PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Filmi Nasıl Sökülür? Cezası Ne Kadar?

MCaner
01-11-2017, 16:00
Merhaba arkadaşlar
Bildiğiniz üzere son zamanlarda çıkan, yeni bir yasa ile araç camları üzerinde bulunan cam filmleri sökülme kararı alındı. Sökülmediği takdirde 427 Tl olan, para cezasına tabii tutulacağız. Fabrika çıkışlarında cam filmi R43 (yani camın siyahlaştırılarak araca takılması) bulunan araçlar ruhsatlarında zaten işli olduğu için bu cezadan muaf olacaklar.

Cam filmi nasıl sökülür?

Yeni takılmış Cam filmi kenar kısımlarından tırnağımızla veya falçata yardımıyla yavaş yavaş çapraz çekimlerle kaldırılır.

Cam filmi camdan ayrılmıyorsa, fön makinesi yardımıyla filmi ısıtıp yumuşadıktan sonra yine yavaş yavaş ve çapraz çekimlerle rahatlıkla ayırabilir.

İnatçı olan cam filmlerinde ise buhar makinesi kullanılarak kolaylıkla sökülür. Buhar makinesini nerden bulayım derseniz. Limon suyu ve fön makinesi işinizi görecektir. Kenarlarından kaldırdıktan sonra fön makinesiyle ısıtılan film yavaş çekimlerle gelmiyorsa cam ile film arasına limon suyu sıkarak yapışkanlığını azaltırız ve bu sayede kolaylıkla cam filmlerimizi sökmüş oluruz.

Rezistansa zarar vermeden Arka cam filmi nasıl sökülür?

Arka camda bulunan rezistansa zarar vermeden cam filmini sökmek için yapmamız gereken en basit yöntem iki adet siyah veya koyu renkli çöp torbası tek kat ve cam genişliğinde olacak şekilde ayarlanır. Amonyak etkil su eğer bulamıyor isek limon veya limon suyu ihtiyaç duyacağımız malzemelerimizdir. Camın iç ve dış tarafını temizledikten sonra dış tarafına çöp poşetimizi yapıştırırız. İç tarafına yapıştırmadan önce amonyak veya limon suyunu sprey yardımıyla camın her tarafına sıkıldıktan sonra poşetimizi cama yapıştırırız. Arka cam güneş görecek şekilde park edilir 3 saat o şekilde bekledikten sonra cam filmi rezistansa zarar vermeden kolaylıkla sökülür.

Kaynak : http://blog.oilmarkt.com/cam-filmi-nasil-sokulur-cezasi-ne-kadar/

Gökay
02-11-2017, 05:04
Hayirli olsun Tuvturk'te agir kusura sokmus filmi.Film varsa vize yok.

daschund
02-11-2017, 10:22
Nisan'a kadar vize devam ediyor
önler 1 numara ışık kırıcı polarize arkalar 2 numara yaptırdım.
inanın kıymadım sökmeye
sökümü için 150 lira istiyorlar.
benim camlar sökülüp yapılmıştı.

tsinanb
02-11-2017, 13:26
Nisan'a kadar vize devam ediyor
önler 1 numara ışık kırıcı polarize arkalar 2 numara yaptırdım.
inanın kıymadım sökmeye
sökümü için 150 lira istiyorlar.
benim camlar sökülüp yapılmıştı.Benim de aynı durum vize nisana kadar ve camlar önde 1 arkada 2 numara var. Hiç sökmek gelmiyor içimden. 1 numara filmlere karışmasalardı bari

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrah_06
02-11-2017, 13:29
Benim de aynı durum vize nisana kadar ve camlar önde 1 arkada 2 numara var. Hiç sökmek gelmiyor içimden. 1 numara filmlere karışmasalardı bari

Sinan bende de önde 3 arkada da 3 numara film vardı keşke 3 numaralara karışmasalardı :o

Bu arada filmleri 50 tl ye söktürdüm. Arka cam rezistansların bir kısmı çalışmamakta ://

daschund
02-11-2017, 13:30
Benim de aynı durum vize nisana kadar ve camlar önde 1 arkada 2 numara var. Hiç sökmek gelmiyor içimden. 1 numara filmlere karışmasalardı bari

Sinan;
Valla söktürmeyi düşünmüyorum ama resmen kendimi kanun dışı bir halt yiyormuşum gibi tedirgin oluyorum..
birde şu var yarın tepkiler dolayısıyla kanunlaşıp serbestti gelirse yazık olacak 3M sertifikalı filmlere.
Tüv İşi ters köşe oldu..
Bileydim erkenden muayeneye sokardım arabayı..

tsinanb
02-11-2017, 13:32
Sinan;
Valla söktürmeyi düşünmüyorum ama resmen kendimi kanun dışı bir halt yiyormuşum gibi tedirgin oluyorum..
birde şu var yarın tepkiler dolayısıyla kanunlaşıp serbestti gelirse yazık olacak 3M sertifikalı filmlere.
Tüv İşi ters köşe oldu..
Bileydim erkenden muayeneye sokardım arabayı..Aynen abi TÜV olayı kötü oldu. Benim arabayı annem de kullanıyor ve cam filmi gerekiyor bence çünkü her türlü 'hayvan' dolaşıyor bizim trafikte. Her gün sabit kontrol noktalarından geçiyorum cam filmi için durdurmadılar beni. Bakalım nereye kadar idare edersek

daschund
02-11-2017, 13:35
açıkçası söktürürsem de şu faiş fiyat çekme furyası geçtikten sonra sökerim ...
yerine bod perde takarım ..

NecdetPek
02-11-2017, 13:45
Benim 308'in arka camı fabrikadan geliş şekli ile filmli. O ne olacak? :)

numan406
02-11-2017, 13:47
beyler rahat olun durdursalar bile uyarıyorlar filmleri sökmek için 3 ay süre veriyorlar benim ön arka yan hepsi siyah

numan406
02-11-2017, 13:51
Benim 308'in arka camı fabrikadan geliş şekli ile filmli. O ne olacak? :)

camda r43 mü 43r mü ne yazıyormuş birde e logosu olacak ozaman sorun yok

NecdetPek
02-11-2017, 13:54
camda r43 mü 43r mü ne yazıyormuş birde e logosu olacak ozaman sorun yokBir bakayım. Teşekkürler.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
02-11-2017, 16:09
Benim aksi gibi muayenem de ay sonunda.. Mecbur sökeceğiz artık yapacak bir şey yok. Allahtan arka camda yoktu sadece yanlarda var..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efe_60
03-11-2017, 10:22
Cam filmi yaptırma arefesinde olmamdan dolayı, ramaktan dönmeme mi sevineyim yoksa suya düşen hevesime mi üzüleyim bilemedim.

_EsaT_
03-11-2017, 14:56
İşimizi garantiye alalım diye cam filminin yürürlüğe girmesini bekledik. Sonuç tabi ki hüsran. En azından 1 numara film yapılmasına izin verselerdi.
Geceleri ,far ayarı olmayan milyonlarca araçtan gözlerimiz bozuldu. Yazın başımıza güneş geçti. Trafikte sürücü ve yolcular birbirlerini resmen taciz ediyorlar ki içlerinden az buçuk ne geçtiğini biliyoruz...

daschund
03-11-2017, 15:35
İşimizi garantiye alalım diye cam filminin yürürlüğe girmesini bekledik. Sonuç tabi ki hüsran. En azından 1 numara film yapılmasına izin verselerdi.
Geceleri ,far ayarı olmayan milyonlarca araçtan gözlerimiz bozuldu. Yazın başımıza güneş geçti. Trafikte sürücü ve yolcular birbirlerini resmen taciz ediyorlar ki içlerinden az buçuk ne geçtiğini biliyoruz...

nokta atış budur...
birçok insan bundan dolayı yaptırdı..

numan406
03-11-2017, 18:32
Cam filmi yaptırma arefesinde olmamdan dolayı, ramaktan dönmeme mi sevineyim yoksa suya düşen hevesime mi üzüleyim bilemedim.

farklı farklı cam filmi konusu açılmış

efe_60 sevinmen lazım bana göre çünkü şimdilik uyarıda bulunuoyr polis 3 ay zaman veriyor sökmen için ayrıca artık sökmek için bir dünya para istiyorlar vede muayenede geçmiyor paran cebinde kaldı yerinde olsam sevinirdim

rocker307
03-11-2017, 19:01
Cam filmi yaptırma arefesinde olmamdan dolayı, ramaktan dönmeme mi sevineyim yoksa suya düşen hevesime mi üzüleyim bilemedim.Benzer durum benim için de geçerli. Eski sahibinden kalma yılların solmuş filmleri var sadece yanlarda. Onları söktürüp tavan dahil film yaptıracaktım kaldı öyle. Onu geçtim şimdi bide eski filmleri söktürme işi çıktı

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gecegoz
03-11-2017, 19:04
Aslana cam filmi düşünüyordum ama son zamanlardaki bu film ile ilgili sıkıntılardan vazgeçmek zorunda kaldım,Böyle giderse Araca orginal karartmalı cam alacagım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

numan406
06-11-2017, 17:02
ilk yakalnırsan ceza 2 . defa camlar siyah yakalanırsan ise arabayı trafikten men ediyorlar beyler dikkat

adam haklı

https://www.youtube.com/watch?v=hr-81ZSOovw