PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 vti zengin yakıt karışımı arızası

ehondi
16-11-2017, 16:55
kolay gelsindostlar
aracım 2009 vti lpg li 4 yıldır bende ,bakımlarını aksatmadan yetkili servisinde yaptırırım. 10 gündür araç 2000 - 3000 devir aralığında 1.vites hariç yığılma yapıyor gaza çok dokunduğumda gitmiyor az basarsam yavaş yavaş o devirleri geçiyor ama en büyük sıkıntısı rampada mecburen o devir aralığına geldiği için rampalar bana kabus oldu. bu sıkıntıyı benzinde de yaptığı için servise götürdüm aracı "zengin yakıt karışımı arızası" verdi bilgisayarda, şu ana kadar herhangi bir çözüm bulunamadı bujiler değişti bobinler yağlanma ihtimaline karşı yuvalarıyla birlikte temizlendi, hararet müşürü kontrol edildi ,usta başka bir servisi aradı onlara sordu çözüm bulamayınca silindir kapağını açıp pistonları kontrol edin denildi, peugeot bültenlerini taradı bununla ilgili sıkıntı var mı diye bir bülten buldu katkı maddesi konulup benzinde bir kaç gün binmeyi deneyeceğiz velhasılkelam başına bu arıza gelen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
kazasız günler dilerim.

ehondi
24-11-2017, 10:07
sanırım yardım edecek kimse yok :(

NecdetPek
24-11-2017, 11:26
Geçmiş olsun. Umarım bir çözüm bulunur.

Aracı gördüğü halde kolaylıkla tanı koyamayan ustalar varken burada sadece okuduğumuz konular hakında bir fikir ileri sürmek çok zor. Aynı sorunu yaşamış birileri de sanırım ya okumadı ya da böyle bir sorun pek rastlanan bir şey olmasa gerek. O nedenle konunuza ilgi düşük kalıyor.

numan406
24-11-2017, 14:05
geçmiş olsun en son çare olarak katkı maddesi konulup kullanıldıysa ve çözüm bulunmadıysa demkki çoğu arkadaşın başına gelmedi