Taksit 120 Türk Lirasıdır.

2) Tamamı Nakit Odeme Ozel Indirimli 100 Türk Lirasıdır.

Önceki sayfada fotoğraflarını koyduğum 308 in uygulamasını yapan firmadan bu şekil bir fiyat maili geldi düşünen varsa paylaşayım.Mercek uygulamasını yapacak kişide geçen hafta cenazemiz var dedi bu hafta gün verecekti hala dönmedi geri.Yarın zamanım olursa art car a uğrayıp Cem beyle görüşeceğim.

Abdullah
20-04-2010, 12:48
bence fiyatlar çok iyi özellikle suni deri için ;) teşekkürler Ahmet bilgiler için.

GLR
25-05-2010, 01:32
Araba 8 9 gündür yıkamaya gitmedi yinede birkaç foto var paylaşayım dedim.Geçen gün yağmurdan sonra tüm arabalar kurudu benim araba sırılsıklamdı. :)Mat siyah jantlar yine çamur içinde.
http://i49.tinypic.com/20frias.jpg
http://i46.tinypic.com/2411ksh.jpg
http://i46.tinypic.com/2gxjvpj.jpg
http://i50.tinypic.com/nqpfvd.jpg[img]
[img]http://i45.tinypic.com/smwwbb.jpg

Ömer Gedik
25-05-2010, 07:06
Yapılan deri işlemleri Artcarı anımsattı bana, ama koltuk işlemlerini o derece beğenemedim. Direksiyon da son artcar çalışmalarını görmesem favorim artcar derdim.

reisG
25-05-2010, 08:09
geçen cuma günü kardeşimin sipariş verdiği Punto evo 1.4 dualogic dynamic safe line geldi. Onu kullandım. Direksiyon deri kaplama idi ve çok değişik bir deri kaplanmıştı. tutma hissi veren hafif pütürük pütürük ve alcantara havası veren mat siyah renkte idi. hoşuma gitti.

Ömer Gedik
25-05-2010, 08:25
Bu arada ahmet aslan maşallah ışıldıyor. :)

Bulut
30-07-2010, 10:22
Ahmet GTD ne alemde yahu merak ettim var mı bir değişiklik chip tuning,alcantra,deri direksiyon :D

GLR
31-07-2010, 00:36
Buluthan arabayla ilgili pek hevesim kalmadı aslında.Ama bir art car buluşması yapabiliriz isteyenlerle ordan boğaz tarafında oba da falan otururuz yemek yer bişeyler içebiliriz.Ben haftaya perşembe ya da cuma yine Kemer e dönüyorum 60000 km yi görmüş olacak yolculuk sonunda sanırım araba.Yine bir rot balans ya da jant yamukluğu sorunu var sanırım ona da baktırmam gerek gitmeden.

GLR
10-11-2010, 20:58
bugün yaşadığım hadiseyle ilgili birkaç foto.kendisinin önünde araba vardı ve bir anda üstüme kırdı arkadaş bende dönüş yapacaktım sinyal vermiştim ancak dönemeden olay gerçekleşti.

http://i56.tinypic.com/2lcxnio.jpg
http://i56.tinypic.com/b7ysro.jpg

GLR
10-11-2010, 21:09
Bu da oluşan hasar boydan boya çizik birkaç göçük.
http://i56.tinypic.com/2jdownr.jpg
http://i56.tinypic.com/xcul40.jpg

TanerHoca
10-11-2010, 21:20
bayram önü tatsız olmuş ama geçmiş olsun ahmet.
Allah daha büyüklerinden korusun...

GLR
10-11-2010, 21:25
Sağol Taner abi aslında arabadan çok okula gidemedim ona üzüldüm bugün neyse sağlık olsun büyük bişey yok sonuçta.

06cnk
10-11-2010, 21:35
geçmiş olsun...

hakan308
10-11-2010, 22:00
Sağol Taner abi aslında arabadan çok okula gidemedim ona üzüldüm bugün neyse sağlık olsun büyük bişey yok sonuçta.

gecmis olsun Ahmet uzuldugun seye bak ya ben hergun yapiyorum onu yapmadigim gun uzuluyorum desem yeridir ;D

GLR
10-11-2010, 22:44
Cenk sağol valla Hakan fazla detaya girmek istemiyorum okul konusunda kötü örnek olmayalım ;D önemli dersim vardı kızlardan çizimleri alacaktım vizeler başlayacak bende meraklısı değilim. :D

teoman
11-11-2010, 00:01
geçmiş olsun, 308 gibi bi güzelliğe yapılır mı bu be :(

Ömer Gedik
11-11-2010, 00:07
Ahmet geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsın. O lekelerin çoğu gider.

GLR
11-11-2010, 00:33
Ömer çizikler problem değil ezikler var ön çamurlukta biraz ve ön sol kapıda özellikle kapıda boyanması gerekiyormuş.

Ömer Gedik
11-11-2010, 00:41
Sadece ezikse sorn değil halledilir. Ama boya kalkması gibi sorun varsa bilemeyeceğim bence hemen boyatma kararı alma.

Yasin CCK
11-11-2010, 01:06
Geçmiş olsun Ahmet, yinede ucuz atlatmışsın, boyanması gerekiyorsa boyanacak, sıkma canını ;)

teoman
11-11-2010, 01:12
lokal boyamayla kurtarılır bence, komple kapı boyanmaz...

reisG
11-11-2010, 09:03
Bayram öncesi olmasına üzüldüm Ahmet. O hurda ve satılık Mercedes bozuntusu yüzünden böyle bir kaza olması üzücü.

cmr_cihangir
11-11-2010, 11:12
Her şerde bir hayır vardır. Geçmiş olsun

γuяdaeя
11-11-2010, 11:33
Geçmiş olsun Ahmet.

Reis Mercedese haksızlık etme yahu ben çok severim bu kasayı... Sürücüsü dandik ;D

keremsahin
11-11-2010, 12:22
Gecmis olsun arkadasim,Allah daha beterlerinden korusun.

