PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Cruise Control

OnurEser
18-12-2017, 15:08
2009 model 308 Comfort 1,6 HDI 90 HP model araç sahibiyim, aracımda donanım olarak hız sabitleme maalesef yok. İzmir - Aydın otobanını çok kullanan biri olarak bu donanımın işime yarayacağını düşünüyorum. Bazı forum siteleri ve internette araştırmalarım sonucu sanki sadece kolu ( Cruise Control ) alıp bilgisayarla donanımı aktif edilebildiği gibi bir izlenimim oldu, bende emin olmak için sizlerden yardım istiyorum.

1-) Böyle bir işlem yapılıyor mu ?
2-) Piyasada veya aliexpres te satılan kollar uyar mı ?
3-) İzmir 'de bunu bilgisayara nerede bağlatabilirim ?

numan406
18-12-2017, 16:18
Tabi yapılıyor çıkma bulabilirsiniz çindende alabilirsiniz izmirdeki arkadaşlar yer olarak tavsiyede bulunur

OnurEser
10-04-2020, 16:24
Sorunu çözdük. Nasıl geliştiğini anlatayım. İzmir’de 2. Saniyide ki çıkmacılardan kolu orjinal kolu satın aldım. 6. sanayide ki Ege Peugeot özel serviste İsmail abi 5 dakika da sisteme tanıtıp kullanmaya başladım. Kol üst serilerde olan limitörlü modeldi limitör çalışmıyor ama sorun değil, hız sabitleme bana yeterli. Aydın otobanında kullanıyorum 100 km/s veya 110 km/s sabitlediğim de anlık yakıtı 2,8 lt ile 3 lt arasında yakıyor. Çok memnunum.

rocker307
11-04-2020, 13:00
Limitör sanırım otomatik viteslerde çalışıyordu. Ama hız sabitleme de yeterli tabii ki. Hayırlı olsun

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
11-04-2020, 21:52
Yıllar sonra gelen güncelleme olmuş. 308 T7 kasalarda çok fazla kol montajı ve kodlama yaptım. Takılabiliyor.

OnurEser
13-04-2020, 16:30
Biz Forum Peugeot ailesi olarak bir şey fark ettim. Çoğumuz dertlerimizi yazıyoruz, bir çoğumuz da sorunu nasıl çözeceği konusunda yardımcı oluyor ama dert sahibi mesele çözüldüğünde nasıl yaptığını çok azimiz yazıyor ( yazmayanlarin içlerinde ben de varım ) konular hep havada kalmis. Ben de mesajlarımı kontrol edip yarım kalan konuları tamamlamaya karar verdim.

rocker307
13-04-2020, 17:56
Biz Forum Peugeot ailesi olarak bir şey fark ettim. Çoğumuz dertlerimizi yazıyoruz, bir çoğumuz da sorunu nasıl çözeceği konusunda yardımcı oluyor ama dert sahibi mesele çözüldüğünde nasıl yaptığını çok azimiz yazıyor ( yazmayanlarin içlerinde ben de varım ) konular hep havada kalmis. Ben de mesajlarımı kontrol edip yarım kalan konuları tamamlamaya karar verdim.Evet güzel oldu[emoji3][emoji106]

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
13-04-2020, 22:11
Biz Forum Peugeot ailesi olarak bir şey fark ettim. Çoğumuz dertlerimizi yazıyoruz, bir çoğumuz da sorunu nasıl çözeceği konusunda yardımcı oluyor ama dert sahibi mesele çözüldüğünde nasıl yaptığını çok azimiz yazıyor ( yazmayanlarin içlerinde ben de varım ) konular hep havada kalmis. Ben de mesajlarımı kontrol edip yarım kalan konuları tamamlamaya karar verdim.

Herkes sizin gibi düşünmüyor maalesef. Çoğu araç sahibi sorununa çözüm arıyor çözünce de aklına gelmiyor buraya yazmak.

ayı_boğan
27-04-2020, 21:58

Tabii ki diğer arkadaşlara da faydalı olur çözümler.Keşke herkes sizin gibi düşünse