PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : On Taraftan Gelen Sesler

serdarhoca
24-11-2017, 22:34
İyi aksamlar arkadaslar. Aracimda birkac haftadir ilk harekette ozellikle, on teker kismindan,saga -sola manevra yaptikca böyle "ggogurt-ggourt"( dolgun karda lastikten ses gelir ya) onun gibi bir ses geliyor teker kismindan. Yarin aksama dogru sanayiye gidip bir ustaya gosterecegim. Bu konuda bir ongorusu olan var mi? Oncesinde tecrubesi olan.arkadaslardan yararlanmak isterim acil olarak...

NecdetPek
25-11-2017, 10:44
Geçen sene kış öncesi benim araçta da direksiyonu çevirdikçe gelen daha çok "gıcırtı" diyebileceğim bir ses vardı. Servise gittiğimde yağladılar geçti.

Erdem26
25-11-2017, 17:11
Merhabalar hocam,
Geçtiğimiz hafta benimde başıma geldi.Sağa sola manevra yaparken geliyordu ses bende de.3 4 gün anlayamadım nerden geldiğini sonunda çözdüm. Bende ki sıkıntı şuydu 4 gün önce kış lastiklerini takmıştım havada 4 gün boyunca 10 derece civarındaydı bide lastik garajda yatmaktan heralde ses yaptı. havalar soğudu ve yaklaşık 350 400 km yaptım ses kesildi.Şuan ses yapmıyor. Tabi Necdet beydeki gibi yağlanacak parça varsa baktırmanızda fayda var. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

serdarhoca
25-11-2017, 17:12
Bugun on duzenci ve kendi ustama gösterdim,ses geleyince bisey yapamayiz dediler. Ustamla bindik saga sola manevra yaptik tik ses yok. Kisliklarda arabadaydi usta once bir onlari degis belkib lastiktendir dedi, bakalim.ne olacak. Ses duzelmezse 1 gece misafir olacak ustanin dukkana.

numan406
27-11-2017, 18:12
hocam ne oldu son durum senin sorun ya hidroilik yağıda olabilir yada rot başı ve kolları inşALLAH az masrafla güle güle kullanırsın hocam