PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz almak istiyorum bilgi verebilecek arkadaşlar lütfen yardim

Necep
06-11-2017, 02:38
Arkadaşlar merhaba yeni üye oldum ve rcz alacağım. Araç hakkında bilgi istiyorum kullanıcılardan en doğru yer bu forum olduğunu düşündüm. Aracın vites geçişlerini çok merak ediyorum tek kavrama şanzıman kullanılmış vw cc kullanmıştım dsg kadar iyi vites atacağını tahmin etmiyorum ama 2008 model corollam vardı onun kadarda kötü vites atacağını sanmıyorum. Vites geçişleri konusunda beni aydınlatabilir misiniz vites geçişlerinde selam verdiriyor mu yoksa akıcı bir şekilde ilerliyor mu araç ve aracı alırken dikkat etmem gereken noktalar nadir. Kısmetse 1 ay içinde almayı planlıyorum şimdiden bilgiler için herkese teşekkürler.

Ömer Gedik
06-11-2017, 08:05
Araçta tek kavrama bir şanzıman yok. Rcz Thp 156 modelinde tam otomatik bir şanzıman var. Performans törpülüyor maalesef ama konfor olarak oldukça iyidir.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Necep
06-11-2017, 11:01
Vites geçişleri sorunsuzsa benim için gerisi pek önemli değil dsg gibi her an patlayacak bi bombayla gezmektense hocam. Araç için dikkat etmem gereken noktalar nedir sizce alırken nesine bakmalıyım ? Ön çamurluk boyalı diyorlar ama araçta ön çamurluk yok. Bi araç satıcısına sorduğumda kaputu kesip bi şeyler yapıyorlar dedi ama pek anlamadım. Bilginiz var mıdır ?

efe_60
06-11-2017, 12:49
Kaputu kesmek mi :korku3
Ön çamurluk boyalı derken muhtemelen ön kaput ya komple boyalı yahut kaputun lastiğin üzerine gelen kısımda lokal boya olduğu için çamurluk diye tanımlıyor.
İmkanınız varsa mutlaka expere baktırın aracı. Temiz bir RCZ bulmak pek kolay olmasa da, kıymetini bilen kullanıcıların elinden çıkacak araçları kaçırmamak da fayda var.

Necep
06-11-2017, 15:10
Bir iki tane buldum sahibindendeki ilanlarda duruyor gidip göreceğim aracları. Ekspere kesinlikle sokacağım zaten hocam. Temiz rcz’den kasıt nedir birde ?

barisg
08-11-2017, 11:05
Arkadaşlar merhaba yeni üye oldum ve rcz alacağım. Araç hakkında bilgi istiyorum kullanıcılardan en doğru yer bu forum olduğunu düşündüm. Aracın vites geçişlerini çok merak ediyorum tek kavrama şanzıman kullanılmış vw cc kullanmıştım dsg kadar iyi vites atacağını tahmin etmiyorum ama 2008 model corollam vardı onun kadarda kötü vites atacağını sanmıyorum. Vites geçişleri konusunda beni aydınlatabilir misiniz vites geçişlerinde selam verdiriyor mu yoksa akıcı bir şekilde ilerliyor mu araç ve aracı alırken dikkat etmem gereken noktalar nadir. Kısmetse 1 ay içinde almayı planlıyorum şimdiden bilgiler için herkese teşekkürler.

Aynı konuda bir başlık daha açmışsınız, madem siz 2 yere yazdınız, ben de 2 defa cevap vereyim;

Hepsi DSG şanzımanlı Polo, Golf, Jetta, Passat kullanıcısı idim, 2 ay önce otomatik vites RCZ'ye geçtim. Kesinlikle hiçbir fark yok.

2011 model DSG'ye 30.000 km bakım'da yazılım güncellemesi yaptıklarını gördüm, sanırım DSG'deki hataları önlemek için idi, takiben Golf'e geçmiştim, arada da iş için DSG Jetta ve Passat kullanıyorum. 2013 model RCZ'den inip 2016 model DSG Golf'e, 2014 DSG Passat'a bindiğimde bisiklete biniyormuşum gibi hissetmeye başladım.

Bence pişman olmazsınız. Bu kadar titizseniz test sürüşü yapmadan almayacağınızı düşünüyorum.

Direksiyonu ağır, kapıları ağır, torpido ve koltuk kaplama derileri kaliteli, alarm var, RT6 modelli bulursanız Türkiye haritası olan navigasyon da mevcut, bluetooh eller serbest var, bagajı çok geniş...

Bence en büyük sorun lastiklerin çok pahalı olması. 235 40 19 kış lastikleri 500 TL-3500 TL arasında. Yüklenmezseniz çok yakmıyor, şu anda 8.3 lt/100 km civarında kullanıyorum, bu değer benim için şehir içinde 2016 model 1.2 DSG Golf ile aynı.

Necep
12-11-2017, 17:56
Bilgiler için çok teşekkür ediyorum öncelikle. Forum hiç aktif olmadığından iki yere yazdım belki daha fazla insan görür diye. rcz’den vazgeçiyor gibiyim mini cooper s’e yöneliyorum. Sanırım aynı motor var üstlerinde ikisidw thp motorlar ve kronik yağ yakma sorunu varmış. Yağ konusunda sizin aracınız nasıl ?

izmirli
13-11-2017, 13:00
Kesinlikle çok kullanışlı ve rahat bir araç en başta karizması bir çok spor araçtan daha iyi. Vites geçişlerinde hiç bir sıkıntı yok yağ gibi akıyor araç. Benim aracım 50.000 de bende almadan önce çok araştırdım. Bu arabadan almayıp sağdan soldan duyduğu bilgileri gelip burada çok bilmiş gibi paylaşanlara değilde gerçekten bu aracı sahiplenen ve kullanan kişilere sorman daha sağlıklı karar vermene yardımcı olacaktır. Rcz den mini ye yöneliyor olman büyük eksi. Test sürüşü yapıp öyle akrar ver. şu anda 40 ile 50 kuruş arası yakıyor. Yüklenirsen bu araçlar 240 TORK yani çok kuvvetli o zaman yakar. içeri giren motor sesi bir çoğu için iştah kabartıcıdır. Dışardan üzerindeki bakışlara kendini alıştırman gerekli.