PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 sağ ayna sorunu..

özgür3310
31-10-2017, 22:17
Herkese iyi akşamlar. Daha önce bu konuyu açmıştım ama cevap veren olmadığı için affınıza sığınarak tekrar açmak istiyorum.sağ elektrikli aynam,aracı kumandadan kilitlerken kapanıyor. Tekrar kumandadan açtığımda sağ ayna açılmıyor.4-5 denemeden sonra düzeliyor. Fakat aracı kilitleyip yarım saat sonra açtığımda sağ ayna yine açılmıyor.(aynanın diğer bütün özellikleri çalışıyor) yine 4-5 denemeden sonra düzeliyor. Sizce bunu neden yapar?

Ömer Gedik
31-10-2017, 22:21
Katlanma mekanizması bozulabiliyor maalesef. Tamir eden var mı bilmiyorum ancak değiştirerek çözülebilir.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür3310
31-10-2017, 22:46
Aynayı kazalı bir bir araçtan değiştirdim.eski aynamın mekanizması bozuktu. Bu sorunsuz çalışıyor fakat arada bir yapıyor. Bir kere çalıştımı defalarca sorunsuz çalışıyor. Fakat aracı kilitleyip(ayna katlanıyor) yarım saat geçtikten sonra tekrar açmayı denediğimde sağ ayna açılmıyor.4_5 deneme sonra düzeliyor. Ta ki aracı kilitleyip en az yarım saatlik bir süre sonunda tekrar açılmamaya başlıyor.(yarım saate kadar olan sürelerde ayna sorunsuz çalışıyor) Yine 4_5 deneme ve düzeliyor. Yaklaşık 1 hafta önce sol aynam hiç açılıp kapanmıyordu...araç çalışırken ayna katlama düğmesine 5 saniye basılı tuttum ve düzeldi. Şimdi de sağ aynam sorun yaratmaya başladı. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.. Yani mekanizmanın sağlam olduğunu biliyorum. Çünkü daha önce elektrikçi de tamir için epey uğraştık. Mekanizmanın içindeki plastik dişli kırılmıştı..sonuç ayna değişti.

efe_60
01-11-2017, 08:37
Aynayı kazalı bir bir araçtan değiştirdim.eski aynamın mekanizması bozuktu. Bu sorunsuz çalışıyor fakat arada bir yapıyor. Bir kere çalıştımı defalarca sorunsuz çalışıyor. Fakat aracı kilitleyip(ayna katlanıyor) yarım saat geçtikten sonra tekrar açmayı denediğimde sağ ayna açılmıyor.4_5 deneme sonra düzeliyor. Ta ki aracı kilitleyip en az yarım saatlik bir süre sonunda tekrar açılmamaya başlıyor.(yarım saate kadar olan sürelerde ayna sorunsuz çalışıyor) Yine 4_5 deneme ve düzeliyor. Yaklaşık 1 hafta önce sol aynam hiç açılıp kapanmıyordu...araç çalışırken ayna katlama düğmesine 5 saniye basılı tuttum ve düzeldi. Şimdi de sağ aynam sorun yaratmaya başladı. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.. Yani mekanizmanın sağlam olduğunu biliyorum. Çünkü daha önce elektrikçi de tamir için epey uğraştık. Mekanizmanın içindeki plastik dişli kırılmıştı..sonuç ayna değişti.

Aynaya dışardan el ile müdahale edildiği vakit benim aynada bir süre kendine gelemiyordu. Ayrıca akü zayıfsa mekanizma dişlerinde biraz zorlama olan kısmı açıp kapayamayabiliyor.