PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel 308 e Hava filtresi?

SuLh
15-01-2011, 00:14
Benzinli arabaların hava filtresinden çıkan sesi bizim dizel peugeot larımızdan da çıkartabilirmiyiz ?

Ömer Gedik
15-01-2011, 00:31
Aramıza hoşgeldiniz.

Lütfen Öncelikle forum kurallarını okuyup kendinizi Tanışma bölümünde tanıtınız.

SuLh
16-01-2011, 12:20
Kusura bakmayin unuttum yapicakdim. Simdi yaptim . Herkese iyi forumlar.

Ömer Gedik
16-01-2011, 19:48
Bu arada ben kullanıyorum. K&N kutu içi. Kutu içide ses yok zaten pek fark ta hissetmiyorum. En büyük faydası her bakımda hava filtresine para vermiyorsun. Ses için açık tip lazım. Dizel de ne kadar etkili olur bilemiyorum.

SuLh
16-01-2011, 23:54
Bu arada ben kullanıyorum. K&N kutu içi. Kutu içide ses yok zaten pek fark ta hissetmiyorum. En büyük faydası her bakımda hava filtresine para vermiyorsun. Ses için açık tip lazım. Dizel de ne kadar etkili olur bilemiyorum.

Açık hava filtresini söylüyorsunuz değilmi? Peki acaba zararı olurmu arabaya yada garanti dışına çıkartırmı?
Ben 112hp 6r modelini alıcam. Sorunsuz kullanabilirmiyim? Son olarak çok soru sordum ama benzinli araçlardaki hava filtresinden çıkan sesden çıkartabilirmiyim?

Ömer Gedik
17-01-2011, 00:52
Servis garanti dışı diyebilir. Servise danışsanız direk olmaz derler. Ben garantim bitince taktım. Ses için Açık tip kullanıyorlar bendeki orjinal filtre kutusuna oturtuluyor. Benzinli araçtaki sesi almak zor. Araca zararından ziyade karı olur. Araç daha rahat nefes alır.

SuLh
17-01-2011, 16:48
Peki blow of önerırmısınız 6r şanzımanlı peugeot'a?

BahadırALTUN
17-01-2011, 17:22
Henüz teslim almadığınız aracınız hayırlı olsun. :)

Aracı teslim almadan bile modifiye çalışmalarına başlamanızı gencliğiniz ve heyecanınıza bağladım. Yanlış anlamayım amacım sizi eleştirmek veya akıl vermek vs değil.

Ancak ben olsam aracıma biraz standart haliyle binip illaki bir şeyler yapacaksam aracı biraz tanıdıktan sonra yapardım. Belki ses zaten beklentilerinizi karşılar. Ses , chip, egzoz ile ilgili olarakta yasin arkadaşımızın aracı ile ilgili sayfaları okursanız , detaylı bilgi ve hatta yanlış hatırlamıyorsam sesi duyabileceğiniz video bile bulabilirsiniz. Aşağıda linki var. ;)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=497.0

Şimdiden kolay gelsin , tekrar hoşgeldiniz.

Yasin CCK
17-01-2011, 18:47
Bahadır hocam ;)

Kutu içi filtre öneririm, blow off önermem...

HakanSam.
16-04-2012, 22:59
Bir arkadasin astrasina acik hava filitresi taktik gecen gun.Arabanin gucu beygiri arttigini rahatca soyluyor babasinin dahi hissettiginide soyledi:)
ilk sorum dizelede ayni sekilde takiyoruz degilmi ve ayni sekilde beygir arttirirmi
ikinci olarak bir sikinti cikartabilirmi ilerde
ucuncu olarak sesi fark edebilirmiyiz iyi bir sekilde

HakanSam.
17-04-2012, 18:12
Yardimci olacak yokmu :)

gokhancpt
17-04-2012, 22:39
Bir arkadasin astrasina acik hava filitresi taktik gecen gun.Arabanin gucu beygiri arttigini rahatca soyluyor babasinin dahi hissettiginide soyledi:)
ilk sorum dizelede ayni sekilde takiyoruz degilmi ve ayni sekilde beygir arttirirmi
ikinci olarak bir sikinti cikartabilirmi ilerde
ucuncu olarak sesi fark edebilirmiyiz iyi bir sekilde
Hakan, bir zamanlar astra ya bende guzel bir hava filtresi aldım taktım ama beygir filan artmadı, fakat motor sesini biraz daha tok duydum ama öyle sana söyledikleri gibi aman aman degildi. Sen asıl yapmak istediğini motifine kısmında belirtirsen Yasin dostumuz ve diğer arkadaslar seni aydinlatacaklarir.

Yasin CCK
18-04-2012, 08:24
Asrta dizelmi benzinlimi?

Dizellerde genelde kutu içi hava filtresi kullanılıyor. Sadece hava filtresi değişerek beygir alınmaz, sadece araç biraz daha rahatlar, yüksek devirlerde biraz tok ses alırsınız.
Bunlarla birlikte bu değişimden memnun olmayıp tekrar orjinale dönenlerde var.