Abdullah
11-11-2010, 14:39
Ahmet geçmiş olsun ama gerçekten ucuz atlatmışsın sıkma canını sana birşey olmasın. Ama o mercedesciye girişmek lazım

techn1cal
11-11-2010, 16:53
insan arabadan soğuyor inan çok üzüldüm :( garajdan çıkartmıorum artık korkumdan

hakan308
11-11-2010, 17:44
Cenk sağol valla Hakan fazla detaya girmek istemiyorum okul konusunda kötü örnek olmayalım ;D önemli dersim vardı kızlardan çizimleri alacaktım vizeler başlayacak bende meraklısı değilim. :D

aynı ben yani vize haftası kızlar sağolsun hertürlü paylaşım seviyeleri hat safhada oluyor ;D ;D ;D

BahadırALTUN
11-11-2010, 22:41
Geçmiş olsun. Buna şükür size bir şey olmamış .

GLR
21-11-2010, 22:53
Herkese teşekkürler aracı tatil boyunca bırakmadım bir yere kapının boyanması gerektiğini söylüyorlar çünkü yakından bakınca ezikler mevcut bu konuda tanıdık uzman bir yer varsa gösterebileceğimiz oraya da götürebilirim müsait bir zamanda.Bende lokal boyalarla kurtarmak istiyorum açıkçası ama en uygunu ne ise onu yaptıracağım.

techn1cal
24-11-2010, 13:24
Herkese teşekkürler aracı tatil boyunca bırakmadım bir yere kapının boyanması gerektiğini söylüyorlar çünkü yakından bakınca ezikler mevcut bu konuda tanıdık uzman bir yer varsa gösterebileceğimiz oraya da götürebilirim müsait bir zamanda.Bende lokal boyalarla kurtarmak istiyorum açıkçası ama en uygunu ne ise onu yaptıracağım.

Auto king derim tabi yine sen bilirsin lokal boya ile halledebilir eminim ki

SuLh
16-01-2011, 14:21
Çok güzel araba Allah kaza bela vermesin . Birşey ögrenmek istiyorum Jantları büyütünce 100km De kaç litre yakmaya başladı?

GLR
23-02-2011, 20:39
müthiş derecede sinirlerim bozuk park halinde duran aracım mahvoldu bir tane range rover sport biçmiş arabayı tutanak işleri halledildi çekiciylede yolladım az önce.

γuяdaeя
23-02-2011, 20:42
müthiş derecede sinirlerim bozuk park halinde duran aracım mahvoldu bir tane range rover sport biçmiş arabayı tutanak işleri halledildi çekiciylede yolladım az önce.

Geçmiş olsun Ahmet... Canın sağolsun, iyi ki içinde sen yoktun.

GLR
23-02-2011, 20:44
ah yurdaer abi araba paramparça range rover da berbat halde airbagler patlamış her yer araba parçasıydı.sağol haklısın içinde yoktuk iyi ki üzülmüyorum tamam diyorum ama ne yapacaksın?

Esat
23-02-2011, 20:50
hayda buyur aş başına belayı nazar göz Ahmedim çok geçmiş olsun Rabbim herşeyin hayırlısını versin senin arabanın fotoları varmı nerde oldu olay nasıl oldu offf ya :(
sana bişi olmamış ya önemli olan o

GLR
23-02-2011, 20:58
sağolasın bıktım abi ne nazarmış anlamadım gitti kimsenin hiçbişeyinde gözüm olmaz herşey gelir beni bulur.beylikdüzü bizimkentte oturuyorum ben arabanın fotoları var da koymak istemiyorum.yollarım sana özelden.

hakan308
23-02-2011, 20:59
Çok geçmiş olsun bende Ahmet konuyu güncellemiş güzel resimler eklemiştir diye açtım ama haber kötüymüş.En azından sana bir zarar gelmemiş bundada bi hayır vardır kardeşim çok geçmiş olsun var mı yapabileceğimiz bişey?

Esat
23-02-2011, 21:04
sağolasın bıktım abi ne nazarmış anlamadım gitti kimsenin hiçbişeyinde gözüm olmaz herşey gelir beni bulur.beylikdüzü bizimkentte oturuyorum ben arabanın fotoları var da koymak istemiyorum.yollarım sana özelden.

pm attım Ahmedim mesajını bekliyorum

GLR
23-02-2011, 21:11
sağol hakan güzel birkaç foto çekmişti arkadaşlarım yeni makineyle onları ekleyecektim bana mail atınca arabada tek çizik dahi yoktu.range in ön sağ far çamurluk ön tampon,kaput,ön cam çatlamış ve airbagler patlamış.308 in arka stop bagaj,tampon,çamurluk,arka sol lastik,arka cam değişir artık.

TanerHoca
23-02-2011, 21:23
ahmet inan çok üzüldüm.tesellim sana bir şey olmamış olması.
büyük geçmiş olsun.doğrusu ben de büyük bir hevesle girdim
başlığa ama neyse Allah beterinden korusun...

GLR
23-02-2011, 21:34
sağolasın Taner abi teşekkür ederim.

mygold
23-02-2011, 21:38
ahmet cok gecmıs olsun. sana bisey olmamıs bu sevındırıcı olan.. tekrar gecmiş olsun..

otmotvmhndsi
23-02-2011, 22:06
Geçmiş olsun Ahmet... Sana birşey olmamış neyseki... Tekrar geçmiş olsun...

06cnk
23-02-2011, 22:11
geçmiş olsun ahmet,allahdan sana bir şey olmamış cana gelceğine mala gelsin

GLR
23-02-2011, 22:29
mygold,cenk ve berker çok teşekkürler arkadaşlar sağolun.

Ömer Gedik
23-02-2011, 22:43
Ahmet geçmiş olsun çok sinir bozucu bir durum 308e yazık olmuş ama düzelmeycek gibi değil düşünüp te kendini yıpratma. Range'teki hasar büyük diyorsun Senin araca göre :S

GLR
23-02-2011, 22:47
Ömer range te 20 bin civarı hasar var.Düzelsede düzelmesede oldu olan artık evden haber alıyorsun güvenliklerden çizik göçük diye indim sonra savaş alanı gibi araba parçaları olmuş her taraf.

Esat
23-02-2011, 22:54
ya afedersinde bu adam yada kadın nasıl becermiş bunu benimde sinirlerim bozuldu arkadaş

Yasin CCK
23-02-2011, 22:58
Çok geçmiş olsun Ahmetcim, yazdıklarını okuyunca araba pert oldu galiba dedim ama fotoğrafları görünce rahatladım. inan teselli etmek için demiyorum, biz arabalarımıza çiziği yakıştıramadığımız için kaza sana çok büyük görünüyor, içini ferah tut dostum. Gerçekten ucuz atlatmışsın. Allah daha büyüklerinden korusun...

GLR
23-02-2011, 23:17
bende merak ediyorum orası site içi bir yol akşam 8 9 gibi orası komple araba oluyor tek arabalık yer bile bulamazsın.sis vardı bugün burada 30 lu yaşlarda bir adam aracın sahibi bir anda oldu göremedim falan dedi nasıl olduğunu bir tek o biliyor.gaza bastı bir anda başka bişeyle ilgilenirken kafasını kaldırdığında iş işten geçti ve geçirdi büyük ihtimal.

yasin sağol teşekkür ederim içim ferah sinirlerim bozuldu sadece.

Esat
23-02-2011, 23:20
bende merak ediyorum orası site içi bir yol akşam 8 9 gibi orası komple araba oluyor tek arabalık yer bile bulamazsın.sis vardı bugün burada 30 lu yaşlarda bir adam aracın sahibi bir anda oldu göremedim falan dedi nasıl olduğunu bir tek o biliyor.gaza bastı bir anda başka bişeyle ilgilenirken kafasını kaldırdığında iş işten geçti ve geçirdi büyük ihtimal.

yasin sağol teşekkür ederim içim ferah sinirlerim bozuldu sadece.

Olay rangeye binmekle olmuyor demekki birazda dikkat lazım allahtan orda çoluk cocuk yoktu banada kamyon 10 km hızla giderken sodan geldi arka camurluktna ön kapıya kadar devam etti eşim uyardı son anda kaçtık 1 gün uyumadım ama sonradan geciyor araba dedigim bi çuval cıvata senin tırnagına zeval gelmesin aslan kardeşim

GLR
23-02-2011, 23:34
antalya kemer de babamın arkadaşı öldü geçen yaz hem de feci bir şekilde range rover sport la tır ile kafa kafaya çarpıştı adamın parçalarını topladılar.biz de x5 3.0 d vardı 2 cm karda deli gibi kayıyordu 19 jant ve lastiklerle.önlemini almaz ve dikkatli olmazsan hiçbir teneke parçası ve havayastığı seni korumaz.paramparça oluyor gördüğün gibi 50 km ile çarpınca araçlar.

Ömer Gedik
23-02-2011, 23:57
Ömer range te 20 bin civarı hasar var.Düzelsede düzelmesede oldu olan artık evden haber alıyorsun güvenliklerden çizik göçük diye indim sonra savaş alanı gibi araba parçaları olmuş her taraf.

Ahmet Range 'in Airbaglar de açıldıysa 20 çok komik bir tutar olur ;) :Ben 40,000 TL kadar tahmin edebiliyorum yazdıklarına istinaden.

Bu kazada bence sinir bozucu olacak Sol arka çamurluk değişimi ve bagaj kapağı değişimi olur. Çamurluk senin daha önceden değişmişti sanırım. Bagaj kapağı da ilave gibi oldu sıkma canını. İnsanlar ne kazalar geçiriyor ne canlar gidiyor trafikte.

γuяdaeя
23-02-2011, 23:58
Ölümle yaşam arasındaki çizgi ipek ipliği... Başımıza gelen bu tür kazalar her ne kadar sinir bozucu olsa bile şükretmek lazım. Sağlıkla alınan bir nefes kadar değerli bir şey yok.

muhti
24-02-2011, 00:05
çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun..

kürşatalp
24-02-2011, 00:18
Geçmiş olsun, allah beterinden saklasın herkesi...

GLR
24-02-2011, 00:26
kürşat ve muhti sağolun teşekkür ederim.

ön iki airbag açılmış açılırken oluşan basınç camı çatlatmış vurduğu kısımda far falan içeri göçmemiş paramparça ön tampon ve ön sağ çamurluk değişecek kaput ise borusanda kesin değiştirirler ancak sanayide falan düzeltebilirler onlar aralarında 30 bin civarı bir hasar konuşuyorlardı.

cls ile a5 sportback geldi arkadaşları adamda baya üzgündü perte çıkarmaya uğraşacakmış ama sanmıyorum kasko değeri 125 bin tl olan aracı o hasarla biraz zor.

adamlarda senin arabanda çok güzelmiş yazık oldu araçlara falan diye konuştuk gayet iyi niyetliydiler.benim arkadaşım da geçerken görmüş arabayla biz beykent te servise tutanak fotokopi için gitmiştik o sırada şok olmuşlar.yapılsın çıksın daha sonra bakacağız babama da satalım artık dedim senin bileceğin iş dedi bakalım şu an bu konuyu düşünecek durumda değilim.

ibosener
24-02-2011, 09:01
Geçmiş olsun arkadaşım. Mal'a gelen bela, can'a gelecek belanın sadakasıdır derdi büyüklerim. Allah daha büyüklerinden korusun.

Ozan
24-02-2011, 09:11
Böyle durumlarda iyiki içinde sen yoktun diye teselli vermekten başka yapılacak birşey yok.
Geçmiş olsun

emax34
24-02-2011, 10:08
GLR buyuk gecmis olsun kardesim, benzeri benim de basima gelmisti ve arkada esim ve 1 yasindaki oglum vardi, tek dusundugum onlara birsey olmamasiydi, Allahtan onlara bir zarar gelmedi, arabayi bosver onun telafisi var, 3-4 gunde eski haline gelir ama cana gelen zararin telafisi yok, inan bana sanslisin, aracin park halindeydi, bir de yolda oldugunu ve arkada sevdiklerinin oturdugunu dusun;) kasko var vs var metal parcasi sonucta her turlu eski haline gelir, insan ister istemez uzuluyor, benim aracim da 1 aylikti bana arkadan giydirdiklerinde ama umrumda bile olmadi, en buyuk duam esimle cocuguma zarar gelmemesi.
Cok gecmis olsun kardesim

Esat
24-02-2011, 10:25
Ahmedim yeni bi gün bu gun tüm olumsuzlukarı sil at ayrıca o fotolarıda geri koy çünkü fp de üye olmayanlarda bakıyor göz nazar çekiyor araban en azından nazarları biraz olsun dagılır diye düşünüyorum

okann
24-02-2011, 17:50
Ahmet geçmiş olsun Pm'den de yazmıştım ama burdan da yazayım dedim. :(

Tüm arkadaşlarımızın dediği gibi cana gelen mala gelsin. Belki de RCZ için bahane olur.

Ömer Gedik
24-02-2011, 18:03
Ahmet gel RCZ verelim 156Hp otm. :)

GLR
24-02-2011, 19:22
ibosener ve ozan çok teşekkürler abicim sağolun.

emax34;sizede çok geçmiş olsun haklısınız can olunca söz konusu insan hiçbişey düşünmemeli zaten düşünemiyorsun.Kendim gidip duvara toslasam sinirlenmezdim kendim ettim kendim buldum der geçerdim olan oldu artık.

esat abicim sende benim kadar sinirlendin üzüldün sağolasın bir ara güzel bir buluşma yaparız artık hem de tanışmak nasip olur.

okann cep tel,özel mesaj ve burası 3 koldan geçmiş olsun mesajların geliyor çok teşekkürler güzel kardeşim.

ömer sanada hayırlı olsun kardeşim imzanda yazıyor satış danışmanı diye.zamanı gelince o da olur umarım uğrarım bir ara yanına.

Eren
24-02-2011, 19:55
Geçmiş olsun Ahmet, sen içinde değildin ya gerisi önemli değil.Allah beterinden korusun.

Ömer Gedik
24-02-2011, 21:03
Eyvallah Ahmet, Senin araçta da suç yok değil hani. Sen öyle Pisi Pisi otur sonra etrafa hırlayıp gürle Range i kızdır. Sonra Range patlasın. :)

GLR
25-02-2011, 02:23
Ömer normalde aracın range olması vs hiç umrumda değil kazanın boyutunu aktarmak için yazdım hasarları.Ki normal bir kaza değil orda öyle bir kaza yapan adam e5 de tem de katliam yapar o şöförlükle.Babam olmasaydı olaya daha farklı yaklaşacaktım polis,hastane kontrolü ne varsa.Asıl sinirimi bozanda içimi kemirende bu.Neyse uzatmayayım mevzuyu arabasız kaldım işte yoktan yere.Peugeot da sağlam çıktı diyelim nazar falan neyse daha önceki arabaları biliyorsun onlara niye nazar değmiyordu gelen bunun başına geliyor anlamıyorum.İçimide sana dökmüş oldum. :)

Eren teşekkür ederim sağolasın.

MTN
25-02-2011, 08:44
Geçmiş olsun

reisG
25-02-2011, 09:33
Ahmet geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Herkesin yazdığı gibi içinde senin olmaması güzel. Ama park halinde duran arabana çarpmış olması çok üzücü. Bu tip şeylerin seni bulması da kötü. Hani kurşun dök derler ya. Bunu yapsan iyi olur gibime geliyor.

GLR
01-03-2011, 23:44
Teşekkürler reis abi sağol araba parça bekliyor hala.Bu arada Dodge nitro diesel otomatik hakkında bilgisi olan var mı acaba?

MTN teşekkürler.

Ozan
01-03-2011, 23:59
Teşekkürler reis abi sağol araba parça bekliyor hala.Bu arada Dodge nitro diesel otomatik hakkında bilgisi olan var mı acaba?

MTN teşekkürler.

Nitro'nun iç malzeme kaltesi çok zayıf.Her yer plastik,torpidoda dahil olmak üzere.
Kullanan arkadaşım vardı.2006 Grand Cherokee den inip Nitro'ya bindi.Cherokee yanında oyuncak gibi diyordu.Oyuncağını 1.5 yılda sattı.Uzun süreli test yapmadan alma derim.

γuяdaeя
02-03-2011, 00:05
Amerikan arabalarinin geneli o sekilde zaten.. ucuz gorunumlu plastik.

Esat
02-03-2011, 00:32

MTN teşekkürler.

Sakın yanaşma derim araban kadar zevk alamasın arkadaşım zar zor 7 ayda sattı 60000 de siyah gram boya darbe yok arabayı 50bin euroya aldılar 60 bine zar zor sattı il sahibiydi.igrenç bi yol tutuş berbat bi iç konsol çok agır gövde her yerinden ses geliyordu arabanın sakın derim git o paraya ekle grand cherooke al

Ozan
02-03-2011, 00:36
70-80000 TL 4x4 e verecek olsam 2003 Range Rover'dan başkasını almam.

GLR
02-03-2011, 00:44
Araç baya heybetli iç mekanda dediğiniz gibi kullanıp test etmem gerekiyor.Bakınıyorum işte 308 i satmak zorunda kalmasam keşke onun için bir 6 7 ay beklemem gerekecek geçenlerde smart four four diesel otomatik alacaktık 308 i satmadan ama küçük araba istemiyorum 6 ay 1 sene olmadan satılıyor bizde o tarz arabalar.Ya da hiç araba almadan biraz daha idare edip almışken tam olsun düşüncesini uygulayacağım.

Esat abi grand cherokee falan girersek range rover vogue ye gider bu yol. ;D Fiyatları 57 58 e bulunabiliyor ikinci el ve diesel otomatik diye tam ikna etmiştim.rcz falan söyleyemiyorum bile gereksiz diyecekler.

Esat
02-03-2011, 00:53
Ahmedim yanlış anlama aynen bi arkadaşımda nitro vardı babasında sendeki gib x5 bi gün x5 i aldı cocuk geldiinde aglıcaktı resmen tamam arasında yarı yarıya fiyat farkı var ama nitro alınacak bi araba degil kesinlikle yakma kendini :)
(bu arada c.tesi gokart buluşmasına sende gelsene akşam 22.00 de etilerde)

GLR
02-03-2011, 01:16
Abi biz suv defterini kapatalı çok oldu aslında mercedes ml400 cdi aldık sorun çıkardı x5 aldık o da 1 buçuk sene falan memnunduk sonra clk 270 cdi a döndük audi maceramız oldu 3 sene devamlı audi müşterisi olduk.Sonra ekonomi ön plana çıktı.

Benim düşüncem şimdi alınacak araba ileride ailenin arabası olabilecek benimde kullanabileceğim bişeyler
dediğim fiyat aralığında tavsiyen varsa gidip bakayım araştırma yapalım.Bana kalsa tek kapıdan başka araba bakmam. :)

Buluşmaya baktımda 5 mart benim doğum günüm abicim arabada çıkmadı o problem değilde bir program yapacağız sanırım zorluyorlar. :D Araba çıksın sizede uyarsa ben bir buluşma ayarlayayım.

Ömer Gedik
02-03-2011, 01:59
Ahmet sakın diyorum NİTRO alma. 2005 Cherokee miz vardı (Grand Değil yuvarlak farlı liberty kasa) baya da kullandık ama hep sorunlu hemde takoz ötesi bir araçtır kontrolü zordur aşırı yakar güven vermez malzeme kalitesi kötünün kötüsüdür. Liberty kasa Cherokee ile Nitro aynı mekaniğe sahiptir ve genel malzeme kalitesi aynıdır. Bu arada güvenlik dersen onunda nitroda olmadığına emin olabilirsin. İX35 al bunlardan milyon kat iyidir. :) Ya da 3008 verelim.

γuяdaeя
02-03-2011, 02:34
Ahmet git en dizelinden bi Nissan Juke al haylaz haylaz dolas ;D

GLR
02-03-2011, 02:42
O dediğin kasa cherokee de benim arkadaşımda vardı benzinli sattıklarında bayram ettiler.Hem de 25 e falan galeriye verdiler sanırım.Nitro daki motor daha ekonomik ve görüntü olarak baya kaslı kimine göre şık.
hyundai ix35,kia sportage iyi güzelde dieseller 80 bin tl.Astrası olan arkadaşımda kuga diesel otomatik
elektrik beyazı aldı.İyi güzel de o parayı vermem asla.

Gider ikinci el range rover alırım içim acımaz en azından.Biz yine binek arabaya falan bakalım en iyisi.3008 falan almam ben Ömer iyi güzellerde peugeot da beğendiğim bana göre olan arabayı biliyorsun. ;D 3008 kullanmıştım bir ara yazmayı unuttum.Tasarımı iddiasız bir araba istemiyorum açıkçası.Renault sevmesem de laguna coupe bile baktım tasarımını beğendiğim ve diesel olduğu için.Ne almak istediğimide bilmiyorum açıkçası biraz bakınayım.

Yurdaer abi spordan arkdaşımda nissan juke aldı çok seviyor ama bayan arabası ya.Ki ben tipsiz değil çok şeker buluyorum o aracı.45 e mi ne almıştı.

γuяdaeя
02-03-2011, 02:52
Yurdaer abi spordan arkdaşımda nissan juke aldı çok seviyor ama bayan arabası ya.Ki ben tipsiz değil çok şeker buluyorum o aracı.45 e mi ne almıştı.

Valla bayan arabasi mi bilemem ama gercekten degisik ve guzel buluyorum. Gecen benzinlikte siyahini gordum bir erkek kullaniyordu. Renk olayi da onemli. Platinum donanim dizel 50 kusur lira ama mutimedyadan, anahtarsiz girise kadar hersey mevcut.

GLR
02-03-2011, 03:03
Japon araçları iddiasız donanım seçeneği çok olmayan sorunsuz araçlar genelde.Subaru öyleydi bir süre sonra iç mekan ve donanım aramaya başlıyorsun.Arkadaşım beyaz aldı benzinli.sportage baktı ama sıra vardı.Annemde bayılıyor alsak 1 seneye kalmaz arabasız kalırım kendime araba bakmaya başlarım. ;D

γuяdaeя
02-03-2011, 03:34
Annemde bayılıyor alsak 1 seneye kalmaz arabasız kalırım kendime araba bakmaya başlarım. ;D

;D ;D

Ömer Gedik
02-03-2011, 08:24
Ahmet bizim araç dizeldi :) Aynı motor aynı şanzıman. Ben kesinlikle ve kesinlikle önermem. Çok kullandım hiç mutlu olmadım.

reisG
02-03-2011, 08:54
Ahmet Babamın Sebring'i olduğundan Amerikanları da takip ediyorum. Öncelikle bir şeye dikkat çekmek isterim. Amerikan araçları ister sedan ister coupe ister limuzin ister arazi aracı ister pikap olsun. tamamen Amerikalıların zevklerine ve Amerikalıların yollarına uygun yapılmıştır. Aksesuar paketleri, motor hacimleri, yol tutuş özellikleri, bagaj hacimleri herşey Amerikalıların zevk ve kriterlerine uygundur. Araç değişimi ortalamasının 8 ay ile 14 ay arasında olduğu ABD de model değişiminin ise 4 yıl civarında olduğu ülkede ilginç kalite ve kriter aşamaları vardır. Hiçbir zaman Dünyanın diğer ülke ve kıtalarının beğenisine uygun araç yapmazlar ve yapmayacaklardır. Dodge Nitro ya gelirsek ABD standartlarında orta boy bir 4x4 olan aracın ülkemize iki ayrı paketi ve 2.8 lt .lik CRD dizel motor seçeneği geliyor. baz pakette tampon ve dodikler koyu gri renkli oluyor. SXT adlı full pakette ise o bölümler gövde rengi. Aracın donanımı deri döşemeler ısıtmalı koltuklar alaşım jantlar, pusula , kilitli diferansiyel ve dört çeker özelliği otomatik vites otomaik klima cam ve aynlar sunroof gibi detaylar ile geliyor. Önündeki şaşaalı büyük boy pikup RAM'e benzer hava arkada bir önceki kasa Cherokee Liberty gibi sadeliğe dönüyor. Kokpit ve tüm iç donanımda kullanılan plastikleri el dokunan yerleri yumuşak olmasına rağmen alt kesimlerde çok sert plastik var. Aracın esas kullanım yeri otoyollar olduğundan pürüzsüz ABD highway leri düşünülerek düzenlenmiş yol tutuş özellikleri yoğun virajlı ve kötü asfalt karakteri olan yerlerde çok zayflamakta. Bagj hacmi gayt başarılı. Kokpitin derinliğinin olmaması ve dik ön cam estetik oalrka güzel gözükmese de ön görüşün çok iyi olmasını sağlıyor. Bu aracı almak bir zevk ve tercih meselesi.Satmak ise şöyle oluyor mutlaka Amerikan meraklısına satılıyor. En öenmli özelliği ise şu: Yollarda herkes dönüp sana mutlaka bakıyor. Bu arada bir not. Bir arkadaşım geçtiğimiz yıl büyük motorlu ve büyük kasalı bir araç arıyordu. -ki kendisi araçtan anlar iyi kullanır. İç hacmi geniş ve büyük motorlu sedanları araştırdı. İlk düşüncesi 2000 model civarı BMW 525, A6 2.4 gibi araçlardı. Bunlara çok baktı. Denedi temizi zaten yok gibiydi. Sonra ben ona ilk sahibinden 2000 model bir Chrysler Stratus 2.5 V6 buldum. Çok temiz bakımış bir araçtı ve 108.000 km.de idi. Aracı geldi test etti. tem de yüksek süratlere çıktı. ve test sonucunda ben hep tenekelere bakıyormuşum .İişte aradığım araç dedi. 17.000 TL ye aldı 1 yıldır büyük bir keyif ile kullanmakta. Benden Amerikan hikayeleri de böyle işte.

Ömer Gedik
02-03-2011, 09:22
Reis abi

aynı şasili aracı kullanmış olarak şunu net söylerim.

Bu araç Amerikan Otoyollarına uygun bir araç değil keza düz asfaltta Zıplamak nedir biz bu araçla öğrendik.

İç plastik aksamı bildiğim kadarıyla Liberty gibi... Heryeri taş plastik.

Yol tutuşu zaten rezalet...

Otobanda 150yi geçince Kaput açık uyarısı veren Tatilimizde ve bir kerede Ankara dönüşünde bozulan ve bu araçla uzun yola çıkmak hata dediğimiz bir araçtı. Bizim araçta 2,8 CRD idi.

Aracı 1,5 veya 2 yaşında iken 23,000 Euro zarar ederek sattık. 55,000 Euro ya almıştık.

He bu arada 100 km sabit hızda Cruise açık iken otobanda ki tüketim 10 lt/100 km Değer yolda 9,9-10 gidip geliyordu. anlıktan bahsediyorum. Düşüremedim yakıtını.

GLR
02-03-2011, 09:53
Reis abi özellikle incelediğin bir araçtı sanırım.Bilgiler için çok teşekkürler.Senden tavsiye bekliyorum nereye yönlenmeliyim?

Ben nitro veya o tarz bir aracı 1 sene civarı kullanırım daha sonra annem falan kullanır diye düşündüm kendisi seviyor büyük arabaları.Kolay kolay araba beğenmiyorum ya hiç almayacağım ya da yine bu sınıf fazla açılmadan sıfır bişey alacağım.

Kusur aramaya kalktıktan audi bmw de de bir sürü kusur söyleyebilirim.Aracın dış görünümü tabiki önemli ama kullanımıda keyifli olmalı.

Ömer 3.7 benzinli mi ne idi bir kaç kere bindim tavan da ışıklar vs jeep işte.Çok zarar etmişsiniz ama x5 te biz daha çok zarar etmiştik.Zevk diyelim geçelim.Bunları düşünmek yersiz artık. ;D

Ömer Gedik
02-03-2011, 10:16
X5 gibi araçta o derece zarar normal ama Cherokee lerin yüzüne bakan yok. Ben jeep işte diyemiyorum kusur arasam diğer markalarda da bulurum ama kesinlikle alma diye uyarıda yapmam. Bildiğim kullandığım için söylüyorum.

GLR
02-03-2011, 10:36
Haklısın bildiğini söylüyorsun işte satarkende keriz gibi hissettiriyor insanı.Belki ikinci el uygun fiyata alan kişi iyi hissedebilir.Ben zaten hangi araç olursa olsun ikinci el alınması en fazla 1 2 sene arasında fazla zarar etmeden elden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum.

Araçlarla bağ kurmayıda düşünmüyorum artık sonra üzülüyorsun satarken. ::)

Esat
02-03-2011, 10:45
Şimdiden dogum gününü kutlarım Ahmedim inşallah herşey gönlünce olur eger bi kutlama yaparsasn yolunda ordan düşerse bekleriz senide herşey gönlünce olsun

ibosener
02-03-2011, 10:48
Haklısın bildiğini söylüyorsun işte satarkende keriz gibi hissettiriyor insanı.Belki ikinci el uygun fiyata alan kişi iyi hissedebilir.Ben zaten hangi araç olursa olsun ikinci el alınması en fazla 1 2 sene arasında fazla zarar etmeden elden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum.

Ömer bu cümle sana bir şey ifade ediyor mu? ;D

Ömer Gedik
02-03-2011, 11:08

Ömer bu cümle sana bir şey ifade ediyor mu? ;D

Ediyor tabi ki :) 151,400 km yi de geride bıraktık Dostumla :) Bu arada Baykaralar otomotvi e gelip araçları okşayan birini görürseniz bilin ki o BENİM ;D

Esat
02-03-2011, 11:12
Ömer satmıcak aracını ayrı bir bagı var :)

GLR
02-03-2011, 11:58
Ömer nikahına aldı arabayı zaten. ;D

Esat abi teşekkür ederim haftaya falan yokmuşsun ayarlarsak hafta içi bir kahve veya yemek buluşması yapabiliriz akşam güzel bir yerde.

Esat
02-03-2011, 12:03
Bana uyar Ahmedim, evet ya bu aralar biraz program dolu hatta nisan başıda erzurum olabilir kayak için gene, kar sezonu bitiyor mayıstada kongreler başlar yaz kış derken yaşlanıyoruz bide :)

ibosener
02-03-2011, 12:04
Ömer nikahına aldı arabayı zaten. ;D

Esat abi teşekkür ederim haftaya falan yokmuşsun ayarlarsak hafta içi bir kahve veya yemek buluşması yapabiliriz akşam güzel bir yerde.

Hemde katolik nikahı ;) ;D

γuяdaeя
02-03-2011, 12:09
Hemde katolik nikahı ;) ;D

Vışşş... O nasıl oliyy abey? :D

TanerHoca
06-03-2011, 21:44
ahmetçiğim doğum gününü kutlar, sevdiklerinle beraber kazasız belasız, sağlıklı, uzun ömürler dilerim :)

http://img845.imageshack.us/img845/3238/birthdaycake.jpg

Yasin CCK
06-03-2011, 22:36
Mutlu yıllar Ahmetcim :)

otmotvmhndsi
06-03-2011, 22:37
Nice mutlu yıllara Ahmet...

γuяdaeя
07-03-2011, 04:33
Ahmet'cim doğum günün kutlu olsun :)

Arabanla ilgili gelişmeler ne durumda?

GLR
07-03-2011, 05:39
Hepinize çok teşekkürler birlikte nice yıllara. :D

Tüm parçaları geldi Yurdaer abi bu sabah tam anlamıyla başlayacaklar ve bu hafta teslim alacağım.Araba özel serviste bu arada.

GLR
08-03-2011, 13:35
Pamukova varan tesisleri

http://i56.tinypic.com/wsqn2q.jpg

okann
08-03-2011, 23:02
Pamukova varan tesisleri

http://i56.tinypic.com/wsqn2q.jpg

Vay vay vayy.. Eskilerden Gt görüyoruzz ;)

GLR
09-03-2011, 16:00
Okan ölmedi ya olum yaşıyor.Eskide değil çok ağustos ya da eylül başı sanırım foto. :) Bu mola 15 dakikalık onun dışında bir tuvalet molası daha dahil İstanbul Antalya 6 buçuk saat. :laugh:

Az önce gittim servisten pack tamponu teslim aldım ödemesini yaptım.Sigorta şirketi bana geri ödemesini yapacak.Nedeni ise benim kaskom yok.Arabayı satıp giulietta alacağım diye poliçeyi yenilemedim bir ara.Sonra öyle kaldı unuttuk.Şimdi ise sigorta aracın orjinalinde bu tampon olmadığı için sen al biz sana ödeyelim dedi sabahtan beri kavga ettim bir ara yolluyorlardı.Sonra aradım servisi ellerinde varmış gittim aldım faturasınıda yolladım.Mağdur olan benim sinirimi bozansa mağdur olduğum halde param olmasa yine mağdur durumda kalacaktım.

674 tl herşey dahil bilginize.

Esat
09-03-2011, 16:12
piano black boyat difüzörünü ahmedim gelsinde bi araba coşalım tekrar

GLR
09-03-2011, 16:18
Zaten eski difüzörde piano black ti abi.Yine aynısı olacak merak etme. ;) Lastiğimde oyuk var o değişecek mecburen diğer lastikleride değiştirmem gerekecek.Ayrıca bagajın üst kısmı siyah kaplamaydı orayıda kaplatmam gerekecek.Spoyler için bu sefer bagajı deldirmesem mi?

Esat
09-03-2011, 16:20
Eskisi kullanılır haldeyse talibim ahmedim

GLR
09-03-2011, 16:41
Abi lastik mi spoyler mi?Spoylerde bişey yok takacağım yine.Ama spoyler istersen yönlendireyim seni sadece ledli stop yok onun dışında aynısı.

Esat
09-03-2011, 16:46
sahibinden de senin araba var zaten maslakta yapılmış herhalde ben degiştirecegini düşündügüm için talibim dedim kardeşim

GLR
09-03-2011, 16:53
Yok benim ki orjinal servisten aldım.Onlardansa yay aldım alırken kalıba verdim onlarda takma parası falan almadılar hallettik.Versem ön arka tamponuda alacaklardı. :D İbrahim abi var orda onla konuşursan boya kodu falan hallederler sonra gidip takmak kalır geriye.Orjinalin fiyatı ne bilmiyorum ama aksesuar fiyatlarında baya düşüş var çoğunda.

Yasin CCK
09-03-2011, 17:41
Herşey güzel olacak ^-^

GLR
09-03-2011, 20:50
Aklıma direk bu şarkı geldi Yasin. :)

http://www.youtube.com/watch?v=SMc4MyF9r2s

Yasin CCK
09-03-2011, 23:52
Bende ona mahsuben yazmıştım Ahmet :)

Çok çok sevdiğim bir şarkıdır :

"Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Eskisi gibi değilim şimdi değiştim
Kumarım yoktur kavga etmem
Her gece barlara gitmem" 8)

GLR
15-03-2011, 16:37
Ankara lı arkadaşlara bir sorum olacak herko jant lastik ile alışveriş yapan veya firmayı bilen var mı güvenilir midir?Bir takım lastik alacağım kendilerinden direk hesap numarasına para yatırdıktan 1 gün sonra elimde olacakmış.kumho 225 40 18 ku 25 lastikler 680 tl.

Yasin CCK
15-03-2011, 17:33
Firmayı bilmem ama fiyat çok uygun, kaçırma derim ;)

hakan308
15-03-2011, 19:06
Herko Ankaranın en köklü lastikçisidir.Gözünü kırpmadan alabilirsin ;)

06cnk
15-03-2011, 21:03
hakana katılıyorum,gönül rahatlığıyla alabilirsin

okann
15-03-2011, 21:08
O fiyata Bostancı'dan alalım sana ne uğraşcan Ankara falan ?

GLR
15-03-2011, 21:33
okan ben hemen istiyorum depolarında mevcut mu sor bakalım?ankara dan da 1 gün içinde yolluyorlarmış fiyatta uygun ben geçen defada bu fiyata almıştım.bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. :)

okann
15-03-2011, 21:41
okan ben hemen istiyorum depolarında mevcut mu sor bakalım?ankara dan da 1 gün içinde yolluyorlarmış fiyatta uygun ben geçen defada bu fiyata almıştım.bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. :)

Yarın ararım ama hemen getirir mi bilmiyorum.

Esat
15-03-2011, 22:07
burdan al aynı fiyata topkapıda var hemde ku 31

GLR
15-03-2011, 23:05
Okan hemen tedarik önemli yoksa sipariş falan versem tanıdık yer getirtecekti.Bir de varsa taksitli seçenek var mı diye sorarsan sevinirim.Araba altımda olsa bulmak sorun olmayacak zaten gidip alırdım şimdiye kadar.

Esat abi ku 25 alacağım ku 31 istemiyorum Okan da ku 31 vardı sanırım sonra o da benim lastiklere geçti memnun olduğum için.Sigorta lastiğin tekini karşılayacağı için 500 e sıfır takım yenilemiş olacağım.

Esat
15-03-2011, 23:08
ben ku 31 e 675 fiyat almıştım ki ku 25 ide o fiyata verirler ahmedim

okann
15-03-2011, 23:11
Okan hemen tedarik önemli yoksa sipariş falan versem tanıdık yer getirtecekti.Bir de varsa taksitli seçenek var mı diye sorarsan sevinirim.Araba altımda olsa bulmak sorun olmayacak zaten gidip alırdım şimdiye kadar.

Esat abi ku 25 alacağım ku 31 istemiyorum Okan da ku 31 vardı sanırım sonra o da benim lastiklere geçti memnun olduğum için.Sigorta lastiğin tekini karşılayacağı için 500 e sıfır takım yenilemiş olacağım.

Ben taksitli fiyat 700 e almıştım. Yarın sorarım. Olmadı sen herkodan da al nasıl istersen kardeşim. ;)

GLR
15-03-2011, 23:20
Esat abi sen yerin ismini verir misin bana?Bir de gündüz farlarını beyaz yapmayı düşünür müsün ebaydan ve alışveriş yapabiliyor musun?:) ne çok soru sordum olmadı ömer e söyleyeceğim forumdan isteyenlere ebay dan getirtsin.

Okan yarın belli olur ben sana söylerim sen yine de sorarsan sevinirim canım kardeşim.

TanerHoca
15-03-2011, 23:20
Kesinlikle hocam. Mümkün olursa kumhoların yerine sağlam bi lastik çok daha iyi olur :) Gerçi seri nedir ? Kumho'nun hangi modeli acaba ?

ku31

http://img138.imageshack.us/img138/9990/ku314723185.jpg

Kumho'nun en güzel serisi ;)

Tekrardan hayırlı olsun Hocam :)

okan kumho ku 31 için beğenisini belirtmişti ahmet.
ben de 10.000 km kullandıktan sonra izlenimlerimi forumda paylaşmıştım.
ama tabi ki sonuçta senin seçimin önemli.zaten anladığım kadarıyla öncelikli
tercih lastiklerin temin süresi.
hadi bakalım. bir an önce hallet şu işleri de tekrar senin yakışıklıyı aramızda görelim. ;)

Esat
15-03-2011, 23:27
Esat abi sen yerin ismini verir misin bana?Bir de gündüz farlarını beyaz yapmayı düşünür müsün ebaydan ve alışveriş yapabiliyor musun?:) ne çok soru sordum olmadı ömer e söyleyeceğim forumdan isteyenlere ebay dan getirtsin.

Okan yarın belli olur ben sana söylerim sen yine de sorarsan sevinirim canım kardeşim.

Ahmedim yesil kunduradan saga donuyorsun yol assagi gidiyor zaten il yol ayriminda solda kaliyor goodyear ve michelin tabelasi var karti muaynehanede bakar soylerim gunduz fari derken?

GLR
15-03-2011, 23:29
hocam ku 31 ve ku 25 farkı ku 25 kuruda pahalı lastiklerle boy ölçüşecek derecede sağlam özellikle ilk 30 bin km.okan da ilk aldığı lastikler ku 31 idi ve onlardan ortalama bir performans almıştı ıslak zeminde de malum zaten.sonra bana sordu ve ben kuru zeminde kendi lastiklerimden memnuniyetimi belirtince o da bu seriyle değiştirdi ve ilk başlarda baya memnundu.benim araç boyadan çıktı yarın toparlanacak,2 jant boyanacak ve temizlik işlemleri ıvırı zıvırı kaldı.sonra da lastikler değişecek ve bagaj üst kısım siyah kaplanacak.bitti sayılır diyelim... ???

GLR
15-03-2011, 23:34
esat abi bayadır gitmedim o tarafa mercedes servise giden yol mu mavi jeans falan var hani?
gündüz farı ön tarafta kısaların yanında kalan kısım parklar açıkken yanıyor